• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
ahoj holky!
já jsem unavenáááá. a to jsem šla včera spát v půl 8 :grinning: .
lam hup to koukám, jaký jsou vaši mladý nezmaři :grinning: . jankovi u dr. často berou krev, takže my tam přijdem, on na ně koukne, pusa okamžitě obrácený ú a brekot až dokud nevyjdeme.
27. led 2010 ve 14:01  • Odpověz
jooo tak můj manža byl na předporodním kurzu celý na výmaz,když mu nebyli schopni říct,kdy teda má vyjet
až praskne plodvka? -no ona ale nemusí praskout ddřív
až začnou kontra po5?
když mu řekli,že až bude mít manželka pocit, že by se mělo jet,málem se vyvrátil - tohle přece nejde dát do excelu!!!!! :grinning: :grinning: :grinning:

ad hlídání -ondru zatím hlídá čas od času jen moje máma - ale jen třeba odpoledne na procházku ..jednou spolu byli autem na výletě a jednou jsme byli my na koncertě
zvládli to na1*
tchýně nepřijede ani na návštěvu,jelikož má cituji(výběr z důvodů): vyrážku, nemá ráda jízdu busem ...blá blá (alespoň je klid :grinning:)
ale já osobně si nemyslím,že povinností prarodičů je hlídat vnoučata
naopak jsem zastánce toho,že mají nárok na svůj klid,že své děti už odchovali ....že by se měli s vnoučaty ňufnout a vrátit je
samo,když mají zájem,je to něco jiného....ale očekávat,že by měli,když jsou babička/dědeček ..třeba si už netroufají mít je o samotě,není to nezájem
(u tchýně to třeba nezájem je,protože se ani neobtěžovala koupit odnrovi k vánocům dárky - dostal evidentně používané plyšáky s korálkovýma očima)
27. led 2010 ve 14:52  • Odpověz
Ahoj milé těhulky,
přidávám se k vám ....
13.1. jsem objevila // - podle poslední MS jsem v 7.týdnu ( 6+2) :slight_smile:
Počato bylo asi 1.1. :slight_smile:
27. led 2010 v 15:00  • Odpověz
Aktivní babičky mohu jen závidět, já bych dětičky půjčila hned, jen není komu....moje máma mi rovnou řekla, že jí připadá moc náročné je hlídat obě, tchýně je daleko a když jí zveme na víkend, tak většinou nepřijede, jako teď už jí zveme od Vánoc a ještě tu nebyla, tenhle týden má přijet, tak jsem zvědavá,proč nebude moct tentokrát. Přitom holky jsou po babičkách jak divé...

Darjanko ahoj :slight_smile:
27. led 2010 v 17:05  • Odpověz
tak moje mamka je zaměstnaná a chápu,že když jí je přes50,potřebuje si už o víkendu trošku odpočinout,když najezdí měsíčně tak 5000 km
za ondrou jezdí každou volnou chvíli,ale to znamená po práci
a taky má dvoje vnoučata a taky má partnera -takže nějak musí podělit časem všechny
a letos začínají stavět,tož tos tou pomocí bude fakt v řádumax.pár hodinv týdnu

ale já si myslím,že by mi s ondrou neměla pomáhat moje máma-ta si ho se mnou nepořídila, ale že by se měl do péče zapojovat tatínek
ruku na srdce -kolikrát se tatínek staral celý víkend a vyměly off ....tak proč to chtít po prarodičích :sweat_smile:
27. led 2010 v 17:13  • Odpověz
Hup tak to je omyl, já po nich nechtěla nikdy nic, jenže moje máma se chová, jakoby moje děti hlídala pořád, což mě upřímně trošku sere...je to taková slibotechna, místo aby narovinu řekla, že na to nemá čas nebo nechce, pořád slibuje a slibuje, já se dle toho zařídím a potom šlus - takže to mě štve. Jinak jí navštěvuju s dětma tak jednou týdně na jednu až dvě hodiny, kdy si s holkama pohraje a jdeme zas domů, takže pro mě z toho žádný volný čas opravdu nekouká a Aničku si vezme občas o víkendu třeba na dopoledne, tak jednou za dva měsíce.....já to po ní fakt nechci, jen mě štve, jak mi pořád slibuje pomoc a všem vypráví jak hlídá......
A na tom, že tchýně nepřijede mi zas vadí fakt, že už to od začátku ledna každý týden Aničce slibuju, že se s babí o víkendu uvidí a Anička se už teď i sama ptá, proč babička zas nepřijede.
Já nemám tendence je komukoliv cpát, koneckonců Johanku od porodu krom mého muže nikdo jiný než já nehlídal a jak píšeš, my jsme si je vyrobili, takže se o ně i postaráme, ale vadí mi ten styl komunikace s prarodiči - když nechci hlídat, řeknu to na rovinu. Konkrétní příklad - když se měla narodit Johanka, moje máma slibovala, jak bude týdny před TP na telefonu, aby mohla přijet kdykoliv hlídat Aničku, jak si vezme volno, aby mi pomohla, když budu unavená, jak si vezme po porodu dovolenou aspoň na dva týdny a bude pomáhat než se to všechno zajede...takže jsme s tím tak i počítali. Výsledek? Dovolenou před porodem si nevzala žádnou, ale fajn, těhu jsem měla v pohodě, zvládla jsem to dík manželovi dobře ( ona není úplně prdel s tím břichem skákat celý den kolem dítka, co si budeme povídat), největší komplikací našeho velmi rychlého nočního porodu bylo dovolat se mojí mámě - měla telefon někde zahrabaný a vzala ho až po hodině, kdy jsme už byli nachystaní vzbudit Anču a vzít jí do porodnice sebou. Po porodu šla druhý den do práce, Aničku hlídal manžel a potom mi s holkami pomáhala cca 3dny.... takže tolik sliby vs realita...od té doby bereme s mužem prarodiče s hodně velkou rezervou, co se slibů hlídání a výpomoci týče a opět opakuji - nic po nich nechceme, jen oni vždycky přijdou s nějakými velkodušnými sliby, co zůstanou jen sliby....

Takže pro mě i výpomoc max. pár hodin týdně jak píšeš, je fakt sci-fi....krom mého muže mi s holkama nepomáhá nikdo, na druhou stranu můj muž je fakt luxusní manžel a táta, je schopný kolem holek všechno zastat, pohrát si s nima, pozná, proč Johanka pláče......
27. led 2010 v 18:10  • Odpověz
Jinak je mi celkem bídně, dnes se mi v krámě z "vůně čerstvého pečiva" udělalo pěkně šoufl....dokonce i Anička si všimla doma, že mi není nejlíp, tak se ptala jestli jsem nemocná a pak si vzpoměla na mojí vánoční přednášku o zdravé výživě a ptala se - a maminko, nepapala jsi čokoládu??? takže dámy, dcera to diagnostikovala :grinning: :grinning: Jinak už se těším, až nebude sníh, neb tlačit v tomhle marastu přes ten zmrzlý sněholed v hroudách náš dvojkočár naložený až po střechu dětmi a nákupem je fakt o život, navíc s Ančou na palubě je to jak jet s cigánskou maringotkou - jak jsme teď skoro pořád dík nemocem a mrazu doma, furt zpíváme, obě to milujou, no a Anička se uvelebí v kočáře a spustí zpěv a skončí až v krámě, cestou zpět totéž....lidi se celkem chlámou, ale mě teda už večer drnčí hlava :grinning: :grinning:
27. led 2010 v 18:18  • Odpověz
Darjanka: Zdravím tě a gratuluju!!!

Co se týká hlídání, tak mám stejný názor, že děti si pořizuju já s přítelem a podle toho si taky musíme my dva uspořádat život, abysme s mrňouskem zvládali vše co je potřeba.

Naopak ale když mají rodiče zájem - tak je to samozřejmě super!!! Já mám zrovna to štěstí na bezvadnou rodinu, vycházíme spolu dobře, mám rodiče a sestru 7 km od sebe, takže se každý víkend navštěvujem - od ségry už naši mají 2letýho vnoučka a snaží se jí pomoct a pohlídat, kdykoliv je potřeba - přes týden s ním je sama (manžel jezdí domů na víkendy), tak pokud si potřebuje něco zařídit, nebo doktora...tak jsou naši její pravou rukou. My taky pohlídáme rádi - jednou za čas si ho vezmem i přes noc. A je to o tom, že chceme my, ne že by ségra potřebovala...a stejně tak vím, že to bude i naopak :wink: A moc si toho vážím :dizzy_face:

Myslím, že základ pro to, aby vše fungovalo tak jak má je v tom - ničeho nezneužívat a umět jejich pomoc oplácet čímkoliv jiným!!! Hlavně proto, že to není ničí povinnost, "starat se" o moje děti :wink:
27. led 2010 v 18:33  • Odpověz
lam:no tak to je zase jiný případ ... chápu,že nas* když naslibují,člověk se podle toho zařídí a ono nic ....to se u nás naštěstí neděje (tchýně ani neslíbí a mamka dodrží)

to počasí je na houby -u nás to ani přes den nevyleze nad -10,takže furt dřepíme doma :angry:
27. led 2010 v 18:35  • Odpověz
Dajo já mám tentýž názor, že hlídat mé děti není rozhodně povinnost prarodičů, ale moje....na druhou stranu pokud mi to vyloženě sami od sebe slíbí, já s tím počítám a potom se můžu jít klouzat, tak mě to dost nasere...naštěstí už jsem si zvykla a pokud potřebuju k dr nebo podobně, musí si to holt zařídit manžel, teď jsem měla kvůli práci domluvenou paní na hlídání, tak jsem si s ní sjednala aspoň občasné hlídání, když budu muset k doktorovi....Můj muž se coby ajťák stará automaticky mým rodičům o veškeré technické záležitosti, co sami nezvládnou, nikdy je nenechal ve štychu a já se taky snažím našim pomoct, když potřebují, takže rozhodně ničí výpomoc nezneužíváme. Víš já už třeba dvakrát zrušila zubaře, kam docela potřebuju zajít, manžel také pokaždé nemůže, jezdí na služebky, nebo má i prac. schůzky, co prostě nemůže zrušit, tak fajn, babi se NABÍDLA, že holky pohlídá...takže jsem min. měsíc zubaře opět rušila....snad si tam teď dojdu dík paní na hlídání.

Hup prosím Tě za jak dlouho Ti Ondrášek začal pít to UM, naše malá to prostě nechce ani za zlaté tele, může se zvencnout, je to šílenej tvrdohlavec... :angry:
27. led 2010 v 18:46  • Odpověz
Lam: tak vy teda musíte mít veselo, ty byses mohla živit i jako spisovatelka...to jsou romány, u toho se nařehtám :grinning: Teď jsem teprv taky zkoukla ty tvoje dítka, jsou suprový, a teď ještě s tím třetím mimčem... to ti asi nuda už v životě nehrozí :wink: ......a k tomu hlídání: to tě teda fakt lituju, stejně tak i ostatní, co to takhle maj - a věřím, že jich není málo! Jasně že taky znám kupu lidí, na který není spolehnutí, ale naštěstí ne v rodině, alespoň teda tý nejužší ne ...nám nedělá problém si vzájemně vzít i dovolenou v práci, když druhý něco potřebuje..a vím, že když domluva - tak na 100 procent. No asi jediný co ti pomůže, nebo alespoň nezkomplikuje zbytečně život - že s nima nebudeš počítat...
27. led 2010 v 18:47  • Odpověz
Hup tady je taky šílená zima, my sice už od pondělka chodíme alespoň na tu hodinu ven a na nákup, ale mažu tlustou vrstvou zimního krému, oblíkám jak na Sibiř a stejně furt trnu, že jsou zmrzlé, je to fakt naprd. Zlaté teploty nad nulou, nic víc nechci :grinning:
27. led 2010 v 18:49  • Odpověz
ještě mě napadá jedna varianta, jak to někdy funguje...když mají prarodiče jednoho vnuka od dcery u sebe stále, pro něho všechno, berou ho na dovolenou...a druhého vnuka (od syna) navštíví jen když má syn, snacha nebo vnuk narozeniny, domů si ho nepůjčují vůbec....a to podotýkám, že dcera i syn bydlí v jednom městě! Tak tahle mě to přijde ještě smutnější :frowning2:
27. led 2010 v 19:01  • Odpověz
Dajo to teda. Já už si zvykla, zas o to víc si s manželem jakéhokoliv volného času vážíme :grinning: Jen kdyby teda někdy nějaký byl, už dloooouho se nám nepoštěstilo :grinning:

Jak mám vysvětlit malé, že čištění zubů nespočívá v tom, že pastu povečeří (poté co jsem s ní 20 min vedla zcela neúspěšnou válku s kaší...), kartáček rozkouše a s rozkoší odhodí do náhodou nezavřeného kýble na špinavé pleny??? Grrrrrr :angry: :angry: :angry:
27. led 2010 v 19:10  • Odpověz
lam: ne -tohle je fakt na ránu - pokud se nedostaví na slíbené hlídání, je to sprosté a bezohledné

ad um -prakticky hned -poprvésexichtil,ale pil, a po týdnu když vidí naplněnou flašku,tak se úplě třepe,jako na největší mňaminu
no řekla bych,že sepo třech týdnech používání um místo1 kojení začal odstavovat - teď jsem mu nabídla prso na večerní kojo a on nic ....a to normálně stačilo říct bude mlíčko a on už polykal na sucho
tož uvidíme- pokud by se odstavil sám,bylo by to samo mnohem snazší

ad teploty - taky vždycky chodíme,jakoby měl pleťovou masku -ondra má hroozně citlivou kůžičku - stejně to moc nepomáhá,ale mám alespoň pocit,že jsem pro to udělala max :sweat_smile:
už se těším na jaro -ono se ani moc nikam nedá jít -všude na zemi je našlapáno a jak ondra zatím umí jen po kolínkách,je to na houby ....na klíně vydrží,ale dlouho taky ne -chce se hýbat a objevovat svět :sweat_smile:
27. led 2010 v 19:32  • Odpověz
no a pak je ještě model,kdy si matinka odkládá dítě k rodičům .....brr.....manžova sestřenice
nejdřív si dodělávala doktorát,tak od půlročního prcka odjela a vracela se na víkendy
doktorát si mohladodělat i v jeho třech letech, ale to,co mu nedala do té doby už mu nikdo nikdy nenahradí ..
a ona se ani nesnaží ....v jeho pěti si pořídila s novým tatínkem nové mimi (to se narodilo na konci listopadu)
tak malého odveleli na vánoce k babičce,aby si mohli užívat první společné vánoce (letos opět)
je mi ho hrozně líto :frowning2:
27. led 2010 v 19:37  • Odpověz
ahojky :slight_smile:

tak my jsme měli ráno -19 a odpol už jen -8 :slight_smile: krááásně tu svítilo slunce, tak jsme vyrazili na prošku a vydrželi jsme venku přes hodinu a půl :sunglasses: :sunglasses: na slunci mi bylo až horko :sweat_smile:

koukám, že nejžhavější téma bylo hlídání :slight_smile: tak u nás to moc nehrozí, Míra už rodiče nemá, jen 70letou tetu, která neměla děti, takže z jeho strany nic a moji rodiče oba pracují, většinou se nabídnou sami, že pohlídají, když ví, že jedeme na celý den něco zařizovat, nebo že tu máme zábavu, tak abychom mohli jít :slight_smile: a ještě mám taky tetu, která má strašně ráda děti, takže ta se vždy nabídne, když jdu k doktoru, že pohlídá...tak jsem ráda, aspoň něco :slight_smile:

lami, s tím UM, já ho musela začít dávat někdy kolem 5.měsíce, že malej nepřibíral a začal pít v pohodě...měla jsem to tak na půl s kojením...postupně jsem kojo rušila a teprve před koncem roku se sám odstavil :slight_smile: ...spíš proto, že musel tahat, narozdíl od flašky, ze který mu to samo teklo :sweat_smile: :grinning:
ale kamarádka přestala malýho kojit kolem 9.měsíce a UM taky zaboha nechtěl, tak najela rovnou na kravský :wink:
27. led 2010 v 19:58  • Odpověz
Hup díky, já to odstavování vidím na hodně dlouho, mladá se pořád xichtí šíleně, párkrát to ochutnala a tváří se jak když jí chci zabít....dneska jsem měla radost, kojo jen 3x denně.... Blbé je, že Johanka není ani moc fanda jiných mléčných výrobků, jogurty a tvarohy do ní cpeme dost pod tlakem a málokdy sní celou porci, sýry - dnes poprvé snědla kousek eidamu, jinak těžký odpor....zas do 2 let musí mít min 500ml mléka denně nebo ekvivalent v mléčných výrobcích, to zatím fakt nedá, holt to kojo ještě musím vydržet než se trochu rozbaští... Navíc rozšířila sortiment vydíracích frází na "ještě chcííííí, ještě chcíííí!!!" :grinning: Nejvíc mě dostala dnes Anička, Jájucha mi ukazuje na prso a slovně se dožaduje, když pochopí, že nic nebude, skučí...Aňa přijde a velmi důrazně mi povídá- Maminko, ale Johanka chce nakojit, víš??!!!....pak to odstav..... :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. led 2010 ve 20:00  • Odpověz
Ojo dík za zkušenosti, já už to vidím bledě, asi je na to UM už stará, holt budu cpát jogurty, sýry apod a postupně se třeba naučí na kravské....to taky nechce, už jsem zkoušela :grinning:

Hup tak to je teda manželova sestřenice drsná, chudák kluk....
27. led 2010 ve 20:02  • Odpověz
Ahoj holky!
se s vámi nasměju :grinning:
moje máma je zase na hlídání hrozně žhavá. těší se pořát až bude větší a bude moct hlídat. koupila si domu cestovní postýlku a do auta autosedačku a doma už má arsenál autíček a hraček. pořát mi vypráví jak bude hlídat apod, že se těší a že už jí ho musím půjčit, abysme ho začli zvykat. no ale ještě sama nehlídala, jen 1x ho měla na procházce na 2hodky. takže si myslím, že neví do čeho jde :sweat_smile: . on ten náš mamánek je náročnej jak něco a i já otrloch se od 4 modlim, ať už je 7, vykoupem a jdem spát. on totiž není dítě, co by chvilku sedělo s hračkama, ale furt někam leze, něco shazuje, někam se dobývá apod... no a teď navíc co jsem těhu chce furt mě :angry:

taky mi připadá, že mi ubývá mlíko. asi organismus nestíhá. mám už úplně bolavý prsa, jak mi ja janko ždíme, aby z nich něco dostal. takže plánuju koupit um a zkusit večer, jak se na to bude tvářit.
27. led 2010 ve 20:17  • Odpověz
Laterno přesně, mám prsa šíleně bolavý...taky je Jájucha jak ždímačka.
27. led 2010 ve 20:36  • Odpověz
lam :grinning: :grinning: to je hezké,že se tak stará :grinning:

ondra jí i jogurty, žervé, cottage,mozzarelu ....tvaroh a spol.ještě nedáváme...ale zbaští prakticky cokoli

tak já mám prsa ok
ani "ždímat nemusí.....spíš naopak :sweat_smile:
takže u nás tobude z jiného důvodu
27. led 2010 ve 20:53  • Odpověz
Hup tak to je Ondra zlatej všežravec, já tu naší musím furt nutit, ona miluje těstoviny, ty by jedla snad i s asfaltem, pak brkaši s rybou nebo kuř.masem, některé příkrmy a tím to hasne....jako že by snědla třeba rohlík s máslem?? Ani omylem. Z pečiva zdlábne jen čtvrt rohlíku na nákupu a to spíš že je to rituál, jinak pečivo prostě nejí, kaše do ní večer tlačím špinavými triky....miluje ovoce, ale jinak prostě miluje kojení :grinning: :grinning: :grinning: Jak byla nachcípaná, tak pár dní nejela na ničem jiném než na mém mlíku....Já nevím, že plodím tak prsofilní děti, Anča byla totéž.
27. led 2010 ve 21:01  • Odpověz
Ahoj, tak kontrola dopadla dobře...srdíčko vidět nebylo, jak jsem očekávala, ale mudra byla spokjená, že se zadařilo a byla jako sluníčko....Za 14 dnů kontrola, tak jsem ráda....
No jinak je mi šoufl od žaludku, takže ráno s malým na plicní na kontrolu a pak rehabilitace....měla jsem toho plný brejle...no a tak to na mě přišlo...jsem myslela, že malý neví, že jsem odběhla na záchod, jinak bych se zamkla, aby u té nechutnosti nebyl, tak otevřel dveře a povídá, maminko, dobrý? Ti podržím vlásky....
27. led 2010 ve 21:03  • Odpověz
tak u nás frčí hlavně dospělácké jídlo....takové ty skleničky si dá jako aby se neřeklo ...ale obdoba našeho jídla frčí
dneska měl prvně chlebík z domácí pekárny a úplně u toho mlaskal, tak mu říkám: jaké to je?máš to dobré? ... a on vzal ten užmoulaný krajíc a nabídnul mi -úplně vytasil ten chlebík"však zkus"...tak musela jsem alespoň proforma ochutnat i když už vypadaldost nevábně :sweat_smile:

ale prso bylo do dnešního večera taky hit ...uvidáme,coz toho vyleze
27. led 2010 ve 21:05  • Odpověz
hupcza: chudák tvůj manžel, furt ho uvádíš do situací, které nemůže spočítat v excelu :grinning:

darjanka: vítej k nám a gratuluju :slight_smile: Pro mne bylo taky 1. 1. dobrý den, to jsem našla na testu //.

lamia: představa zpívajícího kočáru je teda takhle "zvenku" fakt dobrá :grinning:

Souhlasím s váma, že děti si "vyrábíme" já a manžel a tudíž bychom se o ně měli postarat, ale teda mít takový slibotechny jako lamia, tak jim teda asi něco povím, co si za rámeček nedaj. Vím, že se můžu na mamku spolehnout a už je i rok v důchodu, tak to bude o něco snažší a tchýně?, no je celá natěšená a slibuje hory doly, černý les. Ale není na tom zdravotně nejlíp, letos jí bude 70, takže uvidíme.

hupcza: no to si děláš pr... ne? To je síla. Tak na co si ty děti ta manželova sestřenice pořizovala, když je furt odkládá? tohle nepochopim. normálně bych jim je odebírala a dávala maminkám, které mimčo mít nemůžou a rozkrájeli by se pro ně. Teda, to jsem se rozčílila. :slight_smile:

Teda holky, vůbec nevím, jak můžete kojit, já jen kvůli těhu mám prsa bolavý a ještě že by k nim měla přijít nějaká malá lidská ždímačka, no to teda nevím. Máte můj obdiv. Tak ať vám ten přechod na UM vyjde. :grinning:
27. led 2010 ve 21:35  • Odpověz
natalie: tak super, že kontrola v pořádku. :slight_smile: Teda malej je zlatíčko, že se o tebe takhle stará a i by ti podržel vlásky, to je zlaťouch. :grinning:

lamia: jsem zvědavá, jestli i třetí dítko budeš mít prsofila :grinning: Mj. krásnej termínus technikus, to povím manželovi, aby věděl, co je :grinning:

Já to jdu zabalit, tak dobrou noc. :slight_smile:
27. led 2010 ve 21:38  • Odpověz
kov: jo..jsem fakt hrozná ...jako bych si to nemohla trošku naplánovat :grinning: :grinning: :grinning:

no blbý je, že jen jedno...chudě malé ....měto točilovždycky,ale co mámvlastní,nemámuž ani špetičku pochopení

ad prsa-já je mám víc v richtiku než v prvním těhu :wink:

taky mám o dost starší tchýni - letos 72
27. led 2010 ve 21:39  • Odpověz
Dobré ránko všem :slight_smile:
28. led 2010 v 09:47  • Odpověz
Taky přeji krásný zasněžený den... :slight_smile:
28. led 2010 v 09:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.