• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
když se tu bavíte o těch termínech... teď co jsme byli na ultrazvuku tak doktor říkal že jako nejlepší a nejpřesnější termín se bere ten co vám řekly v 13týdnu po ultrazvuku :wink: Jinak se dělají termíny většinou podle poslední menstruace a podle ultrazvuku (což by měl být snad ten v tom 13tt)

Já začínám mít noční můry z toho že se nám miminko narodí dřív a my nebudeme mít nic nachystaného :unamused: už to začíná být pravidlo každou noc...
22. čer 2010 ve 22:04  • Odpověz
mně kdyby počítali termín porodu podle prvních pohybů, tak letos neporodím :slight_smile: absolutně nic jsem dlouho necítila, nebo jsem to aspoň nepoznala. mi to furt přišlo, že se mi tam honí střeva asi.
22. čer 2010 ve 22:05  • Odpověz
@antana123 ...ty mas fakt pech s tema dietama...ja hladovim uz jen z toho co pises...vareny - nemastny - neslany :fearful: ale zase te muze tesit, ze uz to mas temer za par a pak si das do nosu....teda s mirou...aby to Simu nerozervalo prdikama :pensive:
22. čer 2010 ve 22:06  • Odpověz
Jinak už každý den přemýšlím nad porodem. Oficiálně mi zbývá 80 dní (takže taky výročí :slight_smile:) ale furt si představuju porod a mám pocit, že už to tu bude každou chvíli, že se ani nenaděju a 80 dní bude v pytli. někdy mě ty představy o čersvě vylíhnutém opuchlém pomačkaném miminku tak dojmou, že bych brečela jak želva.

No a dnes je naše jinak líné miminko asi nejvíc čilé. mele se od noci, nad ránem, celý den. asi čmuchá, kde je tatínek. a tatínek nikde :frowning2:
22. čer 2010 ve 22:08  • Odpověz
@lotyna: jj, cca v 31 tt se dělá ještě jeden utz - já jdu 7. 7., už se těším. Sice mi chtěj trochu pokazit těšení tím, že mi ten den budou vycucávat krev, ale já se nedám rozhodit, utz všechno předčí :slight_smile:

@safryy: mně se taky akorát zeptali, zdali pohyby jsou, ale s termínem nehýbali

@suik: neboj se ničehož nic :slight_smile:, však oni tě tam nekousnou :slight_smile:

Holky, už máte zajištěného pediatra? Já se nemůžu rozhodnout, jestli hledat tam u nás na vsi, anebo třeba v Říčanech anebo v Praze.

@antana123: tak si dej jen to ostatní z té palačinky - lesní ovoce, zmrzlinka, šlehajda a medík :grinning: a palačinku se obětuje někdo jinej :slight_smile:
22. čer 2010 ve 22:09  • Odpověz
Tak jsem se honem koukala kdy že jsem to cítila ty první pohyby a to bylo 13. 3., tak to bych rodila už v půlce srpna .... :astonished: :astonished: :astonished: :astonished: :astonished: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

@suzete: jj, taky už se od těch 100 dnů nějak více zamýšlím nad porodem a že tu malá brzy bude. A snažím se víc myslet na tu část, kdy už mám malou u sebe a ten porod tak nějak bleskově a bezbolestně proběhnout :grinning:
22. čer 2010 ve 22:12  • Odpověz
@kovalda no jo jenže z toho ovoce můžu taky jen něco a dost už si nebudu stěžovat jsem silná žena a něco vydržím :grinning: :grinning: :grinning:
@safryy :jo no těch prdíku se teda bojím jako čert kříže :confounded:
22. čer 2010 ve 22:13  • Odpověz
mě se taky o tom zdá magořím i ve spaní chystám věci a tašku do porodky no děs jako ted se mi i zdá jak si Šímu vozím v kočárku no jsem už magor :grinning:
22. čer 2010 ve 22:14  • Odpověz
@kovalda na krev ted chodím každý den snad už budou dobré výsledky :confounded:
22. čer 2010 ve 22:15  • Odpověz
@gazel: tak něco málo pořiďte, ať tě ty strašidelné sny opustí. A co ti ještě chybí koupit?

@antana123: jejda, i ovoce vadí žlučníkovi? Teda, ten je ale vybíravej ...:slight_smile: No jasný, že to zmákneš, to nepochybujeme :slight_smile: Kdy jdeš na tu kontrolu, zítra? Držím palce, ať je to dobrý.
22. čer 2010 ve 22:16  • Odpověz
@suzete: no já zas pohyby cítila brzo, tak bych rodila tak o 2-3 týdny dříve :slight_smile:. No uvidíme, kdy si prcek nakonec vybere den "D" :slight_smile:
22. čer 2010 ve 22:17  • Odpověz
tašku do porodnice zatím nemám, ale už přemýšlím, co s ní...třeba měsíc před porodem budu určitě u našich - mamka má narozky. takže tašku s sebou, kdyby náhodou?? těch 400km bych asi nezvládla, abych si pro tašku dojela :slight_smile: ... ale porodit se dá i bez tašky

22. čer 2010 ve 22:18  • Odpověz
@kovalda no ted mám s odběrama klid budu i tam volat zítra když to nebude dobrý tak se mám hlasit ve špitálu na chirurgii popřípadě na gyndě tak já se cítím dobře tak snad to bude ok :wink:
@suzete Teď jsi mě rozesmála, ale je fakt, že s těma pohybama jsme na tom stejně. :grinning:

@kovalda Zrovna dneska jsem o pediatrovi uvažovala, tady vedle nás je poliklinika, tak to tam půjdu okouknout. A je u vás na vsi nějaký lékař? Asi je lepší ho mít blíž, ne?

No a s tím porodem, já jsem dneska přišla na to, že se snad i těším, jako ne do porodnice (být v nemocnici se mi teda ukrutně nechce), ale na porod. Ani nevím přesně proč, nejspíš, že to bude nějaká nová zkušenost, která úplně změní můj život.
@kovalda chybí mi hlavně kočárek a komoda na oblečení :frowning2: kočárek si pořád nemůžu vybrat :sweat_smile: U doktorky jsem byla se synkem někdy v březnu (už ani nevím kvůli čemu) tak jsem se jí ptala jestli nám vezme i druhýho, tak říkala že bez problémů. Tak aspoň to mám vyřízené :slight_smile: Ono na jednu stranu je mít lepší doktora při ruce, ale zase záleží jestli to neni nějakej "vypelíchanej vesnickej buran" :sweat_smile:
22. čer 2010 ve 22:20  • Odpověz
@lotyna: no právě že ve vsi stejnak žádný pediatr není, musela bych do městečka 10 km od nás, tak jestli nejsou lepší ty Říčany, který jsou asi jen o 5 km dál anebo rovnou Praha. Protože v noci bychom stejně jeli někam do nějaké nemocnice na pohotovost a s normálníma bacilama a tak ... to bychom zvládli dojet kousek dál, ... tak nevím.
No, na porod se taky tak nějak zvláště těším, ale samo se i trochu bojím. :slight_smile:

@antana123: no jasnačka, že to bude O. K. :slight_smile:
22. čer 2010 ve 22:21  • Odpověz
@gazel: no právě, chválu tam zrovna známá na toho pediatra nepěje, tak se budu muset ještě poptat.
Hele, bez kočárku klíďo přežijete i první týdny a komoda, ty mají na každém rohu, to zmáknete jistě brzy a noční můry ať si táhnou :slight_smile:
22. čer 2010 ve 22:23  • Odpověz
Kovalda: s tím doktorem si nedělej moc iluze, že tě vezme první, komu zavoláš :wink: obvolávala jsem v Kladně prvně ty, co byli v docházkové vzdálenosti a pak postupně všechny ostatní a byl to docela boj. buď majou plno, nebo se vymluví, že s touto pojišťovnou nespolupracují atd. dívala jsem se na recenze na znamylekar.cz a podle toho obvolavala.
22. čer 2010 ve 22:23  • Odpověz
holky jdu si lehnout dobrou noc :wink:
22. čer 2010 ve 22:24  • Odpověz
Tak holky a pupíci,
já to pro dnešek balím, mám nějaký bolavý záda, jsem nějak blbě seděla, či co.
Tak dobrou noc, jen samé krásné sny a čus bus zítra.
Pokud máte zítra některá kontroly, tak ať jsou všechny O. K. - antano - tobě přeji dobré výsledky z toho žlučníku a eliska - ta cukrovka zítra určitě taky zahlásej, že O. K. :slight_smile:
Dobrou :wink:
22. čer 2010 ve 22:25  • Odpověz
@suzete Tašku ti někdo může přinést dodatečně. Ale porod může trvat i hodiny, to bys i 400 km stihla, ne? :grinning: Ne, jenom legrace. Jsem si vzpomněla na jednu známou, která když to na ní přišlo jela sama vlakem z Nymburka do porodnice na Bulovce. A když tam přijela, tak oni zrovna malovali a poslali jí do Podolí. Tak si sedla na tramvaj a jela dál. Tehdy jsem jí strašně obdivovala, to bych asi nezvládla, rozhodně ne v takovém klidu jako ona.
22. čer 2010 ve 22:26  • Odpověz
@suzete: no a to je další věc, ... aby nás ten pediatr vůbec vzal ... :unamused:
@suzete rodit se dá i bez tašky, hlavně potřebné papíry sebou. kdyby náhodou :wink:

jen taková rada... Přibalte si do tašky klasický mýdlo (takovou tu kostku) je perfektní na mytí nástřihu (jakoby si s ním po ní přejíždět) rychleji se to hojí :wink: Jo a ještě co jsem tak kde vyčetla a mluvila o tom i PA měly byste se vyvarovat nějakým silněji parfémovaným mycím gelům a voňavkám. Miminko maminku poznává podle " čuchu" a tohle ho mate. Když už bez toho nemůžete být tak aspoň nestřídat, ale používat jednu a tu samou :wink:
@kovalda : to jsou ty těhu chutě, loupák s česnekem jéje :grinning:
@safryy : není zač, jo cottage je takovej moc zdravej a nasladko si to nedokážu ani představit :grinning:. Tak to je teda vážně divný už žádnej UZ, ale asi se to tam bere prostě jinak. Taky bych připlatila, jsem též plašan a posera :frowning2:
@lotyna : jo jo, kolem 30 se dělá poslední velkej UZ
@suzete : tak to máme podobný, asi nějáké erupce, Adámek dneska taky pěkně řádí, teda ne v bříšku ale tančí mi na močáku jak je KP, ale od rána dneska fakt cítím často, což u nás ještě nebylo
@kovalda : my máme kliku, přítelova příbuzná je dětská dr.
tak já mám z porodu teda spíš strach, než že bych se na něj těšila a jsem i dost zvědavá
mě se už pěkně zavírají očička a to čekám na přítele až dorazí z práce, po.... se jim auta a čekají na odtahovku někde před Prahou a my musíme jet ještě dneska k jeho rodičům krmit, neboť jsou na dovče. No to bude žůžo dobrodrůžo s baterkou krmit zvířátka, hlavně jsem už docela tuhá. :confounded:
22. čer 2010 ve 22:27  • Odpověz
@gazel : tak o mýdlu jsem neslyšela, ale o tý vonavce jo
budete pít někdo maliník a baštit lněný semínko? Prý to urychluje porod, ale mám to jen od kámošky, tak nevím co je na tom pravdy a ani nevím, kdy začít, asi v tom 36 tt
22. čer 2010 ve 22:29  • Odpověz
@lotyna tak to ta známá měla dost štěstí, že vyrazila s velkou časovou rezervou :slight_smile: . moje mamka mě porodila čtvrt hodiny potom, co přišla do špitálu :slight_smile:

tož též asi zalehnu, nebo to aspoň zkusím. večer se mi moc spát nechce, ráno se budím pořád kolem 7am a přes den bych neusla ani za nic. pa pa
22. čer 2010 ve 22:29  • Odpověz
@beru3nek já maliník budu pít od 34tt a je to trochu znát. vždycky po tom vypitým hrníčku mi začalo víc tvrdnout bříško. ALe žádná dobrota to teda není :stuck_out_tongue_closed_eyes: a k semínku jsem nikdy nesebrala odvahu :sweat_smile: Mělo by to ulehčovat porod. po tom lněným semínku se říká že miminko vyklouzne úplně samo :grinning:
22. čer 2010 ve 22:33  • Odpověz
@suzete : a už jsi doma, nebo ještě pracuješ? dobrou
@gazel : kámoška právě taky říkala, že měla porod raz dva a praktikovala oboje, je to prý ale hroznej hnus ten semínkovej hnus pít, já bych si ho sypala do všeho možnýho, ale to asi nebude mít stejnej účinek, jinak by to nepil nikdo :grinning:
22. čer 2010 ve 22:36  • Odpověz
@beru3nek Maliník se normálně pije na ovulaci (nebo vývoj vajíčka?), takže asi bude mít jeho užívání souvislost s nějakýma hormonama v těle. O těch semíncích jsem to dneska četla poprvé, to nevím, co by mělo dělat (kromě usnadnění vyprazdňování. Ale ještě jsem o tom nepřemýšlela.
Jo a ten maliník zas tak hnusnej není, rozhodně se drží v hitparádě nejrůznějších bylinek, které jsem kdy pila na předních příčkách.
22. čer 2010 ve 22:39  • Odpověz
@beru3nek někdo to chválil v jogurtu :stuck_out_tongue_closed_eyes: nevím co je na tom pravdy.. jsou to spíš takové ty uklidňující praktiky... ale když to nějaký mamině pomůže aspoň po psychické stránce tak i to se počítá :wink:
22. čer 2010 ve 22:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.