• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@hupcza : no jo masáže bříška vlastně na prdíky :slight_smile: ještě že vás tady mamky už máme, to bude dotazů po porodu :grinning: se připravte

@lio : já krom něžné náruče jsem ještě plánovala nějáko tu knížku přečíst, zatím na to jaksi nedošlo :confused:
9. črc 2010 ve 22:36  • Odpověz
@lio docela to těm našim miminkům nezávidím, ten šok, když přijdou na svět (ne že bych si to nezažila :grinning: ), ale musí bejt dost brutál....proto bych mu to chtěla co nejvíc ulehčit, tak snad se zadaří.
9. črc 2010 ve 22:37  • Odpověz
@hupcza vsecko se da cvičit, delame i obrany....mame i dve zkousky, ale ne s malou, ta má 24 cm a 2kg, i když na cvičák jsem s ní chodila kvůli socializaci....ale ona jako fenečka poslouchá od přírody, to ten hajzlík kulkatej, to je vydřená poslušnost :grinning: navíc je krycí....už bych v životě nekryla :grinning: ale to je na jinou diskuzi :grinning:
9. črc 2010 ve 22:38  • Odpověz
@hupcza : normální ti rozhází to určitě, ale já myslela ten ležící :slight_smile:
@antana123 : dobrou

9. črc 2010 ve 22:39  • Odpověz
@lio: taky jsme hodně zavinovali, ššš do ouška a houpali na balonu - je to zázrak, jak to funguje

ono nemá cenu se stresovat - každý prcek je jiný a variant, jaké to s ním bude je tolik, že by z toho člověk musel zblbnout - až to příjde, atk se to pořeší :slight_smile:

to je fakt, že kondička se k porodu hodí - jako já skoro celý porod prostála nebo prodřepěla (25 hodin) ....odpočinek max. na baloně ...ležet mi fakt nešlo ....kdybych necvičila, asi bych to nedala ....nebo asi ne bez nějakých chemií
@antana123 dobrou a zítra at o bříšku nevíš
@hupcza ach jo, tohle slyšet nechci, bojííím :slight_smile:
9. črc 2010 ve 22:41  • Odpověz
@suik : to jo, chudáčci malý, 9 měsíců si na něco zvykaj, a pak se vylíhnou na svět a začne krutá realita :pensive: než si zvyknou, že nejsou u mamči a jak tam bylo krásně, tak to chvíli potrvá :astonished:
@beru3nek: však to brzy taky vychytáte :wink:

@lio: všecko ..jen s těma chlapama tu poslušnost ne a ne nadřít :grinning:
@beru3nek tak tu od Karpa doporučuju
já masáže dělám, takže jsem ještě před těhu chtěla udělat kurzík na masáž kojenců, ale jaxi sem to nestihla :slight_smile: už banky jsem absolvovala těhu \nevědomky\ naštěstí první 3 měs se můžou :slight_smile:
9. črc 2010 ve 22:42  • Odpověz
@beru3nek já mám knihy tři, vlastně čtyři a vůbec to nějak nestačím číst....u té náruče mě zarazilo, že moc nedopuručojou šátkování a obecně nošení do 9 měsíců :confused:

@lio já se snažím trochu teď, dřív jsem se bála, teď ale co jsem přežila stěhování už normálně chodím na nákup, mám to tak 800 metrů, nosím ho domů, těžký moc ne, ale i tak ...pak schody nahoru...občas procházka, když není velký hic.
9. črc 2010 ve 22:42  • Odpověz
@hupcza tak já u mýho chlapa prob nemám :slight_smile:))))
9. črc 2010 ve 22:44  • Odpověz
@suik a důvod proč nedoporučujou?

no já du ve středu na kontrolu a pak po víkendu hodlám začít taky ven, a už víc chodím po bytě, nechtěla sem hned vyjít ven a něco spustit, takže postupně, snad to do porodu vyladím trochu no
9. črc 2010 ve 22:45  • Odpověz
@lio: nebooooj :wink: ...já to brala tak - co miliardy ženských už přede mnou porodily ....proč ne já
a epidurál je k mání posledních 20 let - tak proč bych ho já nutně musela mít, když mě máma rodila bez něj
@beru3nek: no proto jsme třeba ani nenechávali měřit - info jestli má 49,50 nebo 51 cm je k ničemu .....je to jen kolonka v papírech ....ale vemte si, že jste 9 měsíců skrčené a najednou vás někdo natáhne ....vemte si jen, jak sedíte na bobku a máte skrčené nohy, jak vám trváí než se rozmotáte ...a to tomu prckovi jen kvůli kolonce někdo udělá hned násilím
jasně, že se nedá změnit to, že je bez dělohy, trvalého přísunu jídla atd.
ale něktreré věci jde redukovat
taky jsem rodila ve tmě ....měli jsme jen lampu a tu jsme otočili do zdi, takže jen odražené rozptýlené světlo .....
prostě blbiny, co mu pomohou
9. črc 2010 ve 22:46  • Odpověz
@hupcza tak to si borka, to bych nezvládla.....já ale obecně, když je mi ouvej, tak potřebuju ležet..... :unamused:

balon jsem měla objednanej k narozeninám, ale snad ještě bude, je to super věc. Kámoška ho měla a já když jsem jí chlapečka hlídala, tak jsem na něm uspávala.
@suik v té knize od Karpa je právě vše dokonale vysvětleno, proč houpání,k proč šum, proč zavinování......)já o šátku uvažuju, jen zatím se nemůžu rozhodnout jaký a tak
@lio : tak to máš fajn, to víš co a jak, to je paráda. Nám ukazovali na kurzu, ale to je už hodně dávno a když si to hned nezkusíš, tak dost zapomeneš

@suik : taky jsem čuměla, s tím šátkováním, a pořád jak psali o tý peřince
tak je skoro 11 a dostali jsme hlad, to by pak bylo aby jsme nepřibírali když papáme skoro o půlnoci, že :grinning:
9. črc 2010 ve 22:47  • Odpověz
@suik: já do kenny chodila ...i na ten kurzík ...a jelikož mám ráda jasno a nesnáším dogmata, přizvala jsem tam se souhlasem i nstruktorky i paní, co vaznává jinou školu ...byla to zajímavá konfrontace .....a to své neobhájili
nošení je přirozené ....kočárky jsou tu posledních 100-150 let ....do té doby se jen šátkovalo .....a problémy se zády apod. jsou spíše civilizační problém nové doby ...nedává to smysl, nedrží to pohromadě
9. črc 2010 ve 22:49  • Odpověz
hmmm já to asi zabalím, v tv nic, resp. nějaký sexík a ted je tam spusta krve, to už mi nedělá ok...
děkuji mamči za pokec, já du spršit a osvěžená si du lehnout, zítra bude perný den..tak dobrou noc
9. črc 2010 ve 22:50  • Odpověz

@lio : a jak se ta knížka prosím jmenuje? kouknu na MMB jestli jí nemaj
@hupcza :jasný, jsou to maličkosti, ale pro prcka je to pak o mnohem lepší.
9. črc 2010 ve 22:51  • Odpověz
@suik: no mi nic jiného nezbývalo ...ono to ležení ani nešlo - byla to bolest jako prase
já se ani nedivím, že když ženskou donutáí ležet, vezme si epidurál ..já bych ho asi taky chtěla ....bylo to naprosto nesrovnatelné co do bolesti
9. črc 2010 ve 22:52  • Odpověz
@lio : dobrou
9. črc 2010 ve 22:52  • Odpověz
co byste volili, kdyby jste museli na císaře? celkovou nebo epidural?
9. črc 2010 ve 22:53  • Odpověz
taky jdu ...s hr§zou zjišťuju kolik je
@hupcza ještě maličkost...se mi právě v té knize líbilo, jak tam srovnává to, že všechna mládata se rodí životaschopná, postaví se, můžou utéct před predátory atd, jediné naše lidské mládě je na nás závislé, bo neudrží ani prstíky v puse první 3 měs......takže mu zpříjemnit a prodloužit a nasimulovat to prostředí kde jsme ho 9 mes kolébaly.....
a přesně tak, přijet do afriky s kočárkem ,asi na nás budou koukat jak na paka...šátkujou od pradávna a kojí nonstop a nosí taky pořád, dokonce se v kmenu střídají, a žádné následky to na dětech nemá....a ted už fakt mizím .-)
@beru3nek: epi

dobrou
9. črc 2010 ve 22:54  • Odpověz
@hupcza : dobrou
9. črc 2010 ve 22:54  • Odpověz
@lio no oni nedoporučujou hlavně aby se dítě nosilo na svislo, že hlavička je na páteř těžká a ...a některý úvazy tak jsou...no moc tomu právě nerozumím a tohle mě zarazilo. To samé říkají o nosítkách....
podle mě šátek prostě super věc, samozřejmě se musí dobře uvázat, ale nosily se tak děti po staletí a žádný potíže s páteří neměly.

@hupcza to měření a vážení taky nechápu, já bych chtěla Kulíška hned na sebe, a některý vyšetření se daj udělat právě na břiše....ono těch prkotin je spousta, ale pomáhaj a dítko není tak v šoku...taky jsem třeba četla, že je dobrý červený hadr, na zachycení,samozřejně ta tma, ticho...a mě se moc líbí voda :dizzy_face:
9. črc 2010 ve 22:55  • Odpověz
@beru3nek netuším...asi bych se rozhodla po konzultaci s dr.....
a knížka se menujééééé ....Nejštastnější miminko v okolí od Harvey Karp .....

tak mažu, brou
9. črc 2010 ve 22:56  • Odpověz
@suik : to s tím hadrem jsem nikdy neslyšela, ale já neslyšela věcí
jé venku fouklo, jsem v šoku :wink: už aby byla st, nebo kdy se má ochladit, doufám, že to vydrží dýl než ty dva dny jako teď to ochlazení :rolling_eyes:
9. črc 2010 ve 22:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.