• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Ahoj holky, dočetla jsem jen tuhle stranu, nějak semi nechce. :sweat_smile:
Já jsem taky mrňous. Měřím 166cm, manža 170 cm, takže dva mrňousové. :wink: Před těhu jsem vážila mezi 56-58kg, aktuálně mám 68kg a manža jen o kilčo víc. Nedočkavě mi sleduje váhu a klepe se na okamžik, kdy budu težší než on. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Včera jsem už tu pak nebyla. Dala jsem se do pletení košíku z papíru a na to že to byla prvotina, tak se mi docela povedl. Jen potom ty moje žebra a záda.

Ad taška do porodky ... komplet sbalenou ji ještě nemám, ale ty základní věci ano. Jen tam ještě hodím nějaké civilní oblečení a musím si koupit pantoflíky, abych měla v porodce v čem chodit a pak připravím tašku pro mimčo, aby ji měl manža připravenou, až pro nás pojede. :slight_smile:
8. črc 2010 ve 13:25  • Odpověz
jé tak to jste teda mrnousové se tady cítím skoro největší :grinning: :grinning:
8. črc 2010 ve 13:28  • Odpověz
Nazdárek vespolek :slight_smile:,
tak jsme konečně doma, v tý Praze je šílený vedro. Tady je taky teplíčko, ale ne takovej mazec :slight_smile:

Takže, včera na kontrole - Žanetka je v pořádku, krásně jsme viděli nosánek a pusinku a očíčka a hlavně srdíčko a pak taky dokonale ťapinky, protože okopávala bříško přesně tam, kde paní doktorka jezdila ultrazvukem :slight_smile:. Máme zkontrolováno, že je to holčička a měřili jí hlavičku, kulaťoučký bříško a stehenní kost. Když jsem se pak paní doktorky zeptala, jak je asi veliká a kolik váží, tak mi odpověděla, že odpovídá přesně těm týdnům. Když jsem chtěla konkrétnější údaje, tak prý asi 38 cm a 1200 g. No, z toho jsem teda jelen, protože když malou měřila, tak jsem na obrazovce viděla nějaký čísla kolem 1650 - 1715 g.
No nevadí, hlavně že je malá v pořádku. Prostě chce, aby vše bylo zahaleno tajemstvím, tak si to prostě zařídila :slight_smile:.
8. črc 2010 ve 13:34  • Odpověz
Jo a taky paní doktorka říkala, že malá je krásné a šikovné miminko, tak jsem ráda, že to konečně máme i potvrzeno a není to jen náš subjektivní názor :grinning: :grinning: :grinning:.

Jo a malá už je opravdu hlavičkou dolů a tělíčko má nalevo, což je prý úplně nejvýhodnější pozice pro porod, tak kéž jí to vydrží i na ten porod :slight_smile:

A jdu se podívat, co jste tu zatím probraly.
8. črc 2010 ve 13:36  • Odpověz
@kovalda ahojky no konečně jsem tě netrpělivě vyhlížela no důležité že je vše v pořádku :wink:
@kovalda gratulace ke kontrole, hlavně, že jste v pořádku a velikosti jsou tady http://www.maminkam.cz/tabulka-velikosti-plodu-v-tehotenstvi-tyden-po-tydnu/ :grinning:
@kovalda ta vaše Žanda bude ale tajmná
@antana123: jé, škoda, že jsem si to přečetla až teď - že bych Ti mohla večer napsat po kontrole. Mne to vůbec nenapadlo, že když už na tebe mám mobila, že bych mohla ... :slight_smile:

Všem děkujeme za držení palečků na kontrolu. Jsem si říkala, kdyby takhle byla natočená na to 4D - teď si nechala úplně vzorově prohlídnout obličejík :slight_smile:

@beru3nek: z narážek na velikost bříška si nic nedělej, s tím se setkávám každý den.

@discreet: no super jste to vyřešili s těma nákupama, tak výbavička už se kompletuje :slight_smile: No a i rady a porady jste dostali, tak super. A představ si, že budeme mít ještě menší drobečky, než je to 3-měsíční, to je neuvěřitelný, viď? :slight_smile:

8. črc 2010 ve 13:44  • Odpověz
@kovalda Já jsem na pidi miminka docela zvyklá, tohle mělo 2,5kg a byli jsme za nima i v porodnici, takže představu mám, ovšem, jak bych to vykoupala a přebalila, to netuším :grinning:
8. črc 2010 ve 13:47  • Odpověz
@discreet to se ti zdá na to si zvykneš ale jasný je že se budeš bát než to dostaneš do krve jak se říká :grinning: :grinning:
8. črc 2010 ve 13:54  • Odpověz
@hupcza, @petja: tak jste mne přesvědčily těma šílenejma článkama, že roli maminy prostě v poho zvládnu :slight_smile:

@zvirka: teda ty máš ale milou tchýni, když ti tvrdí, že ty kila nezhubneš a ona zrovna nějaký shodila. Příště k ní jdi na návštěvu se zákusky :slight_smile:

@swead: ahoj, vítej k nám. U mne v albu je naše tabulka, tak chceš-li, pošli mi vzkazem údaje a já tě připíšu, zrovna budu dělat aktualizace (tento víkend asi). :slight_smile:

@pet.s: jé, tak to máte parádní - chatičku v Českém Ráji a 2 andílky s sebou a takových her, ... to já mám taky ráda. Doufám, že dnes napíšeš krásný zážitky z Podolí :slight_smile:
8. črc 2010 ve 13:54  • Odpověz
@kovalda měla by se pak udělat i tabulky na porody víš jak to myslím aby tam bylo napsáno kdo kdy rodil a tak co říkáš???
8. črc 2010 ve 13:58  • Odpověz
Ahoj, jsem zpátky z města a se mnou opět moje věrná společnice - bolest nohou, kterou jsem si uhnala sezením v tramvaji. No zase se oteplilo, tak co jsem vlastně čekala. :cry:
Taky jsem cvičně hodila metr kolem toho, co dřív bývalo pasem a je to krásná přesná stovečka.
Teď jsem se dívala do toho odkazu, co sem dala discreet, překlikla jsem si na doporučené přírůstky váhy a stydím se, stydím. Holky, já se teď fakt mnohem víc hlídám, nepřejídám se, sladkým se zas tak moc necpu a od poslední kontroly před ani ne dvěma týdny mám 3 kg nahoře, to přece není normální. :frowning2:

@kovalda Jéé tak to je super, že je Žanetka tak krásná a šikovná. :slight_smile:
8. črc 2010 ve 14:01  • Odpověz
@lotyna ted se teprve pořádně přibírá to je normální :wink:
8. črc 2010 ve 14:02  • Odpověz
@discreet: tak super, že už se ti to v práci krátí? A co, už jsi to teda oznámila šéfovi, že příští týden je poslední? Ještě mi zbývají dočíst 4 stránky, tak možná jo, viď? :slight_smile:

@antana123: panečku 40 dní? To já si včera říkala, jak to mám za pár, když to mám za 60 :slight_smile:

@lotyna: ztěhotnilo břicho :grinning: :grinning: :grinning:, vítej mezi náma břicháčkama :grinning:

@laurinka.22: máte krásný fotečky, bříško ti opravdu sluší. Závidím ti, že ti sluníčko neva, já ho normálně miluju, ale teď jsem zalezlá a ven jdu tak po 17 hod. nejdříve.

@kuchy: buď v klidu, já před těhu měla 97 kg a to jsem ještě žádný miminko neměla :slight_smile:
8. črc 2010 ve 14:04  • Odpověz
@antana123 vychází mi to že mám nadváhu a měla bych přibrat max 11,5kg a já mám nahoře 12kg takže nic no :confounded:
8. črc 2010 ve 14:04  • Odpověz
autor
kov moc děkuju za pochvalu. a to bylo na kontrole super, náš prcek měl stejnou polohu, tak uvidíme, jestli tak vydrží :slight_smile:
obča se boulí vpravo, jak psala ant, jako by chtěla z bříška utéct :D
ant. mně na netu někde vyšlo, že mám přibrat 12-18kg, takže ještě šest mám rezervu :slight_smile: ale ted se mi to nějak zabrzdilo, nejvíc jsem přibrala kolem 25-29tt, to bylo kilo za týden snad......
8. črc 2010 ve 14:12  • Odpověz
@antana123 No já teda začínala na podváze, ale i tak. Proč ostatní podváhy tolik nepřibírají se ptám?
8. črc 2010 ve 14:12  • Odpověz
@lotyna řekni si že je to jedno ten uzlíček za to prostě stojí :grinning:
8. črc 2010 ve 14:16  • Odpověz
Jo a ještě jsem se vás chtěla zeptat - číslování čepiček - to je podle rozměru hlavy?

Jinak teda sotva mě přestanete nervovat s výbavou, začnete s taškama do porodnice, to jste kamarádky? :grinning: Dneska ráno jsem si svatosvatě slíbila, že stůj co stůj přinesu domů aspoň základ oblečení. A že neuhodnete s čím jsem se vrátila po návštěvě tří obchodů? (Kdo hádá, že s prázdnou, uhodl).
8. črc 2010 ve 14:18  • Odpověz
autor
loty. já měla podváhu a přibrala jsem dvanáct kilo, myslím, že to je docela dost. a obvod břicha o čtyřicet centáků je taky docela dost ne?
vůbec bych se tím netrápila být tebou, mně to takto skáče normálně, a myslím, že to půjde lehce dolů......... kolik máš celkem?
8. črc 2010 ve 14:19  • Odpověz
@antana123 Já vím, že ano. Ale ty moje bolesti nohou určitě souvisí i s tím, že jsem tak tlustá na moje nožičky - hůlčičky. :grinning:
8. črc 2010 ve 14:20  • Odpověz
@laurinka.22 ne, nikdo nic neříkal....myslím, že to souvisí spíš pávní a tu nemám úzkou, myslím. No zatím jsem v klidu.
8. črc 2010 ve 14:21  • Odpověz
@lotyna to víš že to s tím souvisí mě nohy bolí taky
8. črc 2010 ve 14:21  • Odpověz
@laurinka.22 Celkem teď mám skoro 68 kg (15 kg přírustek). Na obvod to nevím, před těhu jsem se neměřila.
8. črc 2010 ve 14:22  • Odpověz
@kovalda :wink: , to je dobře, že máte šikovný miminko :grinning:
8. črc 2010 ve 14:27  • Odpověz
autor
suik. no já vím, že to souvisí s pánví spíš, ale oni někdy doktoři odhadují i podle výšky, podle mě je to taky nesmysl......
loty. já myslím, že je to ok.......
8. črc 2010 ve 14:29  • Odpověz
@kovalda gratulace k utz, já už se bála, jestli Tě neodeslali směr nemocnice, ale super, že je vše O.k. :dizzy_face:
@beru3nek No já měřím 160, takže taky prcek a to bříško :frowning2: Jako kdybych ani nic jiného už neměla... Obvod mám 97, kolik cm nahoru nevím, ale tipuju tak 20, já měla už před těhu takovou roztomilou pneumatičku.... :confounded:
Holky, to vedro, to zas bude.... Dneska jsem honem ještě vyžehlila, zas nebude dát dělat nic. O víkendu to vidím na bazén, po minulém pátku se žádné kvasinky ani nic podobného neobjevilo, tak to snad opět ve zdraví přežijem :wink:
Váhám, jestli žehlit i věcičky na malého, ale asi budu muset, protože jinak to za týden bude už tak zaprášené, že budu moct prát znova. Ráda bych už i chystala postýlku a ostatní věci v ložnici, ale všichni mi to komplikují. Manža odkládá malování a přesun nábytku, známý, který nám prodává postýlku, ji tahá po kusech, máme 2 části :unamused: , teď má dovolenou. A tchýně šije povlečení už asi 3 měsíce, teda přesněji řečeno ještě nezačala, ale každý týden slibuje, že už se do toho dá. Tak mi to všeci komplikují.
8. črc 2010 ve 14:31  • Odpověz
@kuchy: chudák prcek, tak snad ATB brzo zaberou, ať se mu uleví.

@tatarina: čoveče, nestraš mne. Jsme tak nastejno těhu a ty už balíš tašku. Mne to ještě ani nenapadlo a hlavně ani nemám co zabalit :slight_smile:

@beru3nek: 103 přes bříško? Já už mám 120 cm :slight_smile:

No koukám, jaká tu po mne byla sháňka, jste zlaté :slight_smile:. No když manža vyhrožoval, ať ho nebudím před půl desátou a notebook jsem si tentokrát nevzala s sebou a napsat Antaně na mobil mne nenapadlo. Ale stihla jsem si ráno zajít na poštu pro tílko z mimáče, do lékárny na bobule proti kvasinkám (už zas se mi množej potvory) a pak jsem zas řádila na těch farmářských trzích :slight_smile: Pak jsem ještě vykoupila Alberta a pak úmorná cesta tím vedrem domů :slight_smile:

@lucinecka222: ahoj, tak snad bude dnes na kontrole vše O. K. A budou ti taky kontrolovat ten cukr?

@antana123: jé řepa, to je dobrý nápad, musím okouknout, jestli ji tu máme. Ale je fakt, že díky trhům máme doma teď skoro všechnu čerstvou zeleninu, co se kde zrovna prodává :grinning:
8. črc 2010 ve 14:33  • Odpověz
@zvirka nic si z toho nedělej já ji taky ještě nemám :wink:
jinak ty bolesti břicha jsou děs do toho se malý boulí no mazec
8. črc 2010 ve 14:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.