• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Ahojky, zdravím v šechny těhulky ve finále. :slight_smile:
Původně jsem patřila do října,ale jak to tak vidím a cítím a taky podle velikosti prcka určitě budu patřit sem. Mám ročního prcka ,tak toto těhu moc neřeším, možná by už bylo na čase. Loni jsem přesně dnes nastupovala do pordonice k porodu. :grinning: Jenže to jsem od 7 měsíce měla vše připravené a těšila se na mimi. Letos ještě není připravené nic :astonished: Tak namě padl stres :astonished:
29. čer 2010 v 10:49  • Odpověz
Ahojte holky :grinning:
Včera sem byla na kontrole a mám z toho trochu smíšené pocity :unamused: Sme v pořádku, což je super :slight_smile: Ale sme otočení koncem pánevním. Tak sem se o víkendu radovala, že se konečně otáčíme z polohy napříč, no a otočili sme se, ale jinak než sem doufala. Vím, že je ještě čas, tak ještě nestresuju, prý do příště, říakla paní doktorka :confounded: No a co mě úplně dostalo, tak už prý máme přes dvě kila :astonished: :astonished: :astonished: Sme o něco větší než bysme prý měli být :sunglasses: Že to vypadá, na pěkně veliké miminko :confused: A to sem si myslela, že budu mít rozkošnou maličkatou holčičku, jak sem byla já :wink: A ona to bude asi pěkně velká raubířka po tatínkovi :wink:
29. čer 2010 v 10:59  • Odpověz
@simik78 : jo jo, to mi povídej. Když nic nebolí je to paráda :wink: jak máte často poslíčky?
@kuchy : vítej :slight_smile: , tak ono u druhýho je to už určo něco jiného :grinning: hlavně už bych byla asi víc v klidu a neplašila s každou blbostí
tak já valím do tý výhně, mějte se :slight_smile:
29. čer 2010 v 11:01  • Odpověz
Holky, vy už máte poslíčky? :astonished: já teda ještě necítím vůbec nic :astonished: Občas mě bolí podbřišek, občas mě píchne okolo vaječníků, ale křeče do břicha nebo něco takového vůbec ne... Tak to budu asi překvapená, až to příjde :wink:
29. čer 2010 v 11:04  • Odpověz
Ahooooooj,
to je zas pařák, já umřu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ráno jsem byla na krvi, tak mi upíři vycucli 3 zkumavky, brrrrrrrrrrrrrrr :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pak k babi na násnidani a do Tesca na nákup..no sotva jsem to dotáhla, at žije ležení a odpočinek :confounded: Se včerejšími nákupy nářez, břicho mám tvrdý na kámen co chvíli a pobolívá :frowning2: , takže ležím, ležím, ležím :sweat_smile: Prcek se moc nehýbe..uvidím, asi to odpolko zalomím, jsem od 4:51 vzhůru :sweat_smile:
@daja.had doufám, že Ko dobře dopadne :slight_smile:
@simik78 možná suníčko prospívá plodu, ale mně teda neprospívá :grinning: leda mít svůj bazén vedle..jinak bléééé, nejlíp je ještě takk ráno v půl sedmé :slight_smile:
@kovalda nj, tchýně no.....zas oproti hupcze to je asi ta tvoje lahoda ne...
@simik78 hodně sil k žehlení, to já z duše nenávidím :confounded:
@kuchy vítej mezi námi :slight_smile: Teda budeš mít dětičky hodně brzo po sobě, koukám :slight_smile:
29. čer 2010 v 11:05  • Odpověz
@kali.kal tak gratulace ke kontrole a hezké váze :slight_smile: Nic si z toho nedělej, můj je taky KP a nemíní se hnout..asi ví proč, takže nejspíš budu patřit mezi těch málo procent, co mají KP, ale už to moc neřeším...začnu až kdybby se neotočil a hrozili by císařem :slight_smile:
29. čer 2010 v 11:07  • Odpověz
Ahoj těhulínky :slight_smile:
nedočítám, ale prosím napište mi někdo info jak jsou na tom holky v nemocnici!

Já měla pěknej víkend strávenej u mé babičky, v sobotu výlet do Jeseníků za rodinou, zvládla jsem toho pochodit dost, až jsem se divila.Ale začínám mít špatný spaní, z pátku na sobotu jsem snad vůbec nezabrala, nemůžu dýchat :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@kuchy to jsme na tom docela podobně, taky jsme s prvním měla v téhle době vše nachystaný, dokonce i kabelu do porodnice a ted nemám vůbec nic.Jen hadříky v bednách a koupený vlložky do porodky. Mě to teda nestresuje, jen mám ze sebe divnej pocit nezodpovědnosti
29. čer 2010 v 11:11  • Odpověz
@kovalda No v práci bych být zavřená nechtěla. To je fakt, lepší ten byt. :grinning:

@rennu mě budou vycucávat v pátek. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Než jsem otěhotněla, tak mi brali krev 1x v životě, ale od prosince snad 100x. :stuck_out_tongue_closed_eyes: V pátek mám kontrolu a velký UTZ. Konečně naši malou zase uvidím, jsem zvědavá kolik nám přibrala a jak vyrostla. Protože maminka roste dost a už má nahoře 10 kg. :confused:
Ad konec pánevní ... kolegyni z práce, která rodila v květnu, se holčička otočila až v den porodu, takže některá mimča si dávají hold načas. :wink:

Teď koukám, že páni kocouři vylezli z postele, tak jdu ustlat. :grinning:
29. čer 2010 v 11:14  • Odpověz
Jo ještě jsem vám chtěla říct k výbavičce. V neděli, jak jsme s manžou malovali, tak jsme z pokojíčku museli vše vynosit a nanosit k nám do ložnice na postel. Manža když už šel asi po desátý, tak mi říká, že netušil, kolik toho jedno dítě potřebuje a jestli jsem se nespletla a nečekáme jich pět? :grinning: :grinning: :grinning: Navíc pak říká, jestli nemáme těch plín nějak hodně a držel přitom v ruce moje porodnické vložky. :grinning: :grinning: :grinning:

Holky prvorodičky, byly jste všechny na předporodním kurzu nebo chystáte se. Já asi ne, a rochu se bojím, abych pak nebyla vykulená, že nebudu vědět jak dýchat atp. ? :frowning2:
29. čer 2010 v 11:18  • Odpověz
@kuchy ...ahojky...vitej k nam...my jsme tu tak nejak smisene (od srpna po rijen)...ja jsem mela puvodne termin 5. zari a ted ho mam na posledniho srpna...ono to je fuk, prcek si vybere svoje datum, bez ohledu na to kde budem klabosit no ne? :grinning:

@kali.kal ...hlavne, ze je vsechno OK...tak budes mit burtika misto podvyziveneho drobecka :slight_smile:

@rennu ...tak za dnesek uz bylo aktivit az nad hlavu....ted uz jen hezky lezet a odpocivat, at se brusek uklidni :wink:
29. čer 2010 v 11:20  • Odpověz
@ladenka ...tvuj manza je dobry s tema plinama :grinning: Na predporodni kurz se teprve chystame...mely by to byt 4 lekce...porada to porodnice, kde budu rodit...je to zdarma...ale jeste nejsme prihlaseni :confused: Snad budou mit na nas misto :slight_smile:
29. čer 2010 v 11:31  • Odpověz
@kovalda jj, do brány k dětem se chystám, ještě potřebuju tetraosušky....ty taky radši koupím v Čr.

Za chvíli jedu, no moc se mi do tý Prahy, nechce, v tom hicu, autobus je klimatizovanej, to bude v pohodě, ale dva dny v Praze! Spím u babičky, ta má doma vždycky strašný horko a navíc bez kojopolštáře se mi špatně spí :confounded: ....jak jsem vstávala tak brzo, tak jsem to pak šla ještě na hoďku zalomit a tentokrát jsem si pěkně vypodložila bříško, že se mi i na polobřiše spalo výtečně.

29. čer 2010 v 11:33  • Odpověz
@ladenka budu držet pěsti na kontrolu :slight_smile: No já doufám, že další odběry už mě nečekají... btw já měla před týdnem nahoře už 14kg a prcekk byl váhou v normě ....holt doháním váhově, co mi předtím chybělo :grinning: :grinning: Jinak ad plenky alá vložky do porodky dobrej fór :slight_smile: :grinning:

@safryy však neboj, ležím a vstávám jen k pračce, pověsit prádlo a za chvíli vstanu vypnout polívku....

Holky kolik kupujete pro začátek plínek pro mrně a jaké?? Ted myslím ty papírovky? Nějakou mega zásobu? já mám jen balení Pampersek pro novorozeně, cca 70ks tuším....máme mít plínky i do porodky, tak nevím, zda nekoupit ještě něco, ale obyč na doma, abych hned po porodu nemusela makat do krámu, než si zvyknu na látkování? Slyšela jsem Tesco zelené, fialové, sousedka si chválí i Euroshopper a jejich značku z DM..tak nevím. Poradte...
29. čer 2010 v 11:34  • Odpověz
Já s kurzem nevím, mým úkolem číslo jedno je si najít porodnici a hebamme - porodní asistentku.

Mno, moje tchýně by mohla s tou hupczynou směle soutěžit, ale nechce se mi to tu moc psát, když jsme otevřený, ale je to taky síla....

dneska mi psala kamarádka, co je taky v německu, jak to je zde v porodnicích, prý mi všechno daj - vložky, kalhotky i nějaký mastě. A že se ve dne nechodí v pyžamech a županech ale v normálním domácím oblečení, na jednu stranu jsem docela ráda, pohodlný kalhoty mi vyhovují, mám jedny plyšový širokánský od pyžama, ale není to poznat. Na druhou stranu, stejnak budu fut v pelechu :confused:
29. čer 2010 v 11:40  • Odpověz
děkuji za milé přivítání :slight_smile:

safryy.: Jasně,že je fuk,kdy se přesně narodí,hlavně,že bude a zdravé :grinning:

@rennu : No, však to pro nás taky bylo velké překvapení :grinning:
@anippe : jj, já mám furt blbý pocit,že když neblázním z výbavou, tak mimi o něco šidím, že se tak netěším z každé blbiny.
Ale jen dorazí velká postel pro Matýska začnu :wink: , ted je totiž mállo místa ve skříni a ani nemám kam výbavičku dát...aůespon jsem objednala pro mimi výplně do peřinek a sobě kalhotky do porodnice, já si pořád říkám,že stejně máme skoro všechno....po Matym, jen ta drogerka a mimi plíny, moje taška do pordodky a kočárek, ten koupíme až těsně před nebo těsně po vylodění :grinning:
29. čer 2010 v 11:40  • Odpověz
ahojky byla jsem v práci vrátit uniformy a dát lístek na peníze :wink:
jinak teda ti poslíčci nic moc simik slouhlasím s tebou včera jsem je měla jen chvilku tak 5minut přes den ale dneska ráno se o mě zase pokoušeli ale rychle to přešlo :wink:
29. čer 2010 v 11:43  • Odpověz
@rennu Já mám koupený 1 balík Huggies newborn 2-5kg, tam je jich tuším cca 52ks. A pak z DM Babylove 2 balíčky po 28 ks - využila jsem kuponek. Víc těhle maličkejch kupovat nebudu, myslím, že mimčo z nich rychle vyroste a vždycky se dají dokoupit. A pak mám jeden balík Pampers newborn (žlutý) 3-6 kg a stejnou velikost Tesco zelených, byly teď v akci. :wink: Kamarádka si je také chválí, tak je chci vyzkoušet. :wink:

29. čer 2010 v 11:43  • Odpověz
@safryy: jj, tchýni je lepší mít pod dohledem. Ale máš pravdu, proti té, co má hupcza, tak jsem vlastně v klidu :slight_smile:
Pane bože, plnou půdu košilek, no, to se teda máš, to máš hotový poklad :slight_smile:

@kuchy: ahoj, vítej :slight_smile:. No, stres asi není třeba ne? Ještě jsou aspoň 2 měsíce čas a když už máš ročního prcka, tak víš do čeho jdeš a taky máš určitě i všechno potřebné. :slight_smile:

@kali.kal: tak super, že jste v pořádku a ještě má malá čas se otočit. A třeba není tak veliká, třeba vám jen špatně spočítali termín a je o kousek starší :slight_smile:

@rennu: panečku, tak brzy vzhůru. Tolik krve ti vysáli, panečku, to mne čeká příští týden. Tak jim musím říct, ať nejdřív berou krev a potom utz, abych díky utz na to odsávání zapomněla :slight_smile:

@ladenka: na žádném kurzu jsem nebyla, u nás v porodce mají jen takový rychlokurz - tam jdeme 19. 7. Je to asi na 2-3 hodiny i s prohlídkou sálu a pokoje, takže to bude asi vysvětlování jen takový z rychlíku :slight_smile:.

@rennu: plenky do porodky zatím žádné koupené nemám a doma chci hnedka začít látkovat. Takže asi koupím jen nějaké normoš balení a tím to hasne.
29. čer 2010 v 11:48  • Odpověz
@kuchy vítej mezi námi :wink:
@kali.kal já jdu na kontrolu ve čtvrtek tak jsem zvědavá kolik vážíme mi a poslíčky máme ale není o co stát bud ráda že je nemáš
29. čer 2010 v 11:48  • Odpověz
@rennu já mám huggies newborn 3-6kg aspon myslím vyzkouším a uvidím jestli u nich zůstanu
ad výbavička já už mám všechno kromě složené postýlky a na tu je čas ještě mě čeká skompletovat tašku do porodnice to až tak za 2týdny mám čas
29. čer 2010 v 11:50  • Odpověz
@ladenka já na kurzu taky nebyla
29. čer 2010 v 11:51  • Odpověz
Holky, tak jsem byla zase na těch farmářských trzích a síla teda, jaký je venku vedro. Když jsem vyšla ven, říkala jsem si, že je to pohodička, že to zvládnu v klídku no a po 10 minutách jsem teda byla hotovson. Celkem jsem tam byla asi 20 minut, než si to člověk obejde a vystojí fronty, ... Tak jsem se odměnila nákupem kila třešní :slight_smile: Nějaký už jsem zládovala, ale začala mne pálit žáha :unamused:
Tak jdu teď do sprchy a hurá zas do víru velkoměsta, ale jen do práce na chvíli a pak do CČM koupit neteři dárek k narozkám a sobě zmrzku a možná se tam stavím v DM drogerii :slight_smile:
Tak zatím
29. čer 2010 v 11:52  • Odpověz
@antana123 postýlka nám taky ještě chybí, je připravená u našich, ale chtěli jsme ji obrousit a nově natřít a zjistili jsme, že se neprodávají lazury na dřevo s atestem, kdyby se ji malá jala ožužlávat. Atest prý má jen bílá barva nebo klasický lak. No a tak ji tedy budeme (nejspíš o víkendu) brousit a pak ji jenom nalakujeme. :wink: Taky ještě musíme koupit nějakou skříň k nám do ložnice, protože potřebuju v pokojíčku uvolnit komodu na oblečení pro malou, no a nemám ty naše hadříky kam přesunout.
29. čer 2010 v 11:57  • Odpověz
@kali.kal tak to jsme na tom stejně...náš prcek má prý být po kom tak velkej, oba jsme dlouháni a má o 400g víc, než udávají tabulky...tak jsme tu s holkama debatily, že to bude pořádně velkej cvalda, ale i na tom 3D s těma buclatýma tvářičkama vypadal malej nádherně :slight_smile: ... @rennu o tom vedru mi povídej..když jdu nakoupit, tak jedině ráno, protože tak jak tam teď je, nu děs a hrůza...člověk sotva dýchá, natož jde :grinning: ... @antana123 mě už to dneska bere už od tří ráno, tak jsem pořád posedávala na posteli a přemýšlela, co se vlastně děje... ale tak příšerný to zas nebylo, abych hned začala plašit...to si pořád říkám, že to jistě 100% poznám, až to bude akutní...jen abych pak nečuměla jak z pumprdele :slight_smile: ... @kuchy tedy, to jste nelenili a začli hned, ne? :slight_smile:
29. čer 2010 v 11:58  • Odpověz
@ladenka jojo, ty v dM taky vezmu a akci v Tescu jsem nezaznamenala....jsem tam dlouho nebyla až dnes a letáčky nám nějak moc nechodí...

@kovalda nj já mám kupu klasických plen čtvercovek, ale chybí mi svrchnáčky, kdoví, kdy co objednám...přes aukro musím až je manžel doma, já účet nemám aa jinade nevím no....
@antana123 díky za info :slight_smile:
@kovalda jéé, zasse ty trhy, onehdá o nich mluvili i v TV :slight_smile: Neupeč se, mně čeká asi "jen" venčení pesana...
29. čer 2010 v 11:58  • Odpověz
@simik78 já když je mám tak mám strach že mi to mimčo snad vypadne ven :confused: :confused:
29. čer 2010 ve 12:00  • Odpověz
@rennu nám naštěstí letáčky chodí, jinak bych o tom taky neměla ponětí. Platí ta akce od středy a vlastně platí ještě dneska. Balík těch zelených plen je za 199,90, takže cena vychází opravdu hezky. :wink:
29. čer 2010 ve 12:02  • Odpověz
Holky, já nevím, ale s těma tchýněma - nejste trochu nevděčný? Takový pěkný košilky, hezky větrací na léto a vy to snad nechcete? :grinning:
Jinak to vedro mi teda nepřipadá nijak strašný, ale je fakt, že já v tom nejsem moc směrodatná (i v létě nosím ve větrovce rukavice a kolikrát jsem to už využila!).
@safryy tak jsem ti přinesla krabici zmrzliny jestli chceš. Ale když brzy nepřijdeš, tak jí sním sama. :slight_smile:

@kuchy Vítej mezi nás. Konečně někdo s termínem až po mně, tady už jsou skoro všichni jednou nohou v porodnici. :slight_smile: :slight_smile:
29. čer 2010 ve 12:05  • Odpověz
no nic jdu si dát meloun :grinning:
29. čer 2010 ve 12:07  • Odpověz
@antana123 brou chut, mnamka, meloun, chlazený z lednice.....
29. čer 2010 ve 12:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.