• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
holky, zítra jdu na KO, jsem zvědavá, snad se to nezhoršilo...ale čtvrtek nebo pátek si tam mám dojít pro ukončení neschopenky a papíry na mateřskou...chápete tu logiku??? :astonished: jakoby mi to nemohli dát hned :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jen dotaz, papír na ukončení neschopenky, papr k mateřský mám dát účetní z práce a o víc se nemusím starat??? Papír na peníze mi nějaký ještě dá taky??? Se v tom nevyznám...
12. črc 2010 v 18:31  • Odpověz
@lio tady je ted dobře dole nejlíp ale nahoře ve střeše tam máme pokoj to je teda hnus ale naštěstí je tam větřák :wink:
12. črc 2010 v 18:31  • Odpověz
@rennu papír na peníze už by neměl to je teda logika to ti povím ti to mohla dát klidně dopředu né?? :wink: budu na tebe myslet já jdu na KO taky jsem zvědavá kolik bude malý vážit snad moc nepřibral at se do těch 4kil vejdeme
12. črc 2010 v 18:33  • Odpověz
@antana123 taky si na tebe vzpomenu....nás vážit nebude :frowning2: Ale snad nám řekne polohu....no jinak mi nikdy nedali ani papír na peníze o den dřív :unamused:
12. črc 2010 v 18:40  • Odpověz
@kovalda ty tampony mám na ošetření epina,už nebudu používat kondomy,ale toto a když bude problém se zavedením tak ten lubrikant altermed,musí to být vše na bázi vody,ne olej,ten to prý ničí ten balonek.Můžeš koupit např toto
http://www.medimatcb.cz/tampony-impregnovane-alkoholem-1/alcohol-dezinfekcni-tampny-bal-a-100-ks/
já si vypočítala,že mi bude stačit 50ks,tak super magistra u nás mi prodala 50 a 50 si prej vezme doktorka...
RL se zařizuje tak,že v porodnici matrikářka přidělí číslo prckovi a ty si na matrice,kde rodíš,pozor,ne,kde bydlíš RL vyzvedneš.Nezapomeň vzít do porodky nejlíp kopii oddacího listu a OP.Více na
http://www.babyonline.cz/sestinedeli/co-po-porodu.html
12. črc 2010 v 18:40  •  3 děti  • Odpověz
@rennu můžeš se řídit s váhou dle nás malý byli zatím tak nastejno s váhou si myslím že už má okolo 2kil :wink:
12. črc 2010 v 18:42  • Odpověz
@rennu já myslím, že už jen ukončení neschopenky dej účetní, pro socku to bude doklad, že už nemarodíš, že jsi k tomu určitému datu skončila. do toho data to bude ještě výplata neschopenky. a pak už mateřská. doklad o nástupu na mateřskou dáš taky účetní a ta už by se o vše měla postarat. Jinak mně sestra u dr vždycky dá lístek na peníze i dřív, aby tam nemusela. protože to mám asi 30km, ale posílám ho do práce až ke konci měsíce.
12. črc 2010 v 18:46  • Odpověz
@rennu Je možný,že si pro ty papíry máš jít v ten daný den odůvodněně,mě to na ženským třeba daly dřív,ale účetní to na OSSZ posílala stejně až k nějakému datu,ne dřív,že mi to tak brzo dávat neměli.Já to poslala na podnik a účetní zařídila vše za mě.Spousta mamin ale třeba neví,že PPM,čili mateřská se posuzuje jako výkon práce,tudíž za to náleží dovolená,mě to minule udělalo pěkný peníze,takže na to mysli a třeba týden před skončením PPM zavolej účetní,musíš na tu dovču totiž nastoupit před nástupem na rodičák,jinak to propadá!Já jsem zase docela ráda orientovaná v problematice,páč pak vím,čím případně argumentovat :wink:
12. črc 2010 v 18:46  •  3 děti  • Odpověz
@antana123 my dle odhadu měli 2,2 kg týden napřed
12. črc 2010 v 18:46  • Odpověz
@petja me jestě spusta dovči zbylo, chtěla sem si ji po mateřský vybrat, ale v lednu mne chtěj ženský na pomoc při inventuře a to mi akorát končí mateřská, tak si nechám dovču asi proplatit
12. črc 2010 v 18:47  • Odpověz
No však proplatit,jak jinak?
12. črc 2010 v 18:49  •  3 děti  • Odpověz
@lio no my měli před skoro 2týdnama 2369gramů jsme o kousek těžšší :grinning: jsem zvědavá kdo pak bude mít větší mimčo :grinning:
12. črc 2010 v 18:51  • Odpověz
já si nechám taky dovču proplatit
12. črc 2010 v 18:51  • Odpověz
@petja díky za info...to vím, že po mateřský vybírám dovču..... :slight_smile: takže pokud to chápu dobře, bude mi naskakovat dovča i za mateřskou???? To bude krásný......:slight_smile: Já jsem v tomhle jak Alenka v říši divů. A do kdy a kde musím hlásit na jak dlouho chci rodičák pak?? No já to musím vše řešit přes práci, mi to musí podepsat vedení, tak nevím..snad je o prázkách seženu....
@hanncca tak ty to máš daleko....já se teda setkala s gím, některý mudr ti to napíše dřív, jiný ne a drží se striktně daných předpisů.,
12. črc 2010 v 18:52  • Odpověz
@petja některé si ji vybírají :slight_smile: myslela jsem že mluvíš o vybrání, ne proplacení.-))
a to věřím že slušný peníz udělá
12. črc 2010 v 18:54  • Odpověz
@antana123 no to sme asi těžší my, já byla na gyn před 3 týdny a tam sme měli 2,2kg :slight_smile:)
12. črc 2010 v 18:55  • Odpověz
to snad ani nemožný, půl 7 a venku furt hic jak blázen :stuck_out_tongue_closed_eyes:
koukám, tady už vás je, co jdete na mateřskou, no letí to jak blázen :grinning:
12. črc 2010 v 18:58  • Odpověz
@lio no jsem na ty váhy ve skutečnosti zvědavá a tipoval ti dr. kolik by mimčo mohlo mít po porodu???někomu tady tipují kolik by mohlo mít mě dr. nic neříkal jen že je veliký měřil 45,5cm
12. črc 2010 v 18:59  • Odpověz
@lio já si ji vyberu...
12. črc 2010 v 18:59  • Odpověz
abychom nebyli nejtěžší my :slight_smile: v 30 + 2 tt 1680 :astonished:
12. črc 2010 v 19:00  • Odpověz
@rennu No tak týden před skončením PPM jsem zašla na úřad práce v místě bydliště,kde jsem nahlásila na jak dlouho rodičák,teď po těch změnách přesně nevim jak to je,ale do 21.měs věku nemusíš upřesňovat zda na 3nebo4roky,pokud ještě nevíš,jen ty 2roky hlásit zavčas,já jsem věděla hned že 3roky tak jsem to tak nahlásila a jo na dovolenou máš nárok za mateřskou.

@lio nevim,jak bych si ji vybrala,když jsem doma s dítětem a vracet do práce se budu za další 3roky,asi sem natvrdlá :sweat_smile:
12. črc 2010 v 19:00  •  3 děti  • Odpověz
@antana123 : velký se prý dobře rodí :wink: jako dlouhý
12. črc 2010 v 19:00  • Odpověz
@beru3nek Já jsem na MD od 29.6..Ve 31tt jsme vážili 1800gr,taky je mimi větší
12. črc 2010 v 19:01  •  3 děti  • Odpověz
@beru3nek no ti pak povím ale té váhy se děsím víc než délky furt si říkám jen at má do 4kil :wink:
12. črc 2010 v 19:02  • Odpověz
@petja : když bych chtěla na 2 roky, tak kdy nahlásit? já myslela, že do konce mateřský máš čas. JO na pracáku, aha :astonished: . Jsem zatím mimo :grinning:
12. črc 2010 v 19:02  • Odpověz
@petja Děkuju :wink: ...já chci na 2roky, pokud na ně dosáhnu... :slight_smile:
12. črc 2010 v 19:03  • Odpověz
@beru3nek Jo tak týden 14dní před skončením PPM by to mělo stačit,ale fakt nevim,jestli nejsou s novou vládou nějaké novinky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. črc 2010 v 19:04  •  3 děti  • Odpověz
@petja : no jo, ty koukám to máš už taky za pár :wink: Tak to jste mě uklidnili, že obříků tady bude víc :wink:
@antana123 : taky si říkám, že omezím to sladký, ať nemáme přes 4 kg. I kvůli mojí váze :confounded:
12. črc 2010 v 19:04  • Odpověz
@beru3nek A kolik vážíš?

@rennu Ale počítej,že povalíš do práce,než se ohlídneš,já určo chci zůstat doma teď 3,spíš ale 4 roky,jestli teda nebude 3dítko brzy :sweat_smile:
12. črc 2010 v 19:05  •  3 děti  • Odpověz
@petja :díky, ještě že jsou tady osvědčení informátoři. Já teda zatím nevím, jestli na 2 nebo na 3 roky, to se uvidí, jak budeme zvládat. Plánujem druhý brzo. Jestli si to teda nerozmyslím :grinning:
12. črc 2010 v 19:06  • Odpověz
@petja : začínala jsem na 54 a mám už 67 :confounded: . Jo vy byste chtěli ještě 3. mimčo, to jste dobrý teda. Nám budou dvě stačit bohatě :wink: I jesti bude přítel měnit práci a mít míŇ peněz a víc doma, tak vůbec :pensive:
12. črc 2010 v 19:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.