• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@hupcza dík, o tomhle jsem neměla ani tušení....škytání nevim, tohle je fakt jak rytmus srdce...

já to mám taky tak, nejdřív přirozeno a pak medicínskej zásah, ale díky bohu za něj.
@rennu já mám taky bříško pomenší.....oni se tam nějak zmáčknou
27. čer 2010 ve 21:37  • Odpověz
sui: pokud to je jako rytmus srdce, tak to budeš ty :wink: ...prckové mají větší frekvenci tak 140-160 (pokud to správně lovím z paměti)
27. čer 2010 ve 21:42  • Odpověz
tak mám asi srdce v břiše :grinning:
jo jinak moc dík za ten odkaz, objevila jsem, že je obchod v Praze, zrovna tam jedu a mám to blízko, tak se tam půjdu juknout a všechno z blízka očíhnu.
27. čer 2010 ve 21:53  • Odpověz
teda já nevím jaká byla frekvence, prostě to bylo pravidelný...
27. čer 2010 ve 21:54  • Odpověz
ahojky!
tady už se určitě spí. po víkendu jsem přelouskala poslední 2 stránky a koukala jsem, že řešíte polohu plodu. já jsem tuhle náhodou narazila na tenhle článek, tak kdo věříte na homeo koukněte:
http://mladazena.maminka.cz/scripts/detail.php?id=464509
píšou tam že: V případě abnormální polohy plodu můžeme podávat lék Pulsatilla 15 CH, 2-3x denně 5 granulí od 32. týdne těhotenství; dítě se většinou obrátí do správné polohy.
jinak já si taky nejsem jistá, jak mi tam mimčo leží. ale tipla bych si, že už je správně. sice mi šťourá i dole, ale největší kopance cítím nahoře a už se mi trošku tlačí i pod žebra.
tak já jdu taky spát. dobrou
27. čer 2010 ve 22:32  • Odpověz
Ahojte holky :slight_smile:
Už zase se občas mrknu i tady k vám :slight_smile: Můžu?
Dívám se, že řešíte stejné věci, jako já :grinning: Myslím, že mímo se otočilo až tento víkend, do té doby bylo napříč :grinning: Zítra jdu na kontrolu a měl by se dělat i UTZ, tak sem zvědavá, co se od paní doktorky dozvím :slight_smile:
Ještě tu někdo řešil látkovou výbavičku :slight_smile: Myslím Suik :wink: Já mám zase pocit, že sem toho koupila zbytečně moc :wink: Asi právě proto, že je toho na výběr tolik :slight_smile: Neodolala sem a mám od každého něco :wink: Snad aspoň něco z toho využiju :wink:
27. čer 2010 ve 22:55  • Odpověz
Ahojky holky.
Tak po dlouhých 14 dnech, kdy jsem se nemohla normálně vyspat, tak dnešní noc jsem prospala celou!! :dizzy_face: :dizzy_face: Juchůůů :dizzy_face: :dizzy_face: :grinning: :wink: Je mi tak úžasně... Takhle jsem se dlouho nevyspinkala :sweat_smile: :dizzy_face:
Jinak u nás už krásně svítí sluníčko!! :dizzy_face:
Jdeme se s Daliborkem nasnídat... :wink:

28. čer 2010 v 05:54  • Odpověz
Dobré ránko,
tak dneska mne z postele vyhnalo více faktorů - bolesti levého ramene, potřeba na záchod a samozřejmě úplně hrozný hlad :grinning:. Tak už jsem zpucla chleba se sýrem a teď si dávám čoko croissant :slight_smile:
Včera už jsem sem nezavítala, aby mohl taky na net i manža a hodně jsem četla a válela se v posteli a tak ..., no bylo to super.
28. čer 2010 v 06:06  • Odpověz
@kovalda : To je super, že jsi si odpočinula...Taky sis to zasloužila :wink: :slight_smile: Pořádný relax je nejlepší :dizzy_face:
28. čer 2010 v 06:20  • Odpověz
Tak vás postupně dočítám: :grinning:

@eliska_v: v šatečkách určitě běž, moc ti sluší :slight_smile:

@rennu: jé, tak to je super, že už jsi to s tím úklidem nepřeháněla. A manželovi připomínky k promenádě v plavkách byly jistě tak vášnivé, že je zde nelze uveřejnit, že? :grinning:

@beru3nek: jj, přesně - bolesti na vaječníkách už mám asi 2 dny a byla jsem z toho trochu vyplašená. Bolí to i třeba když se zvedám z postele, ..., tak jsem taky nevěděla, co to je. No, když už jsme 2, tak je to určitě normální :grinning:

@petja: fuj, senná rýma, to si asi teda užíváš. Upřímně lituji všech, kdo ji mají, protože to je na celé léto a vlastně ta krásná vůně, která mne tak těší, tak jim způsobuje otoky očí a plný nos.

@discreet: jé, 2 grilovačky, tak to se i pupíci měli dobře :slight_smile:

@antana123: užijte si tu dnešní oslavu promoce :slight_smile: A určitě pak dej fotku, jak jste byli nafešákovaní :slight_smile:

@alisek: no, já mám značek látkových plenek spoustu. Klasické čtverce mám nějaké libštátské a pak nějaké ještě po nás. Pak mám vícevrstvé Tots bots, pak kalhotkové -imse vimse, tots, kushies (all in one), baby lucy, ... brala jsem kus sem, dva kusy tam :slight_smile:
Doufám, že dnešní utz i další vyšetření ti dopadnou dobře, k tomu 34 tt se už krásně blížíte, to s Tuxíkem zvládnete :slight_smile:

Prát budu asi v mýdlovém slizu, už se na něj pomalu chystám, protože nejpozději za týden či dva bych chtěla začít prát na mimíska :slight_smile:.
28. čer 2010 v 06:54  • Odpověz
Dobré ránko, tak noc příšerná, od 1.30 do 3.00 jsem nemohla spát a jen se převalovala, hroznej pocit, když víte, že vám v 5.30 zvoní budík, čekám, kdy padnu na klávesnici, ale ještě 12x do práce, to dám!
@kovalda Asi blbej dotaz, co je to ten mýdlovej sliz? Už jsem tu o tom četla víckrát, ale nevím, tuším že to má něco společného s tím mýdlem v kostce, ale, jak to dostanu do pračky - nebo je to na praní v rukách? :confused:

@hupcza Krásné fotečky, moc ti to sluší! A Ondášek je náhdernej! Já bych měla strach někam jet, řízení zatím zvládám, ale měla bych prostě strach...
28. čer 2010 v 07:07  • Odpověz
@hupcza: jé, tak to jste měli super dovču a Ondra je teda fakt šikula, že i tu cestu výborně zvládl. Tak to jste odpočatí a opálení, ... :slight_smile: Já teda to teplo moc nedávám, takže si to vůbec nedovedu představit. Ale když ti to problém nedělá, tak určitě super :slight_smile:

@suik: aha, no jo, vy jste šli vlastně na tu výstavu :slight_smile:. Já taky nevydržím dlouho stát, tak ještěže tam byly ty lavice na sednutí. A obrazy teda super? :slight_smile:
Neboj, výbavu stihneš. Hele, když máš oblečky a hračky, tak máš skoro všechno. Potřebuješ teda ještě postýlku a ten kočár a máš to :slight_smile:. Možná pak ještě nějakou tu mastičku a tak, ale to můžeš dokoupit kdykoliv později, to mají v každé lékárně.

K té poloze koncem pánevním - kámoška měla taky a malou jí v bříšku otáčeli - povedlo se, ale do 24 hodin byla zase zpět. Nakonec si to nějaký čas před porodem rozmyslela sama a otočila se :slight_smile:

@rennu: neboj, však prcek si své místo v bříšku určitě umí pohlídat a utlačovat se rozhodně nenechá. Kdy máš další kontrolu?

28. čer 2010 v 07:09  • Odpověz
@suik: taky se mi několikrát stalo, že mi bříško pulzovalo v rytmu srdce a nemohla jsem identifikovat, jestli moje nebo prckovo. Na moje mi to přišlo rychlý, ... ale na prckovo to asi bylo pomalý, tak to bylo asi spíš to moje, přeci jen, srdeční frekvence se mi zvyšuje při každé namahavé činnosti - jako zvednutí se z gauče, otočení se na druhý bok, ... :grinning:

@eliska_v: no tak super, že ses po dlouhé době dobře vyspala, tak snad se to opět stane denním standardem :slight_smile:.
Jj, díky, je fakt, že jsme si o víkendu mákli, tak relax byl potřeba. Teda ale když se rozhlídnu na ten binec, ... Nu což, v pokojíčku je třeba ještě vymalovat jednu stěnu - jednu už máme zelenou a na druhou se chystám na fialovou :slight_smile:. Pak už konečně budeme moci uklidit dočista dočista, přisunout nábytek ke zdi a začít plnit šuplíčky vypranou výbavičkou :slight_smile: Juchů :slight_smile:

@discreet: ahoj, to ses teda moc nevyspala, snad si v práci neotlačíš klávesnici do čela :slight_smile:. Ale už ti to taky brzy skončí a máš můj obdiv, vůbec si nedovedu představit, že bych ještě chodila do práce.
Jinak mýdlový sliz se vyrábí z té kostky mýdla, jak si správně myslíš a zde je návod:
http://www.latkovky.info/prani-a-pece/jaky-prasek/
28. čer 2010 v 07:24  • Odpověz
Ahojte holky,
dneska i zitra mam dovcu, takze leharo a valendo...venku je opet na chcipnuti, tak mozna na chvili vyrazim na zahradku :slight_smile:
@hupcza .... Baska...pro me naprosta nostalgie...tam jsme byli s ted uz manzou na prvni dovolene :dizzy_face: (oba jsme meli tehda asi o 15kg min :grinning: (plus u me kila za tehu)...kde jsou ty casy)..koukam, ze ze zacatku jste meli fakt klemru...my tam tehdy meli ledovou vody taky prvnich par dnu, pac po prijezdu chcalo...a to nam bylo receno, ze fujala bura a ze se voda behem par dnu otepli a fakt pak byla jako kafe...tak jste to hold nevychytali :unamused: A k tehu fotkam...moc moc ti to slusi :wink:
@antana123 ...uzijte si promoce...urco klapne i pocasi a bude to super :wink: Na fotky se tesim :slight_smile:
@kovalda ...vy jste si teda makli...uff....tak ted uz jen leharo...aspon na chvili :slight_smile:
@suik ...ja taky obcas citim pulzovani...ale je to asi jine nez pises...citim, ze to mala skyta...je mi ji vzdycky tak trosku lito...pac to s ni celkem haze :grinning: Necitim to uplne kazdy den..ale skoro...trva to vzdy nekolik minut...chuderka moje malinkata :pensive:
@discreet ... 12 dnu se da prezit...ja mam pred sebou jeste 8 a pul dne pracovni...posledni den co jdu do prace je 16.7. tesiiiim se prevelice :grinning:
28. čer 2010 v 09:24  • Odpověz
Ahoj holky, tak jak se dneska máte? Mě od večera pobolívá hlava...nic extra, ale příjemný to není :unamused: Myslím, že to bude ze sluníčka, sice jsem měla čepici, ale asi mi nedělá pobyt na slunci moc dobře....naposled mě bolela za stejný situace.
Jinak včerejší výlet byl super, sice na pstruhy nedošlo, neboť jsme měli jen český koruny - a oni je hajzlíci nebrali :grinning: No tak příště :wink: ...ale i tak se to vydařilo...dali jsme si u vody svačinku - naši měli s sebou karbanátky a mi ovoce - tak jsme to dali dokupy a hlady jsme neumřeli :wink: Pak jsme u nás venku smažili palačinky a hráli stolní tenis....krásnej den to byl! :slight_smile:
Dnes mají přijet podlaháři položit koberec....ale zatím čekám marně...tak snad kvůli nim nebudu trčet doma celej den! Už se to krásně rýsuje - bude zbývat už jen to nejdražší - nábytek :grinning:

@kovalda vy jste si pěkně mákli, co? to máš zasloužený odpočinek teda! jen se poflakuj... :wink:
@discreet já už si ani nedokážu představit, vstávat do práce...nějak jsem si zvykla, že si můžu všechno dělat ve svým tempu, a jak chci já, žádný řízený vstávání....no ono mě to miminko asi brzo zase naučí :grinning: Ale když jsi to zmákla do teď, tak 12x to už bude v pohodě :wink:
28. čer 2010 v 09:28  • Odpověz
@hupcza : Moooc hezké fotečky..... :dizzy_face:
28. čer 2010 v 09:32  • Odpověz
@kovalda výstava byla super, když jsme se vrátili, tak jsem byla i čilejší než manžel, ten hned vytuhl....optimisticky jsem si dala prát ještě prádlo, ale skončilo to v noci a nevyždímaný, máč to manža stopnul. Nevím jestli to bylo tím, že jsem něco blbě nastavila, nebo ta pračka zlobí....pěkně mě to teda štve. V noci jsem taky nemohla spát, manžel mě furt budil a hlásil co se děje s pračkou a já pak zas nemohla usnout.... :unamused: teď jsem jak přejetá parní lokomotivou.

jinak sennou rýmu mám taky, trochu pomáhá to homeo, ale nevydrží to celej den, ....já mám ale sezonu hlavně v červvnu a na začátku července, tak snad brzo skončí....

s tou výbavičkou, poslední dobou mám pocit, že i toho oblečení mám málo, když vidím ty albíčka a slyším tu o počtech praček, já to mám tak na jednu - oblečení.

jo a s tím slizem tě obdivuju, já bych na to neměla nervy :grinning:
28. čer 2010 v 09:36  • Odpověz
@discreet s tou prací tě taky obdivuju, já bych na to už asi neměla :grinning:

dneska musím taky podumat, jak se žádá o mateřskou, zítra jedu naposledy do čech, a ke svojí český doktorce, tak musím zjistit, jak to vlastně udělám.
28. čer 2010 v 09:38  • Odpověz
ahojte holky, super krásné počasí že? :dizzy_face:
včera jsem po týdnu přijela z moravy, týdenní pobyt u rodičů je tak tak na zvládnutí - a to mám rodiče v pohodě, jen prostě ...radši su doma s miláčkem a rodiče jen občas. ještě mám týden volna, tak taky budu prát, vyměním ložní, vyřídím si tu nějaké věci ve městě a budu miláčkovi vařit - dnes to bude koprovka.

jinak taky mám srdce v bříšku a kolikrát ho cítím i vidím tepat, ale mimák to není, je to pomalejší. já mimáka nenajdu ani poslouchátkem. a taky neumím identifikovat, čím do mě tlačí, byl ötočený správně, a kopká hlavně nahoře nebo na bokách, těžko říct. je to miláček.
28. čer 2010 v 10:07  • Odpověz
@suik ty budeš žádat o všechno v čechách? To jde takhle skloubit, že žiješ jinde a budeš brát českou mateřskou? Tak to je docela fajn, jestli to takhle jde.....Říká se přeci, že u nás je mateřská oproti jinde nejlepší :wink:
28. čer 2010 v 10:12  • Odpověz
@daja.had jj, jde to, ale co jsem slyšela, tak třeba rodičák těm co žijou v cizině dávat nebudou - pokud nemaj českýho zaměstnavatele, nebo tak.
Já tu ale jen bydlím a zaměstnaná jsem stále v ČR, teda v současné době v pracovní neschopnosti. Takže můžu žádat o potrvzení českou doktorku, která je na tohle miliónová a vyšla mi vstříc nebo vyplnit formulář a nechat si to potvrdit německým doktorem....ale asi zvolím variantu jedna, jestli to za mě může udělat ségra, stejně bude třeba asi ukončit neschopnost před nástupem.
28. čer 2010 v 10:54  • Odpověz
hojda,
Dneska jsem docela akční, ráno úklid, pak jsem byla v servisu, připadala jsem si jak simulant :cry:, přítel o víkendu málem neubrzdil, že je něco s brzdama, mechanik, že prý je to o.k. tak doufám, že už se to nebude opakovat. Stavila jsem se aspon koupit něco Adámkovi, tak konečně mám přebalovací podložku, věci z drogerky, i pecičky třešňový tam měli, tak už mi toho moc nechybí. Ráno mi volali, že vezou postýlku ,tak paráda konečně :grinning: Dneska a včera jsem od chlapů dostala pochvalu, že mi bříško sekne, tak se teď nosím jak pávice :grinning: já si totiž připadám jak melounek :grinning:

@hupcza : tak paráda, že jste si to užili, to jste tam museli narazit na skoro tchýni :grinning: , byli na Brele. Taky říkali, že počasí nic moc. Fotečky super, sluší ti to a bříško máš mini :grinning:

@alisek : tak super, že se Tuxík tak pěkně drží, jen tak dál :wink:
@suik : to jsi dobrá, že chodíte za kulturou, to my teď tak leda do hospody :wink: , tak hlavně že se vám to líbilo :wink:
28. čer 2010 v 11:00  • Odpověz
@suik : mám to samé taky jsem myslela, že je to srdíčko malého, bříško mi tepe :grinning: , tak si zítra užij dr.
@kovalda : tak to jsem ráda, že nemusím plašit, když to máš taky, já to měla hodně na začátku těhu, asi se roztahuje děloha, no :slight_smile:
28. čer 2010 v 11:09  • Odpověz
@beru3nek no ono to s náma není tak slavný, manžel furt pracuje, tak nemá moc čas někde trajdat.
ty už máš skoro všechno? pomoc!

ne, ale něco snad pokoupím v ČR, chtěla jsem tam hlavně pleny, ty kikko, ty jsou osvědčený, rybilku,.....už mám vymyšleno i co na koupání a kosmetiku, budu objednávat masážní olej na hráz, tak tam přihodím nějaký dětský olej do koupele, na masáž bříška a tak.... no a střídat to budem s řapíkem a ještě tu mám olivový mejdlo, jako pro sebe, je i super na vlasy, tak aspoň nebudu moc vonět...a kdyžtak s tím přejedu i mimouše.

pro postel si jedem 20. a snad i pro kočár, když mi bude vyhovovat .....no a zbývá ikea - přebalovák, podložka, komoda....pak kýbl a další nezbytnosti.

pořád mi toho ale připadá hodně
28. čer 2010 v 11:15  • Odpověz
Dobré dopoledne, tak už tu máme zase vedra :frowning2: Jsem z toho už dopředu zničená, tu minulou vlnu jsem zvládala hodně těžce... :cry:
Vítám zpátky všechny cestovatelky, doufám, že jste si dovoloenou náležitě užily :wink:
Víkend byl super, v sobotu jsme si udělali výlet do Kroměříže, jen takový "líný", květná zahrada, zámecký park, oběd na náměstí.... Pak ještě nějaký kostel s nenadálým výkladem, nakonec zmrzka :dizzy_face: no super to bylo, už jsme dlouho nikde nebyli. Akorát teda večer, po celodenním pobytu venku, jsem m,yslela, že se udusím. Musela jsem se šíleně nadýchat pylů, ucpaný nos, nateklý krk, rudé oči... Nakonec jsem se šílenými výčitkami zobla půl prášku, moc to nepomohlo, ale aspoň jsem mohla v noci spát. Včera mi asi ještě zabíral, ale dnes už mám od rána zas posmrkaný balíček kapesníků, ale zatím dýchám, takže dobré :sunglasses:
Teď jsem pověsila mimi oblečky, prala jsem v tekuté Lovele a musím říct, že po vyprání z toho prádla vůbec není cítit, spíš jen voní jako po dešti :dizzy_face: .
Taky jsme včera ještě něco dokupovali, kolotoč nad postýlku, konečně jsme sehnali slušný levnější a byla jsem se zaregistrovat v DM. Rovnou jsem tam vzala nějaké věci, teda včetně kalhotek, o kterých jsem si tu dnes přečetla, že jsou na prd :unamused: , tak budu muset jedny rozdělat a omrknout to. Taky jsem vzala nějaký protistriový krém, zatím se mi teda nedělají, ale za 39,90 a ještě -10 se mi zdál dobrý :wink: a mastičku na bradavky, mám je už několik týdnů šíleně suché, je to dost nepříjemné, ale včera jsem namazala a ráno O. k. :wink: No a taky prsní vložky, večer ze mě pravidelně teče mlezivo, jedno pyžamo jsem už měla v jistých místech úplně ztvrdlé, akorát mě štve, že si pod něj teď musím dávat aspoň sportovní podprdu, abych ty vložky měla do čeho nainstalovat :unamused:
Zítra nás čeká kontrola + utz ve 30. tt a tenhle týden nemám už žádnou práci (jupí), teda během července ještě asi pár hodin učit budu, ale to už zvládnu, navíc mám můj čt a pá volno, protože příští po a út musí do práce, tak možná vyrazíme i na bazén, zítra se radši přeptám Mudr, jestli můžu.
28. čer 2010 v 11:29  • Odpověz
@zvirka tak to jste si víkend taky krásně užili :dizzy_face: ...až na tu alergii! To vám teda nezávidím, naštěstí to neznám, ale musí to být otrava..ségra má to samý - bez kapesníků ani ránu a nateklý oči, když kolem ní něco kvete...no hnus :unamused: Nákupy jsi udělala taky pěkný :wink:

@beru3nek ty se s tím dneska nepářeš! :wink: Tak je to ale nejlepší, co? Já když se pustím do takových prací, tak mám hned lepší den :dizzy_face: Co jsou to prosímtě ty třešňový pecičky? :confused:
To já tý práci dnes moc nedávám, furt mě bolí hlava..tak si ještě chvíli počkám, až to přejde samo, zatím se jen flákám.....už tu byli s kobercem - je krásnej, světlej, huňatej, mám radost :dizzy_face: I spoj mezi ložnicí a šatnou se jim vydařil, tak jsem spokojená :slight_smile: Jen těch 6 tisíc co jsem jim teď zaplatila je trochu úlet :confused: Ale co naděláme....tak teď mám ale hroznou chuť vyrazit rovnou do Ikei a přivízt si ten můj vysněnej nábytek :dizzy_face:
Ségra mě láká na oběd a tiramissu, tak asi vyrazím na návštěvu :dizzy_face:
28. čer 2010 v 11:54  • Odpověz
@zvirka jé kroměříšský zahrady mám moc ráda.
ten dm olej je super levnej, ale mě tak smrděl, že to fakt nešlo se s ním mazat, tak jsem musela víc investovat.

Dneska nám kiksla pračka, tak jsem naštvaná, už včera prala divně a te´d když jsem dala na zkušku prát ručník a pár plen, tak to kikslo úplně...je to nejšpíš ucpaný, ale nemůžu se dostat k výpusti, ty šrouby co to drží, jsou nějaký vykloktaný, tak jsem pěkně naštvaná, naštěstí všechno důležitý mám tak nějak vypraný....

doufám, že to nějak spraví a nejradši bych pračku novou .... :unamused:
28. čer 2010 v 11:54  • Odpověz
@suik : kočárek jdem objednat ve čt, už jen pár drobností, ale já mám teda hodně věcí objednáno přes net, postýlku + vše kolem, i kolotoč, přebalovák. Takže to takový lítání nebylo, jen ještě vyprat věci pro mimíska, myslela jsem, že tenhle týden, ale koš je plnej, takže začnu s našima věcma :slight_smile: Já hadříčky nakupovala od začátku, ale mám jich spíš míň, kdyžtak se dokoupí. Hračky nemám teda žádný, co máš za hračky ? Řeknu babičkám asi :grinning:

@zvirka : tak super že jste si to užili :grinning: , já ty vedra teda taky nemusím :angry: Ten krém co sis koupila, jsem taky vzala na ty strije, je bezva :grinning:

jinak obdivuju všechny, co jsou v pracovním procesu, já bych to už fakt nedala :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Jsem ráda, že to zvládám doma, natož práce :confounded:
28. čer 2010 v 11:59  • Odpověz
@zvirka zkus na alergii homeo, já mám pollens 15 Ch a sabadillu 9 ch. 5x5 kuliček ráno. ....
28. čer 2010 ve 12:00  • Odpověz
@suik : to je pech teda, s pračkou vůbec. Já nezapomenu, jak jsem prala než jsem šla do práce, rána a voda všude, to byla síla, takže vše vyprat, vymáchat v ruce vytřít. No hrůza, to jo nová se vám určo šikne, bude te´d dost využitá :grinning:
28. čer 2010 ve 12:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.