• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
horší dle mého bude, pokud upoutají k monitoru, nebo bude nějaký prob kdy budu muset ležet....nebo budou muset vyvolávat, to říkala PA že je mazec že to nepříde postupně ale naráz.....
ale proč se stresovat dopředu a jít vystreslá jak před porážkou, ne ?.-)
16. črc 2010 ve 21:32  • Odpověz
No ,já jsem teda manžu k porodu nelámala,ale když viděl,jak mo to pro mě znamená šela pokud bude moci půjde znovu, byli jsme domluvení, že se kouká na mě do očí :grinning: , ne tam dolů a pak na malého. A taky, že kdyby se na ten závěr necítil , odejde a já to pochopím :wink: Zůstal a ted to líčí jako svůj největší zážitek :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
@lio _ a k tomu dýchání, taky jsem poprvé moc chtěla předporodní kurz, můj gynekolog mi však řekl ,že mě,jako zdravotníka to nijak neobohatí a dýchat mě dobrá Pa naučí při první kontrakci :grinning:
Nakonc to bylo vše jinak, měla jsem bolesti křížový a ty,jak mi Pa smutně řekla stejně prodýchávat nejdou :frowning2: ,ty se musí jen přežít :wink:
16. črc 2010 ve 21:32  • Odpověz
@petja a přísahám že mě to čeká prvně :grinning: :slight_smile: ale vono víš jak, teorii se naučí každej.....jestli nebudu hysterčit v praxi to nevím......ale nechci jít k porodu jako hromádka neštěstí vystreslej uzlík nervů, to už vím z běžného života že ničemu nepomůže .....
16. črc 2010 ve 21:34  • Odpověz
@lio : neee, hlavně se nebát, já jsem se dokonce na porod moc těšila, viděla jsem se už s malým v náručí, jako máma :slight_smile: Bolest si nepřipouštím. Víc se bojím zubaře,než porodu :wink:
16. črc 2010 ve 21:35  • Odpověz

@petja : vi´d má to lia pěkně zmáklý :wink:

@lio : dýchání do bříška jsme trénovaly na kurzu, tak snad to dělám dobře :wink: ale jak píšou holky, to poznáš co je dobře a co naopak nedělat :astonished:
rennu já bych si potřebovala objednat dvoje nebo troje chlapské ruce, které by mákly na dodělání bytu. Nevíš, kde je na netu najít? :grinning:
Ostatní zvládnu. :wink:
Holky, tak dnes je faaaakt hnusné teplo....bože už i mně. :grinning:
@lio Jo stresovat se nemá cenu,spíš si malovat,jak bych to chtěla a ono to může vyjít.Vyvolávačkou hrozí až při přenášení,co já vím a ležet taky nemusíš,přeci každá porodnice má dopplera a s tim může i do sprchy snad...to je spíš pro pohodlí personálu,ten monitor vleže.Mě to ale teda nevadilo...
16. črc 2010 ve 21:35  •  3 děti  • Odpověz
@kuchy tak na ty jako masérka vím že zabere masáž, ale není to žádná slast, těch se trochu bojím, bo jsem při menzes hodně trpěla na křížové bolesti a taky zpočátku těhu taky....ale to jsem musela sedět v práci, nemohla si moc ulevit a tak....ňák bude :grinning:
@pet.s : opět padají teplotní rekordy, co víc si můžem v těhu přát, že :angry:
16. črc 2010 ve 21:37  • Odpověz
@lio: já bych na porod od mámy moc nesázela - máminy porody (ségry a mě) byla oba zcela odlišné
mě máma rodila 2 hodinky 2 dny po termínu, já ondru 25 hod týden před - styčný bod? snad jen to, že oba byly přirozené :sweat_smile:
16. črc 2010 ve 21:37  • Odpověz
@lio : jj a na to jsem měla u porodu chlapa, dostal mazání a já seděla v úlevové poloze na míči a on masíroval, až do té fáze těsně před tlačením mi to i pomáhalo...
@petja : já jsem kvůli křížákům ležet nemohla,tak mi asistentka naháněla ozvy v sedě a šlo to taky :grinning:
16. črc 2010 ve 21:39  • Odpověz
@beru3nek co ppoznáš co je dobře a co nedělat....prostě sem přesvědčená že pokud poslechneš tělo samo ti řekne.....i PA říkala, že mi může naučit dvacet poloh ale že má zkušenost, že si je rodička najde sama, co bývá prob, že prý v té poloze rodička zůstává a nece zkusit jinou, tak od toho tam je pa nebo manža aby navedl a pomohl zkusit jinou, aby se nezasekla ale zkoušela a třeba si ulevila víc ....
no jo machruju a pak za měsíc vám tu napíšu jak to všecko bylo :grinning:
si po tom ležením přijdu hrdinsky no, zvládla sem to doted, tak to finále zvládnem s prckem taky
@lucinecka222 no dle mého dr..hospitalizace od 34tt a porod císařem ve 35tt.Jsem diabetik na inzulínu.Už před těhu. Prý pak tě miminkům hrozí metabolická smrt. :frowning2: Ale budu rodit v Podolí, tak uvidím, co mi řeknou tam. Nějak bych raději ten 35tt.Nebo být pak alespon v nemocnici. Bojím se té metabolické smrti. :frowning2: Hrozné, že to nejde nějak ovlivnit. Chjo. :frowning2:
No tak jistě,manža je tam celou dobu s tebou,taky přece ví,kudy se dítě musí narodit.Při tlačení ale zaujímá stejně většinou polohu u hlavy,hodně kvůli usnadnění porodníkovi,PA a podobně,takže spíš tě bude povzbuzovat a uvidí až mimi.
16. črc 2010 ve 21:39  •  3 děti  • Odpověz
@hupcza tak jasně, ale aspon mě nikdo nestraší jak je to hrozný :grinning: minimálně
16. črc 2010 ve 21:40  • Odpověz
@lio: jasně ..já si taky zjistím max info a pak jsem klidná jak blecha

ad křížové bolesti - reflexka na 100% zabírá

jinak se přidávám do klubu, co se víc bojí zubaře než porodu :grinning: - jako mám bez potíží vyrostlé všechny 8, mám ještě i mléčné zuby (některé), plombovali mi naposledny na základce, ale stejně jsem při každé preventivce zpocená ina pr*
16. črc 2010 ve 21:41  • Odpověz
u nás to teda bylo hodně podobné, máma nás měla taky takto brzy po sobě, taky měla vysoký TK a oba porodila dříve, byla sledovaná....jen naštěstí ty křížáky neměla.... :wink:
16. črc 2010 ve 21:41  • Odpověz
holky...my asi budeme rarita i v tom Podolí...mému muži je 65.Chci aby byl se mnou u císaře. On si sám porodil tu poslední dceru(nestihli to do porodnice) a vidím, jak má úplně jiný vztah k ní. je ji téměř 20 a je to jeho cacánek dodnes a to má 4 děti. :wink:
16. črc 2010 ve 21:42  • Odpověz
Mě manža taky hlídal ledviny a zahříval je dlaněma,tím sme křížový bolesti docela rozehnali,pak horká sprcha
@pet.s Ale super,že lze mimi přivést na svět,řekla bych skorovyspělé...
16. črc 2010 ve 21:44  •  3 děti  • Odpověz
ad ozvy - mi je natáčeli na míči nebo ve vaně nebo ve stoje ..no jak jsem zrovna byla ....leh je přežitek a neochota personálu

@pet.s: to zní hrozivě :frowning2:

@lio: to je fakt :wink:
16. črc 2010 ve 21:44  • Odpověz
@beru3nek máme se docela dobře, Honzík teda krom váhy a příjmu jídla je dobrej, už nemá antibiotka (od včerejška), fototerapie je už jen občasná, žloutenka na ústupu, infekce se nepotvrdila, jen by mohl začít jíst, netráví mu to, tak má jen výživu infuzí a pár ml mlíčka denně, které bud vyzvrátí nebo neztráví, včera díky tomu vážil 1450g.
Já jsem už dobrá, užívám si vedra :slight_smile: v autě a v kanceláři a pomalu začínáme připravovat Honzíkův pelíšek, skříň na oblečení a vůbec celou výbavičku, denně mi něco chodí z eshopu, v pondeli dorazi cast kocarku.
16. črc 2010 ve 21:44  • Odpověz
@lio : není to hrozný, je to krásný :slight_smile: , výsledek je nádherný :wink: a bolest se dá vydržet a kdo to nevydrží, tomu se dá ulevit....já jsem sice zásadně proti epidurálu a úlevám od bolesti léky,ale každý má jiný práh bolesti :grinning: Strach je špatný rádce, lépe se rodí tomu,kdo je v poho,pokud nejsou komplikace :slight_smile:
16. črc 2010 ve 21:45  • Odpověz
@hupcza no tak tu ještě musím manžovi ukázat reflexkua přibalit mazáníčko a olejíčky

no tak se zubařem prob nemám jen z toho důvodu že mám jednu pidi kosmetickou plombu jinak nic, jako bojím se, ale ne nák drasticky, a srovnáním nemám a jelikož ještě neběhám na wc vystreslá jako ze zubaře , tak bych řekla, že se můžu přidat do skupiny zubařobojácných :grinning:
16. črc 2010 ve 21:45  • Odpověz
@pet.s Tak to ste bojovníci s tim doprovodem k císaři..ať to vyjde.
16. črc 2010 ve 21:45  •  3 děti  • Odpověz
@petja videla jsem :slight_smile: jsme prvni a doufam ze na dlouho, tesim se az vam tam budete taky, jsem zvedava kdo nas bude nasledovat-
16. črc 2010 ve 21:46  • Odpověz
@hupcza : taky se mi už stalo, že po zubařské prohlídce jsem si musela koupit nové tričko, než jsem pokračovala do práce jak jsem byla durch. :astonished:

@pet.s : tak držíme pěstičky a´t jste o.k. to máte už teda taky za pár do toho 35 tt :wink:
@alisek : alespon už přibírá bobek malinký, však on začne i mlíčenko, jen musí nabrat sílu :slight_smile:
@hupcza tak to je dobrý vědět , že nemusím být upoutaná jesště se zeptám PA jakou má zkušenot z pražských porodnic a jestli můžu při monitoru být jinak než nehybně sedět či ležet......dík za poznatek
16. črc 2010 ve 21:48  • Odpověz
@alisek A nějaké to klokánkování už začínáte? A kolik té stravy on teda denně dostane?A co to je?
16. črc 2010 ve 21:49  •  3 děti  • Odpověz
@hupcza: ahoj, vítej. Tak i elektronika nedává to vedro :slight_smile:. Tak nakonec to teda bude Verunka místo Aničky anebo ještě rozmýšlíte?

@lio: jj, můj manža má taky pocit, že se rodí tak, jak v amerických filmech ... :slight_smile:. Tak jsem ho trochu uvedla do reality :grinning:
16. črc 2010 ve 21:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.