• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@eliska_v Tak u nas to na dešt zatím ani nevypadá :rolling_eyes:
15. črc 2010 v 19:12  • Odpověz
@jennymaresova : Tady je to jenom trochu zatažené, ale na déšt taky nic..Vdálce hřmí, ale toď vše... Půjdeme si dát večeři..Jsme s malým zrovna sami doma, tak velkou buřinu moc nechci jenom ať prší ale bez bouřky :wink:
15. črc 2010 v 19:14  • Odpověz
@lotyna jo ale tu se řeší jaký je rozdíl mezi tím že si dovču vybereš a tím že si ji necháš proplatit :slight_smile:)))
dl mého dyž si ji vybereš, je to jako normoš dovča, dostaneš prachy násl měsíc za dovču, dyž si ji necháš proplatit, dostaneš prachy najednou......
15. črc 2010 v 19:17  • Odpověz
@eliska_v chleba ve vajčku mnam takže už vím co si udělam jak dam malou spát,děláš mi chutě :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: mnam
15. črc 2010 v 19:20  • Odpověz
@eliska_v jo a stím počasím je tio naprd zase se mi bude blbě spát chjo :frowning2:
15. črc 2010 v 19:21  • Odpověz
@lucinecka222 : Je to rychlé a dobré!! Teď jsem si k tomu oloupala kedlubnu a nakrájela rajčátka...To bude noc!! :grinning: :grinning: Ale co jsme s Daliborkem sami doma :grinning: :grinning: :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face:
já tomu stejně pořád nerozumím. Nejlepší teda asi bude zeptat se v práci, jak to udělat, ne? Každá firma to třeba praktikuje jinak s dovolenou. Já třeba marodím od konce ledna, takže nárok na dovču mám asi úplně mimimální, ale pak během MD se mi teda nějaký dny ještě přičtou, takže bude lepší se v práci zeptat až třeba ke konci roku či jak?? Já vůbec nevím...
U nás to vypadá na bouřku...ale to k večeru vypadá už asi 3 dny, že bude pršet a pořád nic :grinning: ráno tu spadlo asi 10 kapek, to bylo všechno.
@eliska_v bouřku taky nemusím ale hlavně ten déšt ja ho prostě vyžaduju :grinning: :grinning: :grinning: kurnik aj ze slunkem už :confounded:
15. črc 2010 v 19:22  • Odpověz
@lucinecka222 : Já už spím s otevřeným balkónem a žádná změna taky neni... :angry: Sice jsem dneska po dlouhé době spala celou noc, ale dneska zase může být všechno jinak :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. črc 2010 v 19:22  • Odpověz
@eliska_v tak ja zeleninu nemám ale vlastně jo paprika tam je :slight_smile: no nic jdu ted malou osprchvat :slight_smile:a pak si nachystam tu večeřu a přijdu sní zavama a budu svama kecat :grinning:
15. črc 2010 v 19:23  • Odpověz
@hanncca : Ráno jsem se radovala, že bude pršet a jak píšeš..Jenom deset kapek a konečná :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry:
15. črc 2010 v 19:23  • Odpověz
@eliska_v jo tak to ja spím taky s otevřeným oknem ale stejnam´k mi je horko a to spím nahata teda jen v kalhotkach :grinning: ale to vedro už nedavam ja už nespím celý týden v pohodě co jsou ty vedra pořád se přetáčím je to maras :frowning2:
15. črc 2010 v 19:25  • Odpověz
@eliska_v to jo, manža akorát šel ráno zalejt zahrádku, protože sme na to večer zapomněli, tak jsem se radovala, že zalejval zbytečně...a ono ne, těch 10 kapek tu zahrádku opravdu moc nezalilo...tak snad dneska by už mohlo něco kápnout :slight_smile:
15. črc 2010 v 19:25  • Odpověz
@lucinecka222 : Tak mě furt bolí ty žebra, takže já se nevyspala tak jak bych já potřebovala už měsíc.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: Já spím teda úplně nahatá...ještě aby mě škrtily kalhotky :grinning: :grinning: :grinning:
15. črc 2010 v 19:26  • Odpověz
@hanncca : Kéž by!! Já si to říkám furt... Ať prší aspoň celou noc....ale ono se tomu nechce!! :angry:
15. črc 2010 v 19:27  • Odpověz
tak u nás spadlo pár kapek ale opravdu jen pár :angry:
@kuchy : gratulka ke kontrole :wink: , tak hlavně že je malýmu už líp :slight_smile: no s tím tlakem ti to nezávidím :astonished:
@lucinecka222 : hojda a co doma, už dobrý?
@suik : taky jsem v neschopnosti od února a vůbec netuším, jak je to s dovčou, ale nějákou mít musíme za leden určo, ne?
15. črc 2010 v 19:27  • Odpověz
@lio : však to taky mělo pobavit :slight_smile: , já jsem se víc bála přenášení, od 36 tt jsem už mohla rodit kdykoli, loni už jsem měla vše připravené mnohem dříve a na porod se hrozně těším :slight_smile: A pak jsem byla taky překvapená,když mi na normoš kontrole řekli už si Vás tu necháme. :grinning:
Ale není kam spěchat,jdyž nemáš mít mimi přes 4 kg :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. črc 2010 v 19:28  • Odpověz
@lio No však ano. Čistě teoreticky - když si tu dovolenou necháš proplatit - tak na ní nenastoupíš, ale jseš po skončení MD na rodičáku a dostaneš k tomu kopec peněz najednou za dovču. Když na ní nastoupíš, jdeš později na rodičák a ten ranec dostaneš prostě jako za dovču. Jenom bůh ví, jestli se to takhle opravdu řeší účetně.
15. črc 2010 v 19:29  • Odpověz
@hanncca za MD ti náleží 20 dní tu říkaly holky
a u nás v práci naskočí dovča hned v lednu (ač vím, že nárok by měl být postupně za to, co odpracuješ, ale u nás to tak není a nám v lednu na pásku naskočí rovnou celá dovča, jen ji šéf nemusí povolit třeba dyž někdo chce v únoru hned \14 dní pokud to nemá ze staré dovči)
takže obecne ti za MD dovča naskočí a 20 dní a tu si vybereš po MD ....to je bez výhrad...výhrady u někoho jsou u toho ,pokud si ji vybrat nechceš a chceš ji proplatit .-)
15. črc 2010 v 19:29  • Odpověz
@beru3nek : děkujeme :wink:
15. črc 2010 v 19:30  • Odpověz
@lio současně to ne...ono pro firmu nejdřív budeš vedená jako na dovolené, vypočítají náhrady a tak a pak si tě dají do evidence na RD...
a s tím přerušením to opravdu nevím, jestli lze třeba vybrat řádnou dovču třeba až měsíc po skončení PPM, že se přeruší RD...ještě jsem se s tím nesetkala :sweat_smile:
ale zkus jim to navrhnout nebo možná sami vymyslí jinou variantu :wink:
15. črc 2010 v 19:33  • Odpověz
@lio ale jelikož na MD nebudu celý rok, tak na celých 20dní nemám stejně nárok asi ne?? těch 20dní je standartní délka dovolené na rok (někdo může mít i více), takže se mi bude nějakým poměrem krátit .... si myslim, ne?? já fakt netušim...se budu muset zeptat šéfa, jak to vůbec je..
15. črc 2010 v 19:35  • Odpověz
@hanncca za MD je VŽDY nárok 20dní pokud trvá v tom roce aspoň 60dní :wink: ....tudíž na tom vyhrávají maminy, co mají MD přes přelom roku, že můžou dostat 20dní za 2010 a i 20dní za 2011 (pokud v obou rokach trvá min. 60dní) :wink:
15. črc 2010 v 19:40  • Odpověz
@ojo aha, to vůbec netušim...tak díky za info :slight_smile:
15. črc 2010 v 19:41  • Odpověz
@ojo Ještěže tě tu máme. :slight_smile:
15. črc 2010 v 19:47  • Odpověz
když to ještě napíšu obecně...(taky mám účetní firmu :wink:

každá z nás bude mít nárok za MD 20dní...některé máme k tomu plus starou dovolenou :slight_smile: ze zákona za každých 100dní mimo by se měla stará dovča krátit...což je v případě RD nebo dlouhodobé neschopnosti (což psala @suik?)...ale při té neschopence to ne každá firma praktikuje (já byla minulé celé těhu na neschopence a nic mi nezkrátili)
dovča za MD se běžně vybírá "proplácí" po skončení MD, stará dovča se nastupuje před MD nebo po MD, to jak si kdo vybere, znám i případy, že dovču za MD proplatili předem, ale to asi jen vyjímečně :sweat_smile:

a ohledně vybírání nebo proplácení, buď se vyčerpá a dostanete ji na 2x, páč je to hodně dní (já i na 3x :grinning: ) nebo najednou celkovou sumu...záleží fakt na zaměstnavateli, páč celková suma může být někdy docela ranec a velký výdaj pro zaměsnavatele, takže ty spíš volí čerpání, také si vás musí zaškatulkovat do správné evidence...

pro nás maminky to vypadá jednoduše, páč jsme tak jako tak doma, ale zaměsnavatel papíruje :sweat_smile:
15. črc 2010 v 19:50  • Odpověz
@lotyna @hanncca :slight_smile:

no já obecně radím, že nejlepší je vybírat dovču až po MD a to i starou pokud možno...stačí zaměstnavateli říct, že po MD chcete vybrat všechnu dovču a pak že nastoupíte na tu rodičovskou do 3let věku :wink:
15. črc 2010 v 19:54  • Odpověz
@ojo jj tak to chapu dobře :slight_smile:
záleží na zaměstnavateli
u nás se dovča taky nekrátí, prostě v lednu dostanu na pásce celkovou na rok a pak je na šéfovi když v lednu přídu že chci 3 týdny na které jakoby nemám ještě odpracovaný nárok, jeslti mi ji dá nebo ne.....

jj papírování..tfuj !
15. črc 2010 ve 20:06  • Odpověz
@lotyna, tak to budu mít taky asi jen pár dní...
takže jedinej rozdíl je v tom, jestli to dostanu naráz nebo po kouskách?
a peníze za rodičák dostanu za kdy, až po tý vyčerpaný dovolený nebo hned po mateřský?

já právě moc nechápu, proč to lio tak řeší, já v tom nevidím moc rozdíl.
15. črc 2010 ve 20:06  • Odpověz
@ojo Jsi zlatíčko. Čistě teoreticky - když bude konec mateřské v příštím kalendářním roce, není pak papírově problém s přetáhnutím té staré dovolené? (Té, ještě z před mateřské?).
15. črc 2010 ve 20:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.