• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
no já právě jak to u sebe zkoumala, tak úplně ta tenká kužička je jen malinký kousek, pak už je to jaksi spojené s vnitřek pochvy a to už je aspon cm široké, to snad nejde ušmiknout. že ne?? :fearful:
23. čer 2010 v 17:21  • Odpověz
@lotyna já plánuju asi jen tu masáž...aspon něco, kdoví, jak budu vůbec rodit...

Jinak jsem četla radu, vzít si do porodky dětský nafukovací kruh a když to zašitý přijde k sobě a bolí, tak si pod zadek v posteli frknout ten nafouklý kruh...tím se sníží tlak při sezení na ránu a zmírní bolest :slight_smile:
23. čer 2010 v 17:23  • Odpověz
@suzete Nevím, počkej až přijde nějaká zkušená rodička. Já jenom vím, že se může stát, že se to komplet celý roztrhne třeba až k řitnímu otvoru.
23. čer 2010 v 17:24  • Odpověz
@suzete asi to taky začnu zkoumat....i když jak to píšeš...A od kdy se má provádět ta masáž hráze???
23. čer 2010 v 17:24  • Odpověz
pišou měsíc dva před termínem. chtěla jsem začít ty dva měsíce před, kdyby se náhodou líhnul dřív.
23. čer 2010 v 17:26  • Odpověz
@lotyna tak to si vůbec nedovedu představit že by se to přetrhlo :astonished: třeba ju mám divnou, ale fakt to není tenká téměř průsvitná kůžička až k zadku.
23. čer 2010 v 17:27  • Odpověz
Já slyšela o nástřihu to samé... A v knížce mám, že 80% prvorodiček má nástřih, masáž nemasáž... Navíc někde ho dělají rutinně :confounded: .... No to šití asi bude největší "lahůdka" z celého porodu /omdlívací smajlík/ (fakt by se hodil)
23. čer 2010 v 17:29  • Odpověz
@suzete jj díky, tak to abych si při nejbližší návštěvě drogerie koupila olejíček :slight_smile:
23. čer 2010 v 17:30  • Odpověz
@rennu no taky budu kupovat :slight_smile:. na netu se dají najít postupy jak masírovat, jaxem na to koukala, tak aby to bylo pořádně, tak nejlépe za pomoci muže. což mě pak napadlo, že když se to masíruje vnitřně a navíc s mužem, tak by se z toho dalo udělat i něco příjemného...jen nevím, jestli by to mělo takový efekt.
23. čer 2010 v 17:33  • Odpověz
@suzete Já četla, že to má každá jinak, někdo kůžičku, někdo i silnější svalovinu či sliznici či co.. Takže klid, jsi v normě :wink:
23. čer 2010 v 17:33  • Odpověz
Čauves holčiny.
Tak dneska jsem si byla nakoupit dia sušenky, abych mohla aspoň zobat!! :grinning: :dizzy_face:
Jinak jsem te´d dala fotku do alba k porovnání...Je to teda prča!! :grinning: :grinning:
23. čer 2010 v 17:34  • Odpověz
@zvirka vyměním sliznici za kůžičku
23. čer 2010 v 17:35  • Odpověz
Olejíček jsem viděla v DM, asi za 12,- Kdybyste někde viděly levnější, dejte vědět, přijde mi to za tu pidilahvičku docela dost.... :unamused: Prý se dá použít i kvalitní rostlinný, ale už přesně nevím druh.
@suzete Když píšu komplet, tak myslím komplet i uvnitř, ne jenom ta tenká kůžička - teda v tom nejkrajnějším případě. Myslím, že je to hodně individuální, záleží na pružnosti.
Já teda když nebudou žádné komplikace, tak kromě masáží plánuju i EPI NO.
@suzete Já to ještě nezkoumala, pak dám vědět :wink: Ale pokud mám kůžičku, tak neprodám ani za tisíce!!! :grinning:
23. čer 2010 v 17:36  • Odpověz
*oprava, za 120,-, zas takový šetřílek nejsem :grinning:
23. čer 2010 v 17:36  • Odpověz
@zvirka myslím že levnější není (než 120Kč).

@lotyna já epino zkoušet nebudu, 2500kč je dost. u nás to nepůjčujou, tak na to prdím.
23. čer 2010 v 17:39  • Odpověz
@lotyna, @suzete epino??? já jsem asi zase nějak mimo... Co to je, v životě jsem neslyšela.... :sweat_smile:
23. čer 2010 v 17:40  • Odpověz
@suzete Jo je to dost, ale já do toho půjdu. Mám jednu menší gynekologickou operaci za sebou, myslím, že oproti nástřihu to byla procházka růžovou zahradou a ty pooperační dny a týdny bych si moc zopakovat nechtěla.
23. čer 2010 v 17:41  • Odpověz
@zvirka dej si to do vyhledávače, je to takový nafukovací balonek, ten si strčíš dovnitř, napumpuješ a vytlačíš. prostě rodíš balonek místo miminka, dycky si to jen napumpuješ trochu víc a víc.
23. čer 2010 v 17:43  • Odpověz
no tak určitě upřednostňuju epino nad jakýmykoliv experimenty,původně jsem taky chtěla masírovat hráz,ale je mi to nepříjemné,pochybuju Suzete,že by tě to vzrušilo,aby byla masáž správně provedená,má bolet,zezačátku určitě,provádí se dvěma prsty ukazovák prostředník zavést po klouby do pochvy a tlakem od sebe roztahovat.Žena sama si to málokdy zvládne udělat sama a já osobně potřebuju na cvičení klid,nikoliv manžela.
S epinem mám jen ty nej zkušenosti,jako prvorodička jsem byla rarita bez nástřihu,i,když Filípek nebyl nejmenší,do porodu si dokonce švagrová ťukala na čelo,že jako prvorodička vůbec myslím,že bych mohla porodit bez nastřižení!
No a příprava ve cvičení s epinem je taky hodně o psychice,na sále vás pak při tlačení nepřekvapí nic!!!
23. čer 2010 v 17:43  •  3 děti  • Odpověz
@petja já věřím, že to epi-no může pomoct. jen je to dost drahé, a bohužel ne všude to půjčujou.
tu masáž právě vím, že to má bolet, proto jsem to tam dule taky zkoumala.
23. čer 2010 v 17:46  • Odpověz
No a 2.500 nebo nástřih? U mě je to jasný a zas taková hrůza to není,vždyť se to dá řešit jako odměna z porodného apod.když si to potřebujete nějak odůvodnit.Např.moje vedoucí v práci má špatně sešitou ránu po nástřihu a má s tím nejen sexuální problémy dodnes!!! U mě byl strašák č.1.nástřih a umělé vyvolání porodu.Obojímu jsem se vyhla alternativními způsoby předporodní přípravy.
23. čer 2010 v 17:47  •  3 děti  • Odpověz
U nás to už taky nepůjčují,přesto jsem si ho za 1.900 pořídila.
23. čer 2010 v 17:48  •  3 děti  • Odpověz
bůhví, jestli porodné jeste bude...
já jak na to u sebe koukala, tak to tam mám dost úzké, takže si myslím, že mě to nemine. dřív se mi to natrhávalo aj při sexíku a to rozhodně nebyla hlavička miminka. radši ať nastřihnou než aby se to rozervalo. když to budu masírovat, tak by to snad mohlo být aspoň pružnější.
23. čer 2010 v 17:59  • Odpověz
@lotyna epi-no jsem původně plánovala taky, ale když je nejasné, jak budu rodit a navíc nejsou penízky, tak se spokojím s tou masáží :slight_smile:
@zvirka jojo, v Dm jsem také nějaký olejík viděla..
@petja tak vyvoláávaný porod bych taky nechtěla....ale četla jsem tu na koníkovi někde jak jsi psala o tom "spešl" nápoji, který se dá zkusit, když se přenáší...ale jak říkám, malej je od 20tt pernbamentně KP, takže kdoví, zda se otočí a popravdě pak nevím, zda preferovat klasický porod KP a nebo císaře, kdyby se lenoušek neotočil :sweat_smile:
23. čer 2010 v 18:00  • Odpověz
No já asi půjdu jen do té masáže, ono ani to epi no podle diskuzí nezaručí, že stříhat nebudou... A ty peníze... jak píše suzete, bůhví, jestli porodné ještě bude, chtěli jsme z něj splatit tchánovi peníze, co jsme si od něj půjčili na kočár. Jestli nebude, tak to budem splácet půl roku.... :frowning2:
23. čer 2010 v 18:03  • Odpověz
@suzete jo tak jak máš takový názor,o nenastřihnutí ti zas tak asi nejde.

@rennu dá se rodit jistě i KP,pak hodně záleží na vůli maminky i na porodnici,kde se rozhodne rodit.Já bych teda císař plánovaně nechtěla ani za nic.Vím,že to není tvůj případ...jen zmiňují extremy,které některé maminy upřednostňují :confused:
23. čer 2010 v 18:03  •  3 děti  • Odpověz
@rennu No jo, jenomže ty jsi speciální případ. :slight_smile:

Jinak já to nikomu nevnucuju, to je každého věc, ale co se týče ceny mně přijde, že je to dobrá investice.
23. čer 2010 v 18:06  • Odpověz
@zvirka no jasně že ti to nezaručí 100% bez nástřihu ale to už je dáno pak momentální situací u porodu apod.Prostě udělám maximum a 90% holek na diskuzi ti potvrdí,že peněz za epino nelitují,dokonce dříve nešikovně nastřižené maminy,co mají psychické problémy a hrůzu z druhého porodu díky strašáku nástřih si pořídily epino a podruhé porodily bez sebemenšího poranění,to prostě nelze takhle v kostce popsat,ale zkušeností s nástřihy jsou spíše negativní :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. čer 2010 v 18:07  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.