• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
suz....ja si nemyslim, ze by to bylo priliz obvykle mit aupairku....samozrejme jsou rodiny, ktere je maji...ale ty jsi napsala, ze si ji muze dovolit v podstate kazdy a tim vyresit problem, kam s ditkem a s tim teda nesouhlasim :wink: A ty jesle stoji tolik kolik jsem psala...takze vsude je neco....A jak pises....nastehovat si domu ciziho cloveka neni jen tak... :unamused: Na druhou stranu, pokud manzel ma normalni praci, da se vyzit z jednoho platu...jenze ne cizinci jako jsme my...pac bydleni stoji v podstate jednu celou vyplatu....agentury jsou svine a tezi jak se da. K levnejsimu bydleni se dostat v podstate neda...na to jsou roky dlouhe cekaci listiny :unamused:
(Tyjo, ty jsi delala za 40/tydne? Vzdyt to je skoro sazba na den :confused: )
V cechach je smula ta, ze se jesle a skolky pozaviraly...je jich nedostatek...tohle by se melo resit...nekteri to resi pomoci babicek...ale ne kazda ma tu moznost (bud babicky nejsou nebo jsou stale pracujici)....je to na houby.
Nekdo tu psal, ze je lepsi si vydelat neco malo sam na sebe nez pobirat tu trochu davek a ulehcit rozpoctum...ale ne kazdy ma obchodniho ducha a ne kazdy se umi necim zivit sam....
19. čer 2010 v 17:50  • Odpověz
@safryy jo jo, za 40 liber týdně, jenže to už je lééééta! tehdy ještě byla libra za 60Kč :grinning: . vím že některé kamarádky pracovaly aj pro osamělé matky se čtyřmi dětmi a utáhly to. a jak tam žijou cizinci mám taky představu, bratr tam byl několik let, pár let přes agenturu taky ale to sou kurvy...tak pak se z nich nějak vymanil, ale je pravda že s bydlením boj, českoslovesnké kolonie a společně pronajaté baráky byla jediná možnost. ale furt si tam žil ok podle mě. v praze nájmy taky šílené, člověk si nevybere. a systém školek je opravdu jedno velké neštěstí, obzvlášť když jsou volné jen soukromé - aby ne - za tři dopoledne v týdnu třeba 15tisíc, to fakt může vyuřít minimum lidí.
A jak píšeš, ani babičky už nejsou co bývaly :slight_smile:, bo zdaleka nejsou v důchodě. a jako bonus 400km daleko, takže na denní dojíždění na pohlídání to není. ale nějak si poradíme. :wink:
19. čer 2010 v 18:06  • Odpověz
@fifinka11: taky nakupuju většinou spíš s dlouhým rukávkem a dlouhýma nohavicema. Spoustu jsem toho teda zdědila, kde jsou i věcičky s krátkým rukávem, ale to buď ze začátku září, pokud bude teplíčko, anebo jako spodní prádlo.

Já třeba mám mamku v důchodě, ale bydlí přes 100 km daleko a představa, že by se mi nastěhovala pondělí až pátek domů a pak jela na víkend domů, to není asi dobrá představa ani pro mne, ani pro ni :slight_smile:

19. čer 2010 v 18:26  • Odpověz
@suzete jj nejak to zmaknem :wink: Kazdy ma obavy jak to bude...ale ono se to vzdycky nejak vymysli. Nejak se o ty nase stesticka proste postarame :wink: Mame ohromne stesti, ze tam ty vrtitka mame...mam kamaradku, co se snazi uz pres 5 let a nic. Je z toho strasne nestastna....a me je ji taky hrozne lito...byla by uzasna mamca. Myslim, ze nejake horlive snazeni uz davno vzdali....tedka zase zacala chodit po doktorech...tak ji moc preju, aby se jim zadarilo :slight_smile:
19. čer 2010 v 18:32  • Odpověz
@kovalda ...to by asi nedelalo dobrotu dlouho...mamka na navsteve bude fajn...k obcasnemu pohlidani taky...ale cely tyden ee :slight_smile:
Hodila jsem do alba kocarek :wink:
19. čer 2010 v 18:39  • Odpověz
@safryy já su strašný nervák, naštěstí se nám mimák povedl napoprvé, jinak bych každý měsíc měla nefalšovanou hysterii a stres a pak by to nešlo vůbec. a jinak si taky nestěžuju, na živobytí máme, správného chlapa a taťku máme taky, byt - sice malý ale útulný...takže spokojenost. su stejně zvědavá jaké to bude až se vylíhne...
19. čer 2010 v 18:41  • Odpověz
@safryy: máš pravdu, můžeme být velmi šťastné, že budeme maminkama. Některé ženy nemají to štěstí. A s těma korunkama to nějak zvládneme, prostě se trochu uskromníme, pokud nenajdeme nějaký další zdroj příjmů, ...
Jj, celý týden bych mamku teda rozhodně nezvládla, ... víkend je až až ... :slight_smile:
19. čer 2010 v 19:00  • Odpověz
@suzete tak to ja jsem uplne stejna....nam se zadarilo sice napodruhe...ale cekat pul roku...rok...dva...ja nevim, kde ty holky na to berou silu...vsem co miminko chteji, strasne moc preji, aby se jim zadarilo co nejdrive...
No ale treba ta moje kamaradka to doposud nijak zvlast neresila...dala jsem ji nedavno zbytek mojich ovulacnich testu (prvni mesic se nam nedarilo a vidis...uz jsem kupovala testy :grinning: ...takze nedockavec sileny :sweat_smile: ) Ona ani nevedela, ze neco takoveho je...pritom o miminku porad mluvi, jak by jej chteli. Teplotu taky nikdy nemerila... Hormonalni profil si nechala udelat nekdy minuly tyden...pry je v poradku...ted je na rade jeji muz....
Jak dlouho budes jeste pracovat? Me to v praci zacina cim dal tim vic unavovat....jakz takz jeste rano...ale k poledni jsem uplne KO...obed me celkem vzpruzi a pak uz pocitam snad i minuty nez odbije 16:30 :grinning: Pak uz jen pul hodka domu a rovnou do pelechu :grinning:
Tez se strasne moc tesim, az se prte vylihne...jak bude vypadat...jestli bude ukvicena, nebo klidna...jestli se nam podari kojit nebo bude delat Zagorku...vrti se mi tu pod rukama a ja mam blazeny usmev od ucha k uchu...je to dokonaly pocit. Ale az ji budu mit na hrudi a onufavat si ji...tak to bude jeste stokrat lepsi :dizzy_face:
19. čer 2010 v 19:10  • Odpověz
@safryy to jsem psala já, jasně že to není pro každého, ale kdo tu možnost má, třeba něco umí a může to prodat, tak by se mu neměly házet klacky pod nohy. Já to vidím u spousty svých známých, jak se snažej jak divý a nic z toho...
Když jsme bydleli v anglii, tak ubytování bylo fakt drahý, to je fakt, měli jsme jen na pokoj. Ale jinak nám taky stačil jeden plat, navíc to bylo stipendium. Tady v německu si nemůžu stěžovat, byt máme fakt luxusní, v hezké lokalitě, ale taky mámě štěstí, na to že jsme v berlíně, tady ty byty jsou levný, horší to je třeba někde ve frankfurtu nebo tak.

V praze jsme ale dali taky za byt jeden plat...
19. čer 2010 ve 20:10  • Odpověz
@suik ja s tebou max. souhlasim...ze by se to melo zjednodusit a ulehcit vsem, co chteji delat sami na sebe :wink: ...manzel tedka prave resi to, ze by zkusil delat sam na sebe tady...a vis co je k tomu treba? Odeslat jeden formular...do trech mesicu si to muzes rozmyslet...takze neplatis nikomu nic...pak tu snad jsou nejake poplatky, ale ne jako v cechach, ze musis odvadet majland ikdyz nevydelavas...jeste to nema vsechno pozjistovane...ale v podstate by to mela byt hracka...pak se jen dobre chytit...no kdo vi, jestli do toho nakonec pujde nebo ne :slight_smile:
To je fajn, ze ted mate hezke bydleni :wink: My mame hezke bydleni v OV...ale je nam to k prdu :grinning:
19. čer 2010 ve 20:24  • Odpověz
@safryy Tady v Německu to je myslím taky snažší, úplně jsem to nezjiš´tovala, ale můžeš si prý vydělat nezdaněně do 400 euro měsíčně a nemusíš to hlásit. U nás tohle není, u nás je limit 20 000 ale za rok a jen jednorázově (třeba prodej hub na silnici), jakmile ale začneš něco dělat soustavně, už jsi podnikatel. Nevím jestli znáte fler.cz, právě spousta šikovnejch mamin i jiných tam prodává svoje výrobky, jenže z hlediska zákona to je podnikání a třeba první měsíce, než se chytíte, nevyděláte nic, ale i potom to třeba není nic moc, po zaplacení nákladů, ale do domácího prasátky dobrý....třeba dětem na nový boty. Jenže s tím naším systémem naprd.

tak budu držet palce, ať to vyjde....
19. čer 2010 ve 20:46  • Odpověz
Ahojky, hezkou neděli přeju,

my dneska začínáme 30 týden :slight_smile:. Venku je teda pěkná kosa - asi 11 stupňů, no fuj tajksl. Takže dneska asi ani nevystrčím čumák ven, kromě venčení šakala :slight_smile:
@suik: jj, fler znám, dost tam se ségrou nakupujeme a nedávno jsem četla článek, že se právě berňák pouští do kontroly podobně podnikajících mamin - těch, co prodávají na fleru své výrobky, anebo ty, co na mimibazaru prodávají nějaké dovozové sekáčové hadříky.
S tím ulehčením podnikání by tu opravdu měli něco udělat, a to jak z hlediska administrativy, která je tu teda děsná, tak i z hlediska financí, ...

Holky, mně se v tomhle počasí teda vůbec nic nechce a přitom je tu práce jako na kostele, ... :unamused:
20. čer 2010 v 09:01  • Odpověz
přeju dobré ránko včera oslava byla super,jen sem musela jet na pohotovost měla jsem strašné bolesti břicha a zad a zjistili mi že malý je vysoko a utlačil mi žlučník tak jsem měla záchvat pak se přetočil a bylo mi už líp no děs :frowning2:
jdu vás dočíst
20. čer 2010 v 09:34  • Odpověz
suz:pěkný břůšek :wink:
kov:sukně super
a stím pořizováním kdybychom čekali ještě dýl tak můj už by asi nic nezplodil takže tak :wink:
alisek:aspon ušetříš za těhu věci :wink:
safry:kočárek je super :slight_smile:
jinak v úterý začínáme 33týden(chybí omdlévací smailík)
20. čer 2010 v 09:44  • Odpověz
jinak jsem zase jen na pečivu a čaji takže zase něco shodím doufám že mě nebudou mučit hlady dlouho :frowning2:
20. čer 2010 v 09:44  • Odpověz
peknou nedeli preji,

ant. usetrim celkem, ale zrovna predminulou stredu jsem poridila kalhoty a topik a oboje jsem mela jednou na sobe, mam jednu tehukosily na pozdejsi mesic a nakonec ji ani nebudu nosit.
20. čer 2010 v 10:19  • Odpověz
@alisek ono tě už vůbec nepustí domů???třeba ko konci jsem slyšela že pouští :wink:
20. čer 2010 v 10:30  • Odpověz
@antana123 když se dohrabeme třeba do 36 tt tak asi jo, nevim, zatim nic nerikali :confused:
20. čer 2010 v 10:34  • Odpověz
@alisek : jejda jejda :frowning2: , tak ať to dobře zvládnete!

@antana123 Koukám, ten žlučník ti dává zabrat.

Já jsem dneska jak na zabití, alergická rýma, únava, KOPR (k...ý odpor k práci), manžel tu zase datluje do počítače - pracuje a nechce si vůbec povídat.

Já ty týdny už radši ani nesleduju, ale myslím, že už jsme asi třetí trimestr, kdy vlastně začíná? uááááá ...
20. čer 2010 v 10:54  • Odpověz
@suik to zvládneme, díky, už jsem se s tím smířila, jen pobyt v nem. je pro mě dost deúresivní, přijdu si jak ve vězení, navíc od patečního odpol. jsem na pokoji sama, na něco to je dobrý ale spíš je lepší společnost, když ony všechny dámy sem jdou rodit a já nesmim :sunglasses:

KOPR se mi fakt líbí, to znám a podobné trápení s manželem jsem měla taky, někdy bych jeho pc vyhodila z okna
20. čer 2010 v 11:04  • Odpověz
@kovalda jj, to byly, naštěstí většina lidí co znám, ten živnostňák měla, ale četla jsem odstrašující příklady maminek z MMB, co musej doplácet pěkný peníze....

@alisek : musí to bejt na palici, já nevím jestli bych to zvládla, obdivuju tě, ale když není zbytí, člověk pro miminko udělá všechno. :wink:
manžel pracuje skoro furt, už mě to štve, ale nedá se nic dělat, potřebovala bych ho tím KOPREM nakazit, aby trochu zbrzdil, je nějakej rozjetej :grinning:
20. čer 2010 v 11:14  • Odpověz
čaute děvčata, já se dneska taky strašně nudím a myslím že se budu nudit i zbytek týdne - budu u našich bez miláčka...navíc to počasí, mě bylo nejlíp, jak bylo krásně a horko, to jsem si užívala. miminko je z té zimy taky jakýsi paf, je tam v bříšku hodný, sem tam se jemně zavlní ale to je vše. včera koupené dvě kila jahod jsou fuč a bába tam s nima bude až zítra.
20. čer 2010 ve 12:08  • Odpověz
:slight_smile: ahoj holky,
kovalda děkuji za kyblíček, to vidím poprvé, hlavně už mám vaničku, tak snad bude stači a máme sprcháč vyvýšený s vaničkou, tak tak položím mimi na podložku a snad to zvládnu.
Holky ty peníze, jak se zde řešily, my teda moc peněž nemáme, s mimi to snad ale zvládneme, ale to je to poslední, na co jsem myslela po 2 letém snažení. Jsem ráda, že mimi bude a to už se snad nějak zvládne- bude muset. A kdybych měla čekat, než bude peněz více, tak to mimi možná nemáme.... zvládli to všichni, zvládneme to taky.
Pa pěkný zbytek neděle všem, bříška ať pěkně rostou..... Teď mě napadlo, jak jste na tom z váhou holky?? kolik máte nahoru, já teda už 9kg v 28 týdnu- připadne mi, že se jen valím....a bude hůř... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Halina
20. čer 2010 ve 13:14  • Odpověz
@kovalda no abych pravdu řekla ja vubec nevím o čem sme si psaly ale pořád sem mněla před sebou tvojí fotku a něco sme řešily ale to se mi neukazalo :grinning: :grinning: :grinning: to říkám že mi už hrabe z toho internetu :wink: Mně se taky nikam nechce chodit ale doma sio poklidím a budu asi žehlyt věci pro malého :slight_smile: od rána peru a tak budu mít zítra zase jiné žehlení teda až povyřizování :wink: chystám se jít kouknout tady u nás na porodní sály tak sem zvědavá.Jinak mně v poslední době chytá strašná uklízecí horečka jako když se říká připravování hnízdečka :grinning: ale připadá mi to nějak brzo :unamused: no co nadělám :wink: Jinak sukně vypadá užasně :wink: máš dobrý styl :wink:
@antana123 juvá tak to ti teda nezávidím malí ti dává pořádně zabrat koukám :unamused: tos dostala žlučníkový záchvat jo?No tu dietu ti taky nezávidím :unamused:
@suzete ja teda pořád taky mlsám nějaké ovoce ale jahody ty miluju a budu muset zase koupit :slight_smile: včera jsem mlsala hroznové víno :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@alisek Drž se tam v tom vězení :wink: ono to určitě uteče rychle a ještě pujdete domu v tom 36tt :wink: já vím jaký to je hnus ve špitálech pořád jen ležet a koukt do zdí :frowning2: jo chtěla jsem se tě zeptat ty platíš za den i těch 60 kč?pokud jo to se teda fakt nedoplatíš to ti nezávidím :unamused:
Já se jdu pustit dso polívky :slight_smile:
20. čer 2010 ve 13:17  • Odpověz
No nic tady nikdo ja jdu zase teda uklízet :wink:
20. čer 2010 ve 13:40  • Odpověz
@safryy mám do 2.7. dovolenou a pak jsou dva dny svátky, pak mám jeden den poradnu - takže ten týden uteče co by dup a odejít na mateřskou můžu od 16.7. takže všehovšudy v práci nějakých 8 dní, což se dá. uvidím, jak se s mudrem domluvíme na té mateřské. v práci už se stejně flákám, mám to na háku. co je potřeba udělám, ale žádná přehnaná iniciativa :wink: navíc ty dva týdny po dovolené tam nebude můj šéf, takže si myslím, že tomu moc nedám :slight_smile:
20. čer 2010 ve 14:13  • Odpověz
@antana123 doufam ze uz ti je lip, kamaradce se taky udelalo takhle zle. Ale ji toho moc neporadili, ze mam byt jen v klidu a jist mensi porce..Ale uz je lip! Chtela jsem se te zeptat na ten 3d ultrazvuk jsi rikala ze jsi byla v Hradisti v nemocnici?Moji mamce nejaka znama rikala ze jedine ve Zline. Mamca ma ted volno v praci tak ze jak pujde v pondelli do prace ze zavola do Hradiste. Diky a opatruj se
20. čer 2010 ve 14:23  •  3 děti  • Odpověz
@radkayeboah jo jo v hradišti mají to tam úplně nové vřele doporučuju :wink:
20. čer 2010 ve 14:28  • Odpověz
hojda,
tak jak se máte? My měli pohodový, grilovací, odpočinkový víkend :grinning: . Počasí nakonec vyšlo parádně, na to jak strašili :wink: Jen dneska jsme vyrazili na houby a než jsem došla k lesu, tak takový píchání v břiše, že bylo po houbách a přítel pro mě radši dojel autem, nevím co to mělo být. Už našt. o.k. tak se zítra zeptám dr. snad mě teda prohlídne i UZ a ne jen čípek jako vždy.
O jahůdkách mě nemluvte, chci dělat knedlíky, ovšem pustila jsem se do jahůdek tak, že zmizela už půlka mističky :grinning:
@safryy : tak super, že jste takhle nakoupili, to máš teda pěkný éro v bříšku :grinning:
@hupcza : užijte si dovču
@alisek : ahojda, tak jak se s tuxíkem máte? To neznám, aby mě prďola v noci vzbudila, ale my nejsme moc akční ani přes den :wink:
20. čer 2010 v 15:45  • Odpověz
@antana123 : chudáku, tak to sis asi pěkně protrpěla, brrr, tak hlalvně že už je líp :wink:
@hhalina : v klidu, já 10 :slight_smile:
20. čer 2010 v 15:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.