• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
No právě, taky to manželovi pořád říkám. A jak říkáš, tak to samé měl bratránek, každou návštěvu jim říkali něco jiného a nakonec že to má být kluk, ale porodila holčičku :grinning:
29. led 2010 ve 14:38  • Odpověz
Tak ještěže těch možností zas tolik není :grinning: :grinning: :grinning: Ajéje, už se mi to tu budí a řve, jdu se podívat, co se jí nezdá..
29. led 2010 ve 14:40  • Odpověz
lamia: David se nám taky líbí. Teda jméno na manželovi bych nechat nemohla, neshodneme se na spoustě z nich, takže radši budeme diskutovat spolu :slight_smile:
29. led 2010 ve 14:46  • Odpověz
kov, teeeda vajíčkovej taky zbožňuju...nebo s rajčatový :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: no ale teď jsem na ně dostala slinu jak blázen :astonished: :astonished:

lami, díky :slight_smile: já zkusím nosit normoš ty moje, stejně kurz trvá do června, takže břuch tak velký nebude a s prsama to bude to samý :grinning: :grinning:

já teda taky poslední dobou v noci procitnu a jsem jakoby v polospánku :unamused: a taky mi trvá třeba hodinu než usnu :unamused: pak ráno bych nejradši chrápala do oběda :sweat_smile:

a se jmény, my jsme nechtěli vědět co to bude, tak jsme měli vybranýho Tomáše a Adrianu :slight_smile: takže teď Adriana zůstává a pro kluka nám došly nápady, na žádným jiným jsme se neshodli :confounded: mě se líbil ještě Daniel :slight_smile:
29. led 2010 v 15:41  • Odpověz
U nás do užšího výběru prošlo asi 9 jmen pro holčičku a 4 pro kluka. Pro první dítko to bude asi jednodušší. Já chci Lindu a manžel ne, manžel chce Matyáše a já ne. Tak jsem mu řekla, že když chce Matyáše, tak já Lindu a předběžně máme vybráno :wink: Jenže do září je ještě spousta času a všechno se může ještě několikrát změnit :grinning:

Jo a dneska jsem dostala chuť na utopence, tak jsem hned volala mamce, aby mi je naložila, dělá skvělý :slight_smile:
29. led 2010 v 17:16  • Odpověz
čauky
my s ondrou trošku výletovali a pracovali :slight_smile:

ad pohlaví -ondra dělal nejdřív cavyky, takže jsme dlouho nevěděli co -ale pak to rozbalil přes celý monitor ....a nebylo pochyb :grinning:

ber:že zdravím tvou mámu as klíďo může udělat dvojitou dávku :slight_smile:

ad spaní v podprdě - tohle úplně nenávidím....spala jsem až po porodu a poslední 2 -3 měsíce už spím bez (jen někdy se mi prsa zblázní a začne z nich crčet,tak holt musím)
29. led 2010 v 18:37  • Odpověz
jinak,jména se nemusí psát před porodem..je to zvyklost,ale ze zákona jste povinni ho pojmenovat do tří dnů jinak mu jméno přidělí úředníci) :wink:
29. led 2010 v 18:39  • Odpověz
Ahoj holky
Teda vás dočítat, to je docela časově náročné. V práci mi teď nedají ani chvilku volno a večer pak hodinu dočítám a už nemám síly nic napsat. Dnes mi bylo v práci tak špatně, že jsem se musela sbalit a jít projít po budově. Už i jeden kolega mi říkal, že jsem strašně bledá, ať piju červené víno :slight_smile:
Myslím, že jak půjdu na další kontrolu, tak si nechám napsat neschopenku, ať se netrápím. Jen mám v plánu už se pak do práce nevracet, tak uvidíme.
Prsa jsem v minulém těhu neřešila vůbec, něco se s nimi začalo dít až po porodu. Teď mě bolí bradavky, ale jinak žádné změny. No já vlastně ani prsa nemám, jen ty bradavky, takže mě nemá co bolet :dizzy_face:
Taky jste tu řešily hlídání. Náš malej dlouho nebyl hlídán nikým. Já už rodiče nemám a tcháni se k tomu moc neměli. Teda spíš mají pořád něco na práci, co upřednostňují. Ale už u nich byl dvakrát přes noc a zvládli to všichni na jedničku. V létě už bych jim ho klidně dala na týden na prázdniny.
Takže já všechny úřady a doktory vždy absolvovala s ním. Šlo to docela v pohodě. Se dvěma už to bude horší.
29. led 2010 v 18:41  • Odpověz
Hup kozatky jako já musí spát v podprdě prakticky od výskytu 2 čárek do poslední kapky mlíka, jinak bych si o ty prsa za chvíli zakopávala :grinning:

Odstavování nám nejde, dnes zas sosala 4x a to si ještě dá než půjde chrnět, neb místo mléčné kaši Hami na dobrou noc právě zbouchala talíř kuskusu se špenátem, česnekem a oliv. olejem...malá gurmánka :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Opravdu to není dítko do reklamy na dětskou stravu:slight_smile:))

Odcházím topit zvěř ve vaně, mám dnes fakt dost, dámy byly výživné, manžel rozkuchal celou kuchyň - vyměňuje kuch, desku, dřez, montuje drtič zbytků.....je to tu jak po výbuchu a já mám pocit,že za chvíli usnu ve stoje...
29. led 2010 v 18:45  • Odpověz
lam:jooo ..já mívala takové krásné pevné dvojky.....teď tam mám něco,co roluju do podbpry velikosti d/e :sweat_smile:
no lepší to asi nebude :grinning:

ondra včera na návštěve doslova sežral 2 1/2 rohlíku ....kámošky už mi nevěří,že ho normálně krmím
přišel,postavil se ke stolu a prostě se cpal ...ostuda :sweat_smile:
29. led 2010 v 19:00  • Odpověz
ad výbavička
mi se hodně osvědčily manymonths - je to dražší,ale na druhou stranu v jedněch kaťatech chodil 8 měsíců -za tu dobu prošel (56-80)- takže když se to propočte, není to zas nijak drahé
a hlavně toje super na látkování,protože mají volnější prdelku :slight_smile:
navíc to je pohodlné a děti v tom vypadají tuze pěkně
29. led 2010 v 19:06  • Odpověz
Manymonths jsou super a krásné materiály, nám se sqele osvědčily extendory na body, oblíbené kousky se dík tomu nosí mnohem déle než by odpovídalo a hlavně to dá i přes látkovky....ale já už dlouho body nedávám, jenom na ven, jinak je Jájucha doma v jedné čtvercovce na osminy bez svrchňáku, jen strčené do sumo pásku z fleecu, ona to ohlásí jak se počůrá, tak hned použité odeberu a teď i vrazím tréninkově na nočník, ovšem úspěchy zatím nevalné.......takže na to jsou body nepoužitelná, dávám tílko s tričkem.

Jinak přesně jak píše Ojo, nám to číslování taky nikdy nesedělo, třeba Jája byla větší, ale Anča s její por.váhou 2,4kg nosila věci původně zamýšlené jako do porodnice až do 3-4měsíců....
29. led 2010 v 19:18  • Odpověz
jj ..extendor taky ušetří spoustu penízků

ad číslování-myslím,že to je stejně u dámského i dětského -já mám taky některé gatě 36, velkou část 38nebo 40, ale semo tamo i 42 ...číslují to podle síly větru
29. led 2010 v 19:21  • Odpověz
Hup to je přesné, číslování je fakt velmi orientační......dnes jsem přemýšlela, jak to ev uděláme s postýlkama, nevím, jestli holky budou spát v dětském pokojíku obě a mimi v ložnici, ale to moc nevidím a druhou postýlku do ložnice nenarveme, tak asi konečně manžela přesvědčím na hacku, chtěla jsem jí už pro Jáju, ale to neprošlo, teď budu mít i prostorový argument...teda Jája stejně spala první rok v posteli s náma, takže mi nevadilo, že na hacku nedošlo :grinning: :grinning:

a Hup prosím Tě dávej tomu nebohýmu dítěti najíst, to je hrozný, pak vyžírá návštěvy :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
29. led 2010 v 19:27  • Odpověz
hacku máme ....já mám výhodu ...vlezli jsme do obchodu a manžovi padla do oka
navíc měl zrovna výčitky svědomí,protože mělza sebou období hodně pozdních příchodů, takže domluva byla vééélmi snadná :grinning:
ondra v ní prochrněl první půlrok (teda v noci spal s náma v pelechu,ale přes den v ná spal v obýváku)
a všechny děti, co k nám přišly v ní zalamovaly ....(a že jich bylo -měli jsme unás i sraz dubnovek a to se na hacku stála fronta :grinning:)

hele - to byla fakt ostuda ....a dneska pokračoval ...měli jsmenějaképracovní schůzky a pak jsme šli ke kámošce a dali obídek -skleničku,kterou doma dá tak sbídou z půlky,snědlcelou a ještě somroval nelinčino
asiuž nikam nebudeme chodit ..on nás asi s takovou nikdo nebude zvát :grinning:
29. led 2010 v 19:35  • Odpověz
Hup ale zas bude dobře živenej, když budete návštěvovat :grinning: :grinning: Ale Johanka taky v cizím prostředí žere jak tank, žádný výčitky :grinning: No já jsem pro hacku fakt nadchnutá, teda teď mi psala ještě jedna mamina ze Slepičárny, že má něco podobného ale s konstrukcí, manželovi se to zamlouvá víc a z druhé ruky je to za supr cenu, tak uvidíme....já hlavně musím počkat na ten úterní UZ, než začnu cokoliv shánět, že.... :sweat_smile:
29. led 2010 v 19:45  • Odpověz
Ahoj holky, jak se mate?
Ja jsem byla konecne u Dr. Jmenuje se Dr. George...nevim, proc jsem byla presvedcena, ze to bude chlap....ale byla to mlada pani doktorka, velice mila a zrovna po materske :slight_smile:
Vysetreni nebylo zadne...jsem objednana na utery k midwife (to se ale taky nic moc nedovim) a prvni sken budu mit mezi 12-14tt :unamused: Ja se snad nikdy nedockam....
Druhy sken pry mezi 20-22tt a tot vse :frowning2: Ja ani nevim, jestli je prcek tam kde ma byt....kdyz tady na konikovi se da docist tolika hruzam, ze to na me obcas padne....tesit se tri mesice na sken a pak treba zjistit, ze nic....musim verit, nic jineho mi nezbyva...
Ad prsa....o vikendu musim zajit koupit novou podprdu....manzel je spokojen, ja uz min...boli jak cert nekdy....ale spise tak vecer. Drive bolely vice....ted uz to neni tak zle.
Jinak mam po celou dobu docela trable se zacpami....jestli nekdo z vas taky....jak to resite?
29. led 2010 v 19:50  • Odpověz
Jo a co je ta hacka? Nejaka postylka asi....v cem je tak super?
29. led 2010 v 19:51  • Odpověz
lam:kámoška má takovou jakoby krabici z látky a mají to zavěšené v nohách postele akdyž se malý budil,tak do toho kopali (jakože lehce,aby se to houplo samozřejmě :sweat_smile:)
ale ondru tonenadchlo....chybělomu tam to uzavření nad hlavou
29. led 2010 v 19:51  • Odpověz
saf: mi taky v prvním těhu hrozně porostly už na samotném začátku, ale bolely,že se na ně nedalo ani sáhnout
jsem říkala manžovi -jo hochu -si musíš vybrat -malé na sahání a nebo velké na dívání:grinning:

hacka http://vbavlnce.cz/index.php?kat=6&dtl=N000
29. led 2010 v 19:55  • Odpověz
29. led 2010 v 19:57  • Odpověz
adhacka:super je,že když se ti miminko začne budit,je tam velká pružina,která se tím vrtěním rozhýbe a tak se vlastně zase samo ukývá do spánku
navíc se v tom děti fakt cítí moc dobře -vlastně jsem zažila jen jedno,kterému to nesedělo,ale to už mělo půl roku a bylo tomu "a lá děloha" odvyknuté
29. led 2010 v 19:58  • Odpověz
saf: jo a ještě tomá nosnost 50 kg,takže to pak využijíi děti v pokojíčcích až budou větší jako houpajdu
29. led 2010 v 19:59  • Odpověz
Hup a máte jí přidělanou ve stropu??? No my jsme před porodem Jáji rezignovali i proto, že by nám bývala nešla přidělat do stropu, teď bydlíme jinde, tak by to šlo, zas ta kontstrukce mi připadá taková flexibilnější, že to odtáhnu kam budu potřebovat, není to tak rozměrné....ještě jsem koukala i na možnost upevnění mezi dveře,ale to se mi moc nelíbí.
29. led 2010 ve 20:00  • Odpověz
Hup já myslela jen do 20 kg???
29. led 2010 ve 20:01  • Odpověz
Ahaaaa tak to je hacka...dik holky.....ja uz to nekde videla, ale nevedela jsem, ze se to tak jmenuje....no vypada pohodlne....nevyrabi se i pro velke cloveky jako jsme my? :grinning: A do jakeho veku prcka se to da pouzivat? Aby z toho pak nevypadl....

hupza...a jake si manzel nakonec vybral? male nebo velke? Nebo mozna zadal data do excelu...a co mu vypadlo...to mel :grinning:
29. led 2010 ve 20:02  • Odpověz
Safryy všechny kamarádky co do hacky šly to hrozně chválí, ale fakt je, že jak je dítko větší a už se víc hýbe, musíš hlídat když se vzbudí aby nevylezlo - nevypadlo...tolik co mám reference, jinak ale prý max. spokojenost mimča, proto mě to tak láká :wink:
29. led 2010 ve 20:04  • Odpověz
lam: ee..už jsme to i zkoušeli (samo záleží i na zavěšení)

saf: http://www.houpejtese.cz/ :wink:
no ono to bylo prakticky jedno,jelikož se zařídila přírpoda, že jo:grinning:
29. led 2010 ve 20:05  • Odpověz
No možná kdybychom s manželem spali v houpacích sítích a prodali postel, nečekáme třetí :grinning: :grinning: :grinning: dobrý nápad po ev 3 děcku :grinning: :grinning:
29. led 2010 ve 20:07  • Odpověz
no paní,comi to prodávala tak říkala,že kolem toho 3/4 roku,kdy si dítě samo sedá, ale zároveň je ještě trošku trdlo to není úplně ok .... takže rozmezí "sedí a je hlupé -sedí a má trochu rozumu"není úplně ideální pro užití
29. led 2010 ve 20:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.