• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@antana123 mnam pohár :wink: prima tulení :wink:
23. čer 2010 ve 20:15  • Odpověz
Ahoj holky,

@antana123 ...gratulka k vysvedceni :wink: a ted uz jen uzivat leta a Simonka a tveho nastavajiciho inzu :slight_smile:

@radkayeboah ...to mas divne, ze mas pokazde jinou midwife...ja mam porad tu samou :wink: Vetsinou ma u sebe jeste jednu nejakou asistentku a ty se docela meni...ale moje midwife je porad ta sama :slight_smile: Jinak porod do vody taky zvazuju...o nemyti miminka jsem kdesi cetla...ale ze by dva tydny to nevim....mam tu na malou nachystany kyblik a uz se tesim, az ji v tom budeme rachat...dva tydny nevydrzim :grinning:
Vcera vecer jsem vam chtela jeste odpovidat, ale jako obvykle jsem vytuhla...coz zjistim vzdycky az rano...kdyz vidim notas pekne srovnany na stoliku vedle postele...jeste ze mam to svoje zlato....pry se s nim ze spani o notas rvu, ze jeste nespim, ale ja si to nikdy nepamatuju :grinning:
Ad kojo polstar...jsem z nej zklamana...na to kolik ten zdorb stal :unamused: ....ten co mam je plneny dutym vlaknem...v pulce je zlomeny a vlakna od sebe oddelena....zrovna v tech mistech, kde bych potrebovala nejvic vyplne...no ale spi se mi s nim dobre...jen ty obrazky co tu hazete vypadaji mnohem lepe...co jsem si koupila to mam :sweat_smile: Vetsinou se budim na zadech s polstarem stale mezi nohama a rukama obejmuty a koncem placnutym pres cenich...na me musi byt vazne pohled....jeste ze se budim o fous drive nez manzel :grinning:
23. čer 2010 ve 20:56  • Odpověz
@rennu ...gratuluju ke kontrole a k velikosti Honzicka...uz je ho kus :wink: to je super vedet jeho miry ze? Ja ty nase tak nejak zlehka odhaduju podle vas co tu pisete a podle netu...jak jsou takove clanky vyvvoje ditete tyden po tydnu.
Ty nastrihy jak jste resily mi uplne zkrivili usmev na tvari....smarja...radeji nemyslet...
Chtela bych cpat to lnene seminko...cetla jsem ze nejlepsi postup je namlete seminko povarit cca 10min a behem te doby se udela ten sliz....pak se to vypije (muze se to necim ochuti, treba medem)...tak jsem to min. tyden na zkousku prubla a nebylo to tak desne...pry je dulezity ten sliz...ty seminka uz pak ani ne...takze ty jsem nechala pekne v hrnicku...to by se mi asi vzpricilo v krku....tak nevim kdy se odhodlam k pravidelnemu uzivani...ale asi brzo...jestli je to dobre i na zacpy, tak uz vcera bylo pozde :grinning:
23. čer 2010 ve 21:04  • Odpověz
@safryy tak to mě mrzí, to s tím polštářem...to je škoda....mě naopak ten můj někdy přijde tvrdej, když se probudím a mám na něm hlavu. Veprostřed ho mám naopak nejtlustějc naplněnej.

někdo by měl udělat test kojo polštářů :grinning:
23. čer 2010 ve 21:14  • Odpověz
@suik ...no koupila jsem zdorb :grinning: ...ale spi se mi s tim dobre, to ne ze ne...manzel rikal, ze mi koupi novy, ale mi to prijde zbytecne....uvidime :slight_smile: Prihazuju fotku toho naseho zazraku :grinning: Takze pro vsechny nastavajici kupujici...az uvidite tenhle obrazek, tak NEBRAT :grinning:
23. čer 2010 ve 21:24  • Odpověz
@safryy ono se ho taky blbě zbavuje, je dost neskladnej..... mě se s ním spí taky dobře, myslím, že budu pokračovat, ale jsem úchyl na stlaní postele, jako že to musím mít pěkně načančaný a on mi tam překáží ve výsledném efektu :grinning:
23. čer 2010 ve 21:29  • Odpověz
@suik ...tak my ho po zastlani postele placnem pres oba polstare a jsme s tim celkem spokojeni :grinning: Na takove srandy puntove nejsme...jinak te teda chapu...je to mrcha velka a spise vysledny efekt hyzdi :grinning:
23. čer 2010 ve 21:34  • Odpověz
@suik :to mi je jasne ze bude vic cerny nez bily, ale zajimalo by me jestli vubec bude mit neco ze me...Vsechny moje kamaradky co maji misenky jsou cely daddy...To bude neco pro moji rodinu..Nebudou mit moc rict o to je cely dedecek, divej ty oci to ma po babicce a ta pusa to je jako kdyz se tvoje sestra zasmeje.Vis co myslim.Bude to cely muj manzel, ale i tak dobre. Hlavne aby zdedil tu chytrost a ty krasne zuby po daddym a ten zbytek je jedno. Bydleli jsme v Londyne ale pred pul rokem a neco jsme se odstehovali mimi Londyn. Do Northamptonu neni to zase tak daleko mam to vlakem necelou hodinku, ale abych ti rekla pravdu vubec mi Londyn nechybi. Je to krasne city ale moc ruchu a lidi nehorazne draho...A to pomysleni se v centru protlacovat s kocarkem...Tady mam vse co potrebuji a rozlohou je to asi jako Olomouc. Takze to neni male ale ani velke.
@safryy :ze zacatku jsem mela jednu midwife..Byla super a takova ochotna, pak me objednala na priste a uz tam byl zase nekdo jiny tak jsem jen myslela ze to je na zaskok..Ale jsem se dozvedela ze uz bude delat jen home birth takze uz ji vickrat neuvidim a ta co jsem mela posledne je tehotna tak jak ja takze dela jen dva dny v tydnu a kdyz jsem ji volala tak nic tak jsem zkousel jine cisla na midwife a jedna to vzala ale nezna me tak ze se mam zitra stavit na slovicko, potrebuji totiz dopis ze jsem ok abych mohla letet.. Takove nahouby, kamaradka co uz je 34 tyden a ze zacatku mela celkem problemy mela pokozde jinou a to ze jich bylo...Takove neosobni. Ale to je NHS kdyz si zaplatis soukrome tak mas jednu az do porodu....
23. čer 2010 ve 22:08  •  3 děti  • Odpověz
Vás dočítat je fakt masakr :slight_smile:

nástřih- opravdu to neni tak hrozný jak někdo říká. za prvý hodně udělají hormony když vidíte toho drobečka vedle sebe a manžela se slzama v očích když na něj kouká :dizzy_face: za druhý to umrtvují, ikdyž to neni nic příjemnýho vydržet se to dá. je to jako by vás šili kdekoliv jinde :wink: no a za třetí radši se nechám nastříhnout než aby mě prcek potrhal uvnitř a od zadku až k poštěváku. Četla jsem tu maminu,která byla proti nástřihu a malá jí roztrhla i pysky :sweat_smile: tak si vyberte co je lepší :-/

porodný- dnes jsem byla na sociálce, kvůli úvěru, tak jsem se rovnou ptala jestli neví jak to s ním bude. a ona na mě že slyší poprvý ode mě, že by ho měli rušit. Že sice o tom politici pořád melou, ale nikdo nic ještě neodsouhlasil a že do tý doby než porodím to určitě nestihnou :wink: Takže holky klid na kočárky bude :grinning:

přirozený porod- NENI NIC LEPŠÍHO NEŽ EPIDURÁL :grinning: ono je fajn mít přirozený porod, který trvá 2 hodiny. ale když nespíte druhou noc, máte kontrakce po 5 minutách a musíte ležet v jedné poloze na monitoru, tak jste rády že vám ho napíchnou a najednou taková úleva :dizzy_face:

porod do vany- já jsem taky chtěla rodit do vany, ale vzheledem k tomu že porodíte prcka a hned vás ženou stejně na kozu kvůli porodu placenty a kontrolování poranění, jsem si to rychle rozmyslela :wink:

kojící polštář- já jsem ho zdědila od manželový sestřenky, ale je to hrůza. je to ten s dutým vláknem a je to hrozně hrudkovatý... kuličky jsou lepší :wink: ale jinak se s ním spí supr.

jinak mě teda hrozí nástřih i s druhým prckem, protože nesmím vyvíjet velký tlak do hlavy. takže mi doktor bude asi zas pomáhat "zvonem" a tam je ten nástřih nutný :-/ Každopádně si chci domluvit s doktorkou jestli je možný ještě při přijmu do porodnice udělat poslední ultrazvuk s váhovým odhadem a hlavně s kontrolou pupeční šňůry. Dominiček hrozně dlouho nesestupoval a měl chvílema patné ozvy, a když se pak narodil tak měl omotanej pupečník a vážil 4090g. Naštěstí byl a je v pořádku ( apgar měl 9,9,10) ale nechci domyslet co se mohlo stát :-/
23. čer 2010 ve 22:09  • Odpověz
@radkayeboah ....ja si teda nic neplatim a mam porad tu samou...je bezvadna...moc mila a hodne pecliva....jednou jsem mela jinou, ale protoze ta ma byla na dovolene :slight_smile: Takze to je asi proste vsude jine.

@gazel ...jejdanane...tak ta nenastrizena mamina musela litovat...hodne dlouho...se mi az zkrizily nohy u toho cteni...brrr. S tim porodnym jsi mi udelala radost :wink: Proc nesmis vyvijet velky tlak do hlavy? Mas nejake trable?
23. čer 2010 ve 22:18  • Odpověz
@gazel - s tim tlakem do hlavy, nemas to kvuli ocim?
23. čer 2010 ve 22:30  • Odpověz
@safryy mám jakousi vrozenou vadu. jde o zvětšené postraní mozkové komory :stuck_out_tongue_closed_eyes: kvůli tomu jsme teď s Denískem hodně jezdili po doktorech, a hodně nás hlídali :-/ Ale pokud by to šlo domluvit, ráda bych si ho porodila sama :sweat_smile: Dominička doktor tahal zvonem a jedna PA mi skákala po břiše :stuck_out_tongue_closed_eyes: Hlavně aby se při porodu nic neposralo....

Jo a ještě jsem chtěla napsat, že nejdůležitější je pozitivní přístup k porodu! Nebojte se, zvládly to 1000ce ženských zvládnete to taky a levou zadní :wink:
23. čer 2010 ve 22:34  • Odpověz
@gazel ...aha...tak to ti preju, at porodis prcka podle predstav...to slysim poprve o nejake zvetsene komore...no ale ja toho jeste nevim...hlavne aby se tobe a Deniskovi nic nestalo. Ja se na porod tesim...kazdy me furt desi jak to bude bolet apod...a jestli uz se bojim...a ja se nebojim...zatim citim, ze to zmaknu...nebojim se bolesti...bojim se, ze se mi nedostane uplne perfekt pece pri pripadnem pruseru...pac tu se rodi jen s tema midwife...u nas ve spitale se nepodava ani epidural...pac neni kdo by ho napichl...doktor se shani az pri nejakem vaznem pruseru...to jsem teda vycetla z anglickych diskuzi :sweat_smile: Kazdopadne si tu nemocnici kde budem rodit dost pochvalovaly, tak snad to bude OK... :slight_smile:
23. čer 2010 ve 22:41  • Odpověz
@safryy děkuji, doufám že to všem tady dopadne podle představ :wink: dneska jsem narazila na jeden fotoblog a po jeho přečtení se modlím za zdravé dítě ještě vc :-/ normálně jsem to až obrečela, co si musí chudák holčička a máma vytrpět :frowning2: Jsem ráda že rodím v české republice, když to tady tak čtu. jediný co vám závidím je to že vás pomalu hned pouštějí domů. JPokud nebudou žádné komplikace a žloutenka tak podepíšu revers a půjdeme po těch 72hodinách taky :wink:
23. čer 2010 ve 23:00  • Odpověz
Holky,mám vyžehlený mimi věcičky a jsem zaslouženě K.O. dnes už :pensive: Ale jak já jsem ráda,že mám tu várku za sebou.Dobrou noc všem!
23. čer 2010 ve 23:04  •  3 děti  • Odpověz
@gazel - posli odkaz, co se holcicce stalo?
23. čer 2010 ve 23:07  • Odpověz
Ahojky holky nedočítám vás a omlouvám se ted už se mi nechce :unamused: chtěla jsem se vás zeptat jak byste pochopily tohle :Nástup na mateřskou dovolenou z rodičovské
Pokud nastupujete na mateřskou dovolenou z rodičovské dovolené - tj. čekáte druhé (třetí) dítě - platí, že na peněžitou podporu v mateřství máte nárok, pokud na ni nastupujete do 3 let věku prvního (předcházejícího) dítěte. Pokud na mateřskou nastupujete po uplynutí delšího období a v mezičase jste nepracovala (neplatila 270 dnů nemocenské pojištění), nárok na proplácení mateřské nemáte a pobíráte rovnou rodičovský příspěvek
23. čer 2010 ve 23:10  • Odpověz
Dodávám malá ma tři roky 7 září a já mám termín 14 září a navíc jsem pracovala 13 mněsícu takže placené nemocenské pojiště ní podle zákona 270 kalendářních dnu mám.Dneska jsem totiž volala na ověření zda mám nárok na mateřskou dovolenou a baba mně sprostě odpalkovala a nechtěla se semnou byvit :angry: podotýkám pět minut sem čekala než mi zvedne telefon,pak mně strašně hnusně pozdraví jako ve stylu že co ji vubec otravuju :rolling_eyes: ,chudáček prej je na všechno sama a co mně to zajimá,vubec mně nenechala pořádně mluvyt jen na mně pracujete a ja ne neracuju ale pracovala jsem a že mám dítě atd,no a ona nemáte nárok a to sem ji neřekla všechno nevím teda co si mám myslet od čeho tam ty baby sou :angry: :angry: :angry: :angry: bych ju okamžitě propustila neochota no hnus a tak si zajdu na socku tady a řeknu at tam zavolá ona že ja se rozčilovat z neochotnou babou nebudu :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
23. čer 2010 ve 23:16  • Odpověz
@eveluska http://www.modrykonik.cz/fotoblog/misicka455/album/trnita-jest-cesta-nase/

@lucinecka222 pokud jsi zaměstnaná nebo pokud to stihneš v ochranné lhůtě (která trvá 6měsíců) dostaneš normálně mateřskou 6 týdnů před porodem a pak nějakou dobu po porodu. Ale pokud nejsi zaměstnaná nebo jsi po mateřský s prvním dítětem nenapracovala 270 dnů budeš mít dnem porodu nárok na rodičák ( a nebudeš mít šanci volit dýlku) takhle to myslím chodí
23. čer 2010 ve 23:19  • Odpověz
http://www.jazykova-skolka.cz/porodne-a-danova-sleva-na-dite/ jinak je snížené porodné a to ještě ho chcou vyplácet jen do konce srpna prej ale to sem ještě nikde nenašla :angry:
23. čer 2010 ve 23:19  • Odpověz
mela bych podobnej dotaz - skoncila jsem studium a do nastupu na MD mam asi mesic,kdy bych byla "v lufte" - jako bez pojisteni, tak jsem se registrovala na pracaku, baba ale silena a ze tam budu muset min. kazdej tejden na "schuzku" - jsme uz vetsinou v lbci a tvrdne mi deloha, takze kdyz jsem to rikala dr. vubec neverila svejm usim a napsala mi neschopenku, ze harcovat se kazdej tejden do phy ani nahodou - ted tu neschopenku prinesu na pracak a uz budu mit pokoj? nevite nekdo? jste tu nekdo na rizikovym/neschopence? diky za info :slight_smile:
23. čer 2010 ve 23:21  • Odpověz
@gazel jak sem psala malá mněla rok když sem nastoupila do práce a pracovala jsem tam 13 mněsícu ,skončila jsem tam pracovat 12.10.2010 malá v te době mněla dva roky a jeden mněsíc takže tady podle toho bych mněla mít nárok?
23. čer 2010 ve 23:21  • Odpověz
@lucinecka222 a ty tam ještě pracuješ? nebo už sji dala výpověď?
23. čer 2010 ve 23:25  • Odpověz
@lucinecka222 jinak o tom porodném jsem už psala kousek výš. to co tady dáváš za odkaz je už půl roku starý a je to neaktuální. žádný porodný se nesnižuje ani neruší
23. čer 2010 ve 23:27  • Odpověz
@gazel nepracuju tam od toho 12.10 ale mám odpracovaných těch poviných270 placených dnu nemocenského pojištění
23. čer 2010 ve 23:29  • Odpověz
@lucinecka222 12.10. jakýho roku?
23. čer 2010 ve 23:30  • Odpověz
@gazel aha tak to sem nevěděla o tom porodném,sem ted zmatená s te mateřské podle toho co píšou na internetu bych mněla mít nárok ale ja už teda nevím,kdo vlastně tu mateřskou vyplácí?to vyplácí zamněstnavatel a nebo stát?
23. čer 2010 ve 23:30  • Odpověz
23. čer 2010 ve 23:31  • Odpověz
@lucinecka222 no tak v tom případě si myslím že nárok na mateřskou nemáš. Pokud nejsi zaměstnaná a nestihneš mít druhý do 6měsíců od výpovědi tak nárok nemáš. zkus nějakou diskuzy na koníkovi je jich tam spousty, kde holky řeší podobný problémy a chodí tam radit holčiny který dělali účetní apod takže se v tom vyznají :wink: mateřskou by ti podle mě měl vyplácet zaměstnavatel (kterýho ty nemáš) a rodičák pak vyplácí sociálka
23. čer 2010 ve 23:35  • Odpověz
@gazel aha tak to jo ale podle toho textu co sem teda tady dala to zní uplně jinak no ja jsem s toho blázen ale děkuji skusím se zeptat jinde :slight_smile:
23. čer 2010 ve 23:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.