• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@zvirka Stejně tak jako nástřih nezaručí, že se neroztrháš.
23. čer 2010 v 18:07  • Odpověz
@lotyna No máme to pěkné vyhlídky :unamused:
23. čer 2010 v 18:09  • Odpověz
@petja já se zase porodu KP celkem bojím, znám tak rodila, už své 3.dítě a byl prolém, že mimčo zůstalo viset za hlavičku uvnitř a co pak...navíc věřím, že si dítě nese cosi z porodu v sobě a viset hlaviičkou pro něj musí být stres..nevím no..budu doufat, že když už můžu pomalinku vstávat z postele, že se vahou hlavičky převáží a otočíí..ptž nevím jestli jsem cvok, ale na klasický porod se těším, teda pokud bude hlavičkou napřed :wink:
23. čer 2010 v 18:09  • Odpověz
Tak sem posbírala ze sluníčka mimi věcičky a půlka celé výbavy už je vypraná,fakt dobrej výkon dnes :wink:
23. čer 2010 v 18:10  •  3 děti  • Odpověz
@petja jéé, hezký..já prala manželovi trička, mimi věci až bude mít muž po zkoušce a konečně se dostaví pokojík a budu je mít kam uložit :slight_smile: ale těším se na to :slight_smile: Pereš v pračce nebo ručně? Já chtěla ty nové vzít jen v ruce...
23. čer 2010 v 18:12  • Odpověz
@rennu Neboj, ještě je čas, on se prcek třeba ještě otočí. Hlavu vzhůru. :slight_smile:
Ale jinak myslím, že každý, i sebehladší porod musí být stejně pro mimino stres.
23. čer 2010 v 18:14  • Odpověz
@rennu ty co mám v krabici peru v pračce mýdlovým slizu,pár kousků sem musela namočit do jádrovýho mýdla aby pustily fleky a pustily :wink: a nové přepírám jen v mýdlových ořechách
23. čer 2010 v 18:15  •  3 děti  • Odpověz
@lotyna snad ano, mu budu domlouvat :slight_smile:

@petja ted se zeptám hloupě, ale jádrové mýdlo je co? Klasická kostka s jelenem? :grinning: Mám tu od kámošky také pár věciček po dětech a sem tam flek...
23. čer 2010 v 18:18  • Odpověz
Já taky myslím,že se může ještě Honzík otočit,no s tim se musí počítat,že třeba budu s epino cvičit a nakonec vše dopadne jinak,ale tak je to v životě běžně,ne?Myslim,že každý porod je stres,ale ten hladký,přirozený a přiměřeně rychlý je stres pozitivní,stejně jako si stres dopřáváš a neutečeš mu během celého těhu,tak je to na jednu stranu pozitivní,přemíra škodí! Ty můžeš mimču usnadnit vstup do života,že se na porod max.připravíš,co se dýchání,předpor.přípravy a co nejméně chemie během porodu týká.Přístup a odhodlání dělá hodně!!! Já se teda na porod těším moc!
23. čer 2010 v 18:19  •  3 děti  • Odpověz
@rennu Jo Rennu,je to jelen mýdlo,dnes se prodává Jelen,Helada,Lanza,Kokos.Nechám to v tom ležet několik hodin a pak ještě vyperu ručně,zatím pustilo všecko ,až na jednu Bio mrkev a jablíčko,jak sme začali s příkrmama.Ale to mi nevypral ani žádnej Vizir :grinning: :grinning: :grinning:
23. čer 2010 v 18:21  •  3 děti  • Odpověz
@petja jasně, ale nerada bych, kdyby zůstal viset někde vevnitř....jinak chemii, léky nic taky nechci, a přirozený porod by mě těšil taky....nebojím se, naopak :slight_smile:
23. čer 2010 v 18:22  • Odpověz
@rennu Jo jinak teď jsem si uvědomila, co jsem vlastně napsala. Ta hlava vzhůru platila tobě, Honzíkovi vzkazuju: Hlavu dolů. :slight_smile:
23. čer 2010 v 18:27  • Odpověz
Jinak ty olejíky na hráz dělají určo kvalitní a účinné např
http://www.nobilis.cz/index.php?page=detail&id=558
http://eshop.originalatok.cz/ProductCard.aspx?NodeCode=N01031600006
a jeden vám jistě vystačí,spíše zbyde.
23. čer 2010 v 18:44  •  3 děti  • Odpověz
Ahojte maminy...tak jsem si tu pekne precetla. Tady v Anglii se pri porodu nenastrihava. Ja jsem myslela ze to vsechno bude podobne jako doma, ale neni. Zatim premyslim o porodu do vody, kamaradka ho mela a byla velice spokojena. No ale jeste uvidime. Jak doletim z Ceska mam dalsi krevni test a pak uz zacneme prej vyplnovat jak bych si predstavovala rodit. Tady to je jak na bezicim pasu. Pokud je vsechno v poradku tak te jeste ten den poslou domu. Nejpozdeji druhy den. Kdyz si vyzadas tak te nechaji i dele, ale co me kamaradky rikaly tak byly i rady kdyz je poslaly domu. Mimco se tu hned po porodu nekoupe,{to kdyz jsem rekla mamce tak sla do kolen} ze je to lepsi pro imunitu nechat miminko tak a az po nekolika dnech okoupat. Tak nevim....A jedne kamaradce se i ptali jestli si chce vzit placentu domu. Nechci ani myslet co tady ti anglicani s ni delaji...No my tady tak. Materskou mam jen 9 mesicu a to prvni 2 mesice 90% z vyplaty a pak uz jen £120 tydne a potom supem dopem do prace. Jo od statu dostavame asi dalsich £20 tydne, ale ted se to ma rusit...takze si myslim ze v Cesku je to porad lepsi.Nedokazu si predstavit jit po 9 mesicich do prace...Uz ted je mi z toho na nic. Takove male miminko nechat s nekym cizim a do ,,skoly,, to by me vyslo na £30 na den. Takze asi budu pracovat jen 2 dny v tydnu kdyz muj bude mit volno. Protoze se mi to vubec neoplati. Jak rada bych tu mela moji rodinu.Nebo vubec sla zpet do Ceska....Kdyby to jen tak slo. No mejte se vsechny a opatrujte se, pohladte za me bruska a drzte me peste v patek jdu na krev na cukr...Tak snad to bude v poradku. Nebot v rodine mame cukrovku :confused: papa
23. čer 2010 v 18:46  •  3 děti  • Odpověz
Radka,moje sestřenka žije taky v Anglii,do vody rodila 2x a vždycky byla spokojená na max.To,že šla domů hned ocenila taky.To,že se mimčo nemá prvních 24h (dní nevim) koupat zastávají i přední neonatologové,bohužel mnoho porodnic je sponzorováno šílenou kosmetikou,která je přeparfemovaná,ale personál si v ní mnohdy libuje.To musí být pro novorozeneckou pokožku něco šíleného!
A co dělají s placentou?Zasadí si na ní v zahradě strom třeba.Moje kamarádka to tak udělala po porodu své dcery,problém v porodnici s tím neměli.
No a ten systém co se mateřství týká v Anglii taky zběžně znám a v Česku jsem max spokojená!
23. čer 2010 v 18:52  •  3 děti  • Odpověz
@lotyna jsem to pochopila, kdo kam má dát hlavu :grinning:
23. čer 2010 v 18:57  • Odpověz
@rennu Vždyť já vím. :grinning:
23. čer 2010 v 18:59  • Odpověz
@radkayeboah oni to angláni maj fakt trochu jinak, mě by vyhovovalo tak něco mezi naším systémem a jejich. Ten jejich mi přijde trochu víc přirozenější, jen byl byla nervní z těch jen dvou ultrazkuků.
tady v německu je to podobný jako u nás, v něčem ale to maj ale trochu lepší - jen je to dražší. No uvidíme.
Já snad budu mít českou mateřskou a rodičák, ale asi bychom to zvládli i tak, do práce se teda nehrnu i když kdoví jak to to všechno bude. Ráda bych byla s Kulíškem co nejdýl a pak třeba pořídit dalšího kulíška.

Porod do vody - ten se mi moc líbí, šla bych do něj, jsem hroznej vodouch :sunglasses:
23. čer 2010 v 19:13  • Odpověz
@petja : me se na tom porodu do vody libi i to ze muze manzel byt v bazenku s tebou. Coz musi byt strasne pohodlene, hlavne kdyz si chces odpocinout a tak si i tu hlavu muzes oprit a nebo to ze te muze celou dobu utesovat a citis ho hned za sebou...to o tom koupani, na zadost ti mimco okoupou nebo si muzes donest svoji vanicku a okoupat si ho sama. Ale kamaradka mi rikala ze ji rekli ze i kdyz male necha tak 2 tydny ze je to jen pro dobro, ze je toho strasne moc na to mimco a ze ten ,,povlak,, co ma na sobe ho vic chrani. Nevim jestli to dava smysl. Ale asi na tom neco bude. Kamaradka to nevydrzela a malou myslim na druhy den umyla. A rikala ze mala mela strasne hebkou pokozku. No vis jak vsude je neco. Me prijede mamka {teda doufam} a ta mi se vsim pomuzu. Nevim co delaji s tou placentou,ale anglicani jsou hrozni takze vsechno-ma hodne zivin {jsem slysela} no ale strom to je mazec...A kde zije tvoje sestrenka??
23. čer 2010 v 19:15  •  3 děti  • Odpověz
@radkayeboah strom je ještě dobrej, horší je ta zmínka o těch živinách....radši nepředstavovat.
Já to radši ani nechci vidět.

mě to s tím nekoupáním přijde super, rozhodně to asi neublíží, ale dva týdny bych taky nevydržela. Ale slyším to teda poprvé.
23. čer 2010 v 19:23  • Odpověz
@suik taky jsem to tak rikala, neco mezi tim by bylo super. Me nejvic stve to ze tu chodis jen k takove porodni asistence. Ale je to neplacen hradi to pojistovna takze skoro pokazde mas nekoho jineho. A zrovna kdyz jsem potrebovala neco zjistit tak ani jedna nebere telefon. No takove ti jine. Na jednu stranu mi kamaradka rikala, ze pokud je vsechno v pohode tak oni jsou takovy,ale ze kdyby meli prijit komplikace tak uz si to vic budou hlidat. Tak muzu byt rada ze si me nevsimaji :slight_smile: . ty dva ultrazvuky jsou na houby, tak rada bych zase Zakouska videla. Ale ted letim domu tak uz jsem domluvena na gyndu a taky na to 3d i kdyz mi to moc nerekne..Ja tam toho moc nevidim...Nevim mozna jsem to jen ja. Ale videla jsem par fotek a nic...Me stejne nereknou jestli Zak bude vic cokoladovy jak tatinek nebo vic po me...A hlavne jaky bude mit nosanek... :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
23. čer 2010 v 19:24  •  3 děti  • Odpověz
ladenka:pěkná fotka a pupík je pěkný
daja:krásná nevěsta a ženich sluší vám to
ad spaní mě se ted spí taky nic moc
laterna:pořád málo to si lanka
rennu:velká gratulace to jste ale obříci :slight_smile:
jinak mám už oficiáně prázdniny a mám teda na vysvědčení jednu 4 z té matiky jinak ok jo a musím se pochlubil můj udělal přijmačky a dostal se na pokračování na průmyslového inženýra tak snad to zvládne má to dálkově uvidíme
23. čer 2010 v 19:30  • Odpověz
@radkayeboah tak jestli jedeš do čech, tak to máš dobrý....
já už Kulíška tolik ani vidět nepotřebuju, stačí mi jak se hejbe, ale je dobrý vědět, jestli má správnou polohu, nevisí na šňůře a tak ... před porodem.
23. čer 2010 v 19:34  • Odpověz
@radkayeboah no určo trochu čokoládovej bude, tyhle míšený děti jsou strašně krásný :dizzy_face: .
To mi teda přijde divný chodit pokaždý k jiný asistentce, to by mi teda vadilo.

Koukám, že bydlíte v Londýně, po něm se mi moc stejská, my tam byli předloni. Doufám, že se tam zas někdy podívám, to je moje město snů :dizzy_face:
23. čer 2010 v 19:38  • Odpověz
@antana123 tak gratulka k výzu a přítelovým přijímačkám :slight_smile:
23. čer 2010 v 19:41  • Odpověz
@rennu díky pozval mě dneska na pohár za to vysvědčení jsem si s malým pošmákli teda :grinning:
23. čer 2010 v 19:47  • Odpověz
@antana123 Gratulace k vysvědčení a pohár závidím, to mě ten můj nevzal do cukrárny ani nepamatuju... :cry:
23. čer 2010 v 19:57  • Odpověz
@antana123 No tak konečně zasloužené prázdniny, hurá! Gratuluju k úspěšnému ukončení ročníku i k přijímacím zkouškám. A jestlipak ty s dietou můžeš pohár? :grinning: Ne, doufám, že sis ho užila. :slight_smile:
23. čer 2010 v 19:57  • Odpověz
@lotyna jo pohár můžu jen bez ovoce a bez šlehačky měla jsem zmrzku s čokoládou mnam :dizzy_face: :dizzy_face: díky super pocit po roce dřiny zase chvilku klid :wink:
23. čer 2010 v 19:58  • Odpověz
holky jdu se tulit k mojemu tak pa :wink:
23. čer 2010 v 19:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.