• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Souhlasím s Lamiou, je fakt, že ne vše se použije, já třeba dokupoval malé velikosti, Páta byl hodně mlaičký a ve všem mi plaval a je fakt, že ty mimi věci se vůbec neponičí, dokud nejsou příkrmy, tak i z druhé ruky je to jako nové... Laterno, to víš že je to možné, u druhého prostě vyskočí dřív:slight_smile:
28. led 2010 v 19:42  • Odpověz
holky nebojte, s výbavičkou to přehánět nehodlám, nejsou finance......navíc mám pocit, že rodiče mají něco schované po nás, což na doma užijeme určo a jen pár kousků k doktorce se dokoupí....
28. led 2010 v 19:54  • Odpověz
Laterno o tom tahání mi povídej,dnes jsem tahala kočár naložený oběma dětma asi 2 hodiny po venku v tom rozbředlém sněhu, vč. výstupu do jednoho opravdu hnusného kopce, no měla jsem dost, jestli mimi přežilo tohle....ale zas máme aspoň tělocvik, že :grinning: Já jinak moc necvičím, nalítám se kolem holek dost, tak večer občas chvíli posiluju, ale jinak tu svojí tělesnou schránku dost šidím....Hele kamarádka měla v druhém těhu taky bříško hned jak počůrala papírek, holt už ta břišní stěna v prvním těhu trochu povolila, tak je to vidět dřív....na mě v prvním těhu nebylo nic poznat tak do začátku 7 měsíce a v druhém už to taky bylo patrné tak od 4.m....ono je to hrozně individuální, kdy ženské naskočí bříško,někomu fakt brzo...zas aspoň si můžeš připadat pěkně těhotně :slight_smile:

Já zatím bříško nepozoruju, ale mám pěkný prsa, včera se mi večer udělalo líp, tak jsme s manželem chvíli provozovali nějaké vyplavování endorfinů ve dvou a byl prsama naprosto unešenej :grinning: :grinning: :grinning:
28. led 2010 v 19:58  • Odpověz
Rennu ono je to mimčům naštěstí naprosto šumák, jestli je to značkové nebo po rodičích, hlavně když je jim oblečení pohodlné, úplní mrňouskové většinou vůbec nemají rádi věci přes hlavu, totéž co se týče knoflíčků na zádech (dnes se doporučuje u miminek spaní na boku nebo zádíčkách, na bříšku ne, tak ty knoflíky celkem vadí...) a výrobcům je to úplně fuk, tak bacha....na nejmenší děti jsou báječný třeba bodýčka, co se dají celá rozepnout a obléknout jako kabátek, ne přes hlavu, super a za dobrou cenu mívají třeba v CA, já je milovala, neb jsem je koupila na Anču úplně náhodou, jinak jsem měla spoustu body přes hlavu a to byla madam nepříčetná při oblékání....Tak si to pěkně užij, fakt je, že to mazlení s výbavičkou si člověk užije jen v prvním těhu a ono to má něco do sebe :slight_smile:
28. led 2010 ve 20:03  • Odpověz
lami :grinning: :grinning: :grinning:

mě teda břuch vyskočil, někdy si připadám jak ve čtvrtým měsíci :sweat_smile: ale jinak věci všechny obleču, jen ten pupek čouhá ven :stuck_out_tongue_closed_eyes: už si ani nevzpomínám, jak to bylo při Tomášovi na začátku, začla jsem si fotit břuch někdy od 13tt...aspoň to teď můžu porovnávat :slight_smile: :slight_smile:

jinak já věci pro Tomáše kupovala zásadně z druhý ruky a koupila jsem rovnou balík věcí, na aukru mi to vyšlo třeba 15kč za kus a bylo toho třeba 60ks, takže vystaráno a opravdu toho neni moc potřeba :wink:
jen jak každý říká, že to mimčo z toho rychle vyroste u nás teda neplatilo :sweat_smile: :sweat_smile: Tomáš ještě teď nosí body 3-6 měsíců a ty do 3měsíce nosil skoro do 6.m :sweat_smile: :sweat_smile:

a taky některý velikosti fakt neseděli, Tomáš nosí ještě teď jedny dupky 62 a co jsem měla dvoje 68, tak už mu nebyly někdy ve 5.měsíci :rolling_eyes: :rolling_eyes:

a ještě s tím břuchem, začneme s Tomášem od 8. února chodit na plavání, tak aspoň nebudu mít mindrák ze špeků a můžu to svádět na těhu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
28. led 2010 ve 20:11  • Odpověz
lamia: právě, mimískům je to šumák a já budu ráda, že bude mít co na převlékání na doma a tak....oblečky mají krásný, ale taktéž pekelně drahý....ale jako většina ženskejch bude chít mít svoje mimi načančaný :grinning: :grinning: ale s mírou, vždyt z toho prcek vyroste... :grinning: Jinak dík za rady na zapínání, to si budu pamatovat :wink:
28. led 2010 ve 20:12  • Odpověz
Ojo náhodou plavčo je v těhu super, já byla naposledy s Aničkou na plavání ještě 3 dny před porodem Johanky, instruktorky si ze mě dělaly srandu jestli jako plánuju rodit do vody :grinning: :grinning: :grinning:
28. led 2010 ve 20:15  • Odpověz
lami, a měla si nějaký spěšl těhu plavky?? :slight_smile:

rennu, jak píše lami, orpavu jsou nějlepší bodýčky, co se dají celá rozepnout :wink: já mám takový asi jen 3, ale byli naprosto super, jak je to mimčo ještě nestabilní, tak čím méně manipulace, tím lépe :wink: ale i body přes hlavu nám nevadí...akorát mi teda naštvalo, že jsem nikde nemohla sehnat celorozepínací mikiny pro větší bez kapuce :rolling_eyes: :rolling_eyes: tak jsem malýmu upletla svetr :slight_smile: a teď pletu vestu :slight_smile: :slight_smile:
a určo pořiď čepičky na šňůrky :wink:

tak páá holky
28. led 2010 ve 20:35  • Odpověz
Ahoj holky, tak se hlásím, že jsem přežila...ale pomohla mi Kouzelná školka...jsem to Markovi pustila a ležela na gauči, chvilku jsem asi i spala...protože ke mě přišel a dloubal mi oči s tím, že mám koukat na pohádku.... pak si lehl na mne.....tak jsme tu pěkně lenošili....ale jen 30 minut....
Dnes jsem vařila v sedě na židli.....a říkala jsem si, že to vozíčkáři musí mít těžké, protože jsem si pálila pořád loket, ale stát jsem minutu nevydržela...fakt doufám, že to přejde, protože musím fungovat.....

Tak se držte, jdu se umýt a spát.
DObrou a pohlaďte panděrka :slight_smile: .
28. led 2010 ve 21:08  • Odpověz
Ahoj holky těhulky, pročetla jsem si Vaše rady, zkušenosti a postřehy a hned jsem klidnější. Čekáme naše první miminko, v Praze jsem jen krátce a zatím fungujeme v utajení (do třetího měsíce) a zjišťuju, že sdílená starost je poloviční a radost dvojnásobná. Takže jsem opravdu ráda, že nejsem jediná zvracející a rady vyzkouším. Chci se už konečně najíst bez návštěvy porcelánového oltáře...
Obduvuju všechny těhulky, která čekají podruhé nebo potřetí. Jsem ráda, že jsem ráda a to se starám jen o psa. V šest večer odpadám a ráno ve tři jsem svěží jako rybka:slight_smile: což je k ničemu, mě i okolí:slight_smile:

Přeji všem krásný čtvrtek nebo už pátek, bez zvracení a v pohodě:slight_smile:

PS: máte nějakou fintu na bolavá prsa? byla jsem zvyklá spát jen na břiše a to je nemožné, i na boku to bolí.. Děkuju moc.
28. led 2010 ve 22:43  • Odpověz
autor
ahojky ifwoman, vítám tě mezi námi......................
já teda zatím nezvracela a doufám, že už ani nebudu, takže tě docela lituju.......................a holky, co mají už doma prcka, nebo dva, ty taky moc a moc obdivuju....................
prsa mě osobně bolela hrozně po ovulce a asi ještě tři týdny, pak to polevilo a bolí jen třeba bradavky, když na ně sáhnu a nebo prsa z boku, a taky mi není moc příjemné chodit bez podprsenky..................ale vyloženě že bych si na ně nemohla lehnout, to neee......................
28. led 2010 ve 22:55  • Odpověz
krásné ránko všem :slight_smile:
já si dnes užívám vyjímečně volného dopoledne a odpočívám :slight_smile: po obědě musím vyrazit zase na přednášky.
ojo: jsi šikulka, že umíš plést....já kdysi začla plést šálu a nedopletla..... :grinning:
ifwoman: vítej, zvracím také....vadí mi plno pachů, od nádobí, vaření, lednice, po psí žrádlo atd.....takže taky radost :grinning: horko těžko zvládnu nákup, doma chci dát věci do lednice a už běžím.....ale zase si říkám, dokud zvracím, mimi je tam a snad v pořádku :grinning: ad. bolavá prsa, také jsem dřív spávala jedině na břiše, ted samo od sebe si tělo lehá na bok a záda...tak nevím, asi je to nějaký reflex.
Jinak krásn ý den všem :wink:
29. led 2010 v 09:05  • Odpověz
autor
rennu: já se učila plést od mamky kdysi ve dvanácti, ale pak mě to moc nebavilo, ale ted mě to nějak chytlo znova, tak taky zkouším svetříky pro mimi........... :grinning: :grinning: :grinning: ale jen tak pro zábavu, jinak mám na to mamku a babičku, ty jsou profesionálky.........
29. led 2010 v 09:09  • Odpověz
laurinka: jojo, asi tak.....kdysi mě to chtěla naučit babi a mami a to mě nebavilo, ale asi taky brzy začnu pokoušet a plést na mimi...teda pokoušet se, ono pletené věci jsou pekelně drahé. Jinak mamka kdysi také pletla a babi taky....ale bábince je už 87let, tak to po ní nemohu chtít, ale posnažím se sama...jen času kdyby bylo víc :sweat_smile:
29. led 2010 v 09:16  • Odpověz
Dobré ráno a vítám nově příchozí Ifwoman. Klidně s námi sdílej radost i starost, od toho jsme přece tady...

Na mě dneska v noci dolehla nějaká viróza či co... Chytla jsem to od malýho, ten před pár dny měl pořádnou rýmu. Teď už mu doznívá, ale za to se to rozjíždí u mě... :confounded: Ráno to bylo hrozný, už jsem si říkala, že asi malýho pošlu k sousedce na hlídání, ale nechci aby nakazil s tou trochu rýmou ještě jejího malýho... Takže jako obvykle ženský musí vydržet všechno... :rolling_eyes: :slight_smile:
29. led 2010 v 10:07  • Odpověz
ahojky :slight_smile:

tat, tak se brzy vykurýruj :slight_smile:

rennu, no mě to chytlo až nedavno :slight_smile: no taky jsem si na to mohla vzpomenout dřív, když jserm byla celý první těhu doma :sweat_smile: to by měl celou výbavu :grinning: :grinning: :grinning: přítelovo teta plete, ale jen ponožky, tak už Tomáš nějaký vyfasoval :slight_smile: a šálu jsem taky malýmu upletla, dvoubarevnou, to je fakt to nejjednoduší a nejrychlejší :wink: :grinning: :grinning:

jinak já taky byla zvyklá spát na břiše, ale jak břicho rostlo, tak samo tělo si zvykalo na spaní na boku :slight_smile: :slight_smile:

if, ahojky :slight_smile: já měla tento problém po porodu, jak se mi nalili prsa, tak to bolelo jak čert :frowning2: tak vím o čem mluvíš...no mě pomohlo spát v podprdě a hodně si podložit záda, že jsem spala jakoby v polosedu, to tě to pak nenutí se obracet na břicho :wink:
29. led 2010 v 10:19  • Odpověz
Jo jo, spaní v podrprsence někdy absolvoju už teď, jak jsou ty prsa svěšená, tak bolí daleko víc. Já jsem vůbec před prvním otěhotněním neuměla spát na zádech a jak jsem se to po císařském řezu rychle naučila... :sweat_smile: :grinning: If, určitě si zvykneš, mě dřív taky připadlo, že se na zádech nemůžu nikdy pohodlně vyspat, ale když ti nic jinýho nezbyde... Zvykneš si... Mě bolí taky prsa příšerně... Když je vypustím "z chlívku", mám pocit, že mi bolestí upadnou :grinning: Mám je ale větší, takže je to nevýhoda... :unamused:
29. led 2010 v 10:37  • Odpověz
Ahoj babulky, tak jsem zas tady :slight_smile: mě ted pořád trápí migrény, asi od toho utrogestanu, a ještě nic nevzít na bolest, to je hnus. Dnes jsem v prác, taki aspon nějaká změna.

A co probíráte? jak se máte?
29. led 2010 v 10:39  • Odpověz
koukám, že probíráte prsa, no poslední dobou mě taky skoro pořád bolí, a s velikostí spojená teda nejsem, až na mnažela. většinou spím na boku nebo na břichu a taky ted nemůžu kvůli kozenkám, takže se v noci pořád melu a měnim polohy.
29. led 2010 v 10:41  • Odpověz
Ahojky vespolek :grinning:

petja: jen vítej k nám, však ty datumy jsou jen takový orientační. :slight_smile:

lamia: no, tak do specializačního indexu vyplň specializaci určitě na porodnictví a následnou péči :grinning:, asi si to dáš už potřetí :slight_smile: No a řešení krizových situací jako hovno až v ponožce už zvládáš za 1*

rennu: taky se třesu si něco koupit pro prcka, ale už jsem dostala balík od jedné ségry a až poleví sníh, tak nafasuju od druhé ségry oblečky po neteřích a synovci. Co vím, tak je toho dost. Ale stejně mi to nedá a určitě něco pořídím na mimibazaru, tam se dá fakt super nakoupit a ty pidi věcičky jsou tam skoro zadara :slight_smile:

ifwoman: vítej a gratuluju. S těma bolavýma prsama mi to taky štve, že na nich nemůžu spát.

ojo: spát v podprdě? No nevím, jestli si tak pospím,jsem ráda, když ji večer sundavám. Ale zkusím to,
jestli to pomůže, tak co by ne :slight_smile:

Jé, kolegyňka dnes slaví narozky, tak jsem si mlaskla – sýrový chlebíček a medovník. Mňam a v pondělí má další kolegyně narozky :grinning:, takhle zaručeně moc nepřiberu, co? :grinning:
29. led 2010 v 10:51  • Odpověz
Ahoj, vítám Ifwoman, určitě s námi vše sdílej...to jsi měla vidět při mém prvním těhu v Září 2007, to měly holky ze mě velikou hlavu, protože jsem celé těhu musela ležet...takže hlava měla čas přemýšlet, a to byl konec :grinning: .

Jinak dnes je mi fajn, ráno jsem vstala a ještě než jsem oblékla malého a udělala mu snídani, rychle jsem slupla tatranku a vypila dva hrnky čaje a žádné mdloby, závratě, ani jsem nezvracela :wink: . Tak snad to vydrží, je pravda, že jsem Utrogestan začala raději zavádět, tak i to asi pomoho....

Jinak ta prsa..mě pomáhala sportovní podprsenka....byla pohodlná, dalo se v ní spát a hlavně prsa držela, takže nebolela...

Tak jdu skládat puzzle s malým, včera jsem tady ležela jako mrtvola, tak ať mu to vynahradím... :slight_smile:
29. led 2010 v 11:15  • Odpověz
jo holky, já myslela tu sportovní :slight_smile: teď mi to Naty připomněla :sweat_smile: už od loňskýho těhu jsem si koupila 2 lambády a taky nějakou tu sportovní a nemůžu si je vynachváli, normální už beru fakt málokdy...žádný kostice, nikde nic neškrtí a krásně sedí :wink:
a ani tu kojící jsem vůůůůbec nepoužívala, jen ty lambády, ale zase já mám pořád jen velikost B :sweat_smile:

kov, tak chlebíčky bych si taky dala líbit :grinning:

tux, co vím, tak si můžeš vzít paralen, třeba by ti od bolesti hlavy pomohl :wink:

jjinak já včera dostala obr chutě na ovoce, takže jsem dneska přítelovi nakázala vykoupit veškerý sortiment ovoce :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
29. led 2010 v 11:53  • Odpověz
Já taky spím v podprdě a to teda ne ve sportovní,jsem hoooodně prsatá, tak v ní vlastně spím už od června roku 2006, od té doby jsem buď furt těhu nebo kojím, tak ať nemám prsa až na zem, bojuju s gravitací i takhle :grinning:

Já už mám uvařeno, nakrmeno, uklizeno a nejradši bych odpadla, ovšem dítka jsou plná energie a řádí tu jak o život, tak si asi ještě počkám :grinning:
29. led 2010 ve 12:00  • Odpověz
Jinak já se dnes probudila uprostřed noci a přemýšlela o jménech o mimi.....asi mi už doopravdy hrabe....fakt je, že už jsem si na tu myšlenku třetího dítka celkem zvykla, jestli z toho bude mimoděl. těhu nebo MA tak to asi pěkně ořvu....no už jen do úterka, tak uvidíme, zatím se neobjevilo vůbec nic patologického, nic mě nebolí, žádná krev...tak snad mimouš roste :slight_smile:
29. led 2010 ve 12:07  • Odpověz
ojo: s těma sportovníma podprsenkama je to dobrý nápad, snad nějaké seženu. Normálně mám ale košíčky C a myslím, že teď už se dostávám k D, tak snad vyráběj i v padákových rozměrech :slight_smile:
Ovoce taky furt baštím a teď fakt extrémně mléčné výrobky.

lamia: čeče, že nejsi z těch dětí orvaná tak, abys spala celou noc? Ty ještě takhle uprostřed noci řešíš jména? Neboj, mimoděložní to nebude, bude to další krásnej zdravej rarach. A na jaký jména jsi teda přišla?
29. led 2010 ve 14:12  • Odpověz
ojo: jo a to jsem zapomněla, že jsem i chlebíček snídala. V pekárně měly dneska obzvláště vypečený, tak jsem neodolala jednomu vajíčkovému - vajíčko kolečko dole a na tom ještě nastrouhané, .... no mňamka :grinning:
29. led 2010 ve 14:13  • Odpověz
Kovaldo orvaná jsem jak jetel, ale to víš, tolik změn za tak krátkou dobu, to člověku se spaním zamává...jména vůbec nevím, líbí se mi David nebo Lea nebo Eva, ale on zas něco vymyslí manžel :grinning: :grinning: U nás jsou jména jeho doména, já jenom rodím :grinning: Johanka se ještě dva dny před porodem měla jmenovat Valérie, pak manžel přišel s Johankou, den před porodem jsem vyplnila papíry a jsem ráda, Johanka k ní nádherně sedí :slight_smile:
29. led 2010 ve 14:26  • Odpověz
Ahojky, koukám, že teď se řeší jména, lamio, před porodem jsi věděla, že to bude holka? A vyplňovala jsi jméno jen pro holčinu nebo i pro kluka? Manžel tvrdí, že to bude holka, tak odmítá vybírat jméno pro kluka :slight_smile:
29. led 2010 ve 14:28  • Odpověz
Jo Ojo zapoměla jsem na ty plavky, no nakonec jsem koupila v CA ve výprodeji nějaké 2dílné těhu plavky, vršek je v podstatě jako tílko, jen nabrané pro bříško, to mi sedělo skvěle, jen jsou k tomu kalhotky jako pro slonici, v těch jsem se ztrácela i těsně před porodem a musela je zabrat. Ale byly supr, po 6n jsem v nich klidně chodila plavat s Ančí dál, ono ani není moc poznat, že jsou pro těhule. Já měla i v druhém těhu břicho celkem "skladné", asi bych mohla mít i normoš plavky co nosím jinak, ale...ty prsa :grinning: :grinning: :grinning:
29. led 2010 ve 14:35  • Odpověz
Berulko my věděli u obou, že to budou holčičky, ale musíš mít napsané jméno i pro kluka...ono pokud člověk nejde na amniocent., tak UZ je sice co se pohlaví týče dost spolehlivý,ale stopro to teda není, znám pár případů, kdy to nakonec dopadlo úplně opačně :grinning:
29. led 2010 ve 14:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.