• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@lotyna : ti má jít porod pak sám od sebe :slight_smile: po tom lněným, schválně mrknu co o tom píšou.
22. čer 2010 ve 22:40  • Odpověz
@gazel : jo jo, to mi nevadí, i do salátu bych si nasypala opražený je dobrý. Tak třeba je to jen taková psycho berlička, ale přesně jak píšeš, vše co aspoň trochu pomůže je super
22. čer 2010 ve 22:41  • Odpověz
@lotyna to je moc fajn přístup k porodu :wink:
Na pediatra je potřeba mít nějaké reference, ale zase změnit se dá vždycky, někdy ovšem žasnu jak peditři prosazují své názory, na očkování, na příkrmy.Někteří zase vůbec neřeší pychomotorický vývoj dítěte a jen čekají i když by drobná pomoc rehabky neuvěřitelně pomohla.
@gazel přejíždět si mýdlem po nástřihu? :sweat_smile: no to je pro mě opravdu brutální představa, já byla ráda za chladnou sprchu a jemné osušení , doma jsem se oplachovala heřmánkem, ale nic víc jsem nebyla schopná použít.A teda normální mýdlo bych ani nepoužila kvůli ph, to není dobrý ani normálně
22. čer 2010 ve 22:42  • Odpověz
tak tohle jsem našla:
opravdu se doporučuje lžíce sezamových semínek rozkousat každý den. Zhruba měsíc před porodem. Miminko by se tak mělo obalit slizem a snáz vyklouznout z porodních cest.
no paráda, tak vím co budu baštit :slight_smile:
já bych se bála taky asi kvasinky z toho mýdla
22. čer 2010 ve 22:44  • Odpověz
@beru3nek ještě pracuju ale mám ted dovolenou.
Ty semínka mi furt zkouší navrhovat muž kvůli zácpě, taky jsem zatím neměla odvahu, ale jestli to pomůže k vyklouznutí mimáka u porodu, začnu o tom uvažovat.
Maliník se prý má nějak na konci těhu, ale taky přesně nevím.
tak pa
22. čer 2010 ve 22:46  • Odpověz
@beru3nek Že by ten sliz proniknul až k mimču? No to se mi moc nezdá.... No nic proti semínkům. Jo a nepsala jsi prve lněné?
22. čer 2010 ve 22:50  • Odpověz
maliník jsem pila, na semena nedošlo, tak třeba tentokrát :slight_smile: ...hlavně aby z nás ty mimča pak nevypadla :grinning:
Taky jsme docela poctivě masírovali hráz, ale to co mi předvedla PA při porodu :sweat_smile: tak to naše šimrání asi nemělo smysl :grinning:
22. čer 2010 ve 22:52  • Odpověz
@anippe tehdy nám to doporučovaly a mě to teda vůbec nevadilo. 2hodiny po porodu jsem na tom seděla a když mi ak přišla první návštěva tak na mě koukali jak puk :grinning: A navíc si pro klid duše můžeš koupit určitě nějaký neutrální mýdlo apod. já používala normální a žádný problém nebyl...
22. čer 2010 ve 22:54  • Odpověz
@anippe Když už jsi to tady zmínila, tak se odvážím a zeptám se jako úplný blbec, i když se mi asi budete smát. Všude se píše o té hrázi, ale já si nějak nejsem jistá, že vím, jaká část "rodidel" se tím myslí.
22. čer 2010 ve 22:55  • Odpověz
@gazel ty jo, tak to ti fakt závidím, já jela domů z porodky v leže ještě další týden jsem neseděla a pak hooodně podložená polštářema.Ale jo, já brala i pilule na bolest, sestry furt že jestli na dělohu a já že na šití.A jedna mi nechtěla dát na noc prášek, prej at se to snažím vydržet kvůli miminku, dala mi led :confounded: tak jsem ledovala a pak měla pipinu uplně zmrzlou a ještě k tomu bolavou ...stejně jsem si pro něj později došla, nevydržela jsem to.
22. čer 2010 ve 23:02  • Odpověz
@anippe pak jsem to trošku cítila až 3 den, ale nebylo to nic hroznýho. prášky nám dávaly sestry dobrovolně, skoro nám je nutily tak to bylo fajn :wink: Mě přišlo nejvtipnější jak v porodnici všechny chodily jak "kačeny" s nohama od sebe :grinning: a při sedání v jídelně jsme se hodně nasmály :grinning:
22. čer 2010 ve 23:06  • Odpověz
@lotyna masáž by se měla dělat cca 1cm uvnitř pochvy, ta část u konečníku,na ten by se měl vyvíjet tlak, myslím že tam nahmatáš i jakoby tužší sval a o ten jde, aby povolil masáží. :sweat_smile: pochopilas to?
22. čer 2010 ve 23:08  • Odpověz

@anippe : koukám, že se máme na co těšit :frowning2:

@lotyna : jo jo lněný semínko, ještě teda nevím od kdy se má začít, ale prý to dávají i zvířatům, aby z nich ty jejich mrňousci líp vylítli. No rozhodně tím nic nezkazím. Prý hlavně kousat, že je účinej ten sliz :confounded:
22. čer 2010 ve 23:08  • Odpověz
@anippe Jo, myslím že ano. Díky. Mě na tom trochu mátl ten olej na masáž - tak jsem nevěděla, jestli vevnitř, zvenku, napravo, nelevo, vzadu atd. :slight_smile:
@beru3nek Jo, taky jsem někde četla o nějakým slizovým výluhu z těch semínek. No zkazit se tím, myslím, nedá nic. No doufám, že se mi letos na zahradě urodí lnu dostatek, oni jsou ty semínka takový prťavý. :slight_smile:
22. čer 2010 ve 23:12  • Odpověz
tak na tom, že to mimčo je obalené slizem něco bude, ale hlava mi to teda nebere:

Ahojky, já jsem užívala obojí. Maliník od 36. týdne 2 šálky denně, potom 3, ale myslím, že mi to k ničemu nebylo, používala jsem pytlíkový. Semínko jsem taky užívala od 36. týdne. Často tady čtu, že ho holky koušou nebo jí s jogurtem a tak, ale v tomhle stavu je dobrý akorát tak na stolici. Aby zvýšil tvoření hlenu a aby hlenem obalil i miminko, tak se ta semínka musí spařit, pustí takový sliz a i s tím se mají sníst, já jedla jednu lžíci denně, bylo mi to ale trochu nepříjemné, tak jsem si pořídila lněný olej a ten si přidávala do jídla, to bylo lepší. No a myslím, že to své splnilo. Malý šel ven jako po másle a porodní asistentky se smály hned jak ho viděli, že jsem asi jedla semínko, protože i když byl donošený, tak byl celý pokrytý neuvěřitelným slizem. Tak snad to i tobě pomůže, papa
22. čer 2010 ve 23:14  • Odpověz
@lotyna : jo tak ty je máš i na zahrádce, tak to není co řešit, jo jo, jsou to mrňky
22. čer 2010 ve 23:15  • Odpověz
@beru3nek Teda to je jak z nějakého sci-fi. :slight_smile:
22. čer 2010 ve 23:17  • Odpověz
@beru3nek no myslet si že porodíme tříkiláčky a nebudeme mít žádné následky by bylo naivní, ale jak vidíš gazel třeba neměla velký problémy s jizvou, ale ono se pak na tebe vyplaví tolika hormonů, že tu bolest ani tak nevnímáš :wink: jen máš pořád upřený zrak na ten zázrak vedle sebe a seš štastná, že porod máte za sebou a prcek je zdravej
22. čer 2010 ve 23:18  • Odpověz
@lotyna : viď taky mi to přijde

@anippe : no necháme se překvapit, pořád se uklidňuju zvládly to všechny, my to dáme taky. Nejsme žádný ořezávátka. Až uvidíme ty naše uzlíčky tak rychle zapomenem na ten porod :grinning:
22. čer 2010 ve 23:21  • Odpověz
@beru3nek super typ s olejem, to by šlo :slight_smile:
pro dnešek se loučím. papa
22. čer 2010 ve 23:22  • Odpověz
@anippe : jo jo, to se mi taky líbí. dobrou :grinning:
22. čer 2010 ve 23:22  • Odpověz
Ahojky těhulky.
Přeji všem krásné ranko :dizzy_face: U nás nádherně svítí sluníčko! No nádhera...
Teď jsem srovnala prádlo a půjdu se nasnídat! Dneska jsem nemohla vůbec spát a Daliborek taky ne, furt se mlel... :sweat_smile: :slight_smile:
Dneska musím vymyslet něco k obídku, zajít na poštu a něco koupit! :wink: Ale je krásně, takže se i těším!
Dneska dodělá manžílek pár úprav ještě v pokoji a doufám, že stěhovat už nic tady nebudeme...jedině do mnohem většího bytu! To budu kdyžtak stěhovat všema deseti :grinning: :grinning: :dizzy_face: No uvidíme jak to dopadne....

Jinak dneska chci volat na ty výsledky té cukrovky, tak snad to bude ok!! Doufám v to! :slight_smile: Takže v 9 hod zavolám a uvidíme... :slight_smile:
23. čer 2010 v 07:01  • Odpověz
Dobré ránko děvčata,už mám za sebou snídani,no spíše jsem snědla čvrtku melounu a bříško je v sedmém nebi,mimi na něj reaguje vlněním a pohyby,tak asi chutná.Mě v poslední době dost bolí žaludek,po ránu,jak je na něm mimi po noci asi natlačený cítím tlak a celkově jakoby byl menší,prostě meloun a syrvé ovoce a zelenina mi vyhovuje maximálně.Teď v době jahod,hrášku a třešní jsem fakt spokojená,nemusím jíst nic jinýho.
Dnes jsem si už konečně rozdělila hromádky oblečků a budu je postupně prát,něco ručně,takové ty fleecové věci+vlna a něco do pračky,vypadá to na slunečný den,takjdu pomalu na to.
Jo,včera jsem měla tu poradnu,na váze to ukázalo stejně jako před měsícem,bříško jak měřila,tak poskočilo jen ma,ičko,oproti minule,kdy to bylo +5cm :sweat_smile: Poprvé mi natáčela KTG,teď každou poradnu,takže jsem 15min relaxovala,až skoro usnula u srdíčka miminka :dizzy_face: Včera byl taky poslední UTZ v ordinaci mého doktora.Vypočítal,že miminko už váží 1800gr a je cca o 10 dní starší.Všechno je naprosto v pořádku,mimi jsem chvilku i viděla,odpočívalo :dizzy_face: zrovna hlavičkou dolů,prý krásně nachystané :wink: Takže jsem naprosto spokojená,výsledky krevního obrazu+další nezbytnosti jsou taky v pořádku,tak už se pomalu těším na porod
Příští kontrolu mám zase za měsíc,to už budu na mateřské :sweat_smile:
23. čer 2010 v 07:14  •  3 děti  • Odpověz
@suik já měla první pohyby někdy 6.4., když mi brali tu plodovku, tak ten večer potom (nebo mi to tak přišlo, že se mimisek začal hemžit) . takže podle toho mám 24.8. a dle MS 15.9.
23. čer 2010 v 07:31  • Odpověz
@suzete To bude to bruntálský klima, to má vliv na pohyby :sweat_smile: Já jsem byla v noci na záchodě 3.30 pak jsem do 4 nespala, jak se mi tam to dítě vrtělo a kopalo, a od 5 znova a budíka mám na 5.30, takže úžasná noc!
No a jak budete tady na oslavě, měsíc před porodem, tak abychom se ještě nepotkaly v krnovské porodnici, co :grinning: ??

Jinak dneska začínám 7. měsíc!!!
Odpoledne jdu ještě hrabkat oblečení a pak už udělám finální seznam, co mi chybí...
Jo a do práce půjdu ještě 15x, jestli jsem to dobře spočítala :grinning: :grinning: :grinning:
23. čer 2010 v 07:39  • Odpověz
@petja :Tak to je úžasné, že je miminko, takhle krásně připravené :slight_smile:
Já jdu na ko přesně za týden, tak jsem zvědavá - kolik mám zase nahoře :grinning: :sweat_smile:
23. čer 2010 v 07:41  • Odpověz
@petja To je dobře,že je vše v pořádku :slight_smile:
23. čer 2010 v 08:16  • Odpověz
Ahoj těhulky,jak jste se vyspinkali?My strašně.Vůbec jsem nemohla usnout,na zádech se mi špatně dýchá a tak jsem se převalovala z boku na bok.Holky,psali jste tady o kojících polštářích,chtěla bych si ho taky koupit ale vůbec nevím jaký :( Už ho někdo máte?
23. čer 2010 v 08:19  • Odpověz
23. čer 2010 v 08:26  • Odpověz
Tak jsem volala sestřičce na ty výsledky cukrovky a mám jednu hodnotu zvýšenou - prý to neni ňák moc, ale máme dietku! Takže omezit sladké věci, moc nesladit...Když ovoce, tak v ranních - dopoledních hodinách.... :unamused: :frowning2:
Ach jo!! :frowning2:
23. čer 2010 v 08:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.