• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@lio: tak déšť bych uvítala taky :slight_smile: ...otoky nemám (pokud neběhám celý den po městě :slight_smile:)

@petja: už máme rozmyšleno - veronika
16. črc 2010 ve 21:06  • Odpověz
@lio : stejně je to ale lepší, dozvíš se vše, věnuje se jen tobě a manžovi. Přesně na kurzu není čas na vše a na každou. Buď ráda, že maličký. Klidně dýchání u obojího, abych věděla :wink: Tak pohyb, super :wink:

tak jsem konečně přidala nějáký foto pupajze do alba, byl to teda zážitek vybrat vůbec nějákou. Buď se šklebím, nebo je to rozmázlé :unamused:
16. črc 2010 ve 21:07  • Odpověz
@beru3nek se radši nikde neslíkám :grinning: .... jo ale měla jsem je na poslední návštěvě u mý gynekoložky, a tentokrát tam nebyla sestra, tak jsem nešla do ordinace přes kabinku, ale musela se slíknout v orginaci, musela jsem se schovat za křeslo a maskovat je :grinning:

no akční moc nejsem, co jinýmu by trvalo půl hodiny, já dělám půl dne, tak to mám ale i v netěhu, teď je to ale ovšem horší :grinning:

teď jsem dovařila hrachovej eintopf z plechovky, ale výbornej, snad nám to neroztrhá bříška :sunglasses:
@lio: to je dobře ....já měla dneska v noci, že nutně pojedeme rodit ....ale bylo to spíš jen vedrem a lehkou přemírou aktivity :sweat_smile: ....však je ještě čas :slight_smile:
@hupcza to jo, já ho nenutím, jen to odůvodnuje tím, že mě nece vidět trpět, takže on tam semnou první dobu "přetrpí" a pak u toho být nechce, přijde mi to líto, že to zrození neuvidí, ale nebudu to tu už furt omýlat, už s tím sem asi trapná :grinning: tak pardooon, kdoví jak to nakonec vše bude.
jj PA byla fajn, škoda že jsem ji nezkontaktovala dřív, třeba mohla jít k porodu semnou, i když oni v těch porodkách ty cizí PA nedovolují, musela by jít jako "kamarádka", protože nerodím v porodnici kde pracuje , ale nemám pochyb že to zvládnu.

a poslední věta na kterou jsme tu už taky narazily.....porodem to vše teprve začíná, odrodí totiž každá..... :sunglasses:
16. črc 2010 ve 21:08  • Odpověz
@petja: to je pravda - chlapa bych na sílu k porodu netahala - výsledek bude na prd ...
16. črc 2010 ve 21:08  • Odpověz
@hupcza To jsem ráda,že ses podělila.

To dýchání k porodu je fakt prospěšné,je buď hluboké do břicha,nebo mělké,psí dýchání,každé má svoji dobu a místo při porodu.Já myslím,že je důležité,aby se s tím mamča před porodem seznámila
16. črc 2010 ve 21:09  •  3 děti  • Odpověz
Tak já ještě jednou nakukuju, musím říct, že s cukající ránou na ruce snáším to vedro nějak mnohem líp (asi se víc soustředím na aktuální problém). Bříško se chválabohu uklidnilo, takže teď už se všechno bude jenom zlepšovat. Jdu si zalézt na chvíli do vany.

@rennu Když jsi měla ten prstík, po kolika dnech jsi šla na stehy?
16. črc 2010 ve 21:11  • Odpověz
@suik : já též ne :slight_smile: do všeho se musím hodně dlouho dokopávat, ještě že jsem tady s váma, jinak bych neměla snad ani pro mimčo nic. Takhle mě to donutí :slight_smile: Konzervy jsou fajn :wink: Taky v těch hicech ještě stát u plotny, brrr
16. črc 2010 ve 21:11  • Odpověz
@petja myslím že má mylné představy z tv o tom samotném porodu (řev,potoky krve, mraky personálu, a já nevím co ještě, znáš ty americký stupdiní filmy ne ...), strach aby se něco neposralo, velký strach o mne, strach z neznáma, ale nemá kategoricky jasno, že nepůjde....takže je to otevřené, rozhodne se sám, když tam bude, myslím že nebude ten typ, že tam bude na překážku, jen se musí rozhodnout sám...nevím zda je to ten typ, co chce poštouchnout, což já nedělám....uvidíme :slight_smile:
16. črc 2010 ve 21:12  • Odpověz
@lio: oni chlapi mají nějaký divný pocit, že to je trpění ...jako já jsem to tak třeba vůbec neprožívala .....když jsem si sáhla na hlavičku, bylo to úplně jako el. výboj ....prostě nepopsatelné, jiné ...ale vůbec ne utrpení
určo zvládneš :wink: ...co by ne :wink: ....
přesně - nosit prcka dalších pár let stejně nemůžeš :grinning: :grinning:
16. črc 2010 ve 21:12  • Odpověz
@petja : já chodila na těhu cvíčo, tam jsme měli druho dobu porodní skoro furt. To vím co a jak, první ale jen asi jednou, a těhu demence se projevila a vím už prd :frowning2:
16. črc 2010 ve 21:13  • Odpověz
@lio: ono se mu bude těžko odcházet :wink:
vem si, že s tebou odrodí iks hodin a pak řeknoou, že branka je zašlá a můžeš tlačit a on řekne, tak čau miláčku, doraz to beze mě , já si jdu dát na chodbu kafe :grinning: :grinning: :grinning:
16. črc 2010 ve 21:15  • Odpověz
Tak jo,to zní rozumně,pokud je otevřenej nějaké alternativě,no a emočně ho to třeba sejme a bude chtít být u toho.Taky by mě mrzelo,že by se mnou nešel,pokud já bych chtěla moc,ale ty to opravdu zvládneš i sama,popřípadě s někým jiným...
16. črc 2010 ve 21:17  •  3 děti  • Odpověz
@hupcza asi tak, ale PA to vysvětlovala, že je to pro dobrou věc, narodí se mimi, je to za nějakým účelem a na konci je odměna, a není to bolest nekonečná, což se někdy o těch mých menzes bolestech nedalo říct, když sem se tu kroutila dva dny apod....

@beru3nek no když máš kontrakce rozdýcháváš do břicha, hlluboce, když je pocit na tlačení a nesmíš, dýcháš povrchně psím dýcháním....
říkám to dobře?

já s dýcháním nemám prob, nějak mi to naskakuje automaticky, tak jestli to nepíšu blbě, neb jsem ještě nerodila :slight_smile:
16. črc 2010 ve 21:17  • Odpověz
Jo,taky si myslím,že právě ta jeho neznalost ho vede k takovým závěrům,tlačení už je prostě bonus a kdo si počká,nezapomene celej život!
16. črc 2010 ve 21:19  •  3 děti  • Odpověz
@hupcza něco pdobného říkala PA , když jsme šly "rodit" říkala "tak a ted dem rodit" a na manžu " a vy ani nestihnete odejít :grinning:
fakt uvidíme....pro mě je hlavní, že mě tam odveze a bude tam semnou, jestli bude u vypuzení nebo ne.....na tom můj porod nestojí, já si ho vážím velmi už ted, že se zvládl postarat o vše zatímco já sem si tu ležela ..... a myslím ze mne tam nenechá :slight_smile:
16. črc 2010 ve 21:20  • Odpověz
@beru3nek: na první je super a) jogový dech, dlouhý, do bříška ....a pak voklaizace - zpívat ááááááá ....jsem si říkala, že to je blbost, že já nebudu u porodu v žádném případě zpívat, jelikož jsem absolutní nezpěvák a je mi z duše protivné se takhle někde projevovat ....a ejhle bylo to super ....ono totiž jde o to, že když děláš ááááááˇ(ne řev, ale protáhlý tón,který držíš), uvolní se ti čelist a pokud máš uvolněnou čelist, uvolní se ti i celé tělo ....s uvolněnou čelistí se dá těžko zatnout (zkus třeba přerušit čůrání - když uděláš áááá, budeš čůrat dál prostě ty svěrače nezatneš, pokud zatneš zuby, čůrat přestaneš) ...a tenhle princip jede i u porodu .....
16. črc 2010 ve 21:20  • Odpověz
@lio To je fajn,že ti to naskakuje přirozeně :wink:
16. črc 2010 ve 21:20  •  3 děti  • Odpověz
@lio : vypadá to logicky, co píšeš :slight_smile:
16. črc 2010 ve 21:21  • Odpověz
ááááááááááááá je v klidu :wink:
16. črc 2010 ve 21:22  •  3 děti  • Odpověz
@hupcza :jsem ráda, že jsou tady mamči, co to mají už otestlé, jen doufám, že budu vědět co a jak a nebudu v tu chvíli zmatkovat :astonished:
16. črc 2010 ve 21:23  • Odpověz
@lio: no přesně - to je totiž asi jediná fyzická bolest v životě, které má zcela pozitivní výsledek :slight_smile:
a když se na to nastavíš, prostě bolest zmizí...já jsem se prý chvílema culila jak idiot (no u porodu se jistě dají dělat horší projevy :grinning:)
ono se to utřepe a dopadne přesně tak, jak potřebujete ....neřešila bych to a nechala věcem volný průběh :wink:
16. črc 2010 ve 21:23  • Odpověz
@beru3nek: nad tím se nepřemýšlí ....to skáče automaticky ...teda pokud se ti podaří vypnot mozek - ten tam je dle mého zbytečnou přítěží :sweat_smile:
16. črc 2010 ve 21:24  • Odpověz
ahoj holky,
jak se mate? co noveho u vas? pekne vam to utika :slight_smile:
16. črc 2010 ve 21:25  • Odpověz
@alisek : hojda, co vy jak se máte k světu? tady snad žádné velké novinky :wink:
16. črc 2010 ve 21:27  • Odpověz
já byla absolutně otevřená a šťastná u porodu
a furt říkám že na bolest jako takovou si nevzpomínám a pokud,tak jsem víc streslá u zubaře na plombování...
16. črc 2010 ve 21:28  •  3 děti  • Odpověz
@beru3nek tak si to vyzkoušej-....správně dýchat do bříška, já takhle dýchám ráno po probuzení a před spaním...je to uklidnující, uvolnující a čím častěji to budeš zkoušet, tím víc ti to příde automatický...až budeš mít třeba poslíčky a zkuíš hluboké břišní dýchání tak poznáš co to s tou bolestí dělá.....
a zase není těch tpů dýchání 100 aby sis nevzpomněla....a při tom nutkání na tlačení to bude fofr, že se hluboce ani nadechnout nestačíš....

taky se mně ptala jak rodia moje mamča, měla pohodový porod, večer ji to chytlo, noc prochodila prodýchávala,dopoledne taky a pak jela do porodky kterou měla vedle a do hodky sem byla venku.
ptala sem se ji, jak si byla jistá tou dobu kdy zůstávala doma |(asi trochu něco jiného máš-li porodku pět min od baráku než když taháš manžu z práce a máš to přes město ve špičce) tak prej to naběhlo automaticky, prodýchávala a když to bylo pravidelné tak za hodku jela....dokonce na sálp došla po schodech :slight_smile:))
16. črc 2010 ve 21:29  • Odpověz
@alisek Ahojky,jak se máte? A viděla jsi,jaký má Honzula čestný místo v Kovalda tabulce? :wink:
16. črc 2010 ve 21:30  •  3 děti  • Odpověz
@lio No mluvíš,jako nejmíň druhorodička :wink:
16. črc 2010 ve 21:31  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.