• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Lamia,přesně!!! Myslím si to samé.Na trhu je toho teď tolik,že se může zezačátku zdát,že je to složité! Já jsem ale měla asi 30 ještě ´´starých´´ čtvercovek,který jsou fakt ještě kvalitní a vydrží na další 3 děti,o těch nových českých čtvercovkách už se to říct nedá,vytahují se a po 30 opráních už jsou vetché.K tomu jsem si dokoupila ještě Imse Vimse mušelínové a super pevné bavlněné,které jsou dnes jako nové.Navíc nejsou běléné,což já teda jen vítám.Takže jsem to zkombinovala,naučila se novorozenecký sklad,sklad na draka a ohromně mě to bavilo. Já zavazovačky dávala fakt celý plenkový období,jen jsem ubírala postupně ten záhyb :sweat_smile: Nebyla to ani velká investice,ty Imse jsou sice dražší,ale opravdu vidím tu kvalitu!!!
Takové ty plenkové systémy to už je hodně o vkusu,image,designu,prostě,dítě dnes může mít na sobě plenku 3v1 nebo to co používaly my+ super svrchňáky z bambusu nebo fleesu.
Prostě cokoliv
31. led 2010 v 18:06  •  3 děti  • Odpověz
Lauri,ale homeopatika nejsou léky!Na to pozor!Proto jsem si dovolila oponovat!Tam by snad mohla lékarnice mít nedůvěru v léhký obsah alkoholu,ale klasická homeopatie,tj maceráty a z toho pomocí nosiče většinou laktozy globule jsou čistě přírodní věci! Při správném určení homeopatika je úspěch zaručen
31. led 2010 v 18:13  •  3 děti  • Odpověz
Petjo já taky využila co kde zbylo, ty staré čtvercovky jsou super ještě dnes, holky měly pár po manželovi i po mě, ale bohužel jen pár....já udělala docela dobrou zkušenost s těma Kikko lux eco, jsou tak cca dvojnásobně silnější než obyč. čč Kikko (které jsou šílené, používáme jako hadry na pusu po jídle nebo nastříhané na utírání prdýlek...ubrousky jsem od narození Jáji kupovala tak troje na cesty :wink: ) a kupodivu jsou i dobře ušité, drží tvar čtverce ještě po 18 m neustálého používání a praní....já teda s Jájou prvních 7 m i bezplenkovala, tak jsme ani neměli takovou spotřebu plín, jak se začla hýbat, tak to šlo s bkm postupně do kopru....sklad jsem používala jen novosklad tak ty první tři měsíce a supr, dík němu jsem používala u Jáji vlňáky a VO už od narození a fakt nemusela pořád prát a impregnovat, nehody až na svrchňáky byly dík novoskladu minimální. Teď bych potřebovala Jájuchu co nejdřív zbavit plín, ale je potvůrka poslední dobou nějaká nočníku vzdorná, ať dělám co dělám, pořád nám to moc nejde....ale svrchňáky už teď používám dlouho jen na ven a na noc, doma je perm. jen v čč na osminy v kalhotkách.
31. led 2010 v 18:46  • Odpověz
ad látkovky
mi se nejvíc osvědčily čč kikko lux..hned od narození novorozenecký,dneska na draka .... do toho nějakou vkládačku(nebo i ne)
separačky používáme Disany -když jsou jen čurnuté,dají se vyprat (nechápala jsem ale tak 3-4 praní fakt vydrží)
svrchňáky mám nejraději imse vlňáčky a nebo pulky haipy ...a nebo vlňáky shorties,longies od mam
k tomu máme pár pop-in

taky prakticky nepoužíváme vlhčené ubrousky - šupeme pod vodovod

zavazovací mi doporučila ségra hemp hour ...ale mě nijak extra nenadchly

o homeopatikách je přehledně a srozumitelně (teda pro mě :slight_smile:) psáno na http://boiron.cz/cs/
31. led 2010 v 19:21  • Odpověz
ren: tak držím palec,aby se to s radou od lamii (sekterou beze zbytku souhlasím)zvládlo a na atb nedošlo:wink:
31. led 2010 v 19:24  • Odpověz
Jo Laterno super zdroj vlňáčků jsou pochopitelně všechny pletoucí příbuzné :grinning: :grinning: :grinning:

Tak holky ještě zítřek vydržet a v úterý se dozvíme, jak na to jsme...akorát jako koukám na ty termíny tady (půlka lidí rodí ještě v srpnu :grinning: :grinning: ) tak to tady budu fakt s tím koncem září dobrá černá ovce....no ale aspoň bude naše případné mimi taková třešnička na dortu :grinning: :wink:
31. led 2010 v 19:26  • Odpověz
lam:no tak pletoucí mám akorát tchýni a ta ondrovi upletla takové botičky, že by musel mít nárt vysoký asi tak 20cm ...nedala si říct a napletla dalších 5 -všechny padají a jsou na ho* místo aby mě poslechla
pak její kamarádka upletla velikostně sice ok,ale tak utáhnuté,že jsou jak z betonu
takže do svrchňáků bych s tímhlemateriálemfakt nešla :grinning:
31. led 2010 v 19:30  • Odpověz
Ahoj holky, nemám na to, abych vás dočetla, ale... Už sedm dní špiním, beru ascorutin a ležím (na neschopeně), tak čekám, co se z toho vlastně vyklube.
Zdravím vás a přeju klidné těhutýdny.
31. led 2010 v 19:31  • Odpověz
Ahoj holky, nebude vám vadit, když se přidám do vaši diskuze? Termín mi vychází taky na září, ale teď hodně bojujeme. Před chvilkou jsem se vrátila z nemocnice, začala jsem krvácet. Zatím prý vše dobré, jen jsem dostala injekci a ascorutin. Máte někdo nějakou zkušenost? Jsem dost vyplašená. Díky za každou a radu.
31. led 2010 v 19:33  • Odpověz
Hup já se dokonce pochlapila (no v tomhle případě spíš poženštila... :grinning: ) a jedny vlňáky uháčkovala osobně...no fungují, ale žádný výkřik poslední módy to fakt není...ale háčkované VO jsou bož i moje :slight_smile: Jinak já mám cca troje vlňáky od maminky mého kamaráda a jsou boží, dostala za to kafčo a bonbošku a prý si to užila, že už dlouho neměla důvod něco pléct :grinning:

Magnolya moc držím palce, ať je to ok.
31. led 2010 v 19:35  • Odpověz
lami: hele ..já kdysi pletla,háčkovala,vyšívala ...ale poslední rokysemi fakt nechce :sweat_smile:
ale když koupím tyhle,ušetřím zase za kaťata http://www.mamaja.cz/svrchni-kalhotky/wool-longies-dlouhe-vlnene-kalhoty
31. led 2010 v 19:38  • Odpověz
jo holky díky moc za info. na mě tady ale stejnak mluvíte nějakou cizí řečí :grinning: . budu si na ty vaše názvy najít obrázky, páč fakt nevím vocode :grinning:

sara a magnolia přeju ať je vše ok.
31. led 2010 v 19:41  • Odpověz
Hup já mám právě na zimu takhle jako longiesky upletené od té paní dvoje kalhoty a Jájucha je normoš nosí na doma a pod to jen tu čč v sumo pásku, je to super věc i na dávání na nočník, jen stáhn kalhoty, plínu vpředu vytáhnu z pásku a dítko vrazím trůnit, takže maxirychlovka.. a přebalčo i na utíkajícím potomkovi možné :grinning:
31. led 2010 v 19:41  • Odpověz
laterna, díky moc. Jsi hodná. :slight_smile:

Magnolia, koukám, že jsme na tom stejně. Tak držím pěstičky pro štěstí, ať je všechno OK.
31. led 2010 v 19:44  • Odpověz
No hele Laterno pokud to nebudeš mít čas studovat, tak prostě sebereš synátora a dorazíš k nám domů na látkovací exkurzi :wink: :wink:

Hup já moc pletařka nejsem, kalhotky bych asi nezvládla...ale ty z linku z mamaji jsou moc pěkné!
31. led 2010 v 19:44  • Odpověz
Saro budeme držet palce! Můžeš jen čekat, což je sice opruz, ale spousta zpočátku krvácejících mamin tady na MK už má dávno mimča, tak snad to bude u vás taky v pořádku!
31. led 2010 v 19:51  • Odpověz
ahoj kecalky :slight_smile:

rennu, určo na teplotu můžeš paralen, lepší teda vzít, když máš víc jak 37,5 :wink: jinak můžeš třeba Bioparox, sice je to antibiotikum, ale nikam se nevstřebává a je volně prodejný, i já ho měla v těhu, doporučil mi ho lékař i gyndař a taky se může jitrocelový sirup, ten je zase výborný na kašel, takže taky mám doma v zásobě :wink: a výborný na bolest v krku jsou homeopatika homevox :slight_smile:

val1, to že nemáš příznaky neznamená, že je těhu špatné :wink: mě při Tomášovi nebylo fakt nic, až ke konci třetího měsíce jen ty omdlévací stavy :slight_smile:

no a s těma klasickýma plenama, mám tu asi čtyři ještě snad po příteli a jsou teda fakt kvalitnější než co jsem koupila pro Tomáše :sweat_smile: jinak je třeba divný, že já je mám i po vyprání krásný bez žmolků a měkký a třeba švagrová, co si je kupovala v Praze, tak je má tvrdý, hnusný, žmolkovatý :confused: :confused: a prý taky používá aviváž :confused:
31. led 2010 v 19:54  • Odpověz
sara.max, taky jsem takto na začátku při těhu s Tomášem začala krváce a přišlo mi to docela dost a opravdu červená krev, takže v nemocnici si mě nechali na pozorování a přísný klidový režim :slight_smile: takže já za sebe radím, opravdu jen ležet a ležet a fakt se chovat jak v nemocnici, i ten úklid počká a pěkně nožky podložit polštářem a žááááádný stres :wink: :slight_smile: :slight_smile: držím palečky :slight_smile:
31. led 2010 v 19:56  • Odpověz
Ojo může to být i kvalitou vody, tvrdá vede k tvrdým a hnusným plínám...ale jinak při používání látkovek na prdýlku se aviváž nesmí dávat, pak totiž nesajou.
Já dávám místo aviváže ocet, taky plíny změkčí a při sušení vyvětrá, takže pohoda, navíc peru v mýdlovém slizu, tak to aspoň pěkně nakonec zneutralizuje tu prací sodu :wink:
31. led 2010 v 19:57  • Odpověz
limi, to vím, že se na prdýlku nemá dávat, ale obě používáme papírovky, takže zelená aviváži :grinning: aha...to jsem nevěděla, že to může být kvalitou vody :confused: :slight_smile: chce si koupit další balík plen tady u nás, aby je měla taky hezký, ale asi jí to bude k ničemu :sweat_smile:
31. led 2010 v 19:59  • Odpověz
lam :grinning: musím to proštudovat, žádnej učene z nebe nespad, ale jsem ráda, že kdyby něco, tak se můžem dovalit :grinning:
31. led 2010 ve 20:00  • Odpověz
Ojo tak on je i mezi kvalitou čtvercovek dost rozdíl, takové ty levnější typy se fakt brzo operou, ztenčí, ztratí tvar......Jak píšu, já měla tuhle zkušenost s obyč Kikko plínami, po pár vypráních fakt nic moc. Tuším i Darland pleny a Hybler mají obdobnou "kvalitu" jako tyhle. Libštátské čč jsou fakt asi nej z těch úplně obyč.
31. led 2010 ve 20:03  • Odpověz
lami, já mám teda taky úplně ty nejobyč za 19kč, asi taky Kikko a fakt v pohodě :slight_smile: asi jsem měla štěstí :grinning: jen se občas páře kraj :rolling_eyes:
31. led 2010 ve 20:05  • Odpověz
Laterno není to fakt vůbec žádná věda, důležitý je to zkusit a pak už to jde samo. Na ozkoušení stačí pár kusů, pak dokoupíš...U nás už to došlo tak daleko, že když jsem v létě na dovču koupila balík eko papírovek pro Johanku a pro Anču na noc (teď už naštěstí spí bez plín...), tak Anča to zkoumala a ptala se, na co to je :grinning: :grinning: :grinning: Už si prostě zvykla, že plínka je u nás doma něco jiného :grinning:
31. led 2010 ve 20:06  • Odpověz
sara + mag: držím palce,aby to bylo ok :wink:

lat:takymi toze začátku přišlo jako čínština :wink:

aviváž vůbec nepožívám..zrušila jsem i pro nás

ondra vidě ljednorázovku v několika dnech ...ale předpokládám,žeby taky netušil "vo co gou"
31. led 2010 ve 20:21  • Odpověz
hupcza, lamia: už jsem koukala na mimibazaru, že tam jsou holčiny, který upletou vlňáčky a za docela rozumný ceny, tak zkusím i nějaký pletený, až půjdu nakupovat plenečky, tak tady zas nakouknu, co jste to doporučovaly. Kikko lux si už budu pamatovat. :slight_smile:

magnolya, sara.max: holky, ať vám to dobře dopadne. Držím palce.

lamia: sumo pásek? už jsi o tom psala? co to je?
31. led 2010 ve 20:40  • Odpověz
Kovaldo je to normální silnější prádlová gumička v tunýlku z fleecu....ještě to existuje ve variantě sumo plenka z fleece, kde je vzadu přišitý pruh fleece do kterého dáš plínu a vpředu zastrčíš pod pásek...ale já používám jen ten pásek, našila jsem jich asi 5, na výrobu a použití velmi jednoduché...

Hup my taky aviváž nepoužíváme vůbec, já mám trochu problémy s pracími prášky, občas se osypu i po eko, takže aviváž nepřipadá do úvahy vůbec....ale vůbec nám nechybí a navíc mi prádlo s aviváží často spíš smrdí než voní, extrémně teda teď v těhu :grinning:
31. led 2010 ve 20:57  • Odpověz
lam: tak já naštěstí ne kvůli alergie ...ale příjde mi to zbytečné
hele s tím slizem - nemám s tím zkušenost ...ale už se na to nějaký čas chystám -máš nějaké vychytávky?
31. led 2010 ve 21:03  • Odpověz
Ahojte holky,
tak se po delší době ozývám... :wink: Dočítat vás teda nemám sílu :wink: Nakecaly ste toho mnoho :grinning:

Sara.max: já teda naštěstí nekrvácím, "jen" špiním. Ale zjistila sem, že to následuje po každém větším pohybu. Takže teď doma jen tak posedávám, polehávám :frowning2: Většinou se objevují jen hnědé cucky, občas červené... Doktorka mi na to nic nedala, ani askorutin, což sem očekávala.
Neboj se a buď v klidu :slight_smile: Všechno dobře dopadne :wink:

ad. látkovky: tady na MK je hezká diskuse o látkování, je tam i spousta tipů :grinning: Zatím se tomu jazyku snažím porozumět :grinning: těch zkratek je na mě zatím moc :grinning:
31. led 2010 ve 21:25  • Odpověz
autor
petja. no jo, já ti věřím, ale mně to nikdo předtím nevysvětlil, tak jsem nevěděla, a spíš měla trochu strach............ale to je fuk, už mě to přešlo, tak paráda...............ale díky.............. :wink:
31. led 2010 ve 22:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.