• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Ahojky,
včera se ke mě dostala hodně smutná zpráva, volalal mi kamarádka, byli minulej týden na dovolené, jako každoročně si pronajali chatu ještě s kolegyní a rodinou a kolegynce tam umřel 8m chlapeček na SIDS.Musím na to pořád myslet, nechci tu zase propagovat monitory dechu, ale i v tomhle případě by možná zachránil život.Mě je už ted jasný, že monitor budu převážet sebou i když budeme někde jen na jednu noc.Vím že některé z vás budou mít monitor na plínu a tak se chci zeptat zda je máte od někoho doporučené? já na ně koukala, když jsem vybírala monitor pro Alexe, ale měla jsem strach že to bude mít mimčo na tělíčku, aby mu to nevadilo, třeba když se ve spánku bude otáčet, nebo aby si ho nesundávalo samo.Ale zase převážení takového monitoru je asi úplně super.No nevím jak to řešit, jsem z toho vyděšená a ted mám strach oddělat monitor i našemu velkýmu Alexovi :sweat_smile:

... my dneska odjíždíme na víkend k babičce, tatík na nás nemá čas, tak at se doma tolik nenudíme :slight_smile:

a stou prací...jsou tady maminky zvyklí na určitý systém, který jim i do budoucna hodně škodí.Myslím, že jen malé procento maminek na MD by nenašlo nějakou práci,nebo prostě nemůžou do práce kvůli okolnostem, ale ono se nechce.A vrchol je když si někdo pořídí druhé jen proto aby oddálil návrat do práce.Já sama jsem měla dvě nabídky, bohužel vždy v hodně blbou dobu, jedna přišla brzo po porodu a druhá když jsem zjitila druhé těhu.Ale i tak se dá páchat nějaká činnost aspon po netu :wink: Jo ale je tu ještě jedna překážka, znám dost chlapů co by nedokázali vstřebat, že žena pracuje a museli by se taky částečně starat o dítě a domácnost :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já taky nebudu mít hlídání, jediný kdo může je 75letá babička, ale už se vidím, jak za rok budu koukat po pořádné práci a vymýšlet jak to celé s dvěma prckama udělat
2. črc 2010 v 10:42  • Odpověz
@alisek Ali, tak v 36.tt je mimčo už téměř hotový. Mě syna "vyřízli" z břicha v 37.tt a měl 2,66 kg a 46 cm, jen teda se musel pár dnů dopékat na kůrčičku, jak mi říkáme - vyhřívaná podložka, protože neudržel moc teplotu, ale jinak vše naprosto v pořádku. Po asi 10 dnech jsme byli doma. Žádnej inkubátor, plíce jsou v tomhle týdnu již dovyvinutý. Já bych se toho znovu nebála, jen jsme prostě byli o měsíc pozadu oproti jinejm dětem a pak jsem se domluvila s neurologem, že chci cvičit Vojtovku (radši s miminkem jak s batoletem). A hodně nás to "nakoplo" a cvičili jsme snad jen 3 měsíce. Malej měl po mě slabý krční svalstvo a ručky, takže pak parádně poskočil ve vývoji a aspoň nebude mít problémy jako maminka. Ale kdybych si neřekla, tak by nás mudr. nikam cvičit neposlal...
2. črc 2010 v 10:42  • Odpověz
@simik78 no já to myslela dělat před porodem...mě to dr. doporučoval od těch 38tt, páč to se bere, že už rodíš v termínu :wink:

@alisek a ty musíš být v nemocnici až do porodu?? nebo už jsi doma?? já bych se taky snažila vydržet aspoň do 38tt :wink: lepší než mít nedonošeňátko...

@tatarina mě ta kost bolí taky...ale jak kdy, někdy hodně, někdy vůbec... :slight_smile:
2. črc 2010 v 10:44  • Odpověz
Oji, Ondra byl dle porodní zprávy hraničně zralý... :wink:

Ale je jasný, že čím dýl děti uvnitř budou, tím líp... :slight_smile:
2. črc 2010 v 10:47  • Odpověz
@alisek vim, jak se cítíš, když musíš jenom ležet...sama to nezvládám...a vím, že po 36.tt to už neudržují za každou cenu a klidně může ven, taky nás to potkalo...ale raději bych to vydržela, než si to pak vyčítala...ale deprese pak dělají své a nedivim se Ti
2. črc 2010 v 10:47  • Odpověz
@tatarina ahojky, no ty nás nějak flákáš! :grinning: To je fajn, když se najde takový ochotný a vstřícný člověk, co? Taky jsem z takovýho jednání jak v jiným světě :dizzy_face: ......moc často se to nevidí! :unamused:
Mě z takových podobných neduhů, jak ty píšeš, trápí občas bolest v pravý půlce zadku :wink: ....nevím jestli je to kyčel,skříplý nerv nebo co za hrůzu...ale mám to už pár měsíců a většinou to zabolí když si lehám nebo otáčím - to cítím, jak se všechno svalstvo uvolňuje, tak do toho to zabolí...ale tenhle můj problém se rozhodně porodu netýká :grinning: :grinning: :wink:
2. črc 2010 v 10:49  • Odpověz
dobré skoro poledne :slight_smile:
tak dneska jsem spinkali do půl 10 :slight_smile:
tak u mě se těhu demence začíná stupňovat, jdu prát, s tím že tam přihodím něco miminkovského a místo do skříně jdu hledat do lednice :grinning:
@kali.kal : užijte si dovču :slight_smile:
@lotyna : taky hezký víkend :grinning:
@daja.had : já scháněla celý týden, sice jsme sehnali, ale nakonec asi nikam nepojedem, přítel je chudák pěkně nastydlej :angry:
@simik78 : aha, tak já se taky koupu v teplé vaně, teda teď ne v těch hicech, jsem myslela, že když není horká, že to neva. :unamused:
@anippe : to je hrozný co se stalo tomu malýmu, brrr :frowning2: a ještě v 8. měsících.
2. črc 2010 v 10:55  • Odpověz
@hupcza : jj :slight_smile: děkuji.
A ne každé mimi narozené ve 36tt musí do inkubátoru, kamarádka porodila 36+3 kluka jak budka přes 3 kg a úplně donošeného, kojí ještě ted :wink:
Maty byl 37 +4 taky 3330,50 cm, úplně v poho....od 36 tt se taky budu snažit prckovi urychlit příchod na svět....maliník zahajuji ve 34tt,jako loni :slight_smile:
@alisek : to už doklepete až do konce, prcík doroste a vykoukne.
@tatarina : jj, taky jsme to probírali, pánev děs běs...ale u některých už ve 27tt :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. črc 2010 v 10:57  • Odpověz
@tatarina tat, no já to brala spíš k tomu dalšímu vývoji, že jsou potom opožděná a doženou to až dýl... :wink: ale fyzicky už by měl být zralý od 36tt, jak si psala :slight_smile:

a zrovna na ten SISD dávali nedavno pořad v TV...viděl to někdo?? tak tam ta doktorka říkala, že ty monitory nejsou 100% prevencí, že je to hodně komerční humbuk :confused: :sweat_smile: zajímavé....
2. črc 2010 v 10:57  • Odpověz
Holky zatím se s vámi loučím, záda už dost protestujou, tak jim jdu ulevit, dnešních 60min vpolosedě v celku je fakt výkon. Užívejte si sluníčka. pa
2. črc 2010 v 10:58  • Odpověz
@alisek : tak se tam s tuxíkem držte, fíha to už jste tam pěkně dlouho

@ojo : já viděla jen konec toho pořadu. Přišlo mi to takový divný, že tomu spolehlivě nezabrání, což mi přijde že je blbost, když tě upozorní, ale neviděla jsem to celý, tak snad někdo písne víc
2. črc 2010 v 11:09  • Odpověz
@beru3nek no já to viděla celý a dr. tam popisovala, že ten přístroj začne pípat až po pár sekundach, když dítko nedýchá a to už je dlouhá doba, páč ne každá mamka vyskočí z postele jako blesk a zahájí hned masáž srdce, ale i panikaří, volá záchranku a to jsou taky cenné vteřiny...že ještě na to nikdo nepřišel, proč se to stává, ale že po tom roce života už je to opravdu ojedinělé..
2. črc 2010 v 11:18  • Odpověz
@ojo taky jsem to viděla, vysvětlili to tam pěkně i přímo doktoři... tady je odkaz, snad to bude fungovat http://archiv.nova.cz/multimedia/strepiny-20-6-2010.html?s=0 že ten monitor je pro nedonošence a pro potíže s dýcháním, ale před tím úmtím, to nepomůže...
Stejně si moc nedokážu představit, že dávám masáž apod, no radši nemyslet...
2. črc 2010 v 11:27  • Odpověz
tak jsem si to pustila, mám z toho husí kůži ještě teď. Hlavně že říkají, že po půl roce už to bývá ojediněle a ono ne.
venku je opět strašidelně, jak já se těším na ochlazení :slight_smile: , ale něják to na něj v nejbližších dnech nevypadá :fearful:
2. črc 2010 ve 12:24  • Odpověz
@simik78 ležet na levém boku? Tak to já právě nemůžu.Mám tlaky na srdce a nemůžu dýchat,já jen spim na pravým a rovně.
2. črc 2010 ve 12:55  • Odpověz
Tak co se týče monitoru dechu, já u něj neuvažovala ani u syna, natož teď, přijde mi to jako "vyhozený" peníze (pro klid duše ale maminky leckdy vydají z peněženky i mnohem více) a lékaři je všeobecně stejně doporučují jen pro hodně nezralé děti, nebo děti s vážnou vadou srdce nebo plic... A my máme u Ondry i vrozenou vadu srdíčka, se kterou jsme nikdy problémy neměly a byli jsme bez monitoru. Na druhou stranu spousta maminek si ho chválí, ale ta představa, že mi začne doma uprostřed noci pípat (často i falešně, když se dítko špatně otočí třeba na kraj té podušky), je děsivá. Kamarádka mi říkala, jak se jí její malá často vrněla a otáčela v postýlce až k ohrádce a pak pípal monitor dechu docela často, takže jej přestala brzy používat. Měla tuším Nanny...
2. črc 2010 ve 13:04  • Odpověz
@alisek: jj ..musí to být hrozná pakárna ...ale však on(a) ti to vynahradí :wink:
2. črc 2010 ve 13:07  • Odpověz
Tak jsem si dala příjemného šlofíčka na 2,5 hodiny :slight_smile: Myslím, že to je nejlepší způsob, jak ve velkoměstě přežít ta polední vedra :slight_smile:.
2. črc 2010 ve 13:12  • Odpověz
@kovalda Jééé zavidím, sedím v práci u větráku, snažím se pít, ať mě neklepne a čeká mě nákup, zmrzka a večer ta večeře se šéfama!
2. črc 2010 ve 13:16  • Odpověz
@simik78: panečku, to musíš být pěkně uvařená z nákupu. Jasný, že rizikovka nejsi jen tak a chápu tvýho manžu, že ti pak za činnost vyčiní, ale i chápu tebe, že nevydržíš celý den jen ležet, když se cítíš dobře. Tak snad Domča vydrží ještě aspoň 2 týdny, ať je správně "dodělanej" :slight_smile:

@alisek: jo tak to jo, že bys šla dom, z nemocnice musí člověku hrabat. Já myslela, že chceš rodit stůj co stůj, ...

@tatarina: tak super, že jsi ty i Barunka O. K. a že vás ten milý doktor tak přepečlivě zkontroloval :slight_smile: Bolest stydké kosti trápí tuším safryy a už docela dlouho. Prý to patří k tomu, jak se tělo "rozestupuje a uzpůsobuje" tomu, že za čas bude porod. Neměla by to být vyloženě známka toho, že se porod chystá v blízké době, ale takový ten dlohodobý chystací rituál těla :slight_smile:
2. črc 2010 ve 13:19  • Odpověz
@anippe: no třeba manžovi to nevadí .....ale jen tím stylem, že když ho požádám o pomoc nebo řeknu, že toho je teď moc, tak řekne, no tak vypusť práci, já tě uživím ....jako že by třeba skočil vyjímečně nakoupit to ho ani nehne .... takže spíš mám tolerováno :grinning: ....
nějak neumí domyslet, že bych byla kapku nevybitá a to by se časem určo negativně projevilo na ondrovi (na mém chování k němu) .....no a nemluvím o tom, že hledat si po iks letech práci by bylo pekelné
naštěstí jsem podnikavec a práci jsem si sama vymyslela, zblbla do toho pár dalších lidí, nastavila systém a teď to frčí beze mě a já si dělám jen takovou cca 1/4 úvazkovou práci pro udržení duševního zdraví :slight_smile:

@tatarina: čím dýl do 40tt ...pak už to musí být s akždým dnem zase na palici :sweat_smile:

@ojo: souhlas - žádné udělátko myslím není samospasitelné a navíc dle mého může navodit falešný pocit jistoty - každý přístroj se může porouchat
nemluvě o falešných poplaších jak píše @tatarina
myslím, že sids má celkem jasně definované rizikové faktory: - nízké teploty
- nízká porodní hmotnost
- špatné sociální podmínky
- matky mladší 20 let
- kouření a drogy v průběhu těhotenství
- příliš vysoká teplota v domácnosti
- předčasný porod - nezralý novorozenec
- příliš měkká podložka při spaní

osobně se přikláním k prevenci sids:
Nikdy dítě nedávejte spát na bříško. Stěžujete mu tím dýchání. Nejvhodnější je poloha na zádech, případně na boku.
Dítě by nemělo spát v přetopených místnostech. Ideální teplota je 18 až 20 stupňů.
Nikdy ale opravdu nikdy nekuřte v místnosti, ve které je i dítě. Nekuřte ani v okolí dítěte a nedovolte nikomu jinému, aby v blízkosti Vašeho dítěte kouřil. Negativní vliv nikotinu na dýchací centrum je vědecky prokázán.
Dávejte dítěti na spaní dudlík, tedy pokud je na něj zvyklé. Sání dudlíku riziko SIDS snižuje
Pokud můžete, kojte. U kojených dětí je riziko SIDS výrazně nižší.
Nedávejte dítěti do postýlky polštář, příliš velkou deku a ani plyšové hračky. Jen tím zvyšujete riziko udušení.
Doporučuje se také mít v postýlku v ložnici. Spaní dítěte v jedné místnosti s rodiči také snižuje riziko SIDS. Je to ale nejspíš tím, že matka podvědomě kontroluje své miminko i ve spánku a při každé sebemenší odchylce v jeho dechu může okamžitě reagovat.

ale větší pakárna co do vatahování peněz z kapes rodičů mi příjde ten překladač dětského pláče - pochopitelně tatínkům se to líbí :grinning:
2. črc 2010 ve 13:23  • Odpověz
@hupcza Naprosto souhlasím, co se týče toho monitoru... možná mě po porodu zblbnou hormony a koupím ho, ale radši budu předcházet :wink:
jo a o tom překladači jsem neslyšlela, to taky bude kravina, co?!
2. črc 2010 ve 13:28  • Odpověz
@discreet: http://whycry.cz/
hlavně máma to časem vychytá a takové ty běžné formy pláče rozklíčuje .....
stejně na pláči je dle mého nejhorší, když je prckovi zle a pláče dlouho a nezabírá absolutně nic - a na to žádný přístoj nestačí
2. črc 2010 ve 13:37  • Odpověz
@anippe: to je hrozné s tou kámoškou, to si vůbec nedovedu představit.

@discreet: no vidíš, tak ten týden už utekl, audit končí, teď si dáš zmrzku a večer dobrou večeři :slight_smile:, jsi dobrá, žes to zvládla. S tou zmrzkou je to dobrý nápad, asi taky zajdu, nedaleko máme cukrárnu :slight_smile:
2. črc 2010 ve 13:50  • Odpověz
@hupcza: taky do monitoru dechu nejdu a moc díky za ty sepsané rizikové faktory i tipy, co a jak dělat, ... To mi pomůže se po takovéhle přečtené zprávě se zase uklidnit a vrátit ke svému názoru, že monitor nechci.
Překladač dětského pláče? To existuje? Vždyť maminka už časem pozná, který pláč je jaký, tak naco něco takového?
2. črc 2010 ve 13:54  • Odpověz
@kovalda : my jsme taky monitor dechu nechtěli a pak jsem si na něj za ty 2 dny v porodnici strašně zvykla museli jsme ho dokoupit.Falešný poplach jsme neměli,ale jednou pípal,když měl malý delší apnoickou pauzu ve spánku, to jsem se pěkně lekla, fakt je, že bez blikání toho světýlka jsem ani neusla., používal se tak do doby než malý začal cestovat v postýlce a vypínat ho. Ted ,když už ho stejně máme čeká na dalšího prcinka :wink:

Ale i tam jsme dodržovali všechna pravidla, co píše hupcza, spal na zádech, vedle nás v postýlce...nekouříme,hodně větráme a pokud to půjde zase zkusíme alespon částečně kojit. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Já jsem musela od 4 měs. dokrmovat, mlíčka bylo málo a :grinning: hlad veliký
2. črc 2010 ve 14:43  • Odpověz
ahoj holky tak jak to tady vypadá??ted jsem vylezla z bazénku a bylo to super osvěžení :grinning: :grinning: :grinning:
2. črc 2010 v 17:12  • Odpověz
ahojte holky, tak jsem zase osaměla, muže mám na víkend pryč. hodila jsem nové bříško do albíka, ale jinak mám focení v harmonogramu až zítra, tak hodím zítra víc.

vypadá to, že se vrhnu na meloun, yamy yam
2. črc 2010 v 17:13  • Odpověz
@antana123 jeee, též bych šla do bazénku, vyrazím hned zítra, dáme si s vikim zas kilometr plavání a pak šup šup do bublinek a pak chviličku na sluníčko jestli bude svítit.
2. črc 2010 v 17:14  • Odpověz
@suzete jé meloun taky bych si dala :grinning:
2. črc 2010 v 17:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.