• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@suik Tak s tou čičinou to musíš přijmout jak to je,prostě chlupy z ní jsou,ona je krátkosrstá? Zase izolovat od ní mimi úplně nemůžeš a ani by to nebylo dobrý.Musíš se orientovat na světlé barvy,pokud je světlá..
Já jsem si komplet do porodky sestavila sama.Mám body s krátkým,na to halenu na zavazování s dlouhým,dlouhý dupky a ponožky,tenkou čepičku a dlouhej rukáv míkinku,pokud by to šlo už nějak do podzimu.Já beru 56vel. i kdyby mělo mimi 4kg,pořád mu to bude velký :wink:

@rennu Tak možná můžeš očistky očekávat taky delší dobu a silné,to chce fakt k tomu přistupovat individuálně,s menstruací to má co dělat.Já hledala a zas budu hledat info a rady v knize od Stadelmannové,Zdravé těhotenství,přirozený porod,už ji zase vydávají,tak si pořiď,pokud chceš,po prvním porodu to byl můj skvělý rádce,našla jsem tam odpověď na každou otázku :wink:
10. črc 2010 v 10:57  •  3 děti  • Odpověz
No,u nás se rozjíždí pořádnej pařák,jdu vařit,dnes budu smažit cuketu a brambor k tomu,na víc nemám chuť,je to docela lehký a malej taky nevypadá,že by byl hladovej,zrovna papká jablko a je spoko
10. črc 2010 v 10:59  •  3 děti  • Odpověz
@suik vím, jak to bylo u našich, když měli kocoura.....nebo u známých, co mají pejsky, co línají....nejhorší jsou krátkosrstý plemena....naštěstí náš kříženec "kokršír" nelíná :grinning: :grinning: Ale je zajímavý, jak mi jako alergikovi vadí jen některá plemena :slight_smile: Jinak ručníků i osušek máme dost, ale dost jich je flekatejch a nevypratelnejch, takže ty rozstříhám pro psa na tlapky a manža má za úkol koupit v Ikee, mají mít levný ty jejich jednobarevný a ty mám ráda...tak uvidím, s čím přijede :grinning:
10. črc 2010 v 11:02  • Odpověz
@petja já budu vařit až manža zahlásí, že jede z Prahy....snídala jsem v sedm, pak jsem slupla pár angreštů a nemám hlad....Cuketu mám tqaky, smaženou jsme měli minulý víkend, tak přemýšlím, co z ní udělám....asi ji přidámm do směsi na těstoviny nebo lečo :slight_smile: Po knížce se juknu, slyšela jsem o ní jen a jen chválu :wink:
10. črc 2010 v 11:05  • Odpověz
My máme psy ši-tzu,taky nelínají,ale my jemáme ostříhany,co jsme na dědině,není tolik času je co dva dny čeat,tak je stříháme a jsou taky spoko.
10. črc 2010 v 11:10  •  3 děti  • Odpověz
Holky a Alisek porodila Honzíka přirozeně,nebo šla na císaře,nevíte?
10. črc 2010 v 11:11  •  3 děti  • Odpověz
holky já jsem úplně hotovson ..umyla jsem koupelky, uklidila trochu kuchyň a obývák, vyslíkla prádlo a dala prát a ušulal švestkové knedlíky a jsem zplavená až hrůza

@petja: beru si svou pa - přesně jak píšeš - může se stát cokoli a je fajn tam mít někoho, kdo kope za tvé zájmy
@safryy: taky máme nějakou dopolední dioskošku nebo co :grinning:

ad čůrání v noci - jsem zjistila, že to je v hlavě :grinning: ....jak jsme byli na té chatě, tam se muselo po schodech, které byly spíš žebřík - no a to jsem si jo rozmyslela, jestli po tom půjdu po tmě čůrat a nebo to vydržím :grinning: ....a vydržela :grinning:

@suik: on je hlavně na houby - se šátkem máš prcka na pevnou a můžeš s ním dělat cokoli (klidně i vysávat schody apod. :slight_smile:).....ten vak je na volno ...je hrubý, odstávací ....no na prd

zásoby vložek nedělám ...všude se píše, že očistky jsou silnější ms ...no to mě málem omylo, protože už tak ze mě leje jak z bvodovodu .....ale moje očistky se rovnaly třem dnům lehkého špinění

@sui: taky nemám soupravičku ..nějak to nakombinuju
10. črc 2010 v 11:26  • Odpověz
@rennu: neboj ....viz předchozí příspěvek - se sílou ms to může a nemusí souviset ...j;ko u mě :wink:
10. črc 2010 v 11:27  • Odpověz
dobré poledne, tak jsme se dneska pustili do uklízení, tak jsem ráda, že to máme už v tom vedru z krku, uf :grinning:. Jen na praní pro mimi stále nedošlo, přítel má spotřebu triček velikou, tak musí mimísek ještě chvíli počkat. :grinning:. Jen ještě udělat oběd, ale u nás jak jsou hici tak se obědvá tak kolem 2 :wink:
@pet.s : tak super, že jste o.k. já teda vůbec netuším co to je biometrie :pensive:
@hupcza : vy jste používali manducu od narození? Chci jí pořizovat jen jsem si říkala, že to pro čerstvé mimi nebude asi ideální, nebo jo?
@mia0101 : jasně že můžeš k nám :slight_smile:
@kovalda : díky, dneska nebo zítra do tesca jedem, tak mrknu :wink:
@kovalda : teda ty jsi akčňák malovat v tomhle stavu a vedru, fíha
@suik : tak to máme to samý, vytřela jsem koupelnu, a koukám opět vidím bafíkovi chlupy, jsou fakt všude, neuvěřitelný kam se dostanou :angry:
10. črc 2010 v 11:40  • Odpověz
tak to já zas nevím co to silná MS je, až jsem se bála, jestli je to normální, ale po 13 letech braní HA se asi není čemu divit, takže čekám cokoliv :unamused:
10. črc 2010 v 11:45  • Odpověz
@hupcza ahoja, heye a ty si pro manducu s tou vlozkou?? ja stale nevim, v satku vetsi ditko nosit nechci, manduca je i pro starsí pak.....porad zkusenosti...
10. črc 2010 v 11:52  • Odpověz
@mia0101 do homeopatik nebo bachové krizové esence na spaní :wink:
10. črc 2010 v 11:54  • Odpověz
Ahoj holky,
moc děkuju předem za všechny gratulace.
Fotky už mám, tak můžete mrknout http://www.modrykonik.cz/fotoblog/alisek/album/nas-honzicek-od-narozeni/
10. črc 2010 ve 12:11  • Odpověz
@lio No Bachovy esence jsou luxus :dizzy_face:
10. črc 2010 ve 12:16  •  3 děti  • Odpověz
@beru3nek + lio: já kupovala manducu až ve třech měsících ...novorozeneckou vložku jsme vůbec nepožívali
a ještě do půl roku jsme na doma používala jen šátek ..manducu jen na dovču na hory, nebo do obchodu apod.
mi osobně na maluška mnohem víc sedí ten šátek - je v něm jakoby schoulený, dá se schovat před sluníčkem atd. - prostě když má potřebu mámy a zbytek mu je šumák
manduca je dle mého lepší na prcka, co už potřebuje sledovat okolí
ale každý to má jinak

já taky brala 12 let ..ale na síle to fakt neubralo
a očistky teda byly pidi
no a pro ty, které se těší stejně naivně jako já, že si užijou dobu bez ms mám "skvělou" zprávu - já dostala prvnáí ms 3 dny po šestinedělí ....každý mě uklidňoval, že to se stává, ale určo nebude už pravidelná ....a ono jo ....každých 28 dní tu byla ......potvora červená
10. črc 2010 ve 12:17  • Odpověz
@hupcza a neaký tip na šátek? se bojím že si z něj oddělám záda, takže bych ho využila jen fakt pro první měsíce pro mimčo, pak bych šla do manducy asi
10. črc 2010 ve 12:20  • Odpověz
@petja je černobílá....já ji miluju, i jsem si na ty chlupy zvykla, ale když uklízím ( nejsem moc uklízecí typ, tak se k tomu musím donutit), tak chci aby to aspoň chvilku bylo vidět! Jenže už když je nezdar při akci, tak zuřím....tady máme bílou dlažbu a v minulém bytě světlou plovoučku, to bylo k vzteku....
Dneska jsem ji za "trest" vykoupala, už to teda potřebovala, tu bílou část měla nějakou žlutou. :grinning:

já mám velikosti anglický - takže 0-1 měsíc, to je myslím ta 56 ne?

Stadelmanovou taky doporučuju, tu by měli dávat v orginaci místo těch boxíků s nesmyslama :grinning: .... je to moc dobře napsaný a hodně mě to uklidňuje když to pročítám. Ani nemám pocit, že bych potřebovala nějakej kurz, je tam všechno. A vyhovuje mi, že i když podporuje alternativu, není striktně dogmatická.
Mám ještě jednu, od nějaké američanky, Průvodce přemýšlivé ženy těhotenstvím.... nebo tak nějak a ta mi přijde striktnější, ale taky je to dobrý.
10. črc 2010 ve 12:22  • Odpověz
@lio: já mám vatanai ....byla jsme s ním spokojená, ale budu měnit
důvody - mám 4,5 a s prckem vážu hlavně kolíbku - jednoduchý úvaz, na který stačí 2 m - takže tam zbytečně nedbývá (ale když si dělal manža kříž s kapsou, zase to bylo hraniční :grinning:)
no a je to pevný šátek, což znamená, že trošku složitější na vázání a přesnost
když jsem byla s jedním prckem, nevadilo mi, že třeba u obchodu to 2x převážu, ale při představě, že kolem mě bude pobíhat 17měsíční divoký ondráš, asi to bude chtít něco operativnějšího:grinning:
zavažuju i toto http://www.mamaja.cz/satky-na-noseni-deti/close-baby-nositko .....ale ještě jsem to neviděl "na živo" musím tam někdy zafrčet ....no asi brzy :grinning:
10. črc 2010 ve 12:24  • Odpověz
@hupcza ty jo to sou ceny
tak to fakt nevím do čeho jít
10. črc 2010 ve 12:32  • Odpověz
Holky díky za gratulace, je to mrňousek malinkej ale nejkrásnější miminko jako pro každou mámu. Honzík dýchá sám, za což jsem vděčná protože mě udržovali od pondělí na kortikoidech aby se dotvořily plíce, apgar score měl 9,10,10, což jsem ani nečekala. Rodila jsem přirozeně a rychle, celkový porod od první kontrakce trval 2hodiny, ani porodní asistentky a lékař to nečekali tak rychle, manžel to málem nestihnul, přišel na sál a za necelých 10min. byl Honzík na světě. Byl to frčák.
10. črc 2010 ve 12:36  • Odpověz
Mě ta manduca taky přijde lepší na větší děti....včera jsem četla, že dítko co samo nesedí by nemělo mít ručky venku a to se mi zdá, že u manducy nějak nejde ohlídat....u šátku se mi líbí, že se dá uvázat kapsička jako u klokana a v tom mít miminko a nikde nic nekouká....taky je variabilnější.

@lio já jsem objednala šátek z Ameriky, (mám ho v albu) ale je elastickej - takže spíše na malý miminko na doma a na vyzkoušení. Pak chci kupovat Zaru elevil, to už je ale větší investice, tak chci počkat, jak nám to půjde.
Manducu pak pro tátu na výlety....

@beru3nek já taky skoro nevím co je to menstruace - jednak díky antikoncepci, ale i potom, co jsem to půl roku nebrala nic moc. Tak jsem zvědavá....

mě se moc "líbí" takový ty doporučení, že když třeba krvácíte na konci těhotenství, tak pokud je to silný jako menses, tak hned do nemocnice.....jenže co je silný jako menses? :sweat_smile:
10. črc 2010 ve 12:37  • Odpověz
@alisek tak to je dobře, že jsi měla tak hezký porod, a Honzíček vypadá moc pěkně, takovej hlaďoučkej a vykrmenej :wink: ani mi nepřijde tak malinkej, ale to z fotky nejde poznat. No kluk jako buk!
10. črc 2010 ve 12:39  • Odpověz
@alisek Teda to byl fofr porod, jsem moc ráda, že je klučík v pořádku :slight_smile: A že dýchá sám, bomba :wink: Ted jen abyy povyrostl a zesílil a už abys ho měla doma u sebe, že? :slight_smile: :slight_smile:
10. črc 2010 ve 12:42  • Odpověz
@suik no jo ale u manducy delaj ted novorozeneckou vložku ze který ti to mimi nekouká.....tak nevím
10. črc 2010 ve 12:43  • Odpověz
@alisek: no tak to je frajer ..apgar luxusní ..je moc fajn, že už nepotřebuje ventilaci ...bojovníček :wink:

@suik: já myslím, že každá ženská ví přesně, jak vypadá průlměrná ms průměrné ženské :grinning: :grinning: :grinning:
10. črc 2010 ve 12:43  • Odpověz
@alisek takovej rychlej porod, aspon neaký pozitivum, a honzík je pašák, jen tak dál
10. črc 2010 ve 12:44  • Odpověz
a jéééje ..máme tu první škytavku
10. črc 2010 ve 12:49  • Odpověz
@alisek moc a moc gratuluju :slight_smile:
10. črc 2010 ve 12:52  • Odpověz
@hupcza no nevim nevim :grinning:
co je průměrná ženská? To existuje? :grinning:
@lio já jsem manducu nestudovala....
10. črc 2010 ve 12:56  • Odpověz
@alisek ...to je bomba, ze dycha sam...taky mi neprijde tak malinkaty....vypada celkem dopecene :slight_smile: A rychlost porodu taky super :wink:
Ad satky...ja mam koupeny elastictejsi...mam dojem, ze jako pro uplneho zacatecnika se mi bude uvazovat o fous lepe ( snad ) ...a mam moby wrap :wink:

@hupcza ...prvni skytavku? Tak uz to zacalo co? Myslim, ze jsi psala, ze Ti Ondrasek skytal casto. Nase prdelka teda skyta vydatne a nekolikrat denne....Cim to vubec je, ze skytaji? Ze si loknou vice plodovky nebo proc?
10. črc 2010 ve 13:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.