• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@kovalda : já jsem loni požívala tak 4 střídavě...ty kalhotky a prala :slight_smile:
@suik : to jdeš do nějaké super porodnice, u nás ti dají max 1 košily na den, ty jsem taky měla svoje, v domácím tam, teda nikdo nechodí a vložky ti dají 2 a pak musíš mít své a kalhotky tepr. To jsem ještě neslyšela,že by se někde dávalo, na mimi ti dají 2 plenky a balíček po poordoru a zbytek musíš mít,ubrousky na prcku taky, prostě vše svoje.
Ale třeba jsou někde superporodnice :grinning:
4. črc 2010 ve 20:28  • Odpověz
@kuchy doufám, že ty jsi se ptala na to vajíčko...my ho moc nevyužijem, nemáme auto, ale párkrát taky pojdem, ale od cizích z bazaru jsem ho kupovat nechtěla, nakonec ségra vyšmelila nějaký od známý, není nový, ale mělo by snad stačit.

jinak k těm monitorům, já asi taky pořizovat nebudu, díky Hupczo za seznam prevence, ale dost mě z toho mrazí.....osmiměsíční dítě!!!!!!!! to bych řekla, že už se stát nic nemůže.

Měla jsem přivézt manželovi paměti zakladatele české onkokologie v čechách, já masochista jsem to ve vlaku začala samozřejmě číst, no hrůza a děs .... jsou tam i obrázky, už jsem tam dvakrát nakoukla, ale budu si to muset nějak zalepit, aby mě to nelákalo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

K narozkám jsem taky dostala knížku, nežná náruč rodičů - zatím jsem to letmo prolítla, ale něco mě dost překvapilo, třeba to že do 9 měsíců nejsou moc vhodné klokanky a šátky a taky tam pořád mluví o spaní mimina v peřince, jakože v měkkým, i když je to na matraci, ale moc jsem nepochopila, co tím myslí. taky jsem tam našla poznámku, že třeba v porodnici si autorka vypomohla polštářem na který dítě položila a jemu se spalo líp. Jako zdá se mi to logický, že je to lepší než ležet jen na matraci, že to připomínám měkký bříško, ale zase se může právě třeba síše zadusit ne?
4. črc 2010 ve 20:31  • Odpověz
@kuchy já budu rodit v německu, porodnici teda musím ještě zajistit, ale už mám tip....tak asi proto. Možná to bude jinak, musím to zjistit, ale kámoška mluvila i mastičkách a tak....mě je to celkem buřt, jen to vědět dopředu.
4. črc 2010 ve 20:33  • Odpověz
@suik : tak tj, už jsem se lekla,že u nás je někde takovej nadstandart, to by mě dooost překvapilo...v dnešní době :grinning:
4. črc 2010 ve 20:35  • Odpověz
@kuchy Prosím Tě, a na malého dávají teda co? Ať vím, jestli brát třeba i mastičku na opruzeninky, olej na tělíčko a tak. A koupeš si ho sama nebo sestry? Oblečení jsem slyšela, že mají prcci erární, až na odchod domů je potřeba přinést vlastní. Díky!
4. črc 2010 ve 20:36  • Odpověz
@zvirka : no ubrousky a plínečky tak do začátku 30ks musíš mít hned ,dostaneš + max 2 ks,asi jak kde, nějaká mastička je ve vzorcích co dostaneš ,teda já jsem dostala na mimi po porodu. Dokonce mi i řekli, že mastička je v balíčku,ale já měla svoji, dle dr. v porodce nejlepší je sudocream. Koupeš si sama a věcičky na první koupání dostaneš v porodnici:slight_smile: Oblečkna mimi dostaneš erár, já jsem sebou měla jen deku a 2 overalky, když se v noci stala mimču nehodka, abych neotravovala sestry ,ale nemusíš mít :slight_smile:
A po sebeb komplet všecho,hyg.potřeby, hooodně toal.papíru...já jsem raději měla jemné trhací kuch. utěrky , místo ručníku, po každém WC jsem se sprchovala :stuck_out_tongue_closed_eyes: A utírat se ručníkem nešlo, auuu,taky byl pořád špinavý :grinning: Ty gaťky a 3 balíky vložek....to jsem spotřebovala já a to jsem šla 3 den po porodu domů :grinning: A když pochybělo,manžel nosil :grinning:
4. črc 2010 ve 20:47  • Odpověz
@kuchy :grinning: ... a asi to tak fakt je, čtu to i tady na nějakejch stránkách, o vložkách a kalhotkách ani zmínka, jen osobní věci a mutterpass a tak.

Jo ještě tu někdo řešil alergii, já byla dva dny u tety, mají doma bazén a tam asi kvetlo něco co mi dost vadí. kejchala a smrkala jsem strašně až jsem měla odřenej nos (na ten jsem si teda otevřela koupenej bepanten :grinning: ).
Homeo ani ťuk, jediný co mi pomohlo je zalýzt dovnitř a dát si přes obličej mokrou plenu a pod tou bejt, když jsem chtěla bejt s ostatníma, tak jsem si ji zavázala na banditu a byla v tom....do společnosti nic moc, ale nic jinýho nepomohlo.
4. črc 2010 ve 20:48  • Odpověz
@kuchy A ten sudocream se kupuje v lékárně nebo v drogerce?
4. črc 2010 ve 20:50  • Odpověz
@suik :tak to se budeš mít i s prdolkou :grinning: Na mě kdyby hučeli po němmecky tlačte,tak je zapleštím :sunglasses:
4. črc 2010 ve 20:51  • Odpověz
@zvirka : v lékárně,malý vzorek byl i v tom balíčku,ale to bylo loni....mě se osvědčil,obvzlášt na to malinké, nebyl nikdy opruzený...bepanthen byl dobrý leda tak na prsa...resp.bradavky,ale zase, asi jak u koho :slight_smile:
4. črc 2010 ve 20:53  • Odpověz
@kuchy Díky moc, pořídím sudocream i kuchyňské utěrky, jsou opravdu měkkoučké, ale člověka by to nenapadlo :wink:
4. črc 2010 ve 20:55  • Odpověz
@kuchy mno, já si to taky moc nedovedu představit, německy umim tak z půlky, ale doma bych asi umřela....neměli bychom moc kde bejt, náš dům je skoro neobyvatelnej.
4. črc 2010 ve 21:03  • Odpověz
4. črc 2010 ve 21:04  • Odpověz
já teda sudocrem nekupovala, i když jsem měla refernce, vzala jsem ještě rybilku....ten bepanten na tom nose byl ale příjemnej :wink: , už je to dobrý, což takhle rychle nebejvá
4. črc 2010 ve 21:05  • Odpověz
@suik : tak to pak není co řešit, k porodu a potom s mimi potřebuješ pohodu... :wink: Já mám na německo pifku, mámtam manžu na stáži na 6 měs. tak na to svým způsobem nadávám,ale taky není jiná možnost :wink:
4. črc 2010 ve 21:06  • Odpověz
@kuchy : mě rybilka smrdí,ale ta je jen na opruzeniy, kdežto sudocream je na všechno, :sunglasses:
Sudocrem je antiseptický ochranný krém, který je unikátní svým složením. Obsažený Lanolín napomáhá uklidnit a zvláčnit pokožku, Oxid zinečnatý má adstringentní (stahující) účinek, Benzyl alkohol omezuje bolest a podráždění a má také antibakteriální a antifungicidní vlastnosti. Benzyl benzoát a Benzyl cinamát podporují epitalizaci. Sudocrem je vhodné aplikovat při proleženinách, ekzému, akné, při ošetřování popálenin, omrzlin, opruzenin a drobných povrchových oděrek, také je určen pro děti k prevenci a léčbě plenkové dermatitidy. Sudocrem se rychle vstřebává a příjemně voní.

Já si sním mažu spáleniny, spařeniny i akné :grinning: :grinning: :grinning:
4. črc 2010 ve 21:10  • Odpověz
@suik ě rybilka smrdí,ale ta je jen na opruzeniy, kdežto sudocream je na všechno,
Sudocrem je antiseptický ochranný krém, který je unikátní svým složením. Obsažený Lanolín napomáhá uklidnit a zvláčnit pokožku, Oxid zinečnatý má adstringentní (stahující) účinek, Benzyl alkohol omezuje bolest a podráždění a má také antibakteriální a antifungicidní vlastnosti. Benzyl benzoát a Benzyl cinamát podporují epitalizaci. Sudocrem je vhodné aplikovat při proleženinách, ekzému, akné, při ošetřování popálenin, omrzlin, opruzenin a drobných povrchových oděrek, také je určen pro děti k prevenci a léčbě plenkové dermatitidy. Sudocrem se rychle vstřebává a příjemně voní.

Já si sním mažu spáleniny, spařeniny i akné
4. črc 2010 ve 21:19  • Odpověz
omlouvám se za zdvojený příspěvek,klikla jsem omylem na sebe :grinning:
4. črc 2010 ve 21:20  • Odpověz
já si rybilku pamatuju ještě z dětství, jestli to je teda ono a přišla mi super...teda na ségru, na svůj zadek si nepamatuju.
Kdyžtak mi sudokrem přiveze ségra, určitě jsem stejně na něco zapomněla
4. črc 2010 ve 21:31  • Odpověz
ahoj holky copak řešíte???
4. črc 2010 ve 21:55  • Odpověz
sudokrém je super a budu kupovat ještě bepanthenol ten je maximálně super
4. črc 2010 ve 21:56  • Odpověz
holky dobrou noc
4. črc 2010 ve 22:01  • Odpověz
Po delší době zdravím, jsme s malým pořád venku tak nestíhám :slight_smile:
jen poslední postřehy o čem se bavíte...
@zvirka my teda do porodnice nemusely mít na mímo nic, krom oblečení domů. Měli jsme erár oblečení pro mimísky i pro sebe neomezeně, plínky byli klasiky hadrový na každém pokoji ve skřínce taky neomezeně. Na den jsme měli jednu papírovku, která se dávala přes ty látkovky. Dětičky se přebalovaly pomocí mokrých plenek, žádné chemické ubrousky. Což si myslím že je lepší... Na každém pokoji byl ten sudokrém, kterým se mazala prdelka a i teploměr, protože se musí pravidelně teplůtka měřit a zapisovat. Toaletní papír jsme měli taky k dispozici. První den koupala miminko sestra, druhý den za mojí přítomnosti aby ukázala veškerou tu péči, která je podle nich nejlepší a pak zbytek už my. A i na to koupání jsme měli vše k dispozici od nich, takže nic nebylo potřeba.
4. črc 2010 ve 22:23  • Odpověz
mě přijde taky dbrý, když je vše k dispozici, taky aby si maminka mohla ověřit co je dobrý.

já jsem v bráně k dětem koupila viskózový separační plenky a píšou tam, že se to dá namočit do olejíčku nebo vody a použít jako vlhčenej ubrousek a když to není moc zašpiněný, tak přeprat a párkrát ještě použít, zkoušela jsem to na sobě a přišlo mi to výborný.

Taky jsem to zkoušela jako separačku na sobě :grinning:, páč jsem dostala další čípky na mykózu, tentokrát naprosto pekelný, průhledný a gelový, takže se budím mokrá a lepivá a nic nepomáhalo. Teď lituju že se mi nevešly do kufru :unamused: .
4. črc 2010 ve 22:39  • Odpověz
Ahoj holky,
jen na rychlo vás zdravím :slight_smile: Už od pátku si užíváme dovolenku :grinning: Přece jen se tady líp schovává před tím horkem než ve městě v paneláku :slight_smile: Dneska sme měli super grilovačku, ale přejedla sem se až hanba :grinning:
Řešení výbavičky a mimíska teď odkládám na dobu po dovolené :grinning: Chci si to naposledy užít sama za sebe :grinning:
Mějte se krásně :wink:
4. črc 2010 ve 23:01  • Odpověz
Nazdárek vespolek :slight_smile:
tak v noci tu byla malá přeháňka, tak doufám, že se to bude opakovat i přes den. Docela bych ocenila menší ochlazení :slight_smile:.
Na ty plenky, kosmetiku a tak se musím doptat v porodnici, až tam půjdeme na ten předporodní kurz. To jsem taky zvědavá, co dostaneme k dispozici.
5. črc 2010 v 08:39  • Odpověz
přeju dobré ránko :slight_smile:
5. črc 2010 v 09:13  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

fuj včera bylo pěkný dusno, ale večer už sprchlo a dneska tu máme tak docela zataženo a ráno taky ještě popršelo :slight_smile: :slight_smile:

co čtu poslední, tak u nás v porodce jsme taky museli mít svoje ty kalhotky a pak pleny na malýho, dostali jsme jen na první den...jinak vše ostatní (oblečení, vložky, košile) jsme tam měli k dispozici :slight_smile: kosmetiku nedoporučovali a ze začátku ani vlhčené ubrousky, jen nám dali malý bepanthen na zadeček, že se lépe pak odstraňuje smolka (první kakání) :wink:

a Sudocreme taky doporučuju, jen třeba na akne mi nepomáhal :sweat_smile: no a vzhledem k praktičnosti než to lovit z kalíšku radši používám Bepanthen nebo opravdu taky stačí ta rybilka :wink:

5. črc 2010 v 09:25  • Odpověz
jé tak u nás teda nesprchlo ani tuk :frowning2: jsem zvědavá jak tady bude zatím horko není tak uvidíme
5. črc 2010 v 09:28  • Odpověz
Tak přestože vykukovalo sluníčko, tak tu máme spíš zataženo a trochu chladnějí, hurá :slight_smile:, snad to vydrží :slight_smile: aspoň na ten 1 den. :slight_smile:
5. črc 2010 v 10:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.