• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@zvirka : Jéééé, to je milé... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Mooooooooooooc děkuju!! :dizzy_face: :dizzy_face:
Jsem strašně moc ráda, že už to máme všechno...teď čekáme na kočárek :wink: :wink:

@r.m : Já nevím, kdy se můžou objevit poslíčci, ale jak mě bolí záda, tak musím chodit taky, takže dneska jsem chodila od 3 hodin pomalu do 5 hodin do rána... :confounded:
To se Ti zdá, že mi to jde jenom do bříška....Akorát nosím volnější věci, proto to neni tolik vidět...Ale narostl mi zadek a stehna pěkně :grinning: :grinning: :sweat_smile: Až se bojím jestli to shodím!! :sweat_smile:
6. črc 2010 v 18:25  • Odpověz
hojda,
vy zas jedete :slight_smile:
@eliska_v : super fotečky :wink:
@suik : ty si s těma kvasinkama koukám taky užíváš chudáku
@kovalda : postýlku dodám i s pupendem, výhledově :grinning:
@petja : angína našt. ne, spíš nosohltan asi, ale už je to konečně lepší :wink:
@kovalda : jé, já jdu taky zítra na velký UZ :wink: taky se už nemůžu dočkat :grinning:
6. črc 2010 v 18:26  • Odpověz
@beru3nek : Děkuju... :wink:
Zítra máte s kov velký UTZ, tak si ho užijte :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: Já se na něj taky těším, ale ještě 3 týdny musím vydržet.....Ale když vidím, jak to utíká... Tak to bude za chvilinku :dizzy_face: :dizzy_face:
6. črc 2010 v 18:29  • Odpověz
Ahojt, teda byla jsem 2 dny mimo a dočítám 5 stran.
Vítám nové zářijovky :wink:
Pets: tj odvaha ,ve 40 to znovu zkusit , mamka to taky neúspěšně zkoušela,ale já jsem jí to nakonec vymluvila,že bude mít brzy vnoučátka a je to tak :grinning: ,gratulujeme k děvčátku :wink:

Ještě k tomu počasí,tady se konečně včera ochladilo,dnes už taky prší. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: čistý vzdoušek.
6. črc 2010 v 18:50  • Odpověz
@eliska_v : děkujem, to víš že uteče, fakt je to fofr jak to teď letí :slight_smile:
r.m. to můžou být poslíčci už, já ti nevím, jestli jsem je už jednou taky neměla, bolest břicha až do zad, ale našt. fakt chviličku, ale říkala jsem si, hm to bude asi porod žůžo věc :confounded:. Jo a s těma obavama, jestli to zvládneme, je to normoš, mám to taky. Jestli budu umět vykoupat, přebalit, nakojit, prostě strach z neznáma, ale zvládly to všechny, tak my taky :slight_smile: , nejsme žádný "béčka " :wink:
jo a s těma telef. číslama je to fajn nápad
6. črc 2010 v 18:54  • Odpověz
@petja: ty bláho jsi dobrá, já mám dnes strašnou lenoru.

@eliska_v: vítej zase zpět z chatičky :slight_smile: Fotečky máš krásný :slight_smile:

@r.m: jé, ty už taky poslíčkuješ? To se mi doufám vyhne, bych z toho plašila.
6. črc 2010 v 18:56  • Odpověz
@beru3nek: prej postýlku dodám i s pupendem výhledově - víš, jak jsi mi zamotala palici, než jsem to rozklíčovala? :grinning: :confused: :grinning:. Jé, taky jdete na velký utz :grinning:, no já už jsem natěšená hrozitááánský moc. Vlastně jsem ji viděla ve 20 tt, pak na tom 4D, ale to nám nic neřekli a i obrázky teda byly nic moc, tak se těším na míry a váhy a taky na zprávičky, že je vše O. K., to se poslouchá moc pěkně :slight_smile:

@eliska_v: fakt to letí strašnou rychlostí, ty 3 týdny ti utečou co by dup. Ještě nedávno se manža bál, až bude 100 dnů do porodu, že to pak začne utíkat. No a šup, už jsme na 61 dni a za 2 měsíce tu s náma bude Žanetka :slight_smile:.
6. črc 2010 v 19:01  • Odpověz
@zvirka : v olomouci erár košile a župan půjčují,ale já tu plátěnou hadru s megavýstřihem a číslem prostě nesnesu :stuck_out_tongue_closed_eyes: , navíc je to hned durch. Asi je to individuální, já nemám ráda ani pyžama, zase si koupím trikokošile s rozepínáním v předu a hotovo. Župan neberu a ponožky jj, nohy v teple :slight_smile: Jinak platí co jsem psala, kalhotky ,vložky,plíny na mimi , ssebou :slight_smile:
Bohužel ti tu dají jen to nejnutnější :frowning2:

A k té depce z mimika, to přejde :grinning: :grinning: :grinning: , já jsem se prve pořád bála,tedy kromě porodu,toho ne :grinning: Navíc v 9 měs. manža přišel o práci a v den porodu sehnal nvou, tak zo byly nervy :wink: Finančně si taky moc nevyskakujeme ,je to mnohem horší,než loni, máme vysokou hypotéku,ale vlastní už s dětmi bylo nutné :frowning2:
Letos skoro to samé, maža měnil práci ted, půl roku bude v německu a já to holt nějak musím s prcky zvládnout sama. To šmejdi ve vládě mě taky štvou, nevím,proč ,usí šetřit zrovna n a dětech, jestli něco sníží, budu se já a děti pást :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Každá mamča má trochu obavy,ale většina své děti miluje. a matřství zvládne...my to budeme mít double :sunglasses: To jsem zvědavá,jak to všechno finančně i jinak zvládneme, ale rozhodně bych s prvním déle nečekala, strach z bezdětnosti byl větší :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Chtěla jsem být mladá maminka.

Mimochodem náš prcek je nemocný :frowning2: , dnes v oci uzačal chropět a strašně kašle, jsem si přestěhovala matraci k němu do pokoje, abychom byli oba klidnější...novou dvojpostel nám dovezou až ve čtvrtek :slight_smile:
6. črc 2010 v 19:02  • Odpověz
Týdny utíkají a každá maminka znejistí,zda všechno zvládne,přeci jen odpopvědnost za další život! Noční můry patří ke konci těhu taky,já zatim nemám,ani nepamatuju,že bych s Fildou měla,s tim sem byla kupodivu klidnější a vyrovnanější,jak teď. Taky si říkám,zda budu milovat druhý jako Filípka,ale vím,že,když si na to za čas vzpomenu,že jsem to v sobě řešila,už se jen usměju,jak jsem mohla kdy pochybovat :wink: Budete to tak mít všechny!A dneska se dá na výbavě hodně ušetřit a přesto mít dítě jak ze ´´žurnálu´´ :wink:
Holky co máte zítra utz přeju krásné shledání s mimi,u mě to byla taková rychlovka v ordinaci,velký u nás byl ve 12tt a 20tt,stejně jako minule,ale jak říkám,co jsou pohyby,není stejně nic lepšího :dizzy_face: .A za necelé 2m,nemožné už se setkáme osobně :dizzy_face:
Já se pro dnešek loučím,přijel nám už tatínek,tak hurá na něj!
6. črc 2010 v 19:07  •  3 děti  • Odpověz
ahoj holky,konečně dneska trochu příjemné počásko, ale prý ne na dlouho a zase mají být horka :frowning2: eliska_v - moc hezký fotečky bříška :slight_smile: beru3nek kovalda - ať Vám UTZ dobře dopadne a mimčo s Váma spolupracuje :slight_smile: jinak dudlík mám zatím jeden a ještě chci koupit asi jeden s řetízkem, až se dostanu do města... Jinak co se stýče porodnice, tak si tam župan beru svůj, mám tmavý dlouhý a práve ne moc teplý, takže pohoda, nerada bych se producírovala před návštěvama jen v košili (co kdyby došlo k nějaký nehodě...). Ponožky si taky vezmu, radši, ale poslední dobou v nich moc nespím, vlastně vůbec, jen v zimě. Strach z mimča zatím nemám, miluju ho a hrozně se na něj těšim...no..i když na druhou stranu, trošku strach vlastně mám, jak to zvládnu, ale už tu bylo řečeno, zvládli to jiný, tak my taky :slight_smile:)) !!!! Finančně to snad zvládneme, budeme muset!! Jinak bolesti zad mám teda docela šílený, řekla bych, že je to tím, že nemám tolik pohyb a sedim,polehávám...někdy je to nesnesitelný. Už abych to mimčo měla u sebe...na něj se hrozně těším, ale těhotenství už je docela dlouhý....
6. črc 2010 v 19:16  • Odpověz
@kovalda : :grinning: no taky se nemůžu dočkat, škoda, že to bude poslední, jo jo, máme to stejně, naposled 4 D.a předtím ten ve 20. tt, ale jak to letí :wink:
mě včera dojal ten můj, přišel rozněžněnej z hospody :wink: , a tak koukal na tu postýlku, že už se moc těší až v ní bude mimísek :slight_smile:
@kuchy : chudáček, tak a´t je brzo o.k.

@petja : díky
6. črc 2010 v 19:22  • Odpověz
@kovalda : Děkuju za pochvalu!! :wink:
Na pár dnů jsem zpátky... :wink: Ty vedra mi dávají zabrat'' :unamused:
6. črc 2010 v 19:25  • Odpověz
@hanncca : a ty budeš muset ležet do porodu? to se nedivím, že je to dlouhý, když musíš být v posteli, to je asi vůbec děsný. Jo jo, souhlas, si furt říkám, že ještě dva měsíce, že je to dlouho, na druhou stranu to uteče hned.Hlavně se zvedám jak důchodce z lehu, no super pohled, a pupík překáží čím dál tím víc :wink: prostě je všude
6. črc 2010 v 19:27  • Odpověz
@beru3nek jo jo, ležim a odpočívam...teda měla bych, ale je pravda, že to nejde, občas se zvednu, něco poklidim nebo tak, pak zase odpočívám...tak na střídačku, jinak by mi z toho hráblo. Poslední dobou jsem už z toho tak strašně znuděná :frowning2: už je to fakt moc dlouhý. Jo, se zvedáním se z postele nebo z křesla mám taky problém :slight_smile: a pupík taky překáží...už si ani nohy pořádně neoholím, natož tříšla :slight_smile: to je komedie...jen po hmatu, si tam nevidim ...
6. črc 2010 v 19:37  • Odpověz
@kuchy Díky za info i za povzbuzení!
No my jsme taky posháněli po známých nějaké "jeté" věci, třeba postýlku, autosedačku, hromadu oblečků. Oblečky teda už na větší, na malinkého jsem kupovala nové, něco platila tchýně, ale nebrala jsem toho moc a spíš levnější, takže se to dalo unést :wink: zase je to první a nejspíš poslední miminko, tak jsem si to chtěla trošku užít, snažím se ušetřit jinde. Navíc už půl roku odmítám si kupovat něco na sebe, manža už ze mě šílí, že nemám v čem chodit, ale já pořád opakuju, že na těch pár měsíců to nemá cenu. Gatě mi přešila tchýně, trička beru prostě ta, do kterých se vlezu a hotovo :wink: , tak jsme docela ušetřili na tomhle.
Holky, poraďte, kterou barvu kočár. Pořád se nemůžu rozhodnout :frowning2: Ten květovaný se mi zdá možná hezčí, ale zas nevím, jestli se hodí pro chlapečka.
6. črc 2010 v 19:43  • Odpověz
@hanncca: To musí být vůbec nekonečný, když trávíš dny v leže :frowning2: , tak snad po př. kontrole už to bude lepší ho :wink: lení je vůbec věc, nohy ještě zvládnu, i když to taky není žádná liga, zato spodek to je teda oříšek. :grinning:
6. črc 2010 v 19:45  • Odpověz
@zvirka určitě červenej,teď pro chlapečka a pak vhodný i pro holčičku :wink:
Já mám takové golfky pro kluka
http://www.nejlevnejsihrackarna.cz/image/product/hawai-11.jpg
a navíc hodně červené na nánožníku.
6. črc 2010 v 19:48  •  3 děti  • Odpověz
@beru3nek já je trávím víceméně v sedě u počítače nebo u telky se válím, ale stejně...furt doma, nějaký procházky jsou tabu, takže max.na chvilku sednout venku, dokud není horko..Jo holení :slight_smile: to je mazec :slight_smile:
@zvirka ten červený je hezčí a pro chlapečka klidně...vždyť není celý červený...:slight_smile:
6. črc 2010 ve 20:03  • Odpověz
@zvirka : my máme taky většinu hadříků od vïetnamců a dost i sekáč, takže tak. Mě se líbí ten první kočárek
tak to já bych musela chodit nahá, protože mi není už skoro ani jedno tričko, co mi bylo dřív :grinning:
6. črc 2010 ve 20:13  • Odpověz
@zvirka : mě se víc líbí ten hnědý, nelíbí se mi kytičky pro kluka, holčička jo,ale já měla na kluka pískovočerný...ale ted se vozí v různých barvách, tandem chci zase neutrál,ikdyž to cítím spíš na dva chlapečky...mě se ty křiklavé barvy nelíbí,mám raději výrazné doplnky :slight_smile:Ale každý je jiný :wink:

Jinak my teda měli postýlku ,kočár na malé vše nové, ted dostane Maty novou postel a mimi zdědí postýlku a výbavičku,kdyby to byla holčička, dokoupíme něco růžového, na malé je po Matýskovi spousta neutrální. A pak,jak rychle rostl jsme kuúpovali něco nové a něco bazar. Spíš anglický z dovozu, vše schovávám pro druhého prcínka,tak vlastně šetřím, nebudu kupovat nové nic, jen ten tandem a vajíčko, to nemáme, a tu postel, i tak je to skoro 20 000 :stuck_out_tongue_closed_eyes: plus věcy do porodky...

6. črc 2010 ve 20:23  • Odpověz
čauky

tak my jsme zpět z prodlouženého víkendu
chata u známých a zoo se ségřinou rodinou - pohoda :slight_smile:

ad nejistota - tu jsem neměla - ne že bych si myslela, že jsem taková hvězda, ale když se kuknu kolem sebe, není a nebylo mi jasné, proč zrovna já bych to neměla dát - zvládly to i větší jelita než jsem já
nad to jsem si 100% jistá, že i přes sebevětší snahu nasekám mraky chyb - prostě nemám patent na rozum a jsem jen člověk, občas mi ujedou nervy, občas něco nevyhodnotím úplně správně ...tímhle nemá cenu se stresovat :wink:

záda mě s ondrou nebolely ani jedinkrát - ovšem tentokrát to je pěkný masakr - možná to je i tím, že zvedám kočár, ondráše ... a to je už pěkná váha, možná to je shoda okolností - každopádně horší to je, když musím vynechat cvíčo - takže pohyb (přiměřený) evidentně prospívá (minimálně mě :slight_smile:)

dudlíky zatím nemám - stejně většinou se dostávají v takových těch krabicích jako byl prenatal box, tak po porodu v porodnicích a když tak ho koupím, stejně nemám v úmyslu v prvních týdnech dávat
6. črc 2010 ve 20:24  • Odpověz
@zvirka : mimochodem,kolem mě je teda na kočárcích překytičkováno, ten retro je originální :grinning:
6. črc 2010 ve 20:25  • Odpověz
@zvirka: mi se víc líbí ten nekvětinkový

@kuchy: vidíš - ty jsi chtěla být mladá maminka a já zase maminka, co nemusí čekat na to, jak rozhodne vláda, abych zabezpečila své děti :wink:
každý má své priority, ale pak si nemůže na důsledky svého rozhodnutí stěžovat :wink:
6. črc 2010 ve 20:26  • Odpověz
@petja: jj, mně je jasný, že se nad některýma pochybnostma budu později jen usmívat, ale i to beru, že je to normální, že mám trochu strach, ten patří k zodpovědnosti :slight_smile:. Ale taky prostě vím, že spousta lidí je na tom daleko hůře finančně i jinak a prostě se musí více přemýšlet, kam ty korunky dát a kam ne ... :slight_smile: Užijte si taťku :slight_smile:

@hanncca: díky, ultrazvuk si určo užiju, obzvláště když budou jen samý dobrý zprávy :slight_smile:.
S těma zádama je to děs, co?

@beru3nek: jo, ty chlapy nás uměj dojmout co? Ten můj teď často řeší, aby se dostal včas ke mně, pokud porod začne v době, kdy bude v práci. Tak domlouváme Žanetce, aby to nějak dobře načasovala, ať to taťka stihne :slight_smile: Ale myslím, že to bude v poho, pokud nebudeme mít extrémně rychlej porod, tak by to mělo zvládnout :slight_smile:

@zvirka: více se mi líbí ten kočár vlevo - ten hnědý
6. črc 2010 ve 20:28  • Odpověz
výbavičku jsem kupovala část z druhé ruky a část novou a část jsem podědila (se ségrou máme děti stupínky synovec - ondra - neteř - anče...takže si přehazujem věci typu vanička apod.)
jediné, co bych nekoupila z druhé ruky od cizí osoby je autosedačka - je to o bezpečnosti a velkou roli hraje, jak s ní bylo zacházeno, což u cizího člověka nejde odhadnout
ale jestli kaťata měl na sobě nějaký prcek před ondrou mi je šumák - přece to vyperu ...a ono už ze vzhledu balíčku jde usoudit, co je dotyčná paní zač
no a když došel zcela výjimečně fakt jetý kousek (to se ale u těch pidi nestalo ani jednou), tak jsem je prostě vyhodila - furt to je do plusu :slight_smile:

6. črc 2010 ve 20:31  • Odpověz
ad oblečení do porodky
župan jsem nepoužila ani jedinkrát - bylo tam naprosto brutální vedro kvůli mrňouskům na pokojích
měla jsem erár pyžamo i když jsem si říkala, že přeci nebudu za cuchtu - jenže ono z vás tlipe dolem očistky horem mlezivo a pak mlíko, do toho se potíte - no myslím, že za menší cuchtu jsme byla v erární košili 2-3x denně převlečené než ve svém oblečku - to bych si musela zabalit jako na 10denní dovču :grinning:

ad separačky - já používám tyto http://www.mamaja.cz/latkove-pleny/separacni-pleny-celulozove a spokojenost - taky jsou pratelné, čůrané peru a pokaděné dle stavu :sweat_smile:
6. črc 2010 ve 20:39  • Odpověz
@kovalda : no tak toho se taky docela bojím, aby byl včas u porodu. Což o to počítám s tím, že to chvíli potrvá :grinning: , ale jestli bude nějákých 200 km daleko a s partou, tak teda nevím nevím. Taky netuším, koho bych volala, kdyby to přišlo. Naši jsou taky často pryč, tak by to byl asi mazec.
Já jsem mimi furt odkládala, že mám ještě čas :wink: rozumem jsem stále v pubertě :dizzy_face:
6. črc 2010 ve 20:40  • Odpověz
ahoj holky tak jsme od rodiny zpět jdu vás dočíst :slight_smile:
6. črc 2010 ve 20:41  • Odpověz
@kuchy No nějak to zvládnem, jsou lidi, co žijí ze dvou minimálních platů, to si nedokážu představit... :frowning2: Ale taky to určitě jde. Ať se prcek brzo uzdraví :wink:
Jinak děkuji všem za názory na kočár, ale moc jste mi, holky, teda nepomohly... Je to půl na půl, asi jako u mě :grinning:
6. črc 2010 ve 20:41  • Odpověz
tak holky dobrou :slight_smile:

@kovalda : hezký zážitek a a´t je vše o.k. :wink:
@zvirka : :grinning: , já měla vybraný taky kočár hrozně dlouho, barva hnědo modrá a nakonec je černý s kyti :wink:
6. črc 2010 ve 20:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.