• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
No já už mimčo odkládat nechtěla. Manža je o 9 let starší, takže mu je 36, mně 26 (v listopadu 27). Navíc se nám půl roku nedařilo otěhotnět, tak už jsem měla strach, jestli vůbec a kdy se to podaří.... Práci jsem nesehnala a u učitelek je docela problém sehnat něco během roku, takže bychom čekali minimálně tenhle rok plus jeden další, abych si odpracovala.... Tak jsme se na to vyprdli, (naštěstí mám aspoň brigádu) a šli jsme do toho :wink: . A jsem ráda, z učitelského platu by stejně mateřská byla ta minimální, takže bych měla akorát 6 týdnů před porodem navíc. Ale počítám s tím, že jak to půjde, tak budu zas přivydělávat, být jen doma - by mě taky asi za chvilku kleplo :grinning:
6. črc 2010 ve 20:48  • Odpověz
kamarádka, co jsme u nich byli na chatě, rodila 40 minut - naštěstí byla na prohlídce v porodnici, kdyby byla doma, rodila by nejspíš na chodbě :slight_smile:

@zvirka: já si vybrala barvu, která jak jsme následně zjistila, se do čr prakticky nevozila a tak jsem na něj čekala 2,5 měsíce :grinning: .....vždycky musím mít nějaké extrabuřty a pak se divím :slight_smile:
6. črc 2010 ve 20:49  • Odpověz
@hupcza : jenže za žádné prachy si vlastní zdravé dítě nekoupíš, :wink: nejsem mladá a hloupá husa, :angry: co se hnala do chomoutu a za dítětem bez myšlení na důsledky :confounded: , JJ je to každého volba. :slight_smile: Jenže před rokem by mě nenapadlo,že manžel, Ing.svědomitý a pracovitý, mluvící 3 jazyky bude mít problémy s prací kvůli krizi :confounded: . Nejsem socka, co čeká na RP :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale když člověk spadne o 15 000 s platu dolů,.tak se to dost projeví, pak je každá kačka dobrá a za to, jak
jsem se za těch pár let v práci nadřela a nadřu zbytek života bych si zasloužila od státu rozhodně víc pro své děti ...to by ti ,co stojí na sociálce a v životě na práci nechytli měli dostat holí a ne dávky...jenže .tady je svět naruby. Mladí se tady podpory nedočkají. Nakonec doplatí na to,že jsou brzy zodpovědní :frowning2:
6. črc 2010 ve 20:49  • Odpověz
kovalda,Beru3nek:na zítřek držím palce at se mimi hezky ukáže je to pěkná podívaná
eli:pěkný fotky :wink:
6. črc 2010 ve 20:51  • Odpověz
co se týká dudlíku i flašky všechno mám od NUK :slight_smile:
6. črc 2010 ve 20:52  • Odpověz
a ač je to pro vás neuvěřitelné tady u nás se PA opravdu vybírá a vybrané jméno musím mít napsané v těhu průkajdě aby ji zavolali že se malý už narodil a ona mohla pak přijít tot vše dr. mi řekl že na to má ze zákona každá z nás nárok
6. črc 2010 ve 20:53  • Odpověz
@hanncca @eliska_v @ r.m holky, co vás bolej záda, zkuste nějaký cviky, na netu se daj určo pohledat, nicméně já doporučuju sezení na míči nebo chvíli vydržet v dřepu s loktama mezi koleny nebo obyč kočku, nahrbit a vyrovnat...to se může dělat i při klidovém režimu :wink: což se teda doporučuje, páč jen při ležení svaly chabnou :sweat_smile: a klidně jen pár těchto cviků denně :wink:

ad dudlíky, oni jsou nějaký ty veliksti, že je pak větší savička, ale třeba Tomáš chce pořád ten menší...tak ho neměním...má pořád ty stejné od začátku :slight_smile:

a já dneska prohrabala šuplík a našla z minula ještě troje ty poporodní kalhotky, tak jsem ráda, že nemusím kupovat :slight_smile: :slight_smile:
6. črc 2010 ve 20:53  • Odpověz
@zvirka jé ty si stejně stará jako já já budu mít taky v listopadu 27 :sweat_smile: kolikátého si narozená???já 2.11 na dušičky :grinning:
6. črc 2010 ve 20:54  • Odpověz
@kuchy Máš recht, já si taky naivně myslela, že s vysokou nebudu rok na pracáku... :frowning2: A to jsem samozřejmě hledala i mimo obor.
6. črc 2010 ve 20:57  • Odpověz
@antana123 Já jsem mladší :grinning: , 7.11., tchýně mi vždycky blahopřeje k VŘSR :grinning:
6. črc 2010 ve 20:58  • Odpověz
6. črc 2010 ve 21:00  • Odpověz
@kuchy: zdravé dítě si za peníze určo nekoupíš, ale ono to nijak extra nesouvisí - nemám dojem, že by se zajištěným lidem rodily nemocnější děti :wink:
já měla plat v řádu cca 4 násobku průměrné mzdy ale dala jsem před md s ondrou výpoověď a teď mám nárok jen na 4 letý rodičák, protože jsem si až (!!!) v jeho 3/4roce našla (respektive opět vytvořila spolu s pracovními místy pro dalších 7 lidí) méně stresující práci na částečný úvazek ....věř mi, že jsem odvedla taky nemálo peněz navíc před tím jsem podnikala a zaměstnávala 15 lidí - zase poměrně slušný přínos do státního rozpočtu a jsem na úrovni nezaměstnaného jen proto, že jsem si na rok z tohohle kolotoče dala oraz
ale je to prostě moje volba - našetřila jsem si
stát mi z toho prostě nevrátí adekvátní část - a že bych si zasloužila :sunglasses: :grinning: :grinning:
6. črc 2010 ve 21:02  • Odpověz
@antana123 : jé,ty to máš už za pár, jěště 2 týdny a pár dní arodila jsem,si zbalená :grinning: ???
6. črc 2010 ve 21:03  • Odpověz
@kuchy né ještě né :confused: mám to za 42dní to je ještě čas ještě dokupuju poslední věci a pak se sbalím
6. črc 2010 ve 21:04  • Odpověz
ad bolení zad - dobrá je "masáž" na balónu
lehnout si na záda a:
1. dát balón od těkla tak, aby se na něj položily kotníky (nohy napnuté) a jen lehce kolíbat ze strany na stanu - to je na bederní
2. balón blíž k tělu, položit na něj lýtka a zase jemně kývat ze strany na stranu - to je na oblast hrudní páteře
dle mého to mohou dělat i těhulky s klidovým režimem - absolutně nenáročné, ale funkční
6. črc 2010 ve 21:06  • Odpověz
já se pořád bojím že budu přenášet to je má jediná obava :confused:
6. črc 2010 ve 21:06  • Odpověz
@zvirka tak to si mladší jen o 5dní :grinning:
6. črc 2010 ve 21:11  • Odpověz
@antana123 Já se taky bála, někde jsem četla, že prvorodičky často přenáší. Ale moje Mudr mě uklidnila, že v naprosté většině se rodí do termínu, tedy někdy během 14 dní před termínem, málokdy po. Nevím, jak máš termín podle utz a ms, ale mně třeba řekla (mám podle ms 6.9. a podle utz 14.9.), že ten 14.9. je opravdu nejzazší, že njspíš to bude pár dní před :wink: Tak nestresuj :wink: I když abych pravud řekla, dneska večer jsem jako bych spolkla aspoň 2 kopačáky, šla bych rodit hned :sweat_smile: Mám problém se i dostat ke klávesnici, po napsání řádku se zakláním, opírám a rozdýchávám :confounded:
6. črc 2010 ve 21:11  • Odpověz
@zvirka no ted naposled dle utz říkal že to vypadá na 8.8 že jsme větší ,ale spíš to vidím někdy okolo toho 17.8 uvidíme
6. črc 2010 ve 21:14  • Odpověz
@antana123 to bude určo ok a prcek "vyleze" včas:slight_smile: Ty ještě nemáš sbaleno??
@hupcza to se snažim na míči, ale stejně....to dělám chvilku, pak ležim, sedim a záda bolí stejně...V noci se budim a převaluju z boku na bok, to taky dlouho nevydržim...na zádech ležet nemůžu, to se mi blbě dýchá....
@zvirka já už taky mimčo odkládat nechtěla, být po mém, tak jsem ho měla už před 2 lety, ale manžel (tenkrát ještě přítel), se do toho moc nehrnul, takže jsem musela vyčkávat a žádnej podraz jsem na něj rozhodně udělat nechtěla.
6. črc 2010 ve 21:15  • Odpověz
@antana123 To nám dobře vychází, my o 5 dní, děti budou tak o měsíc :grinning: Jen ty chlapi máme asi o generaci :grinning:
6. črc 2010 ve 21:15  • Odpověz
@hupcza : zajištěným ne, ale straším ano, málokterý v mém věku je dokonale zajištěný, nemá - li ovšem pravidelnou apanáž nebo naspořeno od rodičů. My jsme si na vše našetřili sami, nemáme rodiče, co by nám mohli dát víc, než něco málo do začátku, dobrou výchovu a rady, jak zodpovědně žít.
S práce v CAR vím o posouvající se věkové hranici maminek své. Chtěla jsem se tomu vyhnout :wink:
A když možnot přivádělku v některých oborech není možná, holt je RP na čas jediný příjem.A nestojí i bez dalších pitomých zásahů vlády za moc.
A máš pravdu,at pracuješ sebevíc, stát ti vrátí málo :slight_smile: Nám všechny úspory sežralo bydlení. :frowning2: ..druhý prcek přišel nečekaně,ale kvůli pitomé situaci ve státě se ho nevzdáme :grinning: Jsme šikovní, ikdyž jsme mladí a nejsme ve vatě, nějak to zvládneme... :slight_smile:
6. črc 2010 ve 21:16  • Odpověz
jako mě by nevadilo kdyby to bylo dřív mě by se líbilo 10.8 ale to mi určo nevyjde to by byla velá náhoda máme 15.8 hody tak bych už tam chtěla jít i s mimčem :wink:
@zvirka já mám třeba taky podle ms 15.9. a dle utz mu mimčo přijde tak o 3 týdny starší...a druhý termín mám 24.8., takže to čekám spíš dřív než dýl...a asi obříka :slight_smile:
@zvirka: ono se toho nakecá a napíše - já v širokém okolí mám asi jen 3 prvorodičky, co přenášely, naopak většina rodila dřív
stejně tak se říká, že druhé dítě je větší než první - a minianketkou v okolí jsme zjistila, že to je tak 50/50

6. črc 2010 ve 21:17  • Odpověz
@antana123 Měl by platit termín podle 1. utz, měla bys to mít na průkazce, hned na přední straně. Pak už to není moc směrodatné, každé mimčo roste trošku jinak rychle :wink: Jsem se dozvěděla v knížce, abyste si nemyslely, že dělám chytrou :grinning:
@hanncca no ještě m chybí pár věci dneska mi říkala mamka at si to radši už zbalím
@zvirka jo no můj má 23let
Ale tj, fuk :slight_smile: :slight_smile: , holt doplácím na to,že jsme s manžou stejný rok výroby, taky to říká :slight_smile: Kdybych byl o 10 let staší, měl bych už vystraáno, jenže já chtěla mladého chlapa :grinning: :grinning: :grinning:
6. črc 2010 ve 21:18  • Odpověz
@zvirka jo no to je 17.8 :wink:
@kuchy neda mi to, musim souhlasit..v tomhle mame hodne spolecnyho..taky sem mlada maminka(24) ale vybrala sem si tuhle roli dobrovolne a ted.. a nelituju! a kdybych mela cekat az na dite budu mit vydelano tak se mozna ani nedockam..z toho jak ti nahore hospodari s penezi mi je fakt obcas "na bliti" ale ja na ne nespoleham, sice je to nespravedlivy a stve me jak se podporuji ti co se jen prizivuji a tem co si to zaslouzi seberou i to malo..ale nic nenadelam, prace se nebojim a vzdycky sem si neco nasla, tak kdyz bude nejhur verim ze neco zvladnu pri matersky privydelat..ale ne na ukor toho aby my dite stradalo, chci byt hlavne dobrou mamou..snad to budem zvladat, hlavne at sme zdravy, to je fakt k nezaplaceni
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.