• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
tak se opět zvedá vítr, ale je mi nějak divno, tlak bo co, manža říkal že bude bouřka.....netrpíte něktterá na nízký tlak ? já mám pravidelně 90/60 a podobně
13. črc 2010 v 17:23  • Odpověz
@hupcza ne, buď manža nebo fakt asi nikdo. Určitě je to dobrý tam mít někoho, koho znám, ale zvládly to jiný ženský sami bez manžela nebo někoho příbuzného/známého. Stejně si myslim, že manža, pokud bude moct, se na poslední chvíli rozmyslí...nespoléhám na to teda, ale co kdyby :slight_smile:
@lio já mám tlak tak 100/60-70 víc ne, skoro vždy mám tenhle tlak.
13. črc 2010 v 17:31  • Odpověz
@rennu: no jo, ale jestli chceš přimět Honzíčka k otočení, tak mu nesmíš lhát :slight_smile:, škytavku bude mít i hlavou dolů :slight_smile:. Ale s těma slibama a horama a dolama to možná vyjde :slight_smile:

@suik: tak kvůli pračce držím palce, ať se předvede, že nic nesvede :slight_smile:.
No a s tím, že bydlíte v zahraničí máte můj obdiv, já bych se právě bála té jazykové bariéry a natož v těhu :slight_smile:. Ale ty to zmákneš, jsi šikovná :slight_smile:

@lio: tlak mám většinou dle tabulek :slight_smile:, tady se taky nějak zatáhlo a je dusno. Kéž by byla bouřka :slight_smile:
13. črc 2010 v 17:35  • Odpověz
@suik já bych se teda té jazykové bariéry bála taky. Do ciziny bych ale asi určitě nešla. Neměnila bych za to, co mám tady :slight_smile:

u nás hlásím slunečno, dusno, kéž by přišla bouřka aspoň malá, když tu máme kousek řeku, toby snad mohla :slight_smile:
13. črc 2010 v 17:36  • Odpověz
@kovalda Jé, jestli přijde bouřka, tak ji pošli k nám :wink:

@suik Máš můj velký obdiv, já bych to nedala, rodit jinde, a to mám němčinu vystudovanou!

@hanncca Zvládneš i sama, aspoň se Ti bude líp soustředit. A jak říkáš, generace rodily bez chlapů a zvládaly to v poho :wink:
13. črc 2010 v 17:38  • Odpověz
@kovalda no snad se nebude předvádět :grinning:, dík. No zvládnout to musím.
@hanncca Já jsem neměla moc na výběr, když jsem chtěla být s mužem a nějak slušně existovat. Doma jsem bejt ani nemohla, neměla bych kde, leda sama na vesnici, v polorozpadlým baráku plným bordelu a myší. Tady se máme fajn. Mnohem líp než v ČR a ani se tam zatím vracet nechci....Já jsem do zahraničí i chtěla, jen jsem byla trochu paf z toho, že to bude i s porodem :sweat_smile:
@zvirka já ani radší nedomejšlím jak to bude vypadat, ale nejsem první ani poslední co rodily mimo svůj jazyk a nerozumněli....

mno po porodu si tu u vás možná popláču :grinning:
13. črc 2010 v 18:04  • Odpověz
Mám dotázek, mimi oblečky perete v pračce vše dohromady? Bílá, modrá, oranžovvá, zelená...??? Ted jsem v ruce přemáchla pár věcí a jsem grogy, totálně :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže zítra to hodím něco do pračky, jen mám strach, aby se mi něco neobarvilo :sweat_smile:
13. črc 2010 v 18:07  • Odpověz
tak jsem měla nachystané reakce zpětně a šikulka šikovná jsem si to vymazaala :angry: :angry: Znovu to psát teda nebudu....už abych měla funkční PC :slight_smile:
13. črc 2010 v 18:14  • Odpověz
@rennu já teda ty hodně barevný dám asi zvlášť a bílý taky....
dneska jsem koupila prací prášek, tak jsem na něj zvědavá, je to něco ekologickýho bez chemie a moc to nevoní....
13. črc 2010 v 18:23  • Odpověz
@rennu Já peru vše dohromady, ještě se mi nic neobarvilo. Peru jen na 35 a krátký program, špinavé to přece není :wink: Včera jsem dala i nové bílé plínky s novými barevnými ručníky a žínkami a taky v poho, nic neni obarvené :wink: Akorát pletené a semišové asi vyperu v ruce. Ale to je jen pár kousků.
13. črc 2010 v 18:24  • Odpověz
@lio já mám taky takový tlak, ale je mi celkem fajn. jen někdy trochu tma před očima nebo horší dýchání, ale nevím proč. s bouřkou to minule bylo trochu horší, ale možná to byla náhoda
13. črc 2010 v 18:39  • Odpověz
@rennu já taky bílý a barevný zvlášť prala.
13. črc 2010 v 19:12  • Odpověz
@zvirka: nic nepošlu sám mám málo - jestli přijde bouřka (jako že to nevypadá), tak si ji tu hezky nechám :grinning:

@rennu: no, z těch tmavších a barevnějších jsem taky v rozpacích a přitom většina z toho už je používaná, takže by to pouštět nemělo. Ale červené jsem vyprala s dospěláckým červeným a tmavě modré a tak taky s dospěláckým a všechno jsem to tedy prala bez aviváže a ve slizu. Jinak světlé peru vše dohro - bílé, růžové, žluté, modré, ....
13. črc 2010 v 19:46  • Odpověz
@rennu nazdarek...ja mam teda vecicky uz vyprane a vse svetle jsem prala dohromady a takove rizikovky jsem prala v dalsi pracce....a plinky a takove taky zvlast...vse uz je vyzehleno a ulozeno...jeste jsem ted prala zavinku a ceka me hraci deka... :slight_smile:

jinak mam porad klidovy rezim.mam i mene plodove vody..jeste mam pry aspon tri tydny vydrzet a pak uz muzu jit i skakat na stavbu...tak uvidime. pristi tyden ukoncim neschopenku a jdu na materskou :wink:
13. črc 2010 v 19:50  •  čeká miminko, termín má v září 2010  • Odpověz
@suik: ono to ani jinak nejde ..já nejsem sice systematik, ale byla jsem vždy zvyklá mít vše pod kontrolou, když jsem udělal opatření, vedlo to k nějakému důsledku ...s prckem jsem na to hooooodně rychle musela zapomenout

@lio: pokud ho měla jak na tři děti, pak měla špatnou velikost - je to úplně kompaktní jako pevně uvázaný šátek - na vlastní oči viděno :wink: ...i ta paní mě upozorˇnovala, že si lidi často kupují větší velikost, protože mají pocit, že to bude málo a pak jim to plandá a musí používat na přidržení ruku, čímž to prakticky ztrácí na významu....no ale to není vada výrobku - když si koupím o číslo větší kalhoty, taky mi nebudou sedět a budou plandat...přišlo mi to hodně šikovné na takové ty rychlé přesuny - z auta k dr., do obchodu .....ale i na doma
na carrier se jdu kouknout příští víkend

@zvirka: no to bych i věřila, jelikož já jsem na hranici s/m a to mám 174 cm
13. črc 2010 v 19:57  • Odpověz
@hanncca: jj ...jasně, že to jde zvládnout i sama :wink:

@rennu: já peru dětské i naše vše do kupy a třídím standardně - bílé, tmavé, barevné
13. črc 2010 ve 20:00  • Odpověz
@komincena: panečku už máš vše vypráno a vyžehleno a přitom máš klidový režim, teda klobouk dolů :slight_smile:
Já mám vyprané zatím 2 pračky oblečků. Ještě minimálně 2 tam na vyprání čekaj a plenek budou taky minimálně 2 pračky a pak ještě zavinky, deky, povlečení ... Ale je fakt, že jsme bez problémů a tak doufám budeme rodit až koncem srpna či začátkem září.
13. črc 2010 ve 20:07  • Odpověz
@hupcza tak jasně, já nejdřív viděla to video a přišlo mi to divné, pak přečetla na webu cos poslala a došlo mi že měla asi blbou velikost.....zase to není na delší nošení, já bych to třeba využila když budu se psy venku a tak, všude s kočárem prolejzat nebudu...co myslíš?Jestli ten elastický šátek nebude pro mě lepší...
13. črc 2010 ve 20:10  • Odpověz
Dobrá dámy, čistě bílé zvlášt, bílé s obrázky už dám k tomu pastelově barevnému a tmavé věci frknu v ruce :slight_smile: Snad to na 30° a rychlý program bude v pohodě :slight_smile: Teda netuším, kolik toho máte, já jednu pračku + pár věcí co jsem vzala a vemu ručně.....tak nevím, zda toho mám málo nebo hodně :sweat_smile: Ale děkuju za rady :slight_smile:

@komincena ty jsi rychlk, vše nachystáno :slight_smile:
13. črc 2010 ve 20:13  • Odpověz
@kovalda jujky, tolik toho máš???? já mám pocit, že 56 a 62 mám minimum :frowning2: chjo, vím, já kolik budu potřebovat a k tomu to vtipné číslování :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
13. črc 2010 ve 20:15  • Odpověz
Hurá pereme!!!

a přitom to byla taková blbost! Nešla tam voda.....předtím to ale šlo, nechápu :confused:
teď peru pár plínek v novém prášku, tak jsem na něj zvědavá.

Pleny napoprvé perete na vyvářku? Já to dala zatím na 60. Ještě je asi prát budu, aby trochu změkly, tyhle jsou takový hrubější.
13. črc 2010 ve 20:19  • Odpověz
@rennu já to mám taky asi jen na jednu pračku, když nepočítám pleny a zavinky a tak.
Dneska jsem se ale polepšila a zvětšila výbavu o kartáč na vlásky a dvoje tepláčky.
13. črc 2010 ve 20:21  • Odpověz
@rennu: no, já to prala do velikosti 68 a pak spousta pochybných velikostí :slight_smile:. Jo, mám toho dost - je to děděné a těch nových věcí nemám zas tolik. Jsou to věci minimálně na 3 měsíce, možná více, to se uvidí až časem :slight_smile: Prostě jsem to nebyla schopná nějak roztřídit, tak to peru skoro všechno :slight_smile:

@suik: no tak super, že perete :slight_smile: Pleny ještě nevím no, budu prát asi 60 nebo 90, uvidím :slight_smile:

Začala jsem si sepisovat seznam, co potřebuju do porodky, ať nemám takový skluz za ostatníma a mám už teda tašku a v ní 2 balení vložek a 1 noční košili, dobrý, ne? :slight_smile:
Taky jsem začala vybírat, v čem toho našeho drobka asi poneseme domů oblečeného. Tak zatím u mne vyhrává taková soupravička žluťoučká - tenká čepička, overálek s dlouhým rukávkem a přes to "kabátek"- nebo jak se tomu říká, když je to tenoučký stejně jak ten overálek? Sakryš, chyběj mi pojmy :slight_smile: Jsou k tomu i rukavičky, ale to asi nebudeme potřebovat :slight_smile:.
No uvidíme, vše důkladně zkoumám, když to žehlím a možná vyberu ještě jednu variantu, uvidíme :slight_smile:
13. črc 2010 ve 20:34  • Odpověz
@kovalda tak to toho máš sbaleno víc jak já :slight_smile:))))
13. črc 2010 ve 20:42  • Odpověz
jooo holky.... desila me predstava, ze to vypukne driv a ja nebudu mit vse nachystano...takze klid neklid, pomalinku jsem si to chystala - a fakt pomalinku.
ted jeste tasku do porodnice
13. črc 2010 ve 20:48  •  čeká miminko, termín má v září 2010  • Odpověz
@kovalda rukavičky se ale dávaj i když není zima, kvůli poškrábání, nebo se pletu? já mám na overálcích takový záklopky na ručičky, jsou moc šikovný.
13. črc 2010 ve 20:49  • Odpověz
holky neplašíme moc brzo (některé), dyť rodíme v září a ještě neskončil červenec :grinning:
13. črc 2010 ve 20:51  • Odpověz
to některé platí pro ty, co maj termín v srpnu ....
13. črc 2010 ve 20:51  • Odpověz
@kovalda fíha, no já peru vše, i vel. 74 a něco málo v 80 a i tak toho je ta jedna pračka a trošek...no zkouknu to ještě zítra s mamkou a uvidíí se :grinning: Také mám věci po sobě atd, ne vše nové :wink: Jinak já mám tašku taky zčásti nachystanou....a na ní seznam, co dokoupit :slight_smile:
13. črc 2010 ve 20:53  • Odpověz
Ahoj holky zdravím,
poradíte mi? Přišel mi overálek, ale takový teplejší ( ten co se dává přes oblečení) ve velikosti 0-3, ale nevím jestli ho nemám vyměnit za větší. Neočekávám že se mi narodí velké dítě, ale i tak nevím. Co když bude v září teplo atd? Máte něco teplejšího na září?
13. črc 2010 ve 20:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.