• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Koukám, že jste tu včera probíraly intenzivněji hlídání dětí prarodiči...

U nás je to tak, že můj táta je v invalidním důchodě, takže je rád, že se sám hýbe, ale Ondráška mi pohlídá kdykoli chci. Je pravda, že když byl ještě hodně malinkej a já byla u nich a potřebovala jsem si třeba jen odskočit do obchodu, tak jsem malýho přebalila, nakrmila a táta dělal dozor jen u ležícího dítěte... Měli jsme oba strach, aby s ním třeba nezakopnul, nebo ho neupustil, když se špatně hýbe... Moje máma to je taková babička, že radši vnoučátku něco koupí a za mými zády ho nacpe před obědem čokoládou. Hlídání tak na pár hodin. Sám přes noc tam ještě nebyl a asi ještě dlouho nebude...

Tchán ještě nedávno měl nějaký řeči, že ho Ondrášek moc nemá rád, že ani nemá moc radost, vždycky když ho po měsíci vidí, tak jsem mu na rovinu řekla, že se mu nedivím, když se k němu moc nemá, nehraje si s ním on sám a od té doby se to trošičku zlepšilo... Tchán byl dost vážně nemocnej, takže asi neměl moc náladu, ale to ho nemůže v určitých věcech stále omlouvat, že? :unamused:

Tchýně, to je téměř ukázková babička, co se vztahu k vnoučatům týče. Vydrží s malým dělat kraviny celý hodiny, ale zas mu dovolí taky úplně všechno. Dokonce si malýho, když spíme u nich, bere k sobě, abysme se vyspali my s manželem... Klidně ho tam nechám na hlídání nebo přes noc, když potřebujeme. Ale to je jednou za uherský rok. Takže je zlatá... Ale opravdu ji musím často korigovat, že třeba mu nebude dávat nic sladkýho po obědě, když ten oběd skoro nesnědl, nebo že mu nemá dělat ocásek, když už malej zvládat chodit na záchod sám. Jsme rádi, že je samostatnej... Často si od ní ale vyslechnu nesmyslný komentáře a připomínky k výchově našeho syna. Až mi z toho jde někdy hlava kolem a dlouho to nemůžu vstřebat... Naposledy mi říkala, že bych s malým měla zajít k psycholožce, že dost odmlouvá. Ovšem tyhle největší perly mi většinou říká, když jsme osamotě. Před manželem si to jako by nedovolí. Taky se nemůžu ubránit dojmu, že má prvního vnoučka o 3 roky staršího raději. Našeho Ondru hodně se starším vnoučetem srovnává, kolem staršího se chodí téměř po špičkách a nesmí se na jeho "adresu" nic říct... :unamused: S ním se vidí daleko častěji, ale on je ten chudáček z rozvedené rodiny, takže když pořád machruje, co a kdy dostal, tak už se mi začíná skoro vařit krev v žilách... Je to teď s tím starším ještě horší, jak jsme se bavili u švagra (jeho otec) na Silvestra... Na Vánoce třeba dostali všechny vnoučata od prababičky 500 Kč, nikdo z toho nedělal vědu, schoval si peníze a poděkoval. Jen on všem ukazoval, kolik dostal. Tak jsem ho hned uzemnila, že tolik dostali všichni... :sweat_smile:
28. led 2010 v 10:26  • Odpověz
Ahojky vespolek :slight_smile:

Teda dneska to bylo žůžo dobrodrůžo se dostat do práce, ale nakonec jsem to zmákla. Vlak jel o 45 minut později, ale jel a bylo tam teplo. Sváču jsem měla s sebou, což je to nejdůležitější, že :grinning:

Jj, s těma babičkama a dědečkama to je někdy složitý. Ale což, s náma to asi taky nebylo lehký :grinning: To říkám teď a opovažte se mi to připomenout, až tu budu lamentovat nad tím, že mi tchýně narvala dítě sladkostma, .... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
28. led 2010 v 11:05  • Odpověz
Jo jo, Kovaldo, neměla, ale my to s našima dětma taky nemáme lehký a do budoucna to bude asi ještě horší... Dřív byla trochu jiná doba. Dnes tě puberťák pošle v klidánku do pr... :sweat_smile: Hulí to ve škole, dostane se k drogám... Jo kde jsou naše časy, kde jsme si záviděli maximálně kdo má džíny... :slight_smile:

Pokud nebudeš důsledná nebo pokud nemáš svatý rodiče, co tě 100% chápou a respektují jako matku jejich vnoučete, tak se ti nějaká ta "dobře mířená rada" nevyhne... Mojí máme můžu pořád dokola říkat, že malýmu nemá dávat třeba sladký těsně před oběděm a ona jde jen s malým za roh, kde ji slyším říkat: "Honem, vem si, spapej to všechno, dokud to maminka nevidí..." :rolling_eyes: Tak jí občas říkám, jestli je normální... :unamused: I manžel to někdy u našich s nervama nevydrží a posílá mě za ní, ať už jí něco řeknu... Tak je pak hádání, že ona s malým nemůže nic a druhá babička všechno... :confounded: No, kdyby byla babička rozumná... :sweat_smile: Občas mi připadne když jsem u našich, že hlídám dohromady s babičkou děti dvě... :sweat_smile:
28. led 2010 v 11:20  • Odpověz
tatarina: to já se snažím jen mlžit, protože ve skutečnosti z toho mám hroznej strach. Z mojí mamky trochu, ale zdaleka ne tolik, jako z tchýně. Ta je totiž přesně ten typ, co bude podrážet naši autoritu tím, že bude říkat, honem to spapej, než přijde máma nebo táta a podobně.
Ke všemu mám na spoustu věcí svůj názor, což jim dává zabrat už teď. No tak uvidíme, jak to zvládneme. Snad to pochopěj a budou to akceptovat aspoň trochu, protože jim nechci dělat dozorce, který je s dítětem nenechá o samotě ani minutu a pečlivě sleduje každý jejich pohyb a slovo. :angry: Chápu, že jsou babičky a mohou tedy prcky trochu rozmazlovat a dovolovat více, než rodiče, to je jasný, ale jsou základní pravidla a přes ty nejede vlak. :slight_smile:
Tak, naplánovaný to mám hezky, jsem zvědavá na realitu. :confounded: :grinning:
28. led 2010 v 11:57  • Odpověz
Ahoj, moc děkuji za gratulace...
Dostala jsem včera Utrogestan, protože trošku špiním....no a dneska je mi zle, motá se mi hlava, pořád jako na omdlení, mžitky před očima...a to si to zavádím...máte to také? Nebo je to k těhu? U Marka jsem to neměla jen únavu...
28. led 2010 v 11:58  • Odpověz
já to mám protože mám rizikové těhotenství 1-1-2 :slight_smile:
28. led 2010 ve 12:08  • Odpověz
ahojky :slight_smile:

Naty, to je určo k těhu, já tyhle omdlévací staby a mžitky před očima měla s Tomášem :sweat_smile: vždy jsem si musela sednout a to třeba i na ulici venku nebo v obchodě :sweat_smile: často se mi to stávalo spíše při vaření nebo kde byl špatný vzduch :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak doma hodně větrej :wink:

kovaldo, krásně to máš naplánovaný :wink: :grinning: :grinning: a jsem opravdu zvědavá na realitu :grinning: :grinning: :grinning: já často používám větu "to bylo za vás, dneska doktoři radí toto" a mamka ztichne, páč co radí doktor, to je svatý :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

mě je teď poslední 3dny taky nějak divně, nevím jestli z počasí bo z čeho, ale spíš mi bolí jako žaludek...asi si budu taky dávat menší porce a často....včera jsem si musela udělat mátový čaj, jak mi bylo na bletí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. led 2010 ve 12:11  • Odpověz
Ojo, díky, jo je to teda mazec, pořád mžitky, brnění rukou.....se bojím, že sebou fláknu a co chudák můj opatrovník tady sám... no snad to přejde brzo..... to zvracení mi přišlo lepší :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...
28. led 2010 ve 12:13  • Odpověz
Naty, já mám Utrogestan přesně týden, protože mám v děloze pod miminkem hematom a je tu riziko krvácení a následného potratu. Beru 1 ráno a 1 večer, ale zatím (ťuk, ťuk, ťuk) jsem nešpinila. Velké motání hlavy jsem ze začátku prvních pár dní brala, možná než se s tím tělo vyrovnalo. Teď už docela v pohodičce. Taky jsem raději začala zavádět a je to možná i to lepší, že to nejde přes žaludek... :wink: Myslím, že se to brzy srovná. Myslím, že na příbaláku píšou, že kdyby tyhle vedlejší účinky neustávaly, že to máš hlásit dr a ten sníží dávkování... Ale raději bych vydržela větší dávky, když je to lepší pro mimi... Ale to je jen na tobě, ty sama víš nejlíp, jak špatně nebo dobře ti je... Každá to vnímáme jinak... :wink:
28. led 2010 ve 12:15  • Odpověz
Tat, díky moc.... vydržím to, s Markem jsem to také vydržela :wink: . Jen si nějak nepamatuju, že by mi bylo tak blbě...tam jsem měla problém spíš jiný...
Tat, jak to zvládáš s malým? U nás docela dobrý, nejsem zvyklá na pomoc, takže jsem soběstačná, večer usínám skoro s Markem....jen u toho vaření se mi zvedá kufr a dělám to na pětkrát.
Malý spí, tak si hovím na gauči a modlím se, aby spal dlouho :slight_smile: .
28. led 2010 ve 12:38  • Odpověz
Jo a ten hematom, neboj, jak jsem psala kamarádka to měla také....krvácela, měla bolesti, ale má teď zdravou holčičku, budou jí dva roky.... i když nervy to jsou, to je pravda.
Ale já to beru nějak jinak než poprvé...to jsem byla ze všeho vypašená, dojatá, vše jsem bádala, bála se... teď to beru, jakože to prostě dopadne dobře a hotovo.
28. led 2010 ve 12:40  • Odpověz
Naty, my ženský vydržíme všechno, jak se říká :wink: a myslím, že oprávněně :grinning:

S malým to zvládám jak to jen jde... Je pravda, že jsem teď trochu podrážděnější, takže jsem na něj trochu přísnější, ale to mu je jen ku prospěchu... Onda je taková svéhlavička, bereme v některých situacích docela hákem a občas mi dá hodně práce, abych ho "donutila" udělat to, co právě má, třeba převléct se z pýža, najíst se, uklidit hračky atd. atd. Tatínek to s ním má jednodušší, je to právě ta nevdečná práce, že my jako matky jsme s ním doma, nespíme s nimi, přebalujeme, hlídáme, pipláme, učíme je a ony nás za to pak ani neberou jako ten výchovnej element... :confused: :sweat_smile: Dovolí si na nás daleko víc, jak na tatínky... :unamused:

Z hematomu už nemám takový strach jako ten minulý týden, hodně jsem si načetla a něco mi řekl i ten druhý dr... Měl mě ale prvotně informovat o všech rizicích můj gynekolog... Od něj z ordinace jsem odcházela trochu vyděšená a v rozpacích... :unamused:

Taky druhý těhu beru trošku jinak. Už ani na nějaký velký dojímání, sebezamýšlení a sebezkoumání nemáš čas, viď? :slight_smile: Je to už trošku v poklusu s tím prvním dítkem doma, ale zase na druhou stranu si říkám, že náš prcek je docela hodnej, naštěstí pořád po obědě spinká a hlavně pořád je doma jen jeden... Jsou holky, co musejí zvládnout i dvě nebo tři starší děti. Pokud se nám podaří zvyknout na školku, co mám tady kousíček od domu, budu mít od dubna leháro aspoň na to dopoledne... :sunglasses:
28. led 2010 ve 13:18  • Odpověz
ojo: to je dobrý nápad, budu se ohánět tím, že to doporučují doktoři. To je chytrý :grinning:
28. led 2010 ve 13:19  • Odpověz
Kov, no a v případě Lamii to bude vlastně jedno a totéž, když je ta mudr... :grinning:
28. led 2010 ve 13:20  • Odpověz
Tat, to je pravda...u nás také vychovávám, no a když večer přijde tatéínek, tka si ho chce užít a ne ho peskovat, že udělal to a to...takže jsou jako siamská dvojčata...a Mára má takový výraz, konečně dorazil ten hodný tatínek....tatínek je u nás za Boha. Jsem ale´moc ráda, že se tak milují. Když slyším, jak se jiný chlapi nestarají o děti, tak u nás, když je manžel doma, je prostě nejlepší taťka a je radost je pozorovat.

Je pravda, že na dojímání a zkoumání se není čas....
...tři děti, kloboku dolů, to bych nezvládla....
¨Tak se opatrujte, jdu ještě poklidit než se to zvíře probudí :slight_smile:
28. led 2010 ve 13:28  • Odpověz
autor
Ahojky holky,
tak jsem vás za ty dva dny dočetla a musím říct, nemáte to jednoduché.......................no my toho pak s hlídáním moc řešit nebudeme, moje mamka s tatkou je na hlídání připravená a těší se, máme spolu takový kamarádský vztah, není jí ani pětačtyřicet, takže je to v poho a ona i tatka vždy tak nějak respektovali moje a manžovo rozhodnutí, at se to týkalo bydlení, svatby, všeho, prostě když je poprosíme, aby nám řekli svůj názor, tak se s náma normálně pobaví, ale sami od sebe nám třeba nic nekritizují nebo nekecají do ničeho..........................

a z druhé strany, manža bohužel už maminku nemá, ale jeho otec má přítelkyni - ale jí je k šedesáti, mu pětašedesát, a takovým lidem já svoje dítě nepůjčím na hlídání - maximálně povozit na hodku v kočárku, tot vše. za prvé jsou podle mě staří a za druhé tchán je chlap a s dětma to moc neumí, a ta ženská - neberu ji jako babičku našeho dítěte, spíš jako nějakou "tetu", takže té se to týkat vůbec nebude, ale od ní naopak čekám různé poučky a rady, tak ji pěkně odpálkuuju, už se nám snažila vnutit pár takových vtipných rad, že třeba nesmíme dát dítěti (jakkoli starému) brambory bez kmínu, protože by je hůř strávilo, a když mu to s kmínem nechutná, že má smůlu, prostě to sní a hotovo..................že ona to tak se svýma vnukama praktikuje. to je přesně jako moje babička s dědou, ti oba ještě žijí, mají pětašedesát, a u nich být na prázdninách bylo peklo - nic jsme nemohli, ani napít se při jjídle, pořád nám vše zakazovala, buzerovala, mamce vyčítala, že máme moc hraček atd , atd. takže myse měli doma skvěle, k našim přirozený respekt a tam to bylo za trest...................... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
28. led 2010 ve 14:35  • Odpověz
Ahoj maminky,ráda bych se s vámi scházela.Termín mám ke konci srpna podle PM,ale spíš myslím,že září.Vy jste tu všechny pouze zářijové maminky?
28. led 2010 v 16:50  •  3 děti  • Odpověz
autor
petja: ahojky, jj, jsme, ale jedna slečna má taky termín na konci srpna a jedna ho bude mít možná na začátku února spíš...........
28. led 2010 v 16:54  • Odpověz
...února?
28. led 2010 v 17:13  •  3 děti  • Odpověz
autor
petja: ježišmarja října, já nevím, nad čím přemýšlím......................promin,........... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
28. led 2010 v 17:22  • Odpověz
Ahojky holky, já mám dle mudr 3.9, ale myslím, že to spíš taky bude dřív, Páta šel císařem, ale do porodky jsme jeli kvůli kontrakcím o 2 týdny dřív, takže to až na září taky nevidím... Kokuám Petjo že máme ty prvničky stejně staré:slight_smile: Jojo babičky, to je kapitola sama o sobě, my bydlíme v bytě s prababičkou a to je teda nadílka, už nikdy víc bych do toho nešla! Ale mám tady aspon super tchýni, která si Pátu bere moc ráda, ne že by ho měla moc často, ale až ted budu obíhat pořád doktory, ještě ráda jí ho budu dávat, on jí má moc rád a i naše, jen k tě jezdíme méně a když chci hlídání, musím si o něj říct:frowning2:
28. led 2010 v 18:50  • Odpověz
Tak mi dnes vtipně dorazil z ministerstva dopis o zařazení do oboru a specializační index, když mám jít do té práce, že :grinning: Ach jo, dámy, to jsme to s mužem vymňoukli, tu mojí kariéru :sweat_smile: :sweat_smile:

Petjo já myslím, že je tu termínově velmi široký rozptyl od konce srpna do začátku října (což budu asi i já :grinning: ))

No já se opravdu nad třetím těhu extra nedojímám, ostatně už v tom druhém jsem zpravidla v poradně nevěděla, v kterém jsem týdnu...aspoň, že trimestr jsem si pomatovala, že :grinning: A stavy na omdlívání jsem nikdy neměla a kupodivu, v tomhle těhu se objevily...už se mi párkrát tak zamotala hlava a udělalo černo před očima, že jsem si musela sednout na zem a rozdýchat to, naštěstí zatím jen doma, venku jako nevím....tak snad to brzo přejde, potřebuju fungovat naplno, hlídat tady tu naší malou zoo to není pro padavky :grinning: :grinning: Tak už jen 4 dny a dozvíme se, načem jsme...ale je mi furt docela blbě a blivno...
28. led 2010 v 18:50  • Odpověz
No bezva, tak koníkuju a menší dítě se mi mezitím posralo tak, že to má až v ponožkách...vskutku excelentní výkon,blééééé. Dámy loučím se a jdu se konečně poblít, tohle asi neustojím :grinning: :grinning: :grinning:
28. led 2010 v 18:57  • Odpověz
No jo, mě stačí kakání v nočníku a zvedá se mi žaludek, Páta už si zvykl, že po jeho nočníkové aktivitě strašně větrám, abych to přežila:slight_smile: tak snad si to Lamio ustála:slight_smile:
28. led 2010 v 19:04  • Odpověz
Ustála, nacpala jsem znečištěné dítko otci :grinning: :grinning: :grinning: Teď už se obě masakrují ve vaně a já chystám večeři, dozor drží tatínek :sunglasses:
28. led 2010 v 19:06  • Odpověz
Ahoj ve spolek :slight_smile: už jsem vás dočetla, ale je to fuška, teda :grinning:...pořád lavíruju mezi žaludkem na vodě a zvracením, po jídle mi pupek vyskakuje až nehorázně...tak maskuju, aby se to zatím neprovalilo....chceme s oficiální novinou počkat, až po NT screeningu, když dopadne dobře....příští týden jdu na krev, 9.2. do poradny na kontrolu a pro průkazku, juchůůůůůůů :grinning: a dozvím se termín screeningu, resp.ultrazvukové části.

Petja, já mám termín na konci srpna taky :wink:
28. led 2010 v 19:08  • Odpověz
Rennu mě v Gennetu tvrdili, že se NT screening, teda ten ultrazvuk, dělá mezi 12 až 14 týdnem... já se taky zatím snažím maskovat, dneska se ale už i manželova kolegyně ptala v práci manži, jestli jsem těhu, včera nás potkala v obchodě a manža tvrdil, že by snad o tom něco věděl, vtipálek:slight_smile: ale potkat mě večer, tak by mu nevěřila,to už se nedá přehlédnout, takhle si asi myslím že jsem pěkně přibrala...
28. led 2010 v 19:14  • Odpověz
mirdisek: jojo, termínově to souhlasí, mně část screeningu udělá moje gynekoložka a UTZ musí dělat akreditované pracoviště....což by vycházelo, začátkem 12tt poradna a pak ten screening....už abych to měla za sebou...těším se až uvidím mimi, ale hlavně at je v pořádku :slight_smile: a pak už sem tam koupím něco do výbavičky...zatím jen slintám v obchodech :grinning:
28. led 2010 v 19:23  • Odpověz
Holky moc to s tou výbavičkou nepřehánějte, většinou je doopravdy potřeba tak třetina věcí ze seznamů co kolují na netu, MK nebo v časopisech o dětech....jsou to fakt vyhozené prachy....Btw na netu se dá koupit spousta věcí z druhé ruky skoro nepoužívaných za zlomek ceny nových.
28. led 2010 v 19:32  • Odpověz
ahojky těhulky!
lam mě se dneska dítko taky prosralo durch :grinning: . jsem ho musela vysprchovat ve vaně, měl to až za ušima, to jsem ještě nezažila. nevím ,co bych dělala, kdyby se nám to stalo někde venku :sweat_smile: :grinning:
žaludek mi plave, ale až tak ne, na blití to není, spíš taková slabost. a už 2 dny mě dost bolí břicho, asi jak furt něco tahám. ale co mám dělat, že.
v pondělí konečně zavolám k dr a objednám se. doufám, že to bude ok. u janka jsem to taky všechno děsně řešila a děsně jsem se bála, ale teď jsem zatím taková statečnější.
jo a je to možný, že mi už v nějakým 5 tt vyskakuje břichoň? nebo to mám z toho jak se cpu? při prvním na mě nikdo nic nepoznal až když jsem byla tak 6měsíc.
28. led 2010 v 19:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.