• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Tak ty slavnosti města vám teda závidím, cukrovou vatu a langoše a kukuřici, to bych si taky dala. A jahůdky za 30 kč, no, tak to je v Praze sci-fi a tady po okolí nikde nemaj. Musím někde najít nějakou tu jahodovou farmu, ...
19. čer 2010 v 11:50  • Odpověz
@kovalda: jo, taky se přidávám, že kdybychom čekali, až na mimčo budeme mít, tak teda nevím, kdy by to bylo :slight_smile:. Máme hypotéku a tak, ... Ale říkám si, že to zvládli jiní, tak to zvládneme taky.
19. čer 2010 v 11:56  • Odpověz
jo, taky se přidávám, že kdybychom čekali, až na mimčo budeme mít, tak teda nevím, kdy by to bylo :slight_smile:. Máme hypotéku a tak, ... Ale říkám si, že to zvládli jiní, tak to zvládneme taky.
19. čer 2010 v 11:56  • Odpověz
Jéje, netoužila jsem to sem poslat 2x, abych to nějak zdůraznila :grinning:, to nám jen blbne net :slight_smile:
19. čer 2010 v 11:57  • Odpověz
@antana123: tak jsem se konečně rozhoupala si koupit nějakou tu těhu sukni - jak ty jsi kupovala na aukru, tak já si beru teda z mimibazaru (ale asi ten samej člověk) :slight_smile: tuto:
http://www.mimibazar.cz/foto_detail.php?id=26483555&tab=3
19. čer 2010 ve 12:00  • Odpověz
kov...ta sukne vypada super!! :wink:
19. čer 2010 ve 12:12  • Odpověz
dobré poledne holky,
my už jsem po obědě, nic moc, snad něco dobrého dovalí návštěva :slight_smile: Jak se máte? co bříška? taky vás budí v noci pohyby mimča? mě teda jo, a pak nemůžu usnout.
19. čer 2010 ve 12:23  • Odpověz
ad mateřská/rodičovská/porodný..o škrtech jsem slyšela, no hlavně že se už něco děje, mě se to až tolik nedotkne a taky jsem volila topku, což je jasný, že se škrtama ve veřejných financí souhlasím, spoléhat na stát je podle mě bláznoství

těhotenský oblečení už neřešim, řešim už jen noční košile :grinning: abych tu nebyla celou dobu jen v jedný :wink:
19. čer 2010 ve 12:28  • Odpověz
@antana123 s těma kilama to není jednoduché :grinning: ja co teda nesmím to sladké tak mám dole dva kila,což nechápu jak tak mužu hubnout :unamused: asi to bude tím že se tak necpu tím sladkým,ona sestra říkala že v tom třetím trimestru se přibírá nejvíc,no tak jsem zvědavá jak dopadni ja .Jinak z jídlem na nějakých oslavách to není jednoduché to ja bych jedla furt,včera sme byly u babičky a ta tam mněla chlebíčky a buchtu tak sem se tak najedla a fdokonce zhřešila ze sladkým ale pořád hubnu no :stuck_out_tongue_closed_eyes: tobě to teda utíká zachvilku budeš chovat Šimonka v náručí :slight_smile:
@discreet my máme tak slavnosti mněsta,máme Havířov v květech,slavnostní pruvod už bylů no tak se tam zajdu kouknout až sodpoledne jak nebude pršet pruuvoud jsem nestihla protože sem nemohla večer spát pořád se mi zdálo že sem tady na koníkovy a píšu si z kovaldou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: maras co sxe mi zachvilku nebude zdát ale už nechci takové sny asi my začíná hrabat z internetu :grinning: :grinning: :grinning: na fotečku se kouknu :wink:
19. čer 2010 ve 12:34  • Odpověz
alisek...hlavne aby Tuxik byl tam kde ma byt....ja v nocnich kosilich spala naposledy jako decko...z donuceni....nesnasim to...leze mi z toho zadek :grinning: Ja spim v tricku a manzelovych trenkach...pro me nejpohodlnejsi spaci oblek... :pensive: :wink: V noci me mimco nebudi...vetsinou se dosyta vyradi nez jdu spat :slight_smile: Jak se jinak citis?
19. čer 2010 ve 12:36  • Odpověz
saf, tak doma, v lete spim naha, coz tady nemuzu :sunglasses: a jinak spim v tilku s pohodlnyma katatama, to se tady taky nenosi, tal mam nastesti rezervni kosile ale na dlouhodoby pobyt to nestaci
19. čer 2010 ve 12:39  • Odpověz
alisek...nahata by mi to vadilo :grinning: a navic by to bylo priliz nebezpecne.... :grinning:
19. čer 2010 ve 12:41  • Odpověz
@kovalda super sukínka :slight_smile: jo ty slavnosti a žranici tu máme taky ale ja se teda nějak cpát nebudu dám si kdyžtak pivko jak tam pujdem ale to ještě možná uvidíme :wink:
@alisek mně taky budí pohyby malého je akční pořád :slight_smile: a přes den nemluvně.Včera na ultrazvuku sem zjistila že už je hlavičkou dolu :wink: takže ted vím co mi to tam mačká ten močák :grinning: :grinning: a pod žebrama zase pracujou jeho nožičky.Ja teda obědvat budu až ted,jsem vylezla ráno z postele až o pul jedenácté tak ted se mi dodělává guláš a polívku mám bramboračku :slight_smile: ještě budu muset koupit knedlík k tomu guláši a nadlabnem se ale to budu muset až doi kauflandu protože tady ve večrce strkají ten knedlík do mražáku a pak ho prodávají a on se pak nedá jíst kolikát jsem mněla chut tam přijít a hodit jim ho do k....u,prostě hnus krájet se nedal a o tze chuti ani nemluvně no fuj :confounded:
@alisek ja teda košilky vubec neřeším a oblečení už ted vubec ted už jen pro malého kupuju :wink: ja těhu koščile nevyužiju a spím jen v tričku a kalhotkách a košile by mi zavazela bych se nevyspala :grinning:
U nás teda sem tam vyleze trochu slunko ale i pod mrakem je ma pršet tak snad nezačne jak pujdu do kaufu :unamused:
19. čer 2010 ve 12:42  • Odpověz
@safryy nebezpečné spát nahatá v těhotenství :grinning: kurnik tak to musíte pěkně vyvádět :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: juvajdá :grinning:
19. čer 2010 ve 12:44  • Odpověz
holky zatim ahoj, jdu zase lezet, prckovi tahle poloha dost nesvedci. tak si uzijte odpoledne. pa
19. čer 2010 ve 12:48  • Odpověz
@suzete No akorát, že my se chystáme na dny města tady v Břidle (už jsme odstěhovaní z BR), a zrovna to vyšlo všechno v jeden termín, takže jsem zvědavá s čím se vytáhne naše velkoměsto :grinning: :sunglasses:
Ale zatím svítí slunce, jdu udělat oběd a vyrazíme! Tak pěknou sobotu všem břuchům!
19. čer 2010 ve 12:50  • Odpověz
@alisek papa a odpčívej :wink:
19. čer 2010 ve 12:52  • Odpověz
Kurnik semnou tady nikdo nekomunikuje :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: chjo :cry:
19. čer 2010 ve 12:53  • Odpověz
luci...ja se jdu odebrat na zahradku...oskar vylezl, tak at z toho taky neco mam...vsichni nekde oslavujou, tak si jdu dat na to poradny pohar zmrzky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. čer 2010 ve 13:04  • Odpověz
@safryy jo tak to se pořádně napapej :wink: tady teda oskar jen sem tam vyleze ale spíš je pod mrakem,no ja možná pujdu z malou na mněsto a tam se nadlábnu uvidíme ted se jdu pustit do papání polívky a pak pujdu do opchodu.Užij si sobotu :wink: a malou pěkně nakrm :wink:
19. čer 2010 ve 13:09  • Odpověz
K té rodičovské: ono to souvisí taky s více věcma....sice oproti zahraničí máme fakt luxus, to snad nikdo jinej nemá. Na druhou stranu, v zahraničí jsou ty platy přeci jenom vyšší a mnohdy stačí ke spokojenýmu životu jen jeden plat. To v čechách jde málokomu. Sice se dá při rodičovské dobře podnikat a mnohé maminky se i slušně rozjedou, ale nedej bože, když jim pak rodičák skončí, dítě jim do žádný školky nevezmou, s prací to taky není sranda a to svoje podnikání musej taky třeba zrušit, páč musej platit celkem solidní zdravotní a sociální, takže to co přidali předtím do rodinného prasátka k dobru jim nestačí ani na to pojištění. To se mi moc nelíbí, buď musíš podnikáním vydělat moc, nebo radši nic. Někdy se hodí ale i těch pár tisícovek a je to mnohem lepší než dávky.
Takže ať škrtaj, ale na druhou stranu by se těm mámám mělo pomoct si vydělat - buď jestličky, nebo více školek, uvolnit trochu to podnikání či jinak jim víc pomoct v hledání si práce. (což teda v současné době je teda taky docela těžký)
19. čer 2010 ve 13:37  • Odpověz
ahoj holky, po dlouhé odmlce se opět ozývám, měli jsme mimo provoz PC a v práci na tyto jiné než firemní stránky máme blokované, tak mi to chybělo..., dočetla jsem pár stránek, ale i tak mi to dala opráce, tak snad teď už bude vše o.k. s počítačem a konečně se sem dostanu každý den... Protože jsem z koníka měla absťák :slight_smile: :slight_smile: Jinak u mě vše v pořádku. Jen se prosím zeptám, co píšete o kyblíku??? nechápu, co myslíte? já mám malou vaničku, kyblík jsem nikdy neviděla- nebo jsem to špatně pochopila. Už máte všechny kočárek, já nemůžu vybrat...poradíte?? měj te se krásně H.
19. čer 2010 ve 13:51  • Odpověz
autor
teda dobrá debata ohledně rodičovské, atd.......
s těma jeslema naprosto souhlasím, protože jak jsem psala, kdo je zaměstnanec, dovolit si při rodičáku makat nemůže (to by zase stát musel pořádně podpořit firmy, aby byly firemní školky atd.), takže jesle by byly super.....ale v dnešní době je přetlak i ve školkách, takže je to celé nedořešené......
já sice napsala, že si můžem mímo dovolit, stačí nám jeden plat, budu při rodičáku makat atd., ale to spíš abych nebyla jenom doma s mimčem - rozhodně jsem to nemyslela nijak špatně vůči holkám, které jsou zaměstnankyně...... ale taky víme co to je nájem, auto na leasing, do budoucna i částečná hypotéka, a ono ty velké peníze získané podnikáním taky nejsou zadarmo - měsíční náklady jsou obrovské, plus sociálka, zdravotní a daně, šílené částky, takže všude je něco....... ale když už podnikám a státu valím odvody, tak at stát taky sype mně nejvyšší mateřskou - na tom si myslím nic špatného není. stejně je to jen půl roku a v globále tří let, kdy může být člověk s prckem doma je to zanedbatelná částka......
ale ke škrtům - určitě by se mi nelíbilo aby brali jenom maminám - proto jsem třeba ráda, že zvedli zpátky tu mateřskou - ne kvůli sobě, mně je jedno, jestli budu mít měsíčně o pět tisíc víc nebo mín, ale právě kvůli ženským, kterým to nahrazuje jejich příjem, žijí z toho, a taky s těma penězma už počítaly........
19. čer 2010 ve 14:01  • Odpověz
Ali: to ji tam nedovolej kraťásky? Hlavně že jste v pořádku.
Já teda košile asi využiju, už jsem si koupila jednu, co má výstřih do V a překřížený, tak se dá hezky využít i na kojení, ještě k ní seženu sestřičky, ať mám do porodnice....Já spím jak v košilích, tak v pyžamu, za každých okolností musím mít ale kalhotky, nesnáším, když dole větrám :grinning: , takže nahatá bych se nevyspala.
Mě teda mimís nebudí, ale vzbudím se občas sama, dneska mě tak divně bolelo bříško na boku, teda když jsem se chtěla překulit na druhou stranu. Večer jsem se ale přejedla třešněma, tak jsem byla nafouklá, bříško taky, tak to asi bylo z toho.
My jsme z velkou slávou dovlekli židličky a stolek na balkon, abychom tam mohli snídat a jíst...a prší a je zima :unamused:
19. čer 2010 ve 14:45  • Odpověz
@laurinka.22 jj, podnikání není žádný med...proto mi to vadí, že na drobné podnikatele se nebere moc zřetel a těm se pak vyplatí se na to fakt vykašlat a jít na pracák...ale co je lepší? Brát podporu, nebo si radši vydělat sám a holt do tý kasy do určitý částky nic nedat, nejsem ekonom, ale ta druhá varianta mi teda přijde míň zatěžující....
A to se má odvod sociálního pro podnikatele ještě zvyšovat, aby se to vyrovnalo zaměstnanci.

My jsme teda taky nečekali, až na miminko budeme mít, kdyby manžel nedostal tu práci v Německu, tak jsme na tom hooodně bídně, jsme měli trochu víc štěstí než rozumu, ale myslím, že bychom to taky nějak zvládli, museli bychom.
19. čer 2010 ve 14:56  • Odpověz
autor
suik. no právě......my jsme taky drobní podnikatelé, takže z pohledu některých zaměstnanců to sice může vypadat, že si žijeme nad poměry, ale jedině vlastní zásluhou...... a určitě si nestěžujeme, prostě státu platíme a hotovo....... zase to má své výhody, jsme pány svého času, atd.......
a my taky nemuseli čekat, až si budeme moct mimčo pořídit, ale tak to přišlo, že je situace, kdy na to v pohodě máme a rodičák nebo mateřská na to nemají vliv.....ale předtím jsme spolu určitou dobu žili, taky nějakou finanční situaci překousli, pak byla svatba a ted mimi...... myslela jsem to spíš tak, že bych nechtěla zažít pocit, kdy toužím po dítěti, ale vím, že s financema jsme na tom hodně blbě a spoléhali bysme na stát, jestli bude rodičák a mateřská tolik nebo tolik.......
19. čer 2010 v 15:32  • Odpověz
@alisek: ahojky, malá mne většinou v noci nebudí, ale když jsem vzhůru, tak někdy nemůžu kvůli pohybům usnout :slight_smile:. Já kupuju sukni hlavně kvůli tomu, že jdu za 14 dní kámošce na svatbu :slight_smile: Jj, ty hlavně noční košile :slight_smile:, viděla jsem na mimibazaru spustu krásných (nových) :slight_smile:

@lucinecka222: jé, sis se mnou ve snu psala na koníkovi? A co jsme probíraly? :slight_smile:

@safryy: kdepak, já neoslavovala, já si dala meditaci a pak jsem si na hodinku dáchla :slight_smile: Bylo to fajn, ale vůbec se mi nechtělo z pelíšku. Tak jsme byli s pejskem na mini procházce a teď si dávám latte a miňonky :slight_smile:

@hhalina: kyblík na koupání - miminko v něm "sedí" a že je kyblíkem obklopeno, připomíná mu to pobyt u mamči v bříšku - jsou to hlavně kyblíky Shantala a Tummy tub. Mně se povedlo sehnat ten Tummy z druhé ruky za 200 + poštovné. :slight_smile:, tak jsem ráda.
http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/koupaci-kybliky
Kočárek ještě nemáme, ale zatím nejvíce vede ten Roan Marita - bydlíme dost v terénu, takže jsem vybrala takový pořádný kočár (mám je i v albu - co chceme kupovat).
Jinak bez počítače, to muselo být děsný :astonished: :frowning2: , to si vůbec nedovedu představit, tak si pojď zahnat absťák :grinning:
19. čer 2010 v 15:50  • Odpověz
Ahoj holky, možná to tady už šlo, ale prosím o radu - jaké nakupujete oblečnení pro miminka na září? Většinou s dlouhým rukávkem, že?
19. čer 2010 v 16:06  • Odpověz
fifi: já jo, sice nějaká bodýčka s krátkým mám, ale s těma počítám spíš jako se spodním tílkem. Já myslím, že už bude zima. Rozhodně nemám nic s krátkým rukávem a nohavicemi, čeho jsou teď plný krámy a je to hrozně roztomilý.
19. čer 2010 v 16:36  • Odpověz
@safryy tož dělala jsem aupairku v té době za 40 liber týdně, ale je pravda, že dostane ubyt a jídlo. to já bych zas nechtěla mít cizí holku v baráku nonstop.
19. čer 2010 v 17:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.