• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@simik78: taky nevím, jak bychom měly vydržet jen na levém boku. Zaprvé neohlídám kam se v noci převalím a zadruhé, někdy bych nejradši stála na hlavě, jak už mne bolí žebra, záda a kyčle, ...
2. črc 2010 v 09:13  • Odpověz
dobré ranko :wink:
teda neříkám, že si neumím představit nic lepšího než 30st vedra ....ale mi to tak vyhovuje - je přece červenec :slight_smile:
kdyby bylo 15 sta lilo, tak je to na figu
lidi jsou divné zvířata - v lednu padá sníh a mrzne - nadávají, v červenci svítí sluníčko a je teplo - zase nadávají :slight_smile:

@kuchy: tak já taky neměla první těhu úspěšné ....ale být jen doma a pečovat o děti (případně jen na ně čekat) ....nooo ....nevím ....
a hlavně, když vidím spoustu mamin, které jsou jen na md, tak jsou kolikrát na děti hnusné a protivné - prostě jim to leze za ty měsíce a roky krkem - ztratily sebe a jen těžko můžou být dobrou mámou , když nejsou v pohodě
samo, že to neplatí univerzálně - jsou ženské, co jim to na 100% vyhovuje (takovou sice neznám ale ani jednu - teřba alespoň prodávají just nebo něco podobného, ale věřím, že existují) a realizují se jen a pouze tímto způsobem
tam je jen otázka, co se s ní stane, až budou děti plnoleté
je mi jasné, že s každou prací to skloubit až tak nejde ...ale ze zkušenosti vím, jaký je problém najít třeba pracovníka na 1/4 úvazku za docela slušnou mzdu (150-200/ hod) s tím, že 90% práce může udělat kdykoli z domova ...lidi kecají a skutek utek :sweat_smile:
2. črc 2010 v 09:19  • Odpověz
@kovalda mi povídej...já jsem ráda, že máme čelo u postele, protže tam nebýt, tak se nemám za co zapřít a neotočím se už vůbec...a to nemám extra veliký bříško, ve srovnání s jinými maminkami...ale jak říkáš, záda a obzvlášť kyčle...a když to shrnem, celej človíček je rozlámaně bolavej
2. črc 2010 v 09:19  • Odpověz
@kovalda :mě bolí pánev a to nad ní a pod ní už ted, jsem ráda,že zvládnu s Matym obden procházku a dolezu domů...a to mi ještě skoro celé 3 měsíce zbývají :frowning2:
4ím blíže budu porodu ,tím to bude horší.....chuderka pánev ,už těch 30 kg navíc sotva unese :grinning:
2. črc 2010 v 09:22  • Odpověz
Ahoj holky všechny vás zdravím.Chtěla bych se na něco zeptat.Jsem v 29tt a tohle období mám hroznou alergii,musím si dávat Olynth tak po třech hodinách jinak se to nedá vydržet.Holky myslíte že to vadí miminku?Bojím se že jí nějak ublížím ale bez těch kapek to vůbec nejde. :frowning2: :frowning2:
2. črc 2010 v 09:30  • Odpověz
@hupcza : jj, souhlasím, určitě to leze na mozek a taky nemám v plánu se pořád válet doma, při prvním těhu jsem musela skoro do 7 měsíce ležet a ted jsem ráda :frowning2: , že zvládnu Matýska a po celodenním kolotoči s pupkem sama doma ještě žiju, v mém oboru se zkrácené úvazky dávají málo, jedeme 12 h směny, to s prcky nepůjde :pensive: ...uvidím,jak budu dvě tak malé děti zvládat....ale vidím to taky leda na práci z domova ,pokud to později vůbec půjde....s dítětem do 2 let a miminečkem , to si těd nedovedu představit, navíc nemám možnost hlídání, rodiče jsou invalidní, tchýně pracuje a jesle jsou narvané a stojí nehorázné sumy, tj horší ,než být doma....fakt ted nevím, co bych s dětmi mohla dělat....nemám moc možností :confounded:
2. črc 2010 v 09:34  • Odpověz
@prvotehulka : a byla jsi na alergologii, tam by ti měli napsat, co se v těhu smí, já mám astma,naštěstí v těhu spí :sunglasses: ,ale na rýmu jsem mohla jen vincentku spray, je to stejný dávkovač jako olynth,ale na 100% neškodí :slight_smile:
2. črc 2010 v 09:36  • Odpověz
:wink: ahoj holky :slight_smile:

tak Tomáš už je dnes bez teploty :slight_smile: ale ještě bude doma, aby mu nevyskočila a borůvky taky zabrali, co jsem muj je dalal, tak zatím žádný průjmík :slight_smile:

@simik78 ona vana se doporučuje jen při poslíčkach na uvolnění, na záda spíš ten velký míč nebo dřep :wink: jinak já převážně spávám na pravém boku a neřeším to :sweat_smile: jinak poslíčky teď můžeš mít opravdu často, ale porodní jsou opravdu větší (teda převážně) :slight_smile:

ad přenášení ....holky, můžete pít maliník, semínko, dávat si vanu i sedět na míči, ale chce to hlavně pohyb a ne sedět doma :wink: takže klidně větší úklidy, chození do schodů, na větší procházky a tak...sice si můžete říct, že na to nemáte sílu a budete radší odpočívat, ale to bude odpočívat pěkně i mimčo a nebude se mu chtít ven :sweat_smile:
2. črc 2010 v 09:42  • Odpověz
@kuchy : vincentku mám a vůbec mi nepomáha jen ten blbej Olynth :frowning2: doktorka na alergii mi řekla že mam brát i prášky na alergii ale na rýmu mi zabírá jen ten olynth :frowning2:
2. črc 2010 v 09:43  • Odpověz
@prvotehulka a nemáš tu těhu rýmu?? :slight_smile: vincentku taky doporučuju, ale třeba moje kamarádka taky brala celý těhu olynth a v pohodě :wink:
@kuchy chudáčku, to bolení pánve musí být strašný :frowning2: zajímavý, jsem si myslela, že spíš bolí prvorodičky :confused:
2. črc 2010 v 09:46  • Odpověz
@ojo : já vůbec nevím tolik jsem to ještě nikdy neměla abych si musela dávat kapky po třech hodinách,je to hrozný protože se bojím že nějak ubližuju mimču :frowning2:
2. črc 2010 v 09:49  • Odpověz
@prvotehulka no tak aby sis už na Olynth nevytvořila závislost :sweat_smile: páč ten by se neměl používat dlouhodobě, že pak automaticky se ti vytváří pocit plného nosu a musíš stříknout :sweat_smile: no ale myslím jinak, že Olynth mimi neublíží :wink: ale zkus se na tu rýmu zeptat svého dr. nebo na netu :wink:
2. črc 2010 v 09:54  • Odpověz
@prvotehulka :tj tím těhu, říká se, že se v těhu alergie bud zlepší nebo zhorší, na Tebe vyšla ta horší možnost :frowning2:
2. črc 2010 v 09:55  • Odpověz
tak to mě se to pěkně zhoršilo :frowning2: už jsem na něj navyklá, dávala jsem si ho ještě před otěhotněním ale to jen ráno a večer, teď je to to pořád :frowning2: no jdu dnes ke svému lékaři tak mu to radči řeknu.Ale děkuju za odpovědi.
2. črc 2010 v 09:59  • Odpověz
@kuchy: jj...však jsem psala, že to není možné v každé práci :wink:
s hlídáním to máme taky na prd - tchýně je tchýně (už jsem tu psala pár skazek) ....mamka pracuje, staví barák, dělá dulu a laktační proadkyni a navíc má vnoučat víc)
no a jesle pro mě nepadají v úvahu zkrátka z přesvědčení, že to není dobré pro prcka
takže

ad rýma: s alergickou teda naštěstí nemám vůbec žádnou zkušenost, ale na ucpaný nos a zahlenění je super tymiánová mast od justu - i pak pro prďolky
ale zkusila bych se poptat v lékárně - sehnala jsem si suprovní lékárnici (moc příjemná, ochotná ...) - jde vidět, jak jí moc práce baví a má hromadu info ..vždycky dobře poradí i nestandardní řešení pro malušky nebo těhuli .....mám na ní i mobil, dá se s ní konzultovat kdykoli, objednat si cokoli ....doporučuju si taky někoho takového najít

na uvolnění pánve bych doporučila některé jógové cviky - nemáš třeba v okolí nějakou cvičitelku - třeba i jen na jednu konzultaci když ne na pravidelné cvíčo?
2. črc 2010 v 10:06  • Odpověz
Ahoj holky,
jak se máte? co děláte? užíváte si letních dnů někde u vody? ten pohyb, vám dámy fakt závidím,
mě to ležení už leze krkem, venku je božsky, to nic nedělání mě fakt ubíjí, čtu jednu knihu za druhou na pc dlouho být nemůžu páč mě bolí z toho záda i břicho, takýe veškerou práci odbydu na pc hodne rychle a pak nudaa. Když vydržím do konce července tak pak půjdu hned rodit i kdyby se prckovi nechtělo.
2. črc 2010 v 10:07  • Odpověz
@alisek musí to být síla, v tomhle vedru...já aspon doma trochu pocourám, ale vedro mě taky ničí. Jejda, takže budeš rodit dřív???
2. črc 2010 v 10:10  • Odpověz
@rennu vedro mi fakt moc nevadí, mám tu celkem dýchatelno ikdyž bez klimi, mě vadí to ležení, je to hnus. klidně porodim dřív je mi to šumák, čekám až padne hranice 36tt a pak jdu na to.
2. črc 2010 v 10:12  • Odpověz
@hupcza : na cvičení nikoho neznám, ale uvolnit bych teda potřebovala, zkusím se poptat, díky za tip :grinning:
2. črc 2010 v 10:13  • Odpověz
@kuchy: já taky nosím navíc 30 kg, pořídila jsem si je ještě před těhu, tak ty kyčle dostávaj zabrat. Mám doma knihu - jóga pro těhotné, občas dle ní cvičím a super na kyčle, záda, ... všechno :slight_smile:

@alisek: tak ať vám ten červenec uteče :slight_smile:. Já teda doufám vydržím do konce srpna/začátku září. Ale přestože normálně miluju léto, tak tentokrát bych nejraději někam zalezla :slight_smile:
2. črc 2010 v 10:20  • Odpověz
Jdu si dáchnout, v tom vedru se nic jiného nedá :slight_smile:
2. črc 2010 v 10:21  • Odpověz
@kuchy: no můžu se zkusit zeptat - ale hodinu mám až příští středu ..určo mi něco poradí :wink:

@alisek: to ležení ti nezávidím ..mi s ondrou naordinovali taky ležení a vydržela jsem to přesně jeden den, pak jsem si to "odordinovala" a byl klid - byla jsem takovém stresu, který dle mého selského rozumu musí škodit mrňousovi nutně mnohem víc než rozumný pohyb
nebojíš se jít do toho tak brzy - co když ještě nebude ready - inkubátor, bez mámy (rozuměj bez dotyků), kojo taky na levačku ....jako je mi jasné, že to je protivné, ale na druhou stranu tam bude chybět měsíc .... :fearful:
2. črc 2010 v 10:23  • Odpověz
tak už jsem zpátky z nákupu...tedy řeknu Vám, tam je doslova napadnutí...koukala jsem, že máme na teploměru 25 C ve stínu a to jsem cestou žádný stín nepotkala :unamused: ...
@ojo to já bych klíďopíďo kmitala a dělala delší procházky atd, jak říkáš...ale rizikovku s klidem na lůžku nemá mamina asi jen tak :slight_smile: ikdyž leze mi to na nervy a vždycky když manžel není doma...stejně poklízim, peru, žehlim, vařim...atd...a pak si to se zavřenou pusinou vyslechnu...ale mě je dobře, samozřejmě, že v normě a s přestávkama, ale zas to s tím ležením nepřecháním :wink:
2. črc 2010 v 10:29  • Odpověz
@hupcza když nebude hotový tak bych dotoho nešla, to je jasný ale rozhodně bych šla z nem., dýl to tu nevydržím
2. črc 2010 v 10:31  • Odpověz
Ahoj holky, nestíhám, tak nakouknu jednou za čas.... :slight_smile:

Ne, pejsek nic Barunce v bříšku naštěstí neudělal, pan doktor v Šumperské porodnici byl miliónovej, všechno přepečlivě zkontroloval a vyšetřil a dokonce mi řekl, že mají po ránu o víkendu klid (ikdyž vím,že měli těsně před vizitou), takže se podíváme i jak je mimčo velký a tak... Pak ještě změřil i čípek, mám ukázkových 4,5 cm a zamknutá jsem tudíž na 3 západy... Jizva po císaři taky v pořádku... Monitor se taky na porodním sále podařilo natočit a ten byl taky v pořádku. Takže moooooc děkuji sympatickému mladému panu doktorovi Michalu Procházkovi!!! :zipper_mouth: :slight_smile: Dost mě uklidnil a jestli se takhle chová ke všem pacientkám, tak klobouk dolů a možná, že ještě začnu zvažovat porod na Moravě... :grinning:

Poslední 3 dny mě trápí hlavně navečer a v noci bolest ve stydké kosti. Nic příjemnýho teda. Při každým přetočení z boku na bok to byl očistec a manžel se mi ráno smál, když jsem visela na madle a chtěla sejít schody, jestli už rodím :sweat_smile: :grinning: Tak nevím, jestli se mi jen rozestupujou ty vazy nebo se "už" zkracuje čípek, jak píšou některé holky na netu. Prý to může mít spojitost... Trápí to některou z vás taky?
2. črc 2010 v 10:35  • Odpověz
@alisek myslim si, že pokud budeš mít na výběr v ten daný okamžik...že ráda pro toho prcka ještě kousek pobytu v nemocnici vydržíš...než aby ses na mrňouse musela koukat jen do inkubátoru :wink:
2. črc 2010 v 10:35  • Odpověz
@alisek no musí to být otrava :unamused: ........tak pevný nervy na příští 4 týdny :wink: Kolik týdnů už tam máš vlastně za sebou? Nějaký ten pátek už ležíš, co? Ale těš se, jak ti to ten brouček vynahradí! :dizzy_face:
2. črc 2010 v 10:37  • Odpověz
@simik78 myslim že dýl tady nevydržím, navíc od ukončeného 36tt je prcek hotovej, tak si to klidně "doležím" doma.
2. črc 2010 v 10:37  • Odpověz
budu tu skoro měsíc a dalších měsíc mě čeká, takže vyhlídky dobrý jen pro mrňouska, že se dopeče, pro mě to zní hrozně dnes mě to vadí nějak víc než jindy.
2. črc 2010 v 10:39  • Odpověz
@tatarina Ahojky, tak to mám taky...prý se nám to už připravuje k porodu a čípek máme na 2 cm...ale u Tebe je ještě brzy ne? ...Kdo ví, Ty už máš jednoho kloučka na světě, tak to u sebe třeba pociťuješ dřív.
2. črc 2010 v 10:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.