• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@alisek : Strašně moooooooooooc gratuluju k Honzíkovi... :dizzy_face: :dizzy_face: Je nádherný a přeji mu hodně štěstíčka a zdravíčka do života!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
10. črc 2010 v 15:31  • Odpověz
@safryy: jé, podařilo se ti bříško hezky blejsknout s hrbolem vlevo :slight_smile:. Já většinou nemám nic na focení po ruce a když se zvednu, tak se i malá přemístí :slight_smile:

@hanncca: jj, to je přesný, záda bolí, žebra bolí a na záchod několikrát za noc :grinning:

@beru3nek: já osobní zkušenost s Manducou a novouškem nemám, ale kamarádky "spolubojovnice" z diskuze ano - asi 3 nosejí už od narození v manduce a spokojenost. Ale samo že nevím, jestli tam to mimčo vlaje či ne. My kupujeme manducu i šátek hned, ale manža chce i šátkovat - příští týden jdeme na kurz vázání :slight_smile:

@lio: vy to teda máte taky hezky naplánovaný - 4 rodinné oslavy a mimčo může ven :slight_smile:

@antana: tak super, že tašku máš nachystanou :slight_smile:
10. črc 2010 v 15:33  • Odpověz
@hupcza: jj, to číslování oblečení je zážitek, včera jsem z toho rostla, když jsem třídila mimi věci a některá 74 byla menší než 62. :confounded: :astonished:

@safryy: jé slavnosti - koně, dudy, ... to bude paráda :slight_smile:

@hanncca: na skautskej tábor? On je vedoucí? No tak to je prima chlap, ne? :slight_smile:
10. črc 2010 v 15:38  • Odpověz
@kovalda on tam už několikrát jel jako kuchař, ale letos nedostal volno v práci, tak tam jezdí, jakmile má volno. takže včera přijel v 8 večer, vykoupal se, najedl a odjel. ale jo, dětičky ho maj rádi:slight_smile: a on to s nima taky umí, tak jsem ráda...taky mi furt říká, že by nejradši, aby se mimčo narodilo aspoň u 3letý, aby s ním mohl dělat kraviny :grinning: :grinning:
10. črc 2010 v 15:48  • Odpověz
@beru3nek Jo,je to dost drahá knížka,já za ni v knihkupectví platila 350 před 3lety.Ale vracím se k ní moc
@rennu já taky extra netuším,čím mě malej zrovna kulí bříškem.
Švagrová porodila klučinu 4,15 a vel.56 měli přes měsíc.A ty velikosti jsou kolikrát divný,já už to pak brala podle oka,ale babi vzala co jí řekli v obchodě a buď sme to neměli na sobě,nebo možná 2x.No a kolikrát třeba v CA jsem koupila ponožky po pěti párech a jeden buď k sobě neseděl nebo byl o 2čísla větší než ty ostatní.No číslujou a dávají to dohromady zas jen lidi :grinning:
Jdu dělat mýdlovej sliz,další z restů co ještě chybí pro období plen,co nás čeká :sweat_smile:
10. črc 2010 v 15:52  •  3 děti  • Odpověz
autor
ant. jezdíme se koupak jak kdy, do kostelce, do hluku, kam se nám chce.......
petja. jj, malá bude Laura, já nejsem, je to jenom nick tady....... a díky za pochvalu foto.....
kov. já se tomu číslování smála taky, jak jsem to třídila tento týden...... každé jinak :slight_smile:
snažila jsem se dočíst, ale je toho hrozně moc- takže dotaz - vychvalujete tady nějakou knížku - jedná se o Nejšťastnější miminko v okolí? já jen co pořídit? a čeho se to týká? péče nebo spíš psychologie?
10. črc 2010 v 16:00  • Odpověz
@antana123 no jako datum pekny, ale já počítám ten týden dřív tzn 2.-8.8.-))) a já od 26.7. budu fungovat naplno, procházky zajedu juknout do práce, za kámoškou a tak :slight_smile: a uvidíme
10. črc 2010 v 16:01  • Odpověz
autor
alisek. honzíček je maličký, apgar parádní teda, a porod rychlovka....... takže ted už jenom at roste a je v pořádku. a jak dlouho bude muset být v nemocnici, nevíš?
10. črc 2010 v 16:01  • Odpověz
@laurinka.22 píše to dětský pediatr a poukazuje na to, že mimisům chybí ještě 3 mes v bříšku, tzv poslední trimestr, kdy některá mimi těžko zvládají tu adaptaci, a má tam pár zásad , houpání, chování, tšení, zavinování, kdy to umožní utišit dítě a dodat mu pocit bezpečí, hezky to tam vysvětuje proč a jak i to, že první tři měs se mimi nerozmazlí houpáním a chováním, naopak získá jistotu a pak je lépe připraveno. dává příklad jak se mládata povětšinou rodí už schopné stát a běhat, jen ta naše mimina neudrží ani packu u pusinky atd....
10. črc 2010 v 16:05  • Odpověz
@kovalda a to sme prosím nic neplánovali, se to sešlo, ostatně mamča mela termín porodu 9 dní po jejích narozkách, tak sem 11tý den :slight_smile:
10. črc 2010 v 16:07  • Odpověz
@rennu taky nemám tucha čím do mě malej buší, tuhle mi gyn říkala, když sem se divila, že už ve 29tt sme hlavičkou dolů, že to snad poznám, kde kope ne ? říkám kde kope poznám, ale zda to sou kopance, či boxance to nevím :grinning:
a ted mám pocit že se mele nějak všude, asi jak se protahuje, se mi vlní celej břuch, tak jen doufám, že se nerozhodl přerotovat, to by mi ještě scházelo
10. črc 2010 v 16:10  • Odpověz
@hannca u vody nejsem, ale obalená mokrejma ručníkama sem.-))
10. črc 2010 v 16:13  • Odpověz
Holky, tak takovýhle tropy mají být až do konce července :astonished: :confounded:
10. črc 2010 v 16:36  • Odpověz
Ahoj holky mohla bych mít dotaz..Mam nějaké divné bolesti v kříži myslíte že se už jedna o porod?
10. črc 2010 v 16:37  • Odpověz
@rennu hnus, jinak, jsem koukla do červencovek, tak už se to tam rozrodilo, asi tím horkem.-))))

10. črc 2010 v 16:38  • Odpověz
@vally. v tvým týdnu nestraš, pokud tě bolí jen v kříži, tak to k porodu nebude ne? taky mě občas bolelo v kříži, ale pokud k tomu nebyly bolesti podbříška jako na ms tak sem byla v klidu
10. črc 2010 v 16:40  • Odpověz
no právě že to je i stěma blestma a mírným tvrdnutím..docela panikařím protože mám už čípek 1cm a beru leky proti křečím ale dneska nějak nezabiraji..Teda začlo mi to asi před 10 min. a drží to do ted, tak vubec nevím co to je..první jsem totiž rodila cisařem tak jsem kontrakce vubec neměla tak tu bolest neznám..Připadám si jak debil že se tak hloupě ptám :frowning2:
10. črc 2010 v 16:43  • Odpověz
@vally. tak pokud nejsi sama doma, vlez do vany, chvíli tam pobuď a uvidíš zda to přejde nebo ne, taky mám zkracený čipek a beru prášky, takže hlavně nepanikař. Můžou to bejt jen poslíčci, ty po vaně ustanou, ale chvíli v ní pobuď.....pokud je to k porodu tak do vany jdi pokud nejsi sama doma abys mohla případně rychle jet
10. črc 2010 v 16:46  • Odpověz
@vally. já mám taky tvvrdnutí a bolesti jako na MS..i několikrát denně, beru hořčk, prášky mám ještě jiný, co máám v případě nouze vzít na noc :sweat_smile: Můžou to být i poslíčci...jinak já mám ležet taky kvůli zkracujccímu se čípku a kleslé děloze...ale po 14dnech se to zlepšilo, tak už doma poklízím....neboj, nic to nebude, hod si nožky nahoru a víc odpočvej :wink: nebo zkus teplou sprchu....
10. črc 2010 v 16:49  • Odpověz
No právě že podle doktora jsem plně připravena k porodu, malá že už naléhá. Ted to jen co nejdyl vydržet .. Ale právě mi přišlo divný že mě to tak dlouho drží v kuse, když je všude psané že to trvá tak par minutek..a mě od 16:30 ta bolest v kříži tlak na břicho ( jako by malá uhybala :slight_smile: ) a bolesti jak při ms.. docela divný
10. črc 2010 v 16:49  • Odpověz
@lio přesně, nepanikařit!...i když jak to chytne mě, tak taky zrovna klidná nejsem :sweat_smile:
10. črc 2010 v 16:51  • Odpověz
@vally. kontrakce sílí a zkracují interval..poslíčci je třeba stálá bolest, mě to bralo v kuse celou noc, žádné interval\ nic, v kuse....tak počkej, nebo zkus tu vanu a kdyžtak se jeď nechat zkontrolovat zvlášt s tvým nálezem
10. črc 2010 v 16:53  • Odpověz
@rennu me dyz to chytlo prve, tak se mi z toho chtělo na wc jak sem byla poto strachy, zda už to není ono a skoro sem jančila, že rodit ještě nechci a z postele sem se nehla :slight_smile:)))
10. črc 2010 v 16:54  • Odpověz
@vally. taky mě to občas chytne na delší dobu než pár minut.....já měla dělohu dole už začátkem června, navíc malej je KP, tuším, že nacpanej v dolní půlce břicha...neboj :wink:
@rennu s našimi nálezy se každá bolístka snáší hůř s vědomím, že už to může přijít klidně tedd.,
U prvního těhu jsem ve vašech týdnech měla malého venku :slight_smile: a proto mě ted děsí ten 32 tyden .. Nohy jsou nahoře vana se napuští, moc děkuji, ale stejně uvažuju že počkam a při nejhorším si zajedu poležet pár dní do hotelu za 60kč na noc :slight_smile:
10. črc 2010 v 16:55  • Odpověz
@lio jj, to je jasný..tak ty jsi přeci jen dál...já dnes 33+0 :dizzy_face:
10. črc 2010 v 16:56  • Odpověz
@vally. no šak já ležím a držím od 20tt, to že dojdu až sem sem si ani ve snu nepředstavovala
hlavně klid a uvidíš po vaně.....držím palce, kdyžtak dej vědět
10. črc 2010 v 16:56  • Odpověz
@vally. pokud si nejsi jistá, radši se fakt nechat zkontrolovat...lepší jet tam zbytečně než pozdě :wink: Já už jednou taky plašila v porodce na pohotovosti, v 27tt tuším
10. črc 2010 v 16:58  • Odpověz
@rennu já budu v úterý 35+0 hurááá
10. črc 2010 v 16:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.