• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@kovalda tabulkaj je super :slight_smile: Hele, prosíííím, poli mi do IP recept, pokud bude mazanec dobrý :grinning: A na jaký program jsi to nastavila na pekárně, to je dobrý nápad :wink:
12. črc 2010 v 15:38  • Odpověz
@kovalda rodný list se vyřizuje na matrice. U nás to teda skoro všechno zařídí porodnice, která je s matrikou ve spojení a pak si rodiče (stačí jeden) vyzvedne na občanku rodný list. to já manžovi budu muset všechno říct, kam má jít, co s sebou a tak, protože u nás jsem ta "sekretářka" já. jé,takže pekárna..to já ho večer budu válet ručně :frowning2: ale mňam, to si dam :slight_smile:
12. črc 2010 v 15:39  • Odpověz
@discreet hezký břůšek :slight_smile: já jsem zvědavá na to naše díte, bo mám přes bříško "jen" 104cm...jéé, ale od minula víc o 2cm :slight_smile:
12. črc 2010 v 15:42  • Odpověz
@hanncca sem nekde cetla ze rodný list vyridi v porodce a ten mi prijde postou, s tim pak dojdu na pojistovnu, ale mozna se to týkalo té nasí porodky
12. črc 2010 v 15:44  • Odpověz
holky už máte zařízeného pediatra??
12. črc 2010 v 15:45  • Odpověz
@discreet ....pry zluta koule :grinning: Slusi Ti to :wink:
Tak jsem se taky pomerila...a mam jako dis. 113cm v pase...a vahovy narust cca 11kg
A dodala jsem fotku z min. tydne...jsem uplne zapomnela, ze jsem se fotila :slight_smile:
12. črc 2010 v 15:47  • Odpověz
@lio ne .... já ještě nemám tu porodku. :sweat_smile: ....ale na tom se zapracuje zítra a pak nastoupím na hebamme, ale musej povolit ty hice, neodvažuju se vystrčit nos a po telefonu to je dost naprd.
12. črc 2010 v 15:47  • Odpověz
já nehraju, mě se břicho zmenšilo :confused: , naposledy jsem měla 100, teď 95 a zas o půl kila míň. Dítě ale žije ...
12. črc 2010 v 15:50  • Odpověz
@lio pediatra nemáme, mám vycházky až od 10 a nechci padnout vedrem na hubu.....:frowning2: Ale kdy tam zajdu nevím, chce to co nejdřív....
12. črc 2010 v 15:51  • Odpověz
@lio já tam půjdu po příští KO na gyndě k dětskýmu. Protože u nás to chtěj radší dřív než dýl. Pak maj kecy. U nás ho teda rozhodně neposílaj poštou. Ale záleží, jak to má každá porodnicea matrika zařízený.
12. črc 2010 v 15:55  • Odpověz
@discreet. no co by bylo dál, po 113 cm přijde 114 a 115 :slight_smile: a neboj, ono se to za chvíli zastaví a po porodu budeš zas jak prouteček :slight_smile:

@lio: taky jsem na sebe s epi-nem zvědavá
12. črc 2010 v 15:59  • Odpověz
@rennu: mazanec už je ve fázi pečení, tak to tu krásně voní. Bude hotovej za 40 minut :slight_smile: Recept pošlu IP :slight_smile:

@lio: no, pediatra zrovna řeším. Před chvílí mi přišel mail od kolegyně, která má nedaleko chatu a její známý tady bydlej. Tak mi poslala jméno jedné pediatričky, ale na netu není zrovna chválená. Že je prý náladová a tak ... Tak furt nevím, zda pediatra tady v okolí, nebo v Praze, ...
12. črc 2010 v 16:05  • Odpověz
@kovalda díky :wink:
12. črc 2010 v 16:07  • Odpověz
@kovalda Ty jo, že mě to s tím odpeckováváním nenapadlo dřív. A pokud u tvojí tchýně k výtahům ještě vrtají chodník, tak pak jsme sousedky. Kde jsi objednávala epi-no? Už bych to taky mohla provést.

@suik zelený nedám, ty manža potřebuje na marmeládu (prý kvůli pektinu?), ale kdybych to nechala zabalit tchýni, tak by ti určitě došly v pořádku. Ona totiž všechno balí tak, že by se to mohlo vyhazovat z letadla jako humanitární pomoc a nic by se s tím nestalo, i kdyby to byla vejce. :grinning: Nejsrandovnější je, že si ji manžel kvůli tomu dobírá, ale přitom to po ní zdědil (i když ještě nedovedl k takové dokonalosti.

@safryy Jsem ráda, že nejsem sama, kdo má z celých knedlíků rád pouze tu fázi konzumace. :grinning: Ale když oni se samy neudělaj (zkoušela jsem je dneska přemlouvat dost dlouho).

Tak knedlíky uváleny, ještě ten zbytek.
Chtěla jsem si změřit břicho, ale zjistila jsem, že můj metr má pouze metr (a to nestačí). :grinning:
12. črc 2010 v 16:09  • Odpověz
Dobré odpoledne!

@kovalda 24 stupňů závidím, my měli ráno 27.... :frowning2: A to jsme měli celou noc všechny okna otevřená, vzduch se skoro nehnul. Navíc nám ráno nalítali do ložnice mravenci, zase se rojí, to je tu každý rok. Tak je manža lovil, stejně jsme od 6.00 nemohli spát vedrem. A to jsme si šli lehnout (jak jinak než kvůli horku) až v 01.00. Já jsem to dospala po návratu z města, ale brouček můj je chudák v práci, mají firmu v takové panelové přízemní škatuli, dřív to bvyla Jednota na sídlišti. takže větší vedro než doma. V jednu jsem se dívala na teploměr, venku 36 ve stínu a doma přes 28. Větřák jede naplno.

@antana 123, @kovalda Žehlení malinkých věciček je pro mě náročnější než normální, největší problém byl, jak složit dupačky :grinning:

@rennu Zkus si uvařit zelený čaj a vychladit, ně to docela pomáhá. Včara mi manža večer uvařil velkou konvici, dnes je krásně vychlazený a popíjím, zatím žiju :wink: Navíc naštěstí už asi dokvétají trávy, takže mě pouští alergie, třikrát hurá, můžu po měsíci dýchat nosem! Teda jednou dírkou, ale i to je pro mě sen.

@beru3nek Já v noci prostě lehnu, když se malý nešmrdolí nějak extra, tak to zaspím, už jsem zvyklá :grinning:

@ladenka Mně zas natíkají prstíky na rukách nebo je to tím přibíráním, ale už 14 dní nemůžu nosit snubák, což mě dost mrzí :unamused:

@antana123 Já mám zítra na půl dvanáctou kadeřnici, ve středu předporodní kurz a ve čtvrtek do práce.... Taky asi padnu.....

Vidím, že jsme Honzíčka ukazovaly asi všechny :grinning: Já jsem z toho úplně hotová, když si představím, že tam mám takového člobrdíka... Nějak to furt nevstřebávám.... :dizzy_face:
12. črc 2010 v 16:19  • Odpověz
ahoj holky, zase šílené vedro, já opět doma 27 a to jak čtu jak vaříte- já nevařím, protože bych měla o další stupně více. T se mi chladí melounek, tak půjdu na něj a aspon půlku sním.
Já mám kontrolu teď v pátek ráno- je to to poslední velké- mám jít na lačno na krev a mimi měření - měnili vám holky někomu termín, nebo je to tak stejné....?.
Mějte se a zase vydržme to parno
:slight_smile:
12. črc 2010 v 16:23  • Odpověz
@zvirka ten čaj zkusím taky, uvařím ho litr, do džbánu a ten do lednive pokud se tam vejde.... :slight_smile: Dky za radu :slight_smile:
@lotyna šikulka, ti to hezky odsejpá :wink:
12. črc 2010 v 16:26  • Odpověz
ste si tu všechny měřily pupík, tak já mám 94cm a 6kg hore,ted bych rekla, ze ve stredu na kontrole budu mt víc, bo pupík roste jak ďas :sunglasses:

@hhalina me termin nemenily, za celou tu dobu
12. črc 2010 v 16:28  • Odpověz
čajík jsem praktikovala v sobotu, uvarila sem ovo do konve, pridala mátu, dala do lednice a jak byl vcera dobrej :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. črc 2010 v 16:30  • Odpověz
Kamarádka má podle poslední ms jiný termín o 14 dní než dle velikosti- který potom se bere přednostněji?? :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Já mám bříško veliký, že si říkám, že nemůže být větší, ale asi může :wink:
12. črc 2010 v 16:30  • Odpověz
@hhalina jako velikostne jsme o 10dni napred, ale to neni důvod ke zmene termínu
12. črc 2010 v 16:32  • Odpověz
@hhalina termín je dle MS a dle ul v prvním trimestru, pokud se tyto dva termíny liší max do 5dnů tuším, tak se termín nemění. ke konci uz kazde mimi roste jinak rychle a neni to důvod ke zmene terminu
12. črc 2010 v 16:33  • Odpověz
@lio díky, tak to se bere podle ms....nevadilo by mi, kdyby to bylo o týden dříve.
Nic, vidím pěkný recept na čajík, tak jdu na něj i s melounem. H :slight_smile:
12. črc 2010 v 16:33  • Odpověz
@hhalina Směrodatný by měl být termín podle prvního utz v těhu, pokud se neliší od termínu podle MS víc než o týden, platí podle ms. Dál v těhu už roste každé mimčo jinak rychle, takže to už není tak důležité :wink: Já mám třčeba podel ms 6.9, ale podle utz 14.9., takže by měl platit ten 14.9. Ale Mudr. stejně říkala, že se většina mimin narodí jakoby "do" termínu, tedy u mě je 14.9. asi nejzazší hranice, teda pokud nebude přenášet :confounded:
12. črc 2010 v 16:34  • Odpověz
Tak vidím, že máme s lio stejné informace :wink: , tak třeba bude i pravda :grinning:
12. črc 2010 v 16:34  • Odpověz
@zvirka také děkuji za odpověď, jsem zvědavá, jak je velké- už mě kope úplně na boku, je to super to kopáníčko. H. :slight_smile:
12. črc 2010 v 16:35  • Odpověz
No já z toho vedra píšu jak čunče zadní nohou.... :sweat_smile:
12. črc 2010 v 16:35  • Odpověz
@zvirka :slight_smile:) jasně, stejně počítám, že za mesic uz sme komplet .-))
12. črc 2010 v 16:36  • Odpověz
@hhalina No já už bych se toho kopání občas i vzdala, hlavně v nočních hodinách :grinning:
@zvirka ja pisu z lehu a daltim to jak kos, takže se za své chyby ani neomlouvám už .-)
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.