• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
jinak jsem rodila taky v klasické porodnici a podruhé do toho půjdu stejně. Obzvlášť u prvorodiček bez lékařského vzdělání si myslím, že je to lepší. Teda aspoň já byla ze všeho pěkně vyjukaná a byla jsem ráda, že jsem s malým pod dozorem
22. led 2010 ve 20:06  • Odpověz
Hup já jsem dokonce takový "exot", že používám i Bachovy esence, takže se vlastně k mudrům moc nehodím :grinning: :grinning: Rovněž jsme s nimi měli dobré výsledky
22. led 2010 ve 20:07  • Odpověz
lam:no tak to jsi na dr. fakt dost nestandardní :grinning:....taky je používáme a krizové kapičky mám vždycky doma :slight_smile:
22. led 2010 ve 20:09  • Odpověz
Hup u mě za to může moje maminka, ona je farmaceutka, sice s klasickým vzděláním, ale rozšířila si ho o řadu alternativ - dělala si kurz homeopatie u Boironu (takže homeopatii bazálně rozumí, ale na specializovanější věci si nechává radit právě od té kamarádky homeopatky - ta je mimochodem vzděláním lékařka - imunoložka) plus má kurz právě na Bachovy esence, takže Rescue jsem měla na státnice vždy po ruce :grinning: :grinning: Mě se taky v životě osvědčilo častokrát nejít jen slepě s mainstreamem a nepapouškovat co si myslí "kapacity", dát trochu i na instinkt. Jen s tou porodnicí jsem prostě holt moc dr na to, abych rodila třeba někde, kde není neonatologie na úrovni, měla bych o dítko strach, kdyby nastaly komplikace.Tím teda nechci říct nic negat. o Krnově, vůbec to tam neznám, jen tím zdůvodňuju, proč jsem rodila ve fabrice jménem Apolinář, byť mám rovněž ohledně porodu tendence prosazovat co nejpřirozenější postup. I proto chci rychle domů, rodit doma si fakt nelajsnu, ale prostě v mém pohledu dítě patří od porodu k matce na tělo a do svého prostředí, ne do inkubátoru "na pozorování"....
22. led 2010 ve 20:15  • Odpověz
lamia..ve vetsine s tebou souhlasim...ale do inkubatoru na pozorovani..? a co kdyz je to nutne? taky s tim nesouhlasis? mela jsi pri porodech hodne hodne stesti, ze se ti narodily obe deti v poradku a v terminu...ale ne vsechny takove stesti maji :frowning2: :frowning2: :frowning2:
22. led 2010 ve 20:17  • Odpověz
Lajlo já myslela jako strkat tam automaticky všechny novorozence vč. zcela fyziologických...v řadě porodnic běžná praxe, po porodu Ti nechají chvíli dítko na sále, pak ho odnesou a nechají minimálně 2 hodinky (ale často mnohem mnohem déle) na novorozeneckém odd. v inkubátoru. Jako moje první dcera to potřebovala, takže proti tomu nic nemám - narodila se lehce hypotrofická, měla problém si udržet teplotu (ačkoliv u mě na těle by si jí udržela myslím celkem dobře) Pokud je na miminku cokoliv, co pozorování vyžaduje, potom to samozřejmě schvaluju, ježišmarja, o tom žádná, ale prostě sebrat miminko hned po porodu i když je zcela zdravé na několik hodin od maminky mi prostě nepřipadá ani trochu ok.
22. led 2010 ve 20:21  • Odpověz
lam..tak to jo..asi jsem to spatne pochopila..mi prave dali malou hned po porodu..pak si ji vzali na zvazeni atd. coz trvalo chvili..pritel si ji sel pohlidat:slight_smile: me zasili a zavezli k ni:slight_smile: takze v tom mam zkusenost dobrou..pak mi ji vzali na chvili abych si odpocinula a znovu privezli..ale potom uz jsem nespala celych 5 dni :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. led 2010 ve 20:24  • Odpověz
lam:jj..tochápu ....krnov je v tomto ohledu níž (kdyby došlok opravdu velkému průseru,muselo by se převážet)
ad domácí porod -mamča je dula, ale tvrdí, že jeupřímně ráda,že obě se ségrou rodíme v porodnici - že sam,kdybychom se rozhodly,nenadělala by nic,ale takto je mnohem klidnější
v krnově bylo supr ... žádné odnášení dětí,žádné tlaky,že už ale rodímdlouho ....http://holisce.svetu.cz/16186-byl-to-porod-.html
22. led 2010 ve 20:25  • Odpověz
Ještě pro vysvětlení - Anička krom té lehké hypotrofie byla naprosto v pořádku a zdravá, to mi ostatně potvrdili hned po porodu, poporodní adaptace skvělá, jen holt stále trošku studenější než by měla být - u hypot. dětí zcela normální, nakonec se usoudilo, že za její hypotrofií stojí jen konstituční faktory, ona je celkem mrňavá i teď, na svůj věk (papá ovšem velmi ráda, tudíž se to opticky krapet ztrácí :grinning: :grinning: )
22. led 2010 ve 20:25  • Odpověz
hup lam: mužu se trošku vrátit k predchozímu tématu? já totiž taky kojím a práve asi od té doby,co jsem tehotná u janka pozoruju presne co popisujete. taky musí porát ke me, chce se mnou spát v posteli, jinak pláče. u nikoho jinýho nevydrží. drív to vubec nedelal. takže ted, jak o tom píšete, mi to secvaklo :sweat_smile: .
hup jaký na to používáš homeopatika prosím? je to na univerzální a bez predpisu?

omlouvám se, za to psaní, mám slovenskou klávesnici na manžovo notebooku a tam mi chybí nekterá písmenka.
22. led 2010 ve 20:29  • Odpověz
jj...často to opravdu dělají "jen tak" ....prcek má apgar 10-10-10 ...ale "u nás to tak děláme vždycky"
22. led 2010 ve 20:30  • Odpověz
jinak u nás porodnice velkej šedej prumer, nevyspala jsem se celou dobu, rozkojila se až doma. malýho mi po porodu taky odebrali až do rána a já koukala jak súva, jestli to díte, co slyším brečet není muj malej. ráno mi ho donesli s dudlíkem. no proste nic moc. šla jsem tam proto, že to mám 5min od baráku.
22. led 2010 ve 20:33  • Odpověz
lat: mi zase nefunguje 80% mezerníku :wink:

dá se koupit bez předpisu ...požívali jsme toto,ale na doporučení homeopatky
http://boiron.cz/clanek.php?lg=1&id=104&mono=Pulsatilla
potenci 30
22. led 2010 ve 20:34  • Odpověz
tak ondřína se krásně přisosnul už na sále a s kojením nikdy nebyl problém .... jsem sidělala prču,že bych byla kovářova kobyla,co chodí bosa, když je mamča laktační poradkyně :grinning:
doufám, že i v tomto kole to bude takhle hladké
mám kámošku,co 3 děti odkojila ani nevěděla jak a čtvrté prostě nedokázala nakojit :sweat_smile:
22. led 2010 ve 20:37  • Odpověz
Laterno a Hupczo tak to jste mě uklidnily (teda ne že bych vašim prckům přála to psych. rozhození, jen že je to asi normoš reakce...), já jsem Aňu kojila i první 4 měsíce těhot. s Johankou, jenže ona byla taková jak se Jája chová teď zcela běžně, byla prostě dost ukřičené mimčo, u Johanky je to fakt šílená a razantní změna, tak to budu muset taky nějak pořešit, akorát s mamkou to tentokrát neproberu, neb ještě nic netuší a asi jí chudinku trefí šlak.....zvlášť po těch výsledkách dnes jsem nechtěla doma dělat paniku, kdyby pak nic.

Hup tak to je přesné, ptala jsem se po druhém porodu, proč musí na novoroz. i když je naprosto v pohodě, teploučká, saje, tulí se ke mě... "tady je ale každé miminko na novorozeneckém ty 2 hodiny"...úžasné zdůvodnění, nakonec jsem si pro ní za hodinu došla sama. Vadí mi i povinné koupání po porodu na novor.odd, přitom nám sami neonatologové u Apolináře říkali, že dítě se prvních 24 h po porodu vůbec nemá umývat, že se tím výrazně zvyšuje riziko infekcí kůže, vyrážky....ale sestry na novor.odd prý prostě odjakživa všechny děti po porodu hned umývají ( přeci nemůže zůstat špinavé...) a kdyby se doktor postavil na uši, tak je mýt budou. Taky super zdůvodnění.
22. led 2010 ve 20:38  • Odpověz
hup díky moc, já žádnou homeopatku neznám, tak se trošku poptám. už dávno jsem chtela dát homeopatice šanci a pokud by to pomohlo, tak by mi to fakt ulevilo, protože ten náš drak už me vysává, jak s ním musím být fakt 24hod denne.
22. led 2010 ve 20:38  • Odpověz
Laterno to zcela chápu, já jsem z Johanky za posledních pár dní taky naprosto vyčerpaná....nevím, jestli jí nezkusím místo homeopatie šetrně postupně odstavit, přeci jen má 15 měsíců a do případného porodu teda kojit nechci, s Aničkou jsem se po tom 4.m těhu souč. s kojením najednou cítila šíleně vyčerpaná, pořád jsem byla nachcípaná (a to většinou nezastonám jak je rok dlouhý), hubla jsem...prostě tělo už toho mělo dost.
22. led 2010 ve 20:44  • Odpověz
lam: no jo...chudáci mají dobrou intuici a čují,že je v dohledu vetřelec,co je setřepe z lopatky...to jedním musí zamávat :slight_smile:

no nás se ptali,jestli chceme koupat, v čem je chceme koupat
umazaný od mázku byl celý den

lat: třeba ti lam dá tipanakámošku od jejímámy :wink:
však jste obě z prahy ...na vlastní pěst bych se do toho nepouštěla...ono to nijak neuškodí ..ale otázka je,jak dobře to trefíš (nechci nijak podceňovat, ale fakt se tamjedná o hodně faktorů)
22. led 2010 ve 20:47  • Odpověz
Hup tak tak. Johanka v posledních 2 týd. začala normálně žárlit i na Aničku!!!!
22. led 2010 ve 20:49  • Odpověz
lam já to mám už teď. cítím se fakt na pokraji sil. skoro každej den se mi spouští krev z nosa. nevím, jestli to má souvis. porát musím mít malýho na rukách a v noci se kvuli nemu taky moc nevyspim. zacla jsem jíst vitamíny tak snad to pomuze. odstavit malyho se mi ale jeste nechce, nezda se mi správný ho ošidit. budu to omezovat, ale aspon 1-2 krat denne bych ho chtela kojit. taky mam podezreni, ze se tak lehce odstavit nebude chtit dát. vyrvání u nás nefunguje, na to má výdrž vetší než já.
22. led 2010 ve 20:49  • Odpověz
nojá se chystám taky na odstávku ..i dr mi říkal,že kojení nevadí,ale ať si zvážím,že při kojení se vždy spouští tvorba oxytocinu a to ve vyšším stupni těhu může v extrémním případě spustit předčasný porod

každopádně tandemově kojit nechci a chci,aby měl dostatečný čas to vstřebat,aby neměl pocit,že mu mě ten prcek ukrad
22. led 2010 ve 20:50  • Odpověz
hup poslala bys mi kdyžtak kontakt do ip? díky moc. já teda nejsem prímo z prahy, ale mám to kousek.
22. led 2010 ve 20:52  • Odpověz
Laterno já teď nosím Johanku snad pořád, naposledy byla tolik hodin v šátku přes den jen když jsme v létě chodili na houby :grinning: No jo, máte holky prcky ještě maličký, to ta naše už je odrostlejší....ale zas umí báječně vydírat, říká prsu titi a když jí nechci dát tak ječí titi nééééní, titi nééééni a stříkaj jí slzy, no kámen by se ustrnul, natož matka, že :grinning:
22. led 2010 ve 20:53  • Odpověz
taky jsem to probírala s mamkou (když už mám tu odbornici při ruce,že :slight_smile:)
říkala,že jako lp by mi měla doporučit co nejdýl kojit
ale že prostě fazolka si vezme,co potřebuje, ondrášek taky no a je otázka,co zbyde na mě....a jestli je vysoslá a zhuntovaná matka proděti nějaký extra benefit :sweat_smile:

takže pomalu v klídku budeme ubírat kojo
22. led 2010 ve 20:54  • Odpověz
lam: potvůrka ....a já blbka se těším až začne mluvit :grinning:
22. led 2010 ve 20:56  • Odpověz
lam tak to mas teda peknej zahul. 2 deti a preci jen tvoje mala je asi, tezsi tak ji furt tahat :unamused: . jojo taky si myslím, že by se možná dalo odstavit snadneji, dokud si o to mlíčko neumí ríct.
dobrou holky, už koukám jen jedním okem, ale dneska jsem se hodne zajímavého dovedela, takže díky.
22. led 2010 ve 21:19  • Odpověz
Holky dobrou, jdu taky spát....Laterno Johanka má teď cca 9kg, tak to ještě celkem jde,bude hůř :grinning: :grinning: A na dnešním náledí jsem nesla kus i Aničku, ta už má 13,5kg a je to setsakra rozdíl, to už teď podnikat nebudu :grinning:
22. led 2010 ve 21:59  • Odpověz
Hezké poledne,
holky, taky je u vás taková kosa? Tady bylo přes noc -12. Jinak tu máme pohodičku. Jsem doma sama jen s pejskem, tak koukáme na pohádky a dáváme si oraz. Přes tejden jsem si mákla už dost, tak si zasloužíme odpočinek. Miminko si to taky myslí, tak dnes nějak víc pobolívá bříško.
23. led 2010 v 11:56  • Odpověz
pěkné poledne holky,
japak se máte?
Kovalda, si piš unás je taky krušno, byla jsem dopoledne na poště a byla jsem ráda, že jsem nezmrzla.
tak mi začínají asi ty těhotenský chutě, dnes vítězí balkánský sýr a višňová marmeláda :slight_smile: snad budu mít chut i na jiné potraviny, ted nějak nemusim teplý jídla a maso.
23. led 2010 ve 12:53  • Odpověz
Tak u nás je taky pěkná kosa. Bolí mě prsa a moc mi není dobře, tak snad je to dobré znamení :slight_smile:
23. led 2010 ve 13:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.