• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@ojo: no, nejde o to, že bys byla nahá :grinning:. Jen spíš chodit v té košili mezi návštěvy, ... a taky mám strach, kdybych náhodou protekla, abych tam nechodila se zašpiněnou košilí, nebo tak něco. Vůbec nejde o nějaký salon krásy či že bych chtěla dělat dojem, ale taky nechci být prostě polonahá mezi cizíma návštěvama, ... No uvidím, poptám se v porodnici, jestli nemají třeba erární župany, takové ty tenké.
6. črc 2010 v 11:43  • Odpověz
Holky, jak v noci spíte??? Začínám mít problém :sweat_smile: Na zádech ani ťuk :stuck_out_tongue_closed_eyes: Levý bok super, podložím bříško, jenže se do hodiny budím, ptž mě bolí kyčel a na pravémm boku se mi leží hůř i břicho jde blbě podložit aa hůř se mi dýchá a píďa v bříšku se začne mlít, že toto jako ne...jsem tak 8x min. v noci hore, bud na wc nebo změna polohy
:sweat_smile:
6. črc 2010 v 11:44  • Odpověz
@rennu já spím taky špatně už nějakou dobu pořád se převracím a do toho mě malý bud kope nebo se tak vyboulí že to až bolí a nebo mi stvrtdne břicho jako šutr
6. črc 2010 v 11:48  • Odpověz
@rennu myslím že se to jmenuje Irme pléd, nebo tak nějak....stojí asi 50.
já koupila ještě separačky viskózový, ty jsou odbouratelný, takže do záchodu asi jo....jsou teda spíž na tužší, na srajdu apíš celuóza, ale tyhle viskózový jsou dobrý i na namočení a otření zadečku, nebo čehokoliv, můžeš si z toho udělat domácí vlhčenej ubrousek a víš co v tom je (třeba olejíček, bylinkovej odvar a tak) ....místo žínky, a když to není moc zašpiněný, dá se několikrát vyprat.

já chci i v porodnici vypadat jako člověk, a ten župan vypadá dobře a není v něm teplo, na tohle trpím, ale co jsem doma, tak jsem taky slevila ze svejch nároků, no aspoň pyžama jsem si nakoupila takový že vypadaj jako domácí oblečení, teď chodím jen v nich (převlíkám se do nich ráno, poté co spím nahatá :grinning: )
6. črc 2010 v 11:51  • Odpověz
@rennu Já zatím spím dobře, ani na zádech mi to nevadí, ale převaluju se teda celou noc z boku na bok. O běhání na záchod ani nemluvě. Dneska se těším, jak pořádně vyvětrám, aby se nám v noci spalo líp v chládku, teď jsme několik dní měli puštěnej větrák.

Holky ad oblečení do porodky. My jsme se s manžou včera byli v porodnici podívat (ve Vrchlabí). A tam zasávají domácí oblečení. Prostě co je komu pohodlné. Žádné erární nemocniční košile nebo tak. Takže jim je jedno, jestli tam budu chodit ve své košili, v teplákách a tričku nebo v džínách, prostě to nechávají na vás. To se mi docela líbilo. :wink: Teplé ponožky už mám sbalené, ale župan si brát nebudu. :wink:
6. črc 2010 v 11:52  • Odpověz
@rennu já taky nic moc, usínám na polobřiše zamotaná v polštáři, ale budím se na zádech a pak se melu a hledám vhodnou polohu....teď se budím kolem 3-4 a dlouho nemůžu usnout, někdy třeba až v šest, v sedm.
6. črc 2010 v 11:53  • Odpověz
@ladenka tak nějak je to i v tady v neměcku, takže beru svoje pyžamka s nohavicema a dvě košile překřížený a župan a určo teplý ponožky, ty si ale asi budu muset koupit, nějak mi všechny vhodný zmizely :confused:
6. črc 2010 v 11:55  • Odpověz
@antana123: podle toho, jak od tebe byla blízko? Jo aha, jako podle toho jak daleko bydlí? Stejnak to nějak nechápu. Já myslela, že porodní asistentka je buď někdo, s kým spolupracuješ celé těhu jako petja anebo asistentka v porodnici, která tam normoš pracuje a prostě tam bude ta, která má zrovna směnu. Jsem z toho jelen.

@rennu: to je asi fakt, až bude malá venku, tak mi asi vše bude jedno, prostě zkontroluju, zda jsem čistá a vyrazím hrdě na chodbu s pokladem v náručí :slight_smile:
Jinak separačky - no já myslím, že se seženou buď v lékárně anebo v drogerii. Zatím jsem teda po nich nepátrala, protože když jsem kupovala látkovky, tak jsem si balík už pořídila. Jj, spláchnout se dají :slight_smile:
6. črc 2010 ve 12:01  • Odpověz
@kovalda tahle bude za mnou domu chodit asi 3x a když budu mít nástřich tak mi to bude kontrolavat jak se to hojí a tak a pomůže mi s kojením a co nebudu prostě vědět :wink:
6. črc 2010 ve 12:03  • Odpověz
@rennu: já už obracení z boku na bok ani nevnímám. Ty kyčle už mne trápí pár týdnů, takže už jsem si zvykla se několikrát za noc vzbudit a otáčet se na druhý bok, abych ulevila kyčli. Ale nemít kojo polštář, tak se asi zcvoknu.

6. črc 2010 ve 12:04  • Odpověz
holky budu se pomalu loučit jedeme na návštěvu k rodině byli tam narozeniny tak se nadlábneme i se Šímou :grinning: :grinning:
6. črc 2010 ve 12:05  • Odpověz
@antana123: aha, tak to je super, že za tebou přijde dom a poradí a tak .. :slight_smile:. TAk to u nás v porodce asi není, no uvidíme. 20. 7. jdeme na ten předporodní kurz, tak snad se něco dozvíme a když ne, tak za měsíc registrace v porodce :slight_smile:
6. črc 2010 ve 12:06  • Odpověz
@kovalda jo uvidíš ale mě dr. říkal že na to má každá těhule ze zákona nárok aspon tady to tak je i moje ségra to tak měla u oou dětí :wink:
6. črc 2010 ve 12:07  • Odpověz
@rennu já zatím spím dobře, pravidelně se budím kolem 1h na záchod a pak k ránu kolem 5h...jinak polohy taky zatím v pohodě :slight_smile: :slight_smile:

@kovalda no nevím, návštěvy chodí na pokoj a pokaždé kdybych si měla brát kvůli tomu župan, tak chcípnu horkem :grinning: :grinning: a mě to po porodu fakt bylo jedno, člověk je rád, že se vyspí, nabírá síly, už je tam ta starost o prcka, tak jsou myšlenky jinde :slight_smile: já ještě byla taková hnusná, oteklá, flekatá :sweat_smile:
a jak psala rennu, taky si košili okouknu, než vylezu z pokoje :slight_smile:
6. črc 2010 ve 12:10  • Odpověz
@antana123 jj přesně boulí se až to bolí..lumpík malej :sweat_smile:

@suik děkuju, juknu na net na ten pléd...a holt asi na netu objednám ty separačky :wink: Ted naa polobřiše mi to nejde, tlačí mě tam malej...a mám strach, abycch ho neutiskovala :sweat_smile:

@ladenka nám taky frčel větrák na plný obrátky několik dní snad v kuse

Já doufala, že problémy se spaním, přijdou až až..někdy v 9. měsíci a houby :confounded:
6. črc 2010 ve 12:19  • Odpověz
@kovalda separačky jsem v drogérce :frowning2: neobjevila teda
6. črc 2010 ve 12:21  • Odpověz
Holky separačky jsou většinou kompostovatelné,aspoň ty popolini nebo Imse vimse,co mám já,je to takový válec jakoby toaleťák a stejně tak se pleny odtrhávají,počůranou sem hodila normoš do koše na pleny a pak s nimi vyprala,pokakanou vyhodim,ale zachytí mi to právě80-100% stolice,což je super výhoda,nedovedu si dost představit jak to ty naše maminy dělaly,asi vařící vodou smyly z pleny to nejhorší,pak namočily a pak vyvařovaly,no příšerný,tohle se separačkou odpadá! Dají se koupit v lékárně nějaký Anička separačky,ale ty sou úplně na nic,nejsou ani kompost, ale do záchodu asi taky ne a prostě zbytečná zátěž. Já je kupuju na www.promami.cz,jedu si pro ně pak k paní do Olomouce,spousta prodejců má sídlo i třeba v bytě,tak buď to pošlou,nebo si pro to dojedete.Mi dokonce přivezl i domů manžel tej paní co je od ní beru,jak měl jednou cestu kolem.Beru vždycky tak 2 balíky,teď mám ještě jeden celej od minula.Já používám tyto na úplně malý mimi
http://www.promami.cz/separacni-vlozky-v-roli-16x38-popolini-p-516.html?cPath=91_1_14
a pro větší (větší rozměr)
http://www.promami.cz/separacni-vlozky-baby-imsevimse-p-484.html?cPath=91_1_14
Opravdu pro látkování nezbytná věc,ušetří spoustu času a mýdlového slizu :grinning: Samože nehoda se stane,ale to nezachytí ani jednorázovka a stou sem nehod měla daleko víc,pokakaný aj záda :grinning:
Suik myslela spíš vkladací plenku,ne?
6. črc 2010 ve 12:25  •  3 děti  • Odpověz
@rennu v tom 9 to bude ještě horší určitě ted už nás čeka jen samé bolení zad a podobné věci :grinning: :grinning:
já začínám 9měsíc za 11dní ti pak poreferuju :grinning: :grinning: :grinning:
6. črc 2010 ve 12:26  • Odpověz
@antana123: teda vy si užíváte. Tak si hezky zamlsejte :slight_smile:

@ojo: no, vím, že v některých porodkách návštěvy na pokoj nesměj a musí se na chodbu, ale to je snad jen v těch pražských. U té naší zatím netuším.
6. črc 2010 ve 12:29  • Odpověz
teda teď byl u nás pořádný šupec, do střešních to mlátilo jak blázen :astonished:

@rennu kéž by jen v 9. měsíci :grinning:
6. črc 2010 ve 12:30  • Odpověz
já myslím, že se separačky prodávaj, jen tam kde látkový pleny, hlavně ty kalhotkový... já objednávala velkej balík - kikko plenky a pak další nezbytnosti, tak jsem to tam přihodila. Ale je to škoda, kdyby to měli v drogérce, tak to kupuju furt, vidím proto tisíc jedna využití, hlavně místo žínky.
6. črc 2010 ve 12:32  • Odpověz
@kovalda aha...no jak kde :sweat_smile: pokud bude volno, tak si ráda teď vemu ten nadstandart a bude soukromí :slight_smile:
6. črc 2010 ve 12:32  • Odpověz
@petja právě že jako separačku....ale jako prací. I když to nejde na vyvářku, já bych to pokaděný vyhodila....tohle musím ještě dozjistit.
já mám popoliny viskózové v krabičce, ale jsou dost do plenky velký, asi je budu vkládat, ještě koupím ty celuózový, ty jsou na řídký kakání, což malý mimi má....

co si pamatuju když byla ségra malá, už sice byly pamperksy, ale taky se dávaly ještě látkovky, zabralo to vano, hovínko se vykleplo (do záchoda), zbytek osprchoval, pak se to nějak namáčelo a na vyvářku.
6. črc 2010 ve 12:38  • Odpověz
No to je asi v každé porodnici jedno,jestli chodíš ve svým,ale spíš jak kde je tak volná ruka jako v Přerově třeba,kde sem se třeba převlíkla i 5x a nikdo nic neřešil,už proto nechci nic tahat z domu,já jsem si v té košili jako člověk připadala a dokonce mi byla pohodlná,svoje jsem využila až doma.Návštěvy chodili taky k nám na pokoj,ale za ty 3 dny toho nebylo extra moc,já teda byla ráda už doma,kde jsem měla klid i od těch návštěv,páč já ctím šestindělí a návštěvy odmítám.Max babička a nejbližší rodina,ale i to nemusím,prostě šestinedělí je jen o mě a mimču,je na mě,koho si ko sobě pustím.
Spala bych dobře,kdyby mě malej nechal :grinning: Teda Filda.Co je ve svým pokoji,min.jednou v noci mě volá,ale na zádech už je to taky náročný,přesto se na nich v noci stejně vzbudím,na boku mě mimi šťouchá,takže veselo.Ale celkově,co jsme přestavěli ložnici je spaní lepší
@kovalda Ty PA jsou v porodce moderně nazvaný sestry co mají zrovna směnu,to máš pravdu,ta je s tebou třeba u porodu,kontroluje tě,pokud seš s někým blízkým,tak jen dohlíží apod.a pak jsou PA,který platí stát a ty na ně máš nárok z pojištění,několik návštěv po porodu,vybírat až před porodem je fakt divný,to už je pak asi jedno,hlavně,aby si pak mamča s tou PA rozuměla.Já si ji vybrala už jak jsem zjistila,že jsem těhu,u nás dávají vybírat ze dvou,minule jsem měla jednu,teď jsem si vybrala tu druhou :wink: Přijela pak druhý den po propuštění,prohlédla mě,kontrola dělohy,odpověděla,co jsem chtěla,nejlíp sepsat dotazy na papír :wink: a kdykoliv sem mohla zavolat.Ze zákona na to má maminka opravdu nárok každá
6. črc 2010 ve 12:38  •  3 děti  • Odpověz
@suik Počúranou přepírám a řídký kakání vyhazuju hned a bobek se dá taky vyklepmout a separačka zůstane čistá,ale než budou bobky,teda pokud budeš kojit,tak to si počkáš.Ale potom ke konci už jsem měla separačky třeba i na desetkrát,proto mi zůstal celej balík ještě.Já myslím používala hlavně tu celulozu,většinou sem pokajděný hodila do kamen,takže sem stejně nekompostovala...
6. črc 2010 ve 12:44  •  3 děti  • Odpověz
..dnes mě pěkně bolí kyčle teda :rolling_eyes:
6. črc 2010 ve 12:46  •  3 děti  • Odpověz
teda s tím vybíráním PA slyším prvně :slight_smile: to jsem nijak nezaregistrovalal...vím jen, že když mě propouštěli z porodky, tak mi dali číslo k nim, že můžu volat neomezeně ohledně jakýchkoli otázek kojení, prostě vše co se táká prcka :slight_smile:

no ale to stejně moje pediatrička chodí nejdéle do druhýho dne od propuštění na osobní návštěvu dom, kde skontroluje prcka a jí jsem se na všechno optala :slight_smile: :slight_smile:
6. črc 2010 ve 12:47  • Odpověz
tak a u nás už začal pěknej liják. Ještěže teď, protože první pračku budu mít dopranou za 10 minut a kdyby to bylo venku, tak to nesu domů mokrý ještě víc :grinning:
6. črc 2010 ve 12:50  • Odpověz
@petja já vím, koupímještě ty celuózový....

o tý porodní asistentce teda slyším poprvý :confused:
6. črc 2010 ve 13:06  • Odpověz
@suik No asi jak kde o té možnosti vůbec informují.
Já jdu žehlit ty plínky,musím si k tomu něco pustit,nechce se mi,ale až to bude hotový,budu ráda.Zatim papa
6. črc 2010 ve 13:08  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.