• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@lio špatně jsem pochopila,promiň
@ojo přesně takto jsem to měla s dovčou já.

No jo,naše Ojo :wink: Zákoník má v malíku
15. črc 2010 v 15:03  •  3 děti  • Odpověz
@ojo já jen,že si nevzpomínám,zda to tak proběhlo minule...zda jsem to někam posílala...
15. črc 2010 v 15:04  •  3 děti  • Odpověz
@lio jo a po vybrání té dovolené si nastoupíš rodičovskou dovču :slight_smile: no a o rodičovský příspěvek si normálně zažádáš na sociálce na pracáku těsně před skončením PPM (nebo dřív, jestli chceš 2letou variantu) a ten ti budou vyplácet hned po PPM...takže budeš dostávat penízky jak z rodičáku, tak z dovolené od zaměstnavatele :slight_smile:
15. črc 2010 v 15:07  • Odpověz
@discreet já neříkala žep řenést na dítě nejde a že max zůstane tobe, čti holka pořádně...jako TED se mimi s tvojí cukrovkou nenarodí, jen jak moc s budeš cpát tím sladkým, tím víc bude mimi kynout.....ale tím, ze ty jako matka mimi si mela byť cukrovku pouze v těhu, b ude tvé dítě v rizikové skuppině ze ji bude mít taky....holka v těhu, případně v dospělosti...je to varovný signál ze se na neco musí dávat pozor, ne držet dieta, ale nestravovt se jak pako :slight_smile:)))
a resila bych cukrovku v cukrovkářský diskuzi, je fakt o cem psat a holky tu o tom moc nevedi, tak zbytecne plasite,.-)))) a ja se pak v IP upíšu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :sunglasses:
a jak chytrý web píše, kdokoliv má v rodině kdekoliv cukrovku, je v těhu obecně rizikový, a v životě též at už se jedná o stařeckou cukrovku.....a chce to dát si pozor, ne držet dietu, ale nepodporovat vznik cukrovky (obezitou, nepohybem, fastfoody, sladkým....imrvére)
15. črc 2010 v 15:08  • Odpověz
@lotyna Pokud máš TP 28.9. tak bys měla nástup na MD 17.8.
15. črc 2010 v 15:09  • Odpověz
@ojo mě mate pojem po vybrání dovči, já si ji vybírat nebudu, chci ji proplatit...rozumíš mi...vím co po ukončení mateřské, že rodičovská......nebo mateřská, dovča a rodičovská......ale já si tu dovču vybrat nechci (kvůli výpomoci v práci by mi to nevyšlo) takze ji chci proplatit a to říkáš že nejde a to se mi moc nezdá
15. črc 2010 v 15:10  • Odpověz
@petja :grinning: :grinning: :grinning: aspoň nevypadnu z profese :grinning: :grinning: :grinning: po mě RL chtěli z práce a oni ho posílají na tu správu...živnostníci by ho tam měli doložit...někde jsem i četla, že kvůli tomu, že se dítě narodilo živé :sweat_smile: někde ho nevyžadují a někde prý i pozastaví dávky, když jim ho tam nepošleš :confused:
15. črc 2010 v 15:10  • Odpověz
@discreet a ze ste o týden větší, není tragedie, my meli v tvém týdnu víc a uz se srovnalo, ale pokud to budes prizivovat nelecenou cukrovkou, bude hůř, může být hůř
15. črc 2010 v 15:11  • Odpověz
@lio jo chtít můžeš, ale otázka, jestli ti ji zaměsnavatel proplatí, jak ty píšeš najednou :sweat_smile: prostě ze zákona to jde fakt vyjímečně, když se ukončuje poměr nebo tak :sweat_smile: chápu, že chceš v tý době vypomoct, záleží, jak se k tomu postaví tvůj zaměstnavatel a personální a co vymyslí :sweat_smile:
15. črc 2010 v 15:13  • Odpověz
@ojo jj proto mi to ladenka pripomnela ze svůj zámer musím tedy zkonzultovat, jestli bude zamestnavate svolný a proplatí to, vím ze se dovca jen tak neproplácí, nebo ne bezne, ale zase je v jeho zájmu abych se vrátila co nejdřív, díky dovče by se mi to o 5 týdnů cca posunul
tak fajn ze si rozumíme, já jen musím zjistit zda n to šéf přistoupí....
15. črc 2010 v 15:16  • Odpověz
@lio Já bych se fakt nechtěla hádat, protože v tom nejsemodborník, ale myslím si, že dovča už opravdu proplatit nejde. Alespoň u nás ji zaměstnavatel nikdy neproplatil. Nejen u těhulí, ale nikomu. Prostě když sis ji nevybrala do zákonného termínu (říjen následujícího roku), tak ti bez náhrady propadla. Tudíž si myslím, že u těhulí to bude stejné. Ale schválně se poptej vaší mzdovky. :wink:
15. črc 2010 v 15:16  • Odpověz
@ladenka upřímně, vsechno jde.-))))))
15. črc 2010 v 15:17  • Odpověz
Aha, tak jsem další příspěvek napsala pozdě. :grinning:
15. črc 2010 v 15:17  • Odpověz
@lio Uvidíš jak k tomu bude zaměstnavatel svolný.
15. črc 2010 v 15:20  • Odpověz
@ladenka jj uvidime uvidime.-)
15. črc 2010 v 15:23  • Odpověz
@ladenka Děkuju, hodná. :slight_smile:

Jinak s tím proplácením dovolené - určitě záleží na zaměstnavateli i na dohodě, mně třeba v práci proplacení těch pár dní uvedli jako jednu z možností (kromě vybrání po MD).
15. črc 2010 v 15:23  • Odpověz
@lio @ladenka jo záleží na dohodě a na lidech na personálním :grinning:

@lotyna no za MD náleží plných 20dní, což neni málo + většinou k tomu je předchozí nevybraná...tak se i divím, že ti nabídl proplacení :sweat_smile:

pro mě je to čerpání lepší než výplata naráz, aspoň to hned neutratíme :grinning: :grinning: :grinning:

no a u nás se nějak rozpršelo, furt přeháňky, snad nakonec ani nebudem moct ven, ne? :confused: :sweat_smile: :grinning:
15. črc 2010 v 15:45  • Odpověz
@ojo no treba to s tou výpomocí vykoumáme jinak, uvidime, je fakt ze je to mraky dovci :sunglasses:
15. črc 2010 v 15:47  • Odpověz
@ojo nakonec sem blbá, mohla sem si usetřit neschopenky a vybrat dovču aspon takhle :frowning2:nojo pozde
15. črc 2010 v 15:47  • Odpověz
@lio no na druhou stranu, takhle máš penízky navíc :wink: určo se to nějak vykoumá, třeba že hned po MD nastoupíš na RD, mezi tím jim vypomůžeš na dohodu a pak nastoupíš na řádnou dovču a pak zase na RD :slight_smile: i když nevím, jestli to v praxi funguje :sweat_smile: :grinning:
15. črc 2010 v 15:51  • Odpověz
@ojo Já jsem se tenkrát ptala na to, jestli mám nárok na nějakou dovču, když jsem od února v PN. To jsem byla ještě mladá a hloupá, respektive bezbřichá a chtěla jsem si jí vybrat před MD - jako že bychom třeba někam vyjeli. To jsem ještě nevěděla, že by mě s břichem taková kravina nikdy ani nenapadla. :grinning: No a náš účetní muž mi to vyjmenoval jako jednu z možností. Ale proplácet si jí nenechám, vyberu si ji po MD. Ovšem to, že mi náleží dovolená za tu dobu MD, to mi uličník zatajil.
15. črc 2010 v 16:20  • Odpověz
tak míso čtení jsem usla u bedny, a pak se teda dokopala taky k žehlení pro mimouše, stála jsem u toho hodinku a půl teklo ze mě jak z vola :wink:, no ještě vyprat pár věciček a budu to mít z krku :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jen teda mi přijde, že mám málo spodků :grinning:, bodýček mraky a dupajd a tepláčků minimum :confused:
@discreet . tak to se ti nedivím, to bych byla taky na.... že mi to ani nezavolali :angry:
@pet.s : tak aspoň, že se omluvila, tak přeju pevné nervy a aby bylo líp :wink:
@petja : mě řekla dr. že mu neublížím, ptala jsem se přímo kvůli tý pupeční šňůře, aby se neuškrtilo. Prý ať zkusím cviky a uvidíme. :wink:
@ojo : vůbec vám to počásko nezávidím :wink: tady opět azuro, mraky fuč a pařák jako vždy
taky se musím v práci zeptat jak s tou dovolenou :fearful:
15. črc 2010 v 16:40  • Odpověz
suzete..Báře bylo 10 měsíců, daníkovi dokonce jen 3 měsíce. A je v tom veliký rozdíl. Ten rok Báře strašně chybí.Citová deprivace se odrazila na podstatě jejího bytí. Neveří nikomu a ničemu, nedělá si hlubší vazby.
Kluk je úplně jiný. Jojo holky na něj letí už ted,ale on je maminčin :grinning:
15. črc 2010 v 16:55  • Odpověz
@ojo to můzu RD prerusit a vybrat dovču? enbo jako soucasne?
15. črc 2010 v 16:58  • Odpověz
Ahojky tak opět po nějaké době jsem se přišla ukazat :wink: malá je z babičkou na navštěvě a tak mám chvilku veget,i když ty vedra mně teda totálně ničí,chtěla bych aby už konečně sprchlo :unamused: už se to nedá.Jinak jsem dneska upekla bublaninu a tak jsem hned jeden kousek třešnové snědla a malí zase vyvádí.maliko vás dočtu at vím co řešíte :slight_smile: jaké je u vás počasí?
15. črc 2010 v 17:10  • Odpověz
Děvčátka koukám, že tu diskutujete o dovolené před PPM(mateřská dovolená 28týdnů). Máme účetní firmu, tak se vám to pokusím vysvětlit.
Zbývající dovolenou si můžete vybrat před nebo po skončení mateřské dovolené. Obvykle na ni hned navazuje. V tomto případě je dokonce zaměstnavatel povinen žádosti o čerpání dovolené po skončení PPM vyhovět.
Na výši Rodičovského příspěvku nemá výběr (ani proplacení dovolené) žádný vliv.
U nás se to dělá tak, že se na dovolenou nastoupí před PPM a po PPM se dobere zbytek.(my to proplácíme,stejně je to jedno)
Nebo druhá varianta. Po PPM si požádáte o zbytek dovolené. Pozor za letošek by se vám krátit neměla a za další rok až po 100 dnech nepřítomnosti.Po skončení dovolené budete pobírat rodičák od sociálky.
Snad jsem to vysvětlila srozumitelně.

15. črc 2010 v 17:15  • Odpověz
ahoj holky, tak manža mi zase odjel na tábor... Jinak u nás počásko...pod mrakem, neprší, ale je straaašnýýý dusno, nesnesitelný!!
15. črc 2010 v 17:15  • Odpověz
Ahojte, tak jsem po dalším vypečeném dni nakoukla, s tím naším prckem se naběhám, vlastně z oběma. Včera poradna, úspěšný 29tt, vše v poho, léky na tlak a pulz pomohly, tak snad to tak 6 týdnů a vydrží a prý můžu od 35tt klidně rodit, to by se mi hodilo....manžel bude na pár dní doma...tak třeba si mimi dá říct.

A dnes kontrola Matyáše, angína zažehnáná, to jsem ovšem pozn ala,podle návratu jeho aktivity :grinning: :grinning: :grinning: Jen se těsně před pslední dávkou ATB osypal, tuzdíž na ně máme alergickou reakci :stuck_out_tongue_closed_eyes: A už je nesmíme :angry:
15. črc 2010 v 17:45  • Odpověz
Holky, já už nemůžu, oni furt sbíjej! Vrtačky šly domů už někdy ve tři, ale tahle parta je snad na baterie nebo co. :frowning2:
15. črc 2010 v 17:46  • Odpověz
@hanncca : tady se chvilku honily mraky pak zase hnus vedro a vody :frowning2: ani kapka. Se v noci pečeme,lítám co 3 h do sprchy a jsem pořád upečená. Ještě ,že Matýsek to prospí :slight_smile:
15. črc 2010 v 17:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.