• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
suik..taky jsem četla a plně chápala Boučkovou :frowning2: U nás to ještě gradovalo....nakonec musel přijet to řešit švagr,ale stejně si myslím, že v noci frnkne..
15. črc 2010 v 01:00  • Odpověz
@pet.s : Tak to je mi líto, co teď prožíváš!! :frowning2: Snad se to brzy sklidní :unamused:
15. črc 2010 v 07:02  • Odpověz
Ahojky kočky.
Tak já dneska celý večer spala jak nemluvně... :wink: Bylo to fakt super..Malej celou noc taky spinkal a pokud se mlel, tak o tom vůbec nevím :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face:
Teď se občas tak převalí :wink: Je to zlatíčko naše!! :dizzy_face: :dizzy_face:

Tak co holky máte v plánu?? Pokud jsou dneska ňáké kontroly, tak držím všem maminkám palečky, aby dobře dopadly!! :dizzy_face:
My jdeme na KO přesně za 14 dnů :dizzy_face: :dizzy_face: A už se moooooooooooooooc těším!! :wink:
15. črc 2010 v 07:04  • Odpověz
Dobré ráno, tak jsem vám přísla poreferovat, jak jsem včera dopadla na KO.
Mimiš je v pořádku - cca 1500g, plodové vody dost a čípek se ani nehne, nový pan doktor říkal "bomba, super" :grinning: A jsem spokojená, byl milý a vše mi povykládál i házel vtípky: "kontrolní otázka:kam čůrají miminka?" a podobně a já se jen chlámala a odpovídala :wink: ALE...
Mám cukrovku :frowning2: takže dieta (mluvil jen o sladkým a rohlíkách, ale jdu hodit googla, co s tím)
Dítě je KP :frowning2: :frowning2: ještě je čas, ale ve spojení s tou cukrovkou se čekají větší děti, takže počítám s císařem, pokud se neuráčí se obrátit @rennu asi se vrhnu na tvoje cviky, i když on říkal, že tomu nijak nepomůžu....
A vypekli mě krapet s mateřskou, prý se může 8. nebo 6. týdnů, jen ty dva datumy, takže beru 8, do půlky srpna tu trčet nebudu!
15. črc 2010 v 07:18  • Odpověz
@discreet : Tak ko za sebou já si 14 dnů ještě počkám...
Třeba se malej otočí vždyť je ještě brzy! :wink: Hlavní je, že je malej v pořádku :dizzy_face:
15. črc 2010 v 07:39  • Odpověz
ahoj těhulky,konečně se ochladilo,že?Holky taky tady berete magnesium(hořčík),na co to přesně je? Nemůžu to na netu vyčíst :unamused:
15. črc 2010 v 08:18  • Odpověz
@discreet to je zvláštní, že nemůžeš jít na mateřskou kdykoli, myslím že v zákoně je nejdříve 8týdnů a nejpozději 6 týdnů. Můj doktor mi též říkal, že nejdřív na maetřskou můžu jít zrovna dnes a pak kdykoli během těch 14dnů. zrovna teď vyrážím na kontrolu, bude to klasika čípek, váha a moč.
teď jsem si měřila břucha a mám 92cm. to je skoro 30cm nárust před těhu (65cm), pěkně se tam vikísek rozvaluje :slight_smile:

@r.m je to proti křečím, takže i proti děložním stahům.
15. črc 2010 v 08:26  • Odpověz
@suzete děkuji :zipper_mouth:
15. črc 2010 v 08:42  • Odpověz
@suzete Taky mi to přijde divný, v zákoně jsem to nenašla, je to tam napsané lišácky:
§ 195 Mateřská dovolená
(1) V souvislosti s porodem a péčí o narozené dítě přísluší zaměstnankyni mateřská dovolená po dobu 28 týdnů; porodila-li zároveň 2 nebo více dětí, přísluší jí mateřská dovolená po dobu 37 týdnů.
(2) Mateřskou dovolenou zaměstnankyně nastupuje zpravidla od počátku 6 týdne před očekávaným dnem porodu, nejdříve však od počátku 8 týdne před tímto dnem.
Takže nic o tom, že by to mohlo být v rozmezí...a byla jsem na personálním a tam mi to potvrdili, takže můj ofiko nástup 30.7. v pátek :grinning: 8.týdnů před porodem, stejně doktor říkal, že mi kvůli té cukrovce vyvolají porod možná dřív, takže mi to na těch 6. týdnů nakonec vyjde :wink:
Ať ti dobře dopadne kontrola...
15. črc 2010 v 08:48  • Odpověz
přeju dobré ránko :slight_smile:
15. črc 2010 v 08:59  • Odpověz
dneska jsem se teda špatně vyspala v noci byli 3x asi poslíčky no bolest že děs :confounded: :confounded: :confounded: :confounded:
15. črc 2010 v 09:00  • Odpověz
dobré ráno :slight_smile:

@discreet : já když jsem se ptala toho svého, jestli mám dělat nějáké cviky na otočení mimíska, tak se netvářil, že by to něják pomohlo. Teď když jsem byla na velkým UZ, tak mi říkala mudra že tím nic nezkazím. Tak si občas zacvičím, ale ani se mrŇous nehne :fearful: Třeba ti to pomůže, ještě radí mačkat body na vnější straně malíčku u nohy. Tak s tou cukrovkou to je pech, tak ještě že zbývá už do konce tak málo :wink:

@antana123 : chudáku a bude hůř, mě včera večer taky bolelo břicho, ale chvíli. Jak trvají ty poslíčci dlouho?
@suzete : to máš krásný míry :slight_smile: já mám minim. o 10 víc :grinning:
15. črc 2010 v 09:24  • Odpověz
@beru3nek tak 30 minut přejde to a pak zase jsem je měla i ráno ale ted už je mi zase líp :wink:
dneska si uvařím první maliník jsem zvědavá jaký to bude :confounded: :confounded: :confounded: :confounded:
15. črc 2010 v 09:29  • Odpověz
@antana123 : Maliník neni zas tak špatný!! :wink: Hlavně ať Tě moc netrápí Ti poslíčci... :slight_smile:
15. črc 2010 v 09:32  • Odpověz
@antana123 : tak to máš teda dlouho, ty posli, já myslela, že tak 5 min :unamused: . No tak to nám písneš, jak chutnalo a lněný zobeš?
15. črc 2010 v 09:33  • Odpověz
@beru3nek ne ne lněný napomáhá vyprazdnování a s tím zatím problémy nemám :grinning: :grinning: :grinning:
@eliska_v jo lepší už to nebude no sem zvědavá na další ko ted mi řekl že jsem otevřená na špičku prstu tak jsem zvědavá co bude příště
15. črc 2010 v 09:37  • Odpověz
@antana123 : No jo už se to krátí!! :wink: Ale je to úžasný, jak to uteklo :dizzy_face:
15. črc 2010 v 09:39  • Odpověz
@eliska_v jo jo ani nevím jak a uteklo to teda fest
15. črc 2010 v 09:40  • Odpověz
@eliska_v ještě aby nám tak rychle utekl i konec
15. črc 2010 v 09:41  • Odpověz
@antana123 : No, zrovna jsem nad tím dneska přemýšlela, že se mi poslední týden dost táhne, tak nevím čím to!! :sweat_smile:
15. črc 2010 v 09:42  • Odpověz
u nás je pod mrakem, hurá, kéž by to vydrželo. Jen ta bouřka včera teda žádná nepřišla a pochybuju, že se přežene něco dneska :confounded:
@antana123 : ten 36 tt u tebe je fakt hustej :slight_smile:
@eliska_v : ten celonoční spánek závidím :wink: , nám to teď něják nejde, v noci se budím durch zpocená, pak samej záchod a ráno mě budil už pes, že ho to jako neba to ležení, když se spí nejlíp :sweat_smile:
15. črc 2010 v 09:42  • Odpověz
@eliska_v neboj táhnout se ti to bude teprve v mým týdnu ted už se nemůžu dočkat konce
15. črc 2010 v 09:43  • Odpověz
@beru3nek : Tak já se vyspala po dlouhé době takhle dobře!! :wink: Ale neboj spocená jsem taky a fest!! :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@antana123 : jj, to se asi bude táhnout ještě víc...
15. črc 2010 v 09:54  • Odpověz
ahojky :slight_smile: dneska v noci u nás pršelo a teď je pod mrakem....bylo by fain, kdyby tak bylo celý den, aspoň bychom se s Tomášem prošli :slight_smile: :slight_smile:

@discreet s tím nástupem na mateřskou, kdo tě vypekl s těma dvěma datumama?? :confused: je to jak píše Suzi, normálně během těch 14dnů klikoli...páč třeba já to mám přesně 6týdnů, že bych nastoupila 2.8....ale dr. říkal, aby tam netrčel ten jeden den, tak mi napíše nástup od 1.8. :wink: :slight_smile:
gratulka ke kontrole :slight_smile: škoda ta cukrovka :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@antana123 jestli máš poslíčky hodně bolestivý, tak se říká, že ty porodní tolika nebudou :wink: aspoň teda sousedka to také může potvrdit, 2 dny před porodem měla posli jak blázen, že ji 2x poslali domů, že to porod neni a pak porodila...jak ona říká "docela hladce" :wink:

@eliska_v já jdu na KO přesně za 14dnů a jeden den :grinning: :grinning: :grinning:
15. črc 2010 v 09:58  • Odpověz
15. črc 2010 v 10:00  • Odpověz
@ojo Ono asi záleží, jak kterej doktor a já se s ním rozhodně hádat nebudu, jestli půjdu 1.8 nebo 30.7. je už celkem jedno... a na mzdovce je jim to taky jedno, tak na to můžu hodit bobek! Hlavně ať to mám černý na bílým a od práce klid...
Dneska budu matlat chlebíčky a zítra dostanu dárečky, jééé já jsem zvědavá! :astonished:
15. črc 2010 v 10:19  • Odpověz
Já ko v po, ale je to jen moč, tlak a ko čípku. Žádný UZ, vlastně jo, ale jen s ním zkontroluje čípek, takže se ani nemám na co těšit :unamused: . Jsem zvědavá, jak půjdu příště na KO, jestli zas až za měsíc, tvářil se, že jen poslední měsíc se chodí častěji, tak uvidíme :wink:
15. črc 2010 v 10:22  • Odpověz
@discreet : dárečky já rád :slight_smile: a chlebíčky taky :slight_smile:. Přála sis něco nebo to bude překvápko ten dáreček?
15. črc 2010 v 10:24  • Odpověz
@eliska_v tak to celonoční spaní ti opravdu závidím. O tom já si můžu už tak tři týdny nechat zdát. Nejdřív kvůli čúrání, potom kvůli vedrům a teď se to nakombinovalo a ještě se k tomu přidaly občasné bolesti břicha a větry :angry:
@ojo my máme stejný TP a Dr. mě pošle na MD až 3.8.

U nás se nad ránem přehnala bouřka, kratší, ale vydatná, takže máme konečně po dlouhé době zalito.
15. črc 2010 v 10:25  • Odpověz
@beru3nek Přála jsem si kojící polštář, tak hned zítra vyzkouším, jak se na tom spí! A pak nějaké převápka, počítám spíš hračky, než oblečky, uvidím...
A dneska v noci jsem nespala od 2 do 3, a 5.30 budík, ještě, že skoro naposledy, takže hnus!
15. črc 2010 v 10:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.