• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
OJO . ptala sem se PA na ty tvoje nárty...těžko takhle říct, ale nárt je plný žil a přesně jak sem říkala, proč by nemohly bolet žíly na nártu, zvlášt v tom horku, pokud má jiné prob se žílama, chce to opatrně kvůli křečákům, jinak ledovat a pomůže i nějaký zábal či ztáhnutí, když neví jak to vypadá těžko se radí....octový zábal vytáhne horkost, pokud je to nějaý zánět...a ten v těhu můžeš
16. črc 2010 v 19:41  • Odpověz
@beru3nek o v červencovkách tam jedna dávala fotku....to byla tedy síla.......na to naštěstí netrpím......a to si myslím že bych už měla nárok......ty máš ještě čas :-O
16. črc 2010 v 19:42  • Odpověz
@lio: neee, já problém nemám žádný. Jen jsem oponovala, že si počkám na termín porodu a nebudu jej nijak uspěchávat (samozřejmě pokud nebudou vážné zdravotní důvody).
16. črc 2010 v 19:43  • Odpověz
@safryy Siamská je krátkosrstá.
Co večeříte? Já za chvilku nudle s mákem
16. črc 2010 v 19:44  •  3 děti  • Odpověz
@kovalda jo takže jsem nic nenašla správně, já se lekla, že máš nějaký prob......uz to chápu, to kutchy tady všem vyvolává prcky na svět co :slight_smile:)) i dyž vzhledem k jejím prob se nedivím, ale my si je tam hezky dopečem no ne :slight_smile:
16. črc 2010 v 19:45  • Odpověz
@petja jeíš první jídlo na který se mi nezběhly sliny...mne manžel dělá zeleninový salát s balkánem, nějak na něm ted posl dobou ujíždím....a nechce se mi nic jinýho jíst...i dyž bych k véče měla víc.....
16. črc 2010 v 19:46  • Odpověz
@lio : a co PA, jak to probíhalo a spokojenost. Tak to je právě ta fotka, co jsem viděla, něco šílenýho :stuck_out_tongue_closed_eyes: nohy měla jak slon :astonished:

@petja : mňam já měla tvarohovo česnekovo koprovou pomazánku, moc dobrá. Jen mám už zas hlad :grinning:
16. črc 2010 v 19:46  • Odpověz
@lio já je jím teď pořád
16. črc 2010 v 19:53  •  3 děti  • Odpověz
@beru3nek heye jako PA příjemná slečna, než dorazil manža tak se vyptávala co mi trápí, proč ležím, jestli mám nějaký obavy a že se pokusí manžu zklidnit, že je to jen o těch informací.
Projeli jsme de facto to, proč nechce k porodu (rozumněj k vypuzovací fázi), přišlo mi to spíš jako psychologický rozbor ke zjištění z čeho má manža prob, já ji řekla z čeho, on se ji moc nepřiznal :slight_smile:) spíš řek tak jako že strach, neznámo a tak....no a pak začla jak to v porodce chodí, abych měla šajnu a nebylo z toho vyvalená. pak začla na tatku, kdy mne odvést do porodnice, konečně jsem si ujasnila že ty bolesti stále podobné těm jako dyž to mám dostat nejsou kontrakce, že kontrkace jsou vyloženě že nic, začnou, vrcholí, skončí...žádná stálá bolest...ale že tou ty kontrakce můžou začít...no pak jsme přešli "na příjem", pořád mluvila na tatku, abychom ho nevynechávaly a snažila se mu dodat pocit že tam bude prsotě hroznou oporou a že dykoliv může odejít a tak...pak sme rodily ukázala mi jak se zapřít, jak dát hlavu, vysvětlila tlačení, co se děje po porodu a tak.....pak sme kecaly co nás zajímalo a odešla s tím, že je laktační poradkyně, plave s miminky a přála si at ji pošlem mimi i s náma a popřáala fajn porod, vzhledem k mému nálezu a zkušenostem předpokládá stejně jako moje gyn, že by to mělo být rychlejší, žádných 20 hod a podobně....
no a já se pak ptám manži jaký z toho má pocit, a on že furt stejný :-O tak nevím zda mám brečet nebo se smát, ale stáe platí to že na první dob porodní tam bude semnou, jen ne na vypuzení, bud se stydí popsat proč to nechce vidět, nebo nevím a je to jen tím, že neví co od toho čekat ...a prej byl děsně překvapenej, když PA říkala, že vypuzení je rychlý, že záleží na tlačení a využítí kontrakcí a jak maminka tlačí.....
já sem ale o něco klidnější a pár věcí sem si utříbila, takže toho pozvání nelituju a manža si aspn poslechl to, co si v těch knihách byl líný přečíst .-)
16. črc 2010 v 19:59  • Odpověz
@petja no tak jasně, každá ulítáváme na něčem jiném :grinning:
16. črc 2010 ve 20:00  • Odpověz
@lio taky mi poslední 2 dny natékají nohy...a to je chladím a mám nahoře
16. črc 2010 ve 20:04  • Odpověz
@ladenka: :grinning: :grinning: :grinning: a ta drátěnka a houba na nádobí je taky dobrá. Já občas najdu v posteli zahrabanou myš - teda tu plyšovou. Kočky jsou legrační zvířata. Já se jednou málem počůrala smíchy, když jsem šla z koupelny a najednou slyším divnej zvuk, jakoby úprk - kočičí miska která je vedle, skoro převrácená, pak vidím, jak vedle z ložnice na mě čumí kočka a zrovna jí padá granule z huby......asi se lekla přímo při jídle a nestihla ji spolknout :grinning:

k večeři: jsem manželovi oznámila že nic nebude, ale nesetkalo se to s ohlasem. Nejsem schopná vařit, když je v kuchyni borčuš, což právě je, takže nejdřív úklid a pak vaření, a to se mi tak nechce....

no aspoň máme pěkně uklizenej obývák, ještě omejt francouzský okno, páč je celý oňufaný, ale to až zejtra.

@berunek, mě se taky dřou nohy o sebe, ale jediný co mi pomůže jsou gatě z nohavičkama, doma mi to teda neva, ale venku jo.....jenže sežeň gatě aniž by současně neměly stahování na břicho. Já jsem nějakým zázrakem sehnala příšerný bombarďáky v CA, ale asi to byl nějakej zbytek ze zimy nebo co. Naštěstí se to co je na břiše dá shrnout dolu, tak jestli máš nějaký poblíž zkus se tam juknout. pod šaty jsou super, jen nesmí být moc pidi.
16. črc 2010 ve 20:04  • Odpověz
@kovalda to jsem potřebovala slyšet, aspoň někdo :wink:
16. črc 2010 ve 20:07  • Odpověz
holky, musim se pochlubit. Přišel mi bazének, tak mi ho manža nafouknul a pomalu napouštíme, zase nesmíme naráz kvůli vodě. má 2 m průměr, ale to mi bude bohatě stačit. tak doufám, že zítra nebude pršet. zatím je ta voda ze studny fakt studená, tak jí musím nechat trošku prohřát :slight_smile:

@lio takže celkově máš z návštěvy PA dobrý pocit, jo? Tak to je fajne, ne?
@kovalda jj, to je právě dobrý zaspat aspoň to vedro, proto já jsem třeba vylejzala z postele kolem 11-12 hodiny, ale teď se budím kolem 6, je mi hic, tak jdu na chvilku vyvětrat, než je hicák, a pak už stejně vylezu kolem 9. a odpo neusnu, nebo občas jo, ale jen málokdy a fakt na chvilku
16. črc 2010 ve 20:08  • Odpověz
@hanncca tak já nečekala nic špatnýho, spíš jsem zvědavá co to dalo manžovi, ale myslím, že tím jak to slyšel od povolané osoby (přímo je u porodů) tak říkala i věci z druhé strany, takvoý ty zákulisní perlličky, takže jsme se i nasmáli, tak že se trochu uklidnil aspon někde uvnitř a že mi tu nebude nervovat :slight_smile:))
16. črc 2010 ve 20:16  • Odpověz
@lio tak to je dobře, pokud ho to trošku uklidnilo a dalo do klidu!!
16. črc 2010 ve 20:19  • Odpověz
@hanncca n to právě nevím když mi pak řek, že pocit má stále stejnej, spíš to já doufám, že někde uvnitř ho to uklidnilo.....víš ted mi vidí, že si lehnu a dýchám tak hned CO JE CO JE:...tak ted už by mohl vědět, že nic není, jen mi bolí bříško tak to prodýchávám.....mimo jiné sem dostala pochvalu, že ted ty poslíčky nepřečkávám ve stresu a křeči, ale prodýchávám a byla hotová z mého bříška :slight_smile: a taky z kombinace lev x beran :grinning: to ji v závěru návštěvy asi šokovalo nejvíc :grinning:
16. črc 2010 ve 20:25  • Odpověz
@suik : tak hlavně že plyšovou, našim ta jejich kóča nosí živý :astonished: , to by bylo něco na mě, já z nich mám hroznou fóbii :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@lio : tak to je super s tou PA, lepší než kurzy si myslím. Ten můj taky nechce moc na tu 2. dobu porodní, tak uvidíme. Dneska když jsem mu ukazovala fotku z červencovek, kde dávají mimčo krvavý na mamču, tak trochu zbělel :grinning: Platíš za tu PA? Nemám totiž představu u nás v kraji PA něják nefrčí :confounded:
@suik : ty jsi dneska teda akční :slight_smile: taky můžu mýt okno furt, je od pejska olízaný a oťapaný :grinning: Na nás musí být pohled, co v těch bombarďákách, já mám tangáče a taky je to pohled pro bohy. Hlavně dneska jsem zaperlila, jsem doma v šatkách a přišel známej, a u pc roztažená, něják mi nedošlo, že mi jsou vidět kalhotky :grinning: no aspoň, že jsem nebyla na ostro. Jo jo, lepší jsou kra´tasy kvůli stehnům, ale já se už do žádnejch nevejdu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@hanncca : já bazének, vůbec nezávidím :wink:
16. črc 2010 ve 20:27  • Odpověz
@lio : jak se má prodýchávat? jako pes? :grinning: a máš chodit nebo ležet? V jakým smlyslu z bříška? Jako že ho máš malý?
16. črc 2010 ve 20:29  • Odpověz
čauky těhulky
hlásím rozchozený noťas, který mě před pár dny zrádně nechal na holičkách a to dokonce v době, kdy jsem byla slaměná vdova - zrádce jeden :angry: :grinning:
jak se máte ....nějaké novinky -celé to asi nezvládnu dočíst
16. črc 2010 ve 20:55  • Odpověz
16. črc 2010 ve 20:58  • Odpověz
@beru3nek jj za to se platí, je to vlastně kurz ale doma....s tím rozdílem že se doma věnuje jen tobě a zodpoví ti vše na co se ji zeptáš, což v kurzu kolikrát na to není čas, kolik je tam mamin a dotazů.
Je to normoš PA co vede kurzy a zavedli tuto službu i na doma (asi maj zkušenosti s těhulema, co lehnout a ti pak nikam nemůžou)
z bříška, jaký ho mám hezký, malý a že by neřekla že jsem už v 36TT :grinning:
s tím prodýcháváním ted nevím na co přesně se ptáš..na poslíčky či kontrakce u porodu?
jinak sama za sebe říkala, že ona osobně žene rodičky z postele a at sou aktivní, chodit, zkoušet polohy, balon, klek apod, protože kontrakcemi jde mimi dolu a vestoje nejlíp poslouží gravitace a lp se kontrakce snesou a jsou účinější...než v lehu.....
16. črc 2010 ve 20:58  • Odpověz
Jo,mi pomáhal taky pohyb
16. črc 2010 ve 21:01  •  3 děti  • Odpověz
@hupcza no vítej !!!!! už jsme tě tu postrádaly, tady večer stejně každej odpadne horkem
novinku za sebe mám že jsem tu neska měla doma PA a dobrý, na uklidnění tatínka a srovnání věcí v hlavě. Proběhlo tu pár kontrol, bez závažnějších problémů, pár z nás otéká, všechny trpíme horkem a čekáme na déšt a ochlazení jak na smilovámí :slight_smile:
16. črc 2010 ve 21:01  • Odpověz
@hupcza A prozradíš jména pro holčičku,které rozmýšlíš?
16. črc 2010 ve 21:03  •  3 děti  • Odpověz
@beru3nek a pak taky že těhule vlivem hormonů, bolesti a tak na skoro vše z kurzu zapomene a od toho je tam tatínek, aby připomněl :grinning: a když něco řekla tak pak dodala "si na mne vzpomenete, až v tom budete atd":slight_smile:))
16. črc 2010 ve 21:03  • Odpověz
No,já netuším,kdy budu dnes moct vyvětrat,venku 30,doma 29 :confounded:
16. črc 2010 ve 21:03  •  3 děti  • Odpověz
@lio: to je fajn, že se ti pa líbila
ad manža u porodu - že ho zdravím a vzkazuju mu, že kupříkladu má první doba porodní trvala něco přes 24 hod a druhá už jen pár minutek - to se stejně chlap nedá vnímat - prostě čekáš na kontra a když příjde, takl tlačíš, kdo tam je a nebo není je v tu chvíli šumák - já byla úplně mimo, vůbec nevínm, jestli na mě někdo mluvila a nebo ne ...prostě jsem si najela do svého a rodila jsem si :slight_smile:
takže z mého pohledu to úplně stačí, aby byl na první :wink:

ad leh - jediná poloha, která nepřicházela v úvahu - bolelo to jako prase a chápu, že ženské, které pololží žadoní o epidurál - kdybych nemohla chodit, asi bych loudila taky
16. črc 2010 ve 21:03  • Odpověz
@hupcza no a hlavní novinka je ta, že stále všechny držíme 2v1, ted jsme stejně na řadě já a antana, vy ostatní nemáte nárok, ale jako že to na nikoho nepřišlo a všechny zdárně dopékáme prťata :slight_smile:
16. črc 2010 ve 21:04  • Odpověz
@lio Při porodu se musíš soustředit jen na sebe a mimi,pokud by tam tatínek byl na překážku sebemíň,nemá tam co dělat,tvůj vypadá,že má velký problém a ani ho nechce pojmenovat
16. črc 2010 ve 21:05  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.