• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
hupcza: ty bláho, no tak to je opravdu ujetý, ale vím o někom, komu by se to líbilo :wink:

tatarina: tedy, tys to udělala napínavý :slight_smile:. Velikánská gratulace, že je miminko v pořádku a bije srdíčko. :sweat_smile:
Je dobře, žes odložila tu cestu. Užijte si oznamování rodičům. :slight_smile:

laterna: jj, bylo to bezva, dala bych si to i zítra, ale asi už pomažu do práce. Je mi lépe, tak snad to půjde, ale v leže je to nejlepšejší :grinning:. Jj, takovýhle volníčko si mohou užívat jen prvorodičky, vy co už máte jedno či víc zlatíček doma, tak holt odpočinek nehrozí. :wink:
26. led 2010 v 17:28  • Odpověz
Tatarino moc gratuluju!!!!

Ojo není to tak, ta nosní kůstka je právě velmi důležitá, bc právě u Downa velmi často chybí...měření NT (šíjové projasnění) je poměrně citlivý test co se postižení miminka týče, ovšem je nutné nechat si to udělat na pracovišti, kde to opravdu umějí, jen potom to má správnou výpovědní hodnotu. Výsledek NT se následně koreluje s věkem matky a výsledkem biochemie nabrané tuším kolem 9-10.týdne (dělá se beta- HCG a PAPP-A) a tím se vypočítá riziko Downa pro konkrétní ženu. U Apolináře, kde jsem to měla v předchozích těhu já, se vypočítává i riziko trizomie 13. a 18. chromozomu, nejen té 21.jako je u Downa. Celkově to má prý lepší výpovědní hodnotu než triple test a navíc je to mnohem dřív, t.j. pokud není něco ok, víš to brzo, dá se to ještě sledovat, ev zvažování potratu je asi jednodušší, než když to ženská zjistí až po triple, což je cca v 17.týdnu, než jí udělají amniocentézu a přijdou výsledky, řada ženských už cítí pohyby apod...(já je v druhém těhu cítila už v 17.týdnu....)
26. led 2010 v 18:10  • Odpověz
Jinak jako já asi budu muset zvážit fakt Jáju odstavit, dopadne-li ten UZ příští týden ok, bc jsem za poslední měsíc zhubla 2kg....ne že by mi to neprospělo, ale vzhledem k tomu, že jím úplně normálně je to asi známka toho, že mě kojení docela vysiluje.
26. led 2010 v 18:13  • Odpověz
lami, díky za popis, až takhle mi to vysvětleno nebylo :slight_smile:
26. led 2010 v 18:17  • Odpověz
Ahoj holky zdarvím všechny kontrola dopadla dobře jsme 10+1 máme se čile k světu dneska se byl dívat i přítel krásně mimuško už kopalo nožičkama a házelo sebou byla sem unešena :slight_smile:
26. led 2010 v 19:19  • Odpověz
Laurinko22 ty jsi taky ze Zlína že?kam chodíš k doktorovi?jestli se teda můžu zeptat?
26. led 2010 v 19:22  • Odpověz
tatarino gratuluju k dobrým zprávám :slight_smile:
26. led 2010 v 19:23  • Odpověz
antana: velká gratulace. :slight_smile: Tak to je úžasný, že už tam sebou mimčo házelo. Se taky těším :grinning:
26. led 2010 v 19:24  • Odpověz
ant: gratulace :wink:

kov:něříkej ...já teda neznám nikoho (nebo bych se možná divila :grinning:)
26. led 2010 v 19:50  • Odpověz
Ahoj ve spolek :wink: gratulace všem k úspěšným kontrolám....já už chci taky :grinning:

holky občasný píchání vpravo v podbřišku je normální?? V práci mně to začlo, když jsem lezla do schodů...to bylo nejhorší...pak průběžně během dne....
26. led 2010 v 19:59  • Odpověz
Gratulace všem k pěkným výsledkům!! Já už bych na tu kontrolu šla vcelku taky, jsem nervní jak sněhulák v létě....no ještě 6 dní. Jsem fakt zvědavá na můj TP, vzhledem k tomu že jsou tu v září i holky co rodí týden před koncem srpna budu mít ev. termín asi tak o měsíc a něco po nich, počítám :grinning: :grinning:
26. led 2010 ve 20:02  • Odpověz
autor
ojo: já o tom NT slyšela a četla přesně to, co psala lamia, takže já na to jdu určitě. Spíš spousta holek právě kvůli časté nepřesnosti odmítá ty tripple testy.....................bývají falešně pozitivní a akorát to stresuje maminy..................
ale asi si nechám udělat všechno..........................

antana: gratulace, to je paráda. a o dr. jsem ti napsala do IP:.....

rennu: jj, je to normální..................taky to mám....
26. led 2010 ve 20:06  • Odpověz
Hup k té autosedačce - Aně i Jáje z ní samozřejmě nohy trčely taky, ale důležité je, že nesmí přesahovat hlava a to jim fakt vydrželo dlouho (Jája jezdí ve velké autosedačce teprve tak měsíc). My jsme chtěli, aby tam i za cenu menšího komfortu vydržely co nejdéle, je to vzhledem k umístění proti směru jízdy nejbezpečnější způsob přepravy, tak proto. Takže to třetí by to ev. taky vydrželo :grinning: :grinning:

Ta Anička, to je fakt dítě....ráno otevře pusu, večer jí zavře a žvaní, žvaní, žvaní....padají z ní neuvěřitelné věci...kterej vůl jí proboha naučil mluvit?? :grinning: :grinning:
26. led 2010 ve 20:11  • Odpověz
lami:ondra mluvit neumí,ale co předvedl dneska na desetiměsíční kontrole taky nebylo špatné
nejdřív svýma vylomeninama bavil celou čekárnu (krom jedné osoby) ..bylytamspíš mladší děti,takže se nikdo tak hlasově a prostorově neprojevoval
no a završilto u dr. - když ho prohlídla,zvážila.... tak jsem už jen tak kecaly ....no a ondra usoudil,že "dost bolo",zamával jí a otočil se ....prostě to ukončil a hotovo ...mise byla splněna, tak jaképak copak
dokrorka se smála, že si už občas zavelí ..... jo houby občas , pacholek jeden :grinning: :grinning:
26. led 2010 ve 20:22  • Odpověz
Hup ony se děti u dr vůbec rády předvádějí, Johanka třeba narozdíl od Anči, co říkala vědomě první smysluplná slova v 8.měsících, mluvila až tak od těch 10 - 10,5 měsíce a to jen když se jí chtělo, ale na kontrole u dr vždy taky předvedla celý repertoár slov co umí, zvuků zvířat, paci paci, pápá, mám problém (mlátí se do hlavičky...) Jsou to holt héééérci :grinning: :grinning: A teď nedávno zase, Anča spojovala slova suverénně už v 14.měsících, Jája doteď spojuje spíš výjimečně, ale dorazíme k dr a Jájucha - máma hačí...tatak hají...(to jako krtek hají, mají tam obrázek...) :grinning: :grinning:
26. led 2010 ve 20:28  • Odpověz
lam -tak když jsou na té kontrole, že :grinning:
ondra když ho propouštěli z porodnice tak nejdřív počůral pediatra - vzalto s humorem a říká: mm,dobře zavodněný ....jenže pak následovalo hovínko a on sklidem:průchodnost střev dobrá :grinning: :grinning:
26. led 2010 ve 20:32  • Odpověz
Tak to byl hustej frajer :grinning: :grinning: No já měla po porodu Johanky nějakou nedočkavou mladou dr s 2 medičkama na porod placenty, jestli se na to můžou podívat - tak koukaly, placenta pořád nic, dr už celkem nervní, že jim nemá co ukázat...tak zatahala za pupečník a jak to vzala asi rázněji, od hlavy až na břicho jí postříkala krev, co se nahromadila za tou odlučující se placentou, já vyprskla smíchy, medičky skoro taky, jen to dobře maskovaly, dr totál nasraná a do toho dorazil můj muž s miminkem po vyšetření a byl úplně na větvi...posléze mi to líčil jako - ty tam ležíš, lampa ti svítí mezi nohy, dr celá od krve, ty se chechtáš a medičky se otáčejí, aby nebylo vidět, že se taky můžou rozsypat smíchy....takže mi měli taky v porodce pěknou tečku :grinning:
26. led 2010 ve 20:37  • Odpověz
lam :grinning: :grinning: to je dobrý fór :grinning: :grinning: ...to má z toho, že chtěla přechytračit přírodu, čarodějnice jedna :grinning: :grinning:

tambyli vůbec celkemdr.v pohodě - tenco mě šil,takhodilštych a říká,takkdyž vámto tak hezky šlo, tak za rok nashle ....asi ho zklamu,přijedu skoro o půlroku později :grinning:
26. led 2010 ve 20:49  • Odpověz
No mě zas dr říkala, ať příště dorazím hned jak mě prvně zabolí břicho, bc to byl šílenej fofr a já že příště už nejspíš nebude a pokud, tak nejdřív za 8 - 10 let...takže taky jí zklamu :grinning: :grinning: :grinning:
26. led 2010 ve 21:04  • Odpověz
Ahoj všem.

Hup, to víš, praxe by tu byla. (Ostatně zvěřinec patří do kufru, ne? :grinning: :grinning: ) Ale jinak jsme vezli děti ve 3 sedačkách (2 velkých a 1 podsedáku) vzadu. Byly tam pěkně narvané - opravdu ode dveří ke dveřím - ale zvládli jsme to. :sunglasses: Ale faktem je, že tohle jde až s velkými dětmi, 3 velké sedačky by se asi nevešly...

Lamio, tak tomu říkám veselá perlička z natáčení! :grinning: :grinning: :grinning:
27. led 2010 v 10:14  • Odpověz
dobré ranko

sin: já jsem cvičila psy a vzpomínámsi,jak jsme cca před 15 lety jeli na závody v trabantu - 6 lidí a tři psi -nebí boha,aby se do oktávky nevešly tři děti :grinning: :grinning: :grinning:

jinak dnes to konečně vypadá,že mi bude dobřéééé ....kle klep :slight_smile:
27. led 2010 v 10:28  • Odpověz
Hup, šest lidí a 3 psi v trabantu?? To jste ho nezlomili...? A do kopce jste se střídali v tlačení, ne..?:grinning: :grinning: :grinning:

Jinak jsem rád, že už je ti líp... :wink:
27. led 2010 v 10:35  • Odpověz
Dobré ráno,
Antana, Tat: Mooooc gratuluju k úspěšným kontrolám :slight_smile:

No já mám teď problémy s autem...večer cestou z práce s nafťákem..asi po každých sto metrech znovu startovat...no síla! Tak dnes jsem si vzala přítelův benzíňák, ten zatím nezklamal - jen jsem pro změnu nemohla otevřít ani jedny dveře :wink: Nakonec mi pomohl soused, tak s půlhodinovým zpožděním jsem do práce nakonec dorazila....doufám, že už to poleví, ten náš kout republiky je teď každý den v televizi s nejvyššíma teplotama..... teď už je pouhých -19 :grinning:
Docela mě těší, že nás čekaj porody v září, že snad nám tyhle problémy se sněhem a mrazem nebudou hrozit :wink:
27. led 2010 v 10:36  • Odpověz
autor
Ahojky holky,
jak je dneska?
sinix. a vy máte jaké auto, taky je vás hodně a bude ještě víc....... :wink:
27. led 2010 v 10:47  • Odpověz
ahoj všichni,
tat moc gratuluju k dobrým zprávám, děláš dobře, že kluky posíláš samotné, aspoň si odpočineš.

Holky co máte větší děti cca od 2 let, necháváte je už u prarodičů na několik dnů?
27. led 2010 ve 12:18  • Odpověz
Ahoj, tak dneska jdu na první kontrolu, tak držte, prosím, pěsti. Srdíčko asi ještě nebude, ale snad bude tam, kde má bý...
Jinak blahopřeji všem, co kontrolu mají již za sebou.
Tux, zatím jsem ho do světa neposlala, je pořád nemocný a prarodiče pracují...ale myslím, že pokud budu muset mít nějaký klidový režim nebo ke konci těhu, že budu ještě ráda.
Držte se a pohlaďte si panděrka :wink: .
27. led 2010 ve 12:24  • Odpověz
tux: musíš zvážit, jestli to zvládnou prarodiče (především psychicky :grinning: ). Moje děti s nocováním jinde potíže nemají. Moje holky jeli s babičkou na několikadenní dovču hned jak odpadli od prsu... takže poprvé tak v roce a čtvrt.
27. led 2010 ve 12:46  • Odpověz
markes, no pokud nemáš nějak postižené rodiče at fyzicky nebo i duševně popř. hodně staré, tak by to zvládnout měli, naše babička hlídala pravidelně 5 dětí a to jsme ji rozhodně nešetřili, když dnes mluvím s holkama co mají děcka a mohli by si už užívat už babičiny delší péče, tak mají smůlu, rodiče je nerady dávají z ruky a nebo extrém prarodiče nemají zájem, mají svoji práci, koníčky atd. a vnoučata je neberou.
27. led 2010 ve 12:58  • Odpověz
tux: vždyť to říkám :wink: musíš promyslet, jestli babička není příliš velký pedant a příliš pořádkumilovná, aby ti je po víkendu s vnoučátkama nevrátila dvojmo (=přetržený vejpůl), když jínaruší její pořádek. Nebo taky už nemusí s tebou promluvit do smrti ani slovo, že si je neumíš vycvičit.
Ale já s tím problém nemám. Já teď řešila problém, jestli můžu i tu mrňavou nechat u mojí babičky (je jí přes 80let) přes víkend. Moc o to obě stály, ale přeci jen... mrňous v noci občas dost otravuje... Přežily všechny :slight_smile: Ale je pravda, že k ruce měly holky i tetu.
27. led 2010 ve 13:13  • Odpověz
ahojky všem :grinning:

rennu: ano, to píchání je běžné. Poslední dobou to mám docela často, na obou stranách na střídačku. Asi prcek hodně roste. :slight_smile:

lamia, hupcza: teda s váma dvěma se potkat v porodnici, tak se možná i do kontrakcí chechtám :grinning:

daja.had: manžel se taky hned po zjištění těhotenství ptal, kdy budeme rodit a byl hrozně rád, že to nebude v těchto mrazech, že bych taky mohla rodit cestou anebo doma, že bychom vůbec třeba nevyjeli.

natalie: tak držím palce na samé dobré zprávy od dr.
A výraz panděrko je v mém případě velmi trefný, protože já bříško teda fakt nemám. Spíš pořádný panděro :slight_smile:

Tak já po jednom dni válení opět v práci. No, na zvracení to úplně není, ale úplně v poho taky nejsem. Tak nevím, jestli je to tím cestováním, anebo tím vstáváním,.... No, asi sem tam volný den zařadím častěji. :slight_smile:
27. led 2010 ve 13:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.