• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
ahojky :slight_smile:

dneska u nás sluníčko, ale vítr :confounded: tak jsme byli venku jen chvíli, málem mi uletěl kočár :sweat_smile:

jen jsem váš zběžně prolítla a líbilo se mi, jak lami říkala, že prý druhý dítka bývají pohodovější :slight_smile: :slight_smile: tak to nevím, co mám čekat, páč Tomáš je snad nejpohodovější dítě na světě a říkají to všichni okolo :sunglasses: :sunglasses: já s ním mám takovou pohodu a zároveň někdy nudu, že jsem se chtěla hned po mateřský vrátit do práce :slight_smile: díky tý nudě jsem taky začala plést :grinning: ...ale dojíždět 60km v zimě jsem nechtěla :sweat_smile:

ale co já jsem zas slyšela, tak prý druhý bývá opak prvního :sweat_smile: ale nevěřím tomu, nejvíc určo záleží jak se cítíme v těhu :slight_smile:

tak zatím páá a hezký zbytek víkendu :slight_smile:
30. led 2010 v 17:00  • Odpověz
Ahoj,tak kontrola včera u lékaře dobrá, i když jsem taková špatná.
Necítím se těhu, nemám žádný příznaky, jen mě bolí prsa...
Mimi je asi 5.tt, takže malé bez srdíčka....
Začínám se bát, protože mi nic není, břicho nebolí, jak píšete, blbě mi také není...tak nevím...máte to taky některá nebo je něco špatně?
Čekat 14 dnů je dlouhá doba....
30. led 2010 ve 20:23  • Odpověz
kov:já nakupuju u http://www.mamaja.cz/bioobleceni/biobavlna/
jsou i výhradní dovozci mam do čr
30. led 2010 ve 20:58  • Odpověz
lamia: sice tam ještě nenakupuju, ale Bránu už mám taky oblíbenou :slight_smile: a s nadšením jsem zjistila, že otevíraj i v Praze :slight_smile: Tak super, že to tam maj :slight_smile:

hupcza: to vypadá fakt dobře :grinning:

ojo: no, já to slyšela tak, že ne druhý dítě je klidný, ale když je první divoký, tak druhý je klidný. A když je teda první klidný, můžeš se těšit na nějakého raubíře :grinning: Ale nechci tě strašit :slight_smile:

val1: neboj, buď ráda, že ti nic není. :grinning:
30. led 2010 ve 21:33  • Odpověz
Tak já teda nevím, když mám první dítě divoký a druhý klidný, není ještě nějaká poučka o tom třetím?? :grinning: :grinning:

Ojo já myslím, že to bude taky pohodář :wink:
30. led 2010 ve 21:34  • Odpověz
Kovaldo tak až budeš mít chvilku, určitě se tam stav i jen na pomazlení a prohlídnutí mimivěciček, já tam takhle na čumendu byla taky už několikrát...super,že si můžeš prohlídnout plenky dřív než je koupíš apod...
30. led 2010 ve 21:37  • Odpověz
autor
val1. tak to bud ráda, že čekáš jen čtrnáct dní, já byla na první kontrole 13. ledna a na další jdu až 11. února, takže měsíc..................
30. led 2010 ve 21:39  • Odpověz
lamia: no, já jsem ze 4 dětí a každej jsme jinej, já jsem to 3. dítě, takže to třetí je prostě to nejlepšejší :grinning:
No super, zajít na pomazlenou mne nenapadlo. Půjdu se podívat a poradit :grinning:

val1: jj, já jdu jak Laurinka - taky až po měsíci - byla jsem 18. 1. a 17. 2. jdu na první těhu poradnu a ani nevím, jestli půjdu na utz anebo jen na prohlídku k dr. Ale každopádně dostanu už aspoň těhu průkazku. No a prcka určitě uvidím 26. 2., to jdeme na NT screening, což je utz. :slight_smile:
30. led 2010 ve 21:48  • Odpověz
lam:a zase ty čtyři děti ...hele..nějak to tu krouží :grinning: :grinning:

kov:nenech se mást - žádná pomazlená nejde....vždycky se tam nechají peníze :grinning: :grinning: :grinning:

na kontrolu jdeme příští týden ve čt...nevím,jestlii s utz....každopádně před tím jdu k holiči,kdybychom se náhodou viděli :grinning: :grinning: :grinning:
30. led 2010 ve 21:53  • Odpověz
hupcza: myslíš, že utz funguje obousměrně, že tě mímo taky uvidí?
30. led 2010 ve 22:22  • Odpověz
hupcza: aha, takže pokud půjdu na pomazlenou do Brány, tak bez peněz a platební karty :grinning: To je fakt, jinak tam určo něco koupím. Třeba Itti bitty snap in one, podle všeho jsou nejen krásný, ale i strašně praktický.
30. led 2010 ve 22:24  • Odpověz
Tak, já to balím, jdu spát, nechám si zdát o své návštěvě v Bráně, jak se mazlím s plenkama, šátkama, .... :grinning:
30. led 2010 ve 22:29  • Odpověz
IB SIO jsou fakt super, ale na to si vem pořádnej balík :grinning: :grinning: Ale hele ne každému dítku sedí, jako mým holkám ten střih vyhovuje úplně geniálně, štíhlounký a bezva savý, na Jájuchu je používám na ven, ale znám maminy, co je zklamaně prodávají, že jim bezkonkurenčně protékají...já bych si asi koupila jen jednu a počkala, jak vám konkrétně posléze sednou...stejně ze začátku moc nevyužiješ, novouš Ti to hned pokadí a musíš přebalit, na novouše nejlíp kvalitní čč (my máme vyzkoušený libštát čč a Kikko lux eco čtvercovky, obojí super a vydrží fakt dlooooouho a neuvěřitelné množství praní), takže pokud vám sednou, budeš mít hafo času koupit další :wink:
30. led 2010 ve 22:44  • Odpověz
Tím dloooouho myslím, že se nerozpadnou po roce :grinning:
30. led 2010 ve 22:45  • Odpověz
Přeji krásnou neděli všem,
teda holky, měla jsem takové plány na víkend, kolik toho udělám a mně se teda vůbec nic nechce :grinning:

lamia: moc díky za rady. Jsou krásný, to jo, ale koupím 1 od různých druhů a budeme zkoušet a zkoušet. Četla jsem chválu na čč libštáty, takže ty chci koupit určitě, no a pak sem tam něco od něčeho, asi se budu chodit mazlit a vždycky si něco odnesu :grinning:
31. led 2010 v 09:44  • Odpověz
Hezký den všem, holky mám dotasz ráno mě vzbudila bolest v krku, :frowning2: au au, krk mám rudý a na mandlích bílý flíčky :frowning2: co s tím? Je mi jasné, že léčba nebude nic moc, vzhledem k těhu, ale čím začít??? Mám navíc sníženou imunitu, takže hezky tradá zítra asi k obvodnímu lékaři....ale co zvolit jako alternativu pro dnešek? A to mám jít zítra na krev.....může to ovlivnit výsledky???
Moc díky za rady...a hezký den :slight_smile:
31. led 2010 v 10:02  • Odpověz
ahojky.
rennu tak hlavně ležet, odpočívat a bylinky moc nee. k obvoďákovi jdi a uvidíš.

taky nakupuju v bráně, ale přes net. do obchodu jsem se nevydala. ale minule mě naštvali, páč jsem čekala na objednávku asi měsíc :angry: . my jedeme na jednorázovky. já jsem otěhotněla poprvý nečekaně, celou dobu jsem chodila do práce, takže jsem se o nic moc nezajímala a nečetla, tak mě to ani nenapadlo, že budu látkovat. no a teď už mě to napadlo, ale jsem si zas říkala, že už to nemá cenu, janka už učím na nočníček. no a teď druhý mimi... jenže moc nevím jak do toho, je to dost složitý :sweat_smile: . nevím jaký kalhotky se dávaj na co a jak se to váže a hlavně si to nedovedu představit organizačně. jako jak z toho odstraňovat hovína a kde to skladovat a jak často prát a kde to furt sušit :grinning: tak nevím.
31. led 2010 v 10:53  • Odpověz
autor
rennu: no dneska bych to pořešila jenom čajem s citronem a medem a zítra šla k dr., sama bych si asi netroufla to léčit, já měla jen kašel, v lékárně mi na to prodali sirup - homeopatikum, dávala jsem si dětské dávkování, ale stejně jsem měla strach to užívat, tak jsem se na tovykašlala a už dobrý, ale toto bude vážnější, takže bych si nedávala radši nic...................

ale holky ti určitě poradí líp, nemám zkušenost................
31. led 2010 v 10:53  • Odpověz
ahoj, koukám dneska tady skoro pusto a prázdno. Taky se vám dneska nic nechce, anebo naopak nestíháte?

rennu: bohužel nevím, co ti poradit, těhule toho moc nemůžou. Asi jak radí Laurinka - čaj a med a citron a zítra se zeptat doktora anebo v lékárně na nějaký homeopatika a tak ...
31. led 2010 v 16:13  • Odpověz
Ahojky děvčata,ráda bych s vámi trávila volný čas svého druhého těhu.Jsem teď v 10tt,v únoru mě čeká screening v 1.trimestru.Poprvé jsem na kontrole byla v 5tt,pak v 10tt,miminko je v pořádku a vyvíjí se jak má. Nevolnosti,když jsou tak jen večer,zvracela jsem zatím jednou.Spíš mívám nálady,což ani mě samotné není příjemné.První dítko,chlapeček Filípek je naprostý pohodář a super parťák,tak snad i druhé bude taky bezva! Při prvním těhi jsem neměla absolutně žádné potíže a porod proběhl spontánně,bez jakýchkoliv medikamentů,rychle a bez nástřihu.Byla bych moc šťastná,kdybych měla možnost i podruhé prožít tak nádherný porod!

Jinak Laterna,my jsme jeli v látkovkách a opravdu na ně nedám dopustit.Zezačátku je toho moc,ale každá si najde,jaké jí nejlíp vyhovují.Já jsem měla spoustu klasických plen a k tomu zavazovací Popolini,které jsou jednovelikostní,od narození až po nočník.Mimčo v nich vůbec není velké a nemusíš oblíkat o velikost navíc,jak třeba u haipa daipa.Pak jsem navrch položila separační vložku,která je na několik použití,když není pokakaná,dá se vyprat a když je pokakaná tak zachytí 80% hovínek,fakt to neprosákne na plenu,ale dítě v tom neleží,neoprudí se.Malej teda na opruzeniny trpěl,jen,když jsem na cestách prcku utřela vlhčenýma ubrouskama,jinak používám jen vodu,prostě šup s prckou pod kohoutek :wink: Svrchňáky jsem měla dvoje od Imse Vimse,na celý plenkový období jsem kupovala 3x po těch dvou kusech.Je to na suchý zipy,tak se to dá různě přizpůsobit.Prala jsem v mýdlovým slizu,skladovala jsem je nejdřív na mokro přemáchaný v octové vodě,pak na sucho a prala co 3 dny.Suchý byly na druhý den.A ty svrchňáky jsou z PUL,takže ty sou super praktický...
31. led 2010 v 16:17  •  3 děti  • Odpověz
Já si naopak od Laurinky myslím,že homeopatika,který ji v lékarně prodali jsou dobrá volba.Viděla bych to na Stodal.Ale vypadá to,že renu má spíš náběh na angínu,tam už Stodal nemá svoje místo,ale o 3-4 homeo na angínu vím.
31. led 2010 v 16:20  •  3 děti  • Odpověz
holky díky za rady...zatím jsem na čaji a ležím, přidalo se bolení hlavy a slabé jakoby bolavé nohy :frowning2: navíc pravá mandle už bolí jak čert a z bílých flíčků jsou už fleky :unamused:

petja: povídej, beru jakoukoliv radu....vyčetla jsem, že angína v těhu není sice problém, že těhulky mohou penicilin....což nebude můj případ, já jsem na něj alergická :frowning2:

Chci vyslat manžu do lékárny, uvažovala jsem aspon o Vincentce nebo pastilkách z ní...ale podle mého krku, to bude asi slabé....
31. led 2010 v 16:40  • Odpověz
Ahojte těhulinky :slight_smile:
vás dočíst, to je na celý den práce..

Val: já to mám stejný - žádný těhotenský potíže se ke mě ještě nedostavili - trochu bolest prsou a větší zima než jindy ...ale problémy s jídlem, zvracení, změna chutí nebo alergie na vůně, nic takovýho. Taky jsem se nejdřív obávala, jestli je vše v pohodě, když tu téměř všechny psaly, jak jim je špatně.... Ale teď už jsem za to ráda, že je to takhle, třeba nás to úplně mine :wink:

Včera jsem sebou řízla na pr... na sněhu, ale žádný změny necítím ani nevidím..tak snad to bude v poho. Já jdu na kontrolu taky 11.února jak Laurinka..no je to dlouhý čekání...ale až budou o sobě dávat mimča vědět..tak nám třeba to čekání nepřijde tak nekonečný :wink:

Ren: díky za tip na rychlozavinovačku...no tak už vymýšlím, kdy zas pofrčíme do Prahy :grinning: .. docela jsem se tam zakoukala i do kočárků :wink:
31. led 2010 v 16:49  • Odpověz
Jinak Ren ještě brzký uzdravení přeju...já osobně bych asi volila Panadol, nebo Paralen...to je asi jediný, co bych v danou chvíli měla doma a prý se může... no hlavně ať ti brzo něco zabere, ať se netrápíte "vy dva" :wink:
31. led 2010 v 16:56  • Odpověz
daja: za tip není zač, taky do Prahy do porodu vypravíme :grinning: ...jinak dík za přání, taky si přeju at je mi líp :frowning2:
31. led 2010 v 16:57  • Odpověz
Petjo my střídáme PUL s vlňákama, máme vždycky období jedněch nebo druhých... Akorát ty PUL po dvou dětech už jsou krapet jeté :grinning: :grinning:

Laterno látkovky jsou fakt v pohodě, já měla část období holky v látkovkách obě a i to se dalo.....jen to nesmíš moc hrotit a třeba žehlit plíny, to už by fakt zabralo víc času:slight_smile:

Rennu dej si zatím hlavně vitamíny, hodně tekutin, z homeopatik je super Oscillo, na kašel sirup Stodal, na teplotu klidně můžeš paralen, pokud to bude nutný....s bolestí v krku je to ošidné, většina pastilek není v těhu ani při koj. vhodná kromě Septisanu, ten se může, zeptej se v lékarně na vhodnost kloktadel....jinak to co popisuješ mi ale připadá spíš jako začínající angína, takže pokud se to nezlepší, zajdi normálně k prakt. dr, ať Ti ev napíše atb, penicilín a od něj odvozená atb v těhu nevadí a angínu rozhodně není dobré podcenit. Jako moje máma měla jednu dobu období, kdy nám homeopaticky léčila i angínu, ale fakt je, že pokud je to klasika streptokoková angína, tak to rozhodně nedoporučuju. Samozřejmě své dr řekni, že jsi těhotná, ale to asi nemusím psát :grinning: :sunglasses:
31. led 2010 v 17:40  • Odpověz
Jo teď čtu, že jsi na PNC alergická, tak to nevadí, v těhu se můžou i makrolidová atb, tak ti dají něco z toho, na to není zkřížená alergie s penicilínem.
31. led 2010 v 17:43  • Odpověz
lamia: děkuju za rady.....už mi leze nahoru i teplota..... :frowning2: je to na houby, moje alergie, astma, snížená imunita, občas se mi vše zvrtne na průdušky, tak mám strach...angínu jsem už dlouho neměla, co se pamatuju před pár lety naposled a to jsem se jí nemohla zbavit:frowning2: brala jsem tenkrát min. 2ATB...a nemocná mamina mimískovi zdravý vývoj moc nezajistí...jsem totiž i nervák, takže kombinace na houby.....pokud by se mi přitížilo, manža mě požene na pohotovost ještě dnes... :unamused:
31. led 2010 v 17:49  • Odpověz
Ad látkovky, Laterno možná ti to zezačátku bude připadat děsný zmatek a hrozně složité, ale ono je to hlavně tím, že existuje už spousta plín, každá máma to prostě dělá jinak a každé vyhovuje něco jiného, nejlepší je asi začít klasikou typu čtvercovek, dají se z toho dělat různé sklady těsnící kolem nožiček, takže neproteče ani tekutá stolice, nebo třeba ty zavazovací plíny jsou na novouše taky super, já měla obyč.Disana a dávala jsem je dokud bylo mimi hodně malé klidně bez svrchňáků s jednou čtvercovkou složenou na osminy dovnitř, hned jak se vzbudila a posr...tak jsem to sundala a v poho, nehody minimálně. Separačky jsem dávala zezačátku taky papírové, posl. mě to přestalo bavit, tak jsem nastříhala metráž fleece na obdélníčky odpovídající velikostí cca složené čtvercovce na osminy, jen na délku malinko kratší a používala jako fleecové separačky, nemusíš to ani obentlovat po okraji, neb fleece se nepáře...normálně jsem z toho "vaječinu" opláchla a hodila to do kýble na plíny. Já skladuju od začátku jen na sucho.
Akorát bacha na krémy, ty fleece nič (spíš ale když dáš velkou vrstvu, když mázneš trochu a rozmažeš do vsáknutí, tak je to v poho...)í, ale já moc nemazala, neb jsem přebalila hned po výkonu, ev jsme s Jájou srajdili v klubíčku do nočníku, neb trpěla hodně na větry a tohle ji mimořádně vyhovovalo.
31. led 2010 v 17:52  • Odpověz
autor
petja: jj, dali mi stodal, a neříkám, že to ok není, jen mám prostě z léků strach a ani ta lékárnice se netvářila moc přesvědčivě................

daja: no ono se pozdějc chodí i častějc na kontroly, tak je to lepší, ale ten měsíc, to je fakt šílená doba..............
31. led 2010 v 18:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.