• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Dobré ráno :slight_smile:
Okna a vůbec činosti kde se musí mít ruce delší dobu nahoře by se neměli děllat kvůli omotání pupeční šňůry. Že je to pověra si nemyslím a každopádně bych to neriskovala. Kamarádce se to stalo když byla v 8 měsíci, musela na akutního císaře, klouček se narodil a měl 2200gr a na krvácení do mozku po 3 dnech zemřel :frowning2:
@lucinecka222 mám strach aby si mě nechtěli nechat v nemocnici kvůli případnému otvírání apod. :wink:
22. čer 2010 v 09:18  • Odpověz
@gazel :no naše mamka mi to taky říkala že to nesmím dělat umývala okna v 8měsíci a já se narodila s omotanou pupeční šnůrou ale těžko říct proč to tak bylo radši nebudu nic riskovat oken se ještě za celý život naumývám :grinning: :grinning: :grinning:
22. čer 2010 v 10:10  • Odpověz
@antana123 já od začátku těhu nesmím pověsit ani záclonu a utírat prach na horních skříňkách v kuchyni, natož mýt okna :grinning: mamča to chodí dělat za mě :slight_smile:
22. čer 2010 v 10:19  • Odpověz
@gazel to jsme na tom stejně mámka by mě zabila kdybych to udělala taky mi umývá okna a jinné věci
22. čer 2010 v 10:20  • Odpověz
Ahoj, tak jsem tady chtěla být dneska první, ale v půl čtvrté se mi nechtělo zapínat počítač a pak jsem usoudila, že bych si asi měla jít ještě lehnout.
S těma oknama to teda považuju za pověru, jasně je to námaha, člověk si nemůže myslet, že jich strhne umýt 5 za hodinu a musí dávat trochu větší pozor, ale když nemá těhule žádné komplikace a cítí se dobře... Mimochodem mě to tak zaujalo, že jsem trochu zagooglovala a jediné dva názory lékařů, které jsem našla (ostatní jsou z ranku kamarádka povídala) varují pouze před vypadnutím z okna a větším rizikem úrazu souvisejícím s větší neobratností. Mimochodem s těma zvednutýma rukama - mně nepřijde, že je mám zase tak extrémně zvednuté (nemluvím o věšení záclon), okno přece myju ze židle nebo schůdků apod. Ale proto to nepíšu - našla jsem při tom googlení další roztomilou věc, která se v těhotenství údajně nesmí - hlazení bříška - prý to může vyvolat předčasný porod - tak těhulky pozor na to! :slight_smile:
22. čer 2010 v 10:27  • Odpověz
@lotyna Ježis marjá - to si nesmím hladit bříško jo? :slight_smile: No doufám, že ten kdo to na googlu vypustil byl opravdu hodně studovaný :slight_smile:
22. čer 2010 v 10:32  • Odpověz
@lotyna :jo když sem ležela v porodnici tak primářka to nesnášela pořad mlela že si nikdo nebude hladit bříško byla na to alergická
22. čer 2010 v 10:33  • Odpověz
Jo holky to jsem taky slyšela...Ale já hladím normálně! :slight_smile:
22. čer 2010 v 10:37  • Odpověz
já taky hladím :slight_smile:
22. čer 2010 v 10:37  • Odpověz
Ahoj holky, tak jak se vám daří?
unás všechno přistarém, včera jsem absolvovala zase kolečko vyšetření, naštěstí mi nedělají vaginální, prý se mě nechtěj pro jistotu "šťourat" :slight_smile:, zažila jsem si premiéru v cévkování a je to docela nepříjemná a bolestivá procedura, jako bych nemohla načůrat do kelímku jako ostatní, pak jsem byla na utz, tuxík je vpořádku, váží už 1400g a jediná malá změna, mám větší množství plodové vody, zatím to nic moc neznamená ale budou to prý hlídat, proto mám tvrdší a napnutý břicho.
Jdu vás dočíst aspon na teto strane at vim ocem klabosite :slight_smile:

22. čer 2010 v 10:41  • Odpověz
@jennymaresova Jo psala to nějaká těhulka, které to údajně řekli na rizikovce u Apolináře. Škoda, že si přesně nevybavuju ty podrobnosti a už se mi to nechce hledat - bylo to něco jakože ty pravidelné pohyby vyvolají kontrakce a ještě to teplo z ruky - to si nějak miminko myslí, že něco není v pořádku a chce ven nebo co. :slight_smile:
22. čer 2010 v 10:43  • Odpověz
@alisek Jé ahoj, to je dobře, že je tuxík v pořádku. No s tím cévkováním mi to teda hlava nebere, ale asi by za vyčůrání do kelímku neměli v nemocnici body?
22. čer 2010 v 10:45  • Odpověz
@alisek super že je tuxík v pořádku no a co se týká cévkování to tě jednorázově cévkovali nebo máš cévku trvale??
jinak cévkuje se k vůli tomu aby měli sterilní moč aby byli nezastřenné výsledky protože normálně moč v kelímku je ovlivněna třeba výtokem z pochvy a td...
22. čer 2010 v 10:49  • Odpověz
Okna bych taky nemyla, ale o žádných "pověrách" jsem neslyšela, jen unás to je dost riskantní, nechtěla bych vypadnouz z třetího patra, okna jsou dost velká a je to dřína i bez břicha natož s ním, jinak nejhorší mytí mě přijde střešních oken, letos jsem se tomu vyhla :slight_smile: bude umývyt mamča s manželem.

Já břichounka hladim dost často a nic jsem otom neslyšela, že se to nemá.
22. čer 2010 v 10:50  • Odpověz
@antana123 ne nasteji jen jednorazove
22. čer 2010 v 10:51  • Odpověz
ono jde lavně o to, že při cévkování je moč 100% "neinfikovaná" ničím z okolí :wink:
22. čer 2010 v 10:52  • Odpověz
A já myslela že hlazení maj mimča rádi. No já už fakt nevím....
@alisek nechci tě strašit ale to ti budou dělat asi častěji :confounded:
@alisek Ty brďo, střešní okna si ani nedovedu představit, jak bych myla, to musí být horor.
to je super s tou sterilitou ale jinak je to nic moc zákrok, celý den mě to pak bolelo, když jsem šla na malou. ale jsou horší věci, uznávám, sem se toho tak bála, že mi do rána vyskočil na rtu opar :frowning2:
22. čer 2010 v 10:53  • Odpověz
@lotyna docela to jde, dve mame nad postelý tak je umývám z ní, jen to dělá nepořádek, tak musim postel potáhnout igelitem a jedno okno lze umývat jen ze sřechy, tam samozřejmě leze manžel, a já mu sekunduju, držím kýbl s vodou, akorát tam chudáka hinim víckrát, že to má špatně přeleštěný :sunglasses:
22. čer 2010 v 10:56  • Odpověz
@jennymaresova No já si teda dost dobře nedovedu představit tu intenzitu a délku hlazení, která by vyvolala kontrakce. Řekla bych, že prostě platí, že všeho s mírou. To by totiž člověk nemohl opravdu ani vystrčit nos z domu (protože by ho třeba mohlo porazit auto). :slight_smile:
22. čer 2010 v 10:57  • Odpověz
@antana123 to mě nestraš, páč to je hnusný.
22. čer 2010 v 10:58  • Odpověz
@antana123 já si myslím že pokud bude mít výsledky ok tak by nemuseli ne??!

@alisek mě cévkovali taky jednou a zážitek nic moc :unamused: Ale vydržet se to dalo :wink: Byla to od té sestry a doktorky pomsta za to že je otravuju s "divnou bolestí podbříšku" a já při tom byla na začátku těhu :sweat_smile:
22. čer 2010 v 10:58  • Odpověz
Ahojky holky a dobré dopoledne přeji :wink: jsem si tady na skok odskočila :grinning: dneska mám uvařeno a tak mam lačo plážo :grinning: teda jen do te doby než mně chytne uklízecí mánie.Dneska ráno jsem nevěděla co na sebe obléct :frowning2: tepláky jsem před třemi dny prala a pořád jsou mokré a kratasdy jsou v pračce a tak mi pujčil chlap nachvilku kratasi po brachovy ale malému se nelíbyla gumička jak sem seděla a tak musely dolu a ted mam na sobě tričko a na tom šaty na ramínka i když šaty teda vubec nemusím :unamused: ale co nadělám počasí je hnusné a prádlo nechce schnout :unamused: alspon to slunko by mohlo vylézt aby mi uschlo prádlo a mohla jsem ho dát na balkon :unamused:
@anippe no ty máš dobré kombinace ti povím :wink: no s tím líkem si mi udělala teda chutě a v ledničce ho mám málo,čekam až dojdou prachy a hned jdu nakupovat ja mlíko mlíko mám taky ráda :wink: a z tou pizou to si mi připomněla,mi máme v rádiu soutěž o chacharovou pizzu,spočívá to v tom že ty napíšeš kde se zdržuješ od dvanácti do jedné a v které části obce a pak jen čekáš zda ti zavolají,ja už sem teda jednou ´pizzu vyhrála a mužu říct že to je dobrota :stuck_out_tongue_closed_eyes: oni pokaždé vyberou 5 lidí kterým volají a pokud to dotyčná osoba předtebou nezvedne tak máš dvě pizzi a pokud neřekne to správné slovo MI MÁME HLAD :grinning: jo to já mám hlad pořád :grinning: takže když ti volájí jako poslední a před tebou to nikdo neřekl a nebo nezvedl telefon tak ti pokud řekneš to co máš dovezou pět pizz :stuck_out_tongue_closed_eyes: mnáááááááám :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jak sem tu pizu vyhrála ja tak mi dovezly pizzu z 10 druhy síra a to vám povím to byla dobrota :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,Mynulí týden ve čtvrtek mi volaly byla jsem tam zaregistrovaná ale zrovna jsem lezla z balkonu a než midotrklo co se děje tak to zavěsily :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: takže bylo po pizze :unamused: dneska se zaregistruju a ted už si to budu hlídat aby mi dovezly zase tu sírovou pizzu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: No máš pěkného divočáka :grinning: tak to doufej že tě brzo začne respektovat :grinning: :grinning: :grinning: mamííííí too paaaaaaaaaa to je super :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: koukám že ty musíš mít pořádně nabytý den :slight_smile: Vždycky mně dokážeš rozesmát píšeš to tak dobře že mně to vždycky rozesmněje :grinning: Já si myslím že je to blbost tak jak to mití oken tak i to věšení prádla,hodně blbá pověra.Vždyt těhotenství není nemoc ale normální věc a při ni mužeš dělat veškeré práce u kterých se nějak nepřetahuješ prostě na co se cítíš to dělej :wink: samozdřejmně ne žádný skákání atd :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
@dashav ahojky výtej mezi náma určitě se mužeš přidat :wink:
@marge ahojky koukám že tady nějak přibývají problémy :frowning2: jak ne ležení a žlučník tak krevní tlak no je to síla to nezávidím nikomu :frowning2: ja mam teda tu cukrovku na hraně ale nějak to teda nehrotím pokud mně sestra nepošle na dia poradnu a tam mi neřeknu jak mám jíst atd.Ted akorád dodržuju sem tam teda si dám ale nejím sladké :grinning: držím palečky aby se tlak umoudřil :wink:
@lotyna alspon na kamiony nejisem sama ,ja je prostě nesnáším když jedou vedle mně ale ráda se vozím v tak dlouhých autech.To je jako kdybych byla mravenec a vedle mně se postavil velký motíl taky bych se lekla a utekla :grinning: ale když ja koukám na někoho z hora a on je menší tak to se mi líbý :grinning: :grinning: :grinning: Tys mněla taky nějakou nehodu z kamionem?Doufám že nevadí že se ptám :unamused:
@kovalda juvajda tak to teda brzo papáte polívečku :wink: hned z rána :slight_smile: to jsou teda chutě to ti povím :wink: že by to bylo tím že si to neodkládáš na ten pupík :grinning: že to tak rychle zpapáš :grinning: nojo ja taky papám rychle už to je ze zviku,nechápu jak někdo jí a "pul hodiny " to žvíká a pak to polkne :unamused: to ja bychnedala to mi pak už nechutná.Já nedokážu sníst třeba ani předžvíkané jídlo myšleno třeba když malá to vyplivne ale není to tím že bych se ji štitila to v žádném případě ale tím že mně prostě nedělá dobře to předžvíkané jídlo no :confounded: Jinak narozeniny mám 3.7.takže příští sobotu :slight_smile: už zase budu o rok starší :grinning: malou jsem rodila taky v čerstvích 21 letech :slight_smile: a malého budu v čerstvích 24 :grinning: no pupík máš pořád menší než já :grinning: takže v pohodě :grinning:
@petja ahojky :slight_smile: tak to máš bombovní,malá ma taky svuj pokojíček ale ted v poslední době nechápu co to púrovádí pravděpodobně to má po tatovy ten to prej dělal.Ona se mi vzbudí třeba o pul noci obejde byt než dojde do ložnice a pak nás samozdřejmně teda alspon mně vzbudí a chce at jdem spát za ní a nebo ona že chce spát s námam ale tam se nevleze a ja potřebuju místo jinak bych se ráno vzbudila nevyspaná a celá dolámaná a tak sem tam jdu spát ja za ní a nebo chlap a když tam nejdem tak tam je sama a za noc přijde ještě tak třikrát a to je teda síla no nechápu co mi to začíná dělat a vubec nevím teda kdy ji to přejde :frowning2: nemáte někdo tady s tím skušenost?Ja teda nevím jak ji to odnaučit :frowning2:
@antana123 držím palečky at krev dopadne dobře a na bříško se těším :wink: ja bych se taky mněla vyfotit no uvidíme :slight_smile:
@eliska_v juvá tak to si teda pochutnáte ja jsem včera dělala zeleninovou polívku z nudlema a bramborovou kaši z řízkem,řízek dneska ještě osmažím a kaši udělá ale to je za chvilku :wink: Pokojíček se určitě povede a bude vypadat suprově :unamused: pak kdyžtak vyfot až bude komplet hotoví :wink:
@antana123 to si šikovná že umíš tak pěkně si pohrát z malou :wink: a ještě jí spívat ja teda spívat moc neumím ale spívala jsem zmalou ve školce :wink: teda učila se písničky :grinning: pro vysvědčení to se teda musíš už těšit ne?tak hrozné určitě nebude ne :wink:
@eliska_v no hold každý spívat neumí :grinning: ja taky ne :grinning: tak ted sem odpověděla na jednu stránku a jdu na druhou snad už nejisem pozadu :grinning: :grinning: :grinning:
22. čer 2010 v 10:59  • Odpověz
@alisek No nazdar! Ale zase musí být super, když je v noci vidět obloha, ne?
22. čer 2010 v 10:59  • Odpověz
@lotyna to jo, jen do tý doby než to posere nějakej pták, bud to umyješ a nebo zatáhneš žaluzky, já dělám to druhý :grinning:
22. čer 2010 v 11:02  • Odpověz
Tak jsme dovezli taťku na vláček - jel do práce a pak jsem to zas zalomila a dala si ještě krásné 4 hodinky spánečku. Venku po x dnech vykukuje sluníčku, tak snad tu s náma pár dní zůstane. A koukám, že vy jste tu zatím byly pilné, přibyly 2 stránečky. Tak jdu juknout, co jste probíraly :slight_smile:

@petja: super, takže už dokončujete a pak už budeš moci odpočívat :slight_smile:. Tak ať to máte brzy hotovo a můžete se tím těšit :slight_smile:

@eliska_v: nás takovéhle stěhováníčko čeká o víkendu - pozvali jsme ségru, šváru a kamaráda. Už se těším, až pokojíček bude krásnej :slight_smile:

@antana123: na známky na výzu kašli, hlavně, že jsi prolezla :slight_smile:
22. čer 2010 v 11:06  • Odpověz
@alisek No vidíš, tahle "komplikace" mě nenapadla. :grinning: Asi bych taky volila žaluzie.
@lucinecka222 Ne, žádnou nehodu jsem naštěstí nezažila, mně to vadí pocitově, že oni jsou tak velký a my tak malý. Navíc dost často jezdí jako prasata bez ohledu na ostatní účastníky silničního provozu.
22. čer 2010 v 11:10  • Odpověz
ahojík holky...tak ja Vám napíšu něco o sobě..jsem od uherského hradiste a je mi 26 let, těhotna jsem po třetí ale miminko to bude první...termín máme v září,ale uz deset tydnu lezim v nemocnici v UH a jeste sest me ceká a pak se uvidí co a jak...dala jsem si tam ted fotky mimiska...v tydnu bych mela jit na ultrazvuk ....od včera jsem ve 30tt. :wink:
22. čer 2010 v 11:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.