• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@lio no studuju zdravku tak bude ze mě zdravotní sestra ted jsem jen ošetřovatel ale díky tomu že studuju mě pustili vždycky ke všemu at si vyzkouším aspon nebudu na praxi poleno :grinning: :grinning:
18. črc 2010 v 10:27  • Odpověz
@lio : nám to navazije tak o 2 cm, není to rovné, válečkem to nešlo přesně, my máme ten bordura pruh široký 15 cm :wink:
@antana123 : ježiš , jenom to néééé, uteč, dokud je čas...tam není dobrá budoucnost... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
18. črc 2010 v 10:31  • Odpověz
@antana123 jasně tomu rozumímm, myslela jsem že máš na mysli něco konkrétního
heye jsem se změřila po té 15min a hodnota o celou jedno a půl nižší, tak pak se v tom prase aby vyznalo :slight_smile: neřeším :slight_smile:
18. črc 2010 v 10:32  • Odpověz
Ahoj :slight_smile: u nás od včerejšího podvečeru bez přestání prší a teplota 17stupňů, příjmná změna :slight_smile:
akorát jsem teda konečně chtěla začít prát mimioblečky, ale doma to sušit nebudu, tak si musím počkat. chtěla jsem se zeptat jakou budete kupovat tu rychlozavinovačku do autosedačky? letní nebo zimní verzy? já jsem na to teď koukala a nevím. mám strach aby malýmu nebylo moc velký teplo v tý zimní :-/ a kupovat letní na měsíc se mi taky nechce...
18. črc 2010 v 10:32  • Odpověz
ted v září bych měla začínat praxi na interně ale jelikož budu mít malého mám individuál a na praxi odklad jedno pololetí pak v lednu mě čeká jen přezkoušení na interně a můžu normálně pokračovat dál díky odpracovaným rokům co mám ve zdravotnictví si nemusím praxi zpětně dodělávat
18. črc 2010 v 10:33  • Odpověz
@lio neboj..lakovat bude mužík, já jen dělám začišťovací práce a dohlížím na kvalitu a správné provedení.
@kovalda nufat s oblečením mě teda totál nebaví, asi protože, že v rodině se dvěm puberťáky a jedním kravaťákem se ňufínkuju s oblečením každodenně. Už mě to nebaví. Přiznám se, že občas si platím paní na žehlení a nebo to dostane Bára za trest. :grinning:
Ted mám v šatně asi tak 3-4 velké koše, na žehlení, jednu várku jsem ted dala prát, jedna mi visí na sušáku a koš na špinavé mi přetéká.Fakt mě z toho asi picne. To jsem ve čtvrtek doprala úplně vše.
A to jsem ještě neprošla pokoje dětí, kde se válí hromady prádla.Achjo. A pak ňufínkovat???? :wink:

No pokojíček mě začne zatěžovat v nejbližších dnech. Já teda vůbec nevím. Bára měla do fialova, malej ho měl do zelena. Když byly malí. Ted má kluk do modra, a Bára do vínova.
Ono mě vlastně čekají všechny 3 pokojíky. protiže až se dodělá vedle byt, tak začne škatuata batulata s pokojema tady.
Nejhorší je, že Bára vše zničí. Holky pochopíte, že někdo může zlomit skříň? Naše holčička ano. Má tn pokoj asi 2 roky, ani ne. Stůl podrápaný, tapety orvané, skříň propadlá, zlomená, zrcadla strhané i s omítkou. Hrozný.
Kluk v životě nerozbil ani autíčko. :frowning2:
18. črc 2010 v 10:33  • Odpověz
@kuchy jé no není to tam růžové ale já jsme cvok baví mě to co už semnou :grinning: :grinning:
18. črc 2010 v 10:34  • Odpověz
@kuchy no tak já vybrala 3 cm......kdyby ten kačer nebyl s fotbalem, ten byl 10 cm tak byh brala toho...ale co , já na tom zase tak nebazíruju a dyž se to nebude líbit, koupme něco jiného, svet se nezboří, ale dík za radu :slight_smile:
a inspiraci :slight_smile:
@lio: tak mi manža opakovaně vysvětloval, že když máme v pokoji hnědé dřevěné tránmy, nemůže být modrá výmalba, že pruhované závěsy jsou hnus tyfus ....no a když to bylo zrealizováno, najednou to tak hnusné nebylo ...má nulovou představivost :sweat_smile:
když jsem zařizoval náš barák, pracoval o pár set km dál ....na jednu stranu mi to bylo líto, ale když jsem občas v klidu nakládala nákup a koukala na ty hádající se páry, byla jsem vcelku ráda :grinning:

@kuchy: kompoty nedávám - nepovažuju je za náhradu ovoce, ale za náhradu sladkostí
já to mám v pokojíku tak na půl cesty ....když tak taky hodím fotečky

jako mi se líbí barevné zdi ...ale zase musím mítg vše sůladěno ....třeba s dvířkama od linky jsem lítala 2 měsíce po moravě a sháněla ten správný odstín stolu :slight_smile:
a pak jsem ho sehnala, oni mi ho přivezli, ale při objednávce se sekli a byl o tón světlejší ....většině lidí by to nevadilo ...ale teda po 2 měsících shánění mě to teda dožralo a tak jsem to vrátila
no a oni že joi, ale že tu správnou barvzu budou mít až 22.12 ....trošku jsem trnula neb jsem měla na štědrá den sezvanou celou rodfinu :grinning:
@pet.s . je to malá kazisvětka :grinning: , já nevím,bych jí asi nový neudělala,až si ho zaslouží, bude si ho víc vážit :angry: Vždyt už není tak malá :wink:
18. črc 2010 v 10:35  • Odpověz
@gazel letní na měsíc? kdoví jaké bude počasí, dyk se dá mimi obléknout pod "letní"zavinovačkul"...a já mám oboje ale je to tím, že rodit se cdhystám v srpnu :slight_smile:
18. črc 2010 v 10:36  • Odpověz
@pet.s: to je jak demoliční četa :slight_smile:
@antana123: na to chce mít fakt náturu - tohle bych nezvládla :fearful:
18. črc 2010 v 10:37  • Odpověz
@hupcza jo to je fakt někdo to psychicky nedá a uteče po prvním dni já jsem už trošku otrlejší mě to už nedělá nic ale když jsem začínala byla jsem hodně vyplašená to mi bylo 19let
18. črc 2010 v 10:38  • Odpověz
@hupcza naprosto ti rozumím...ty hádající se páry v obchodech jsou občas fakt k smíchu nebo pláči? aspon si člověk uvědomí koho má vedle sebe a co za poklad .-)
se stolem taky rozumím, my lítali takhle s kusem podlahy a odštěpem od linky :grinning:
jediné co nám trvalo stodvacet let byl obklad kuchyně, kdy jsme e nemohli shodnout a nakonec to bylo tak, jak jsem navrhla já a jen z toho důvodu, že manžu za rok a půl nenapadlo nic jiného s čím by mi oponoval....jediné na čem jsme se shodli byla mozaika za sporák ale co k tomu to byl ořech :slight_smile: a ted sme spokojení oba
18. črc 2010 v 10:39  • Odpověz
@antana123 : neuraž se,ale svok jsi :slight_smile: já spíš přemýšlím,kam z toho blázince ven, jenže zatím nevím, nic jiného neumím :grinning:
za tu dřinu ,plat mizerný :stuck_out_tongue_closed_eyes: , nikdo ti ani nepoděkuji,lidi tě mají za služku co se jen válí s doktorem...mají vymyté mozky z těch seriálů typu růžová zahrada apod. Tam se taky miluje kámen s cihlou :angry:
18. črc 2010 v 10:40  • Odpověz
@kuchy jo to máš pravdu v tomhle je onko úplně jinný tady jsou lidi strašně srdeční a strašně rádi za cokoliv co jim uděláš tady jsou lidni hodně nemocní a nemají myšlenky vymýšlet kraviny v tomhle mě onko moc překvapilo i rodiny jsou dobrý neměla jsem nikdy problém co jsem tam a lékaři jsou taky supr neříkám asi to znáš každý dr. se umí vyspat nechutně ale jinak to jde
18. črc 2010 v 10:43  • Odpověz
kuchy to dělají děti s ADHD syndromem.Oni prostě nepřemýšlí. A nepoučí se z chyb. Špatně se jim dělají zkušenostní vrypy v mozku, takže když ji řeknu, že když dá plakát na tapetu a pak ho bude chtít sundat, tak to strhne i s tapetou, tak to stejně zkusí a znova a znova.
Řeším to tak, že každé dva roky nový pokoj,ale vždy ty nejlevnjěší věci. Zase nemůže mít pokoj jako vybydlenec. To víš, jak jsou adoptované , tak by někdo mohl říct, že se o ni nestráme jak máme.
I když kluk má pokoj, tak jak jsem mu ho udělala před 2 roky. Shodil míčem jen jeden obrázek. Jinak netknuto. Bihužel,ale ten se bude rušit, tam bude pracovna. :wink:
18. črc 2010 v 10:44  • Odpověz
@hupcza
@lio ....teda my se v obchodech nehádáme, vybírám já a takticky se ptám poze na líbí, nelíbí :wink: manža má mozek,tak se vždy v klidu domluvíme.
Tu desku k lince taky chápu, romě masivu v pokojíku je po celém bytě nábytek javor nida, nesnesu nic jiného, a sehnat konf. stůl v barvě spodních desk linky byl taky úkol, nakonec jsme sehnali,ale je to šmejd za tzoilik peněz,že po dětech půjde omlácený do škarpy :stuck_out_tongue_closed_eyes: nám po vyčerpanosti ze stěhování nezbylo tolik pěněz na luxus linku,kterou bych si zasloužila,tak máme sice novou pěknou ,ale jen takovou provizorka nic moc....barevně ladí, spotřebiče nevestavné, prostě nebyly prachy :cry: Ale vše je nové a pak postupně vyměníme,až se vrátím do práce, ted budou dětičky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
18. črc 2010 v 10:47  • Odpověz
@kuchy no u vestavěný skříně do lkožnice to bylo tak, že já nakreslila jak bych to chtěla pozval se truhlář, snažil se pak vysvětlil že by to šlo jinak, souhlasila sem a pak se vybírali odstíny a rámy ..a to jsem se otočila na manžu a řekla, to je prostor pro tebe...já jak to nevidím....ltak to neumím :slight_smile: pak nám truhlář ukázal pár foto, my shodně ukázali na jednu kde se nám to moc líbilo a doladili zbytek a hotovo, truhlář hotovej, že tohle řeší páry třeba i týdny a ješě 20x volaj o změnu....
docela sranda .-)))
18. črc 2010 v 10:51  • Odpověz
@pet.s : , tak to je jíná,pře lety psycholožka tvrdila, že ADHD sy mám i já, byla jsem divoké vzpupné dítě, v pubertě nezvladatelná,ale spíš bordelář než ničitel. Nakonec to nebyla pravda,tehdy prostě každé zlobivější dítě bylo hned hyperaktivní. Na praxi jsem pak byla ve spec. školce s těmito dětmi a opravdu to není jen zlobivější dítě, jsou někdy horší než příšerky s.r.o. To chce hodně trpělivosti, já bych si nevěděla rady.
A rodiče adoptovaných dětí moc obdivuji, :wink: :wink: kdybych nemohla mít své,taky bychom do toho šli, bez dětí bych žít nemohla:grinning:DD
18. črc 2010 v 10:55  • Odpověz
kuchy mamka byla zdrav sestřička celý život, myslím, že ji lidi měli moc rádi..ono je to vše o lidech..ležela jsem měsíc na chirurgii a protože jsem na normální překážela, vrazili mě na dětskou chirurgii.Sestřičky tam byly staršně hodné a milé.Usměvavé. To co jsem měla, hodně bolelo. Ohlazovaly a litovaly. Stejně nemohly nic jiného dělat,ale byly jak balzám na duši.
Pak jsem měla tu čest ležet asi 14 dní na interně. Málem jsem podepsala revers. Hrůza. Strašný přístup. Nejstrašnější zážitek, když tam jedna sestra vezla dědulku na vozíku na vyšetření, pořád mu padala noha z toho stupáčku, řvala na něj at si ji dá zpátky a když mu to nešlo, tak mu ji prostě táhla pod vozíkem, než jsem mu ji tam nandala já. Po operaci jsem se nemohla moc ohýbat,ale nemohla jsem se koukat jak toho dědulu tejrá a on nemůže nic říct.Byl jak zvířátko.
Ve finále u toho rengenu, kde jsme čekali potkala známou a vypravovala ji, jak se našla v tomhle povolání a jak to má jako poslání. No pane jo. :angry:
18. črc 2010 v 10:58  • Odpověz
@lio : jj, u nás to bylo před vánocemi, do nového bytu jsme se měli stěhovat do vánoc a byla to jen vnitří stavba s výmalbou bez čehokoli a na co měli ostatní rok, jsme my vybírali 3 dny, obklady, dveře ,podlahy , kouplenu, všechno....všude jsme jezdili brzy ráno, než musel manžel do práce a s 5 měs. prckem ve vajíčku :grinning:
A bydleli jsme jako druzí v celém domě. Nj. dokonalá shoda, to se musí partneři dobře doplňovat. :sunglasses:
18. črc 2010 v 10:58  • Odpověz
kuchy to jo..adopce není nic zázračného...jen potřeba mít dítě.Dát někomu svůj život. Já nikdy neměla pocit, že nejsou moje. A přesně jak říkáš bez dětí bych žít nemohla. Celý život dělám u dětí.
Kuchy jediný návod jak vyjít s dětmi s ADHD je asi přežít. :grinning: :grinning: :grinning: Prostě počítat, že není schopná určitých věcí.Hele když jsem ji 7 třídě "načapala" jak čte knížku, tak jsem to obrečela štěstím a zapila.
Do 8.třídy jsme se učily tak, že ona dopol byla ve škole, odpol přišla domů a já se s ní učila. Přečetla jsem ji to nahlas, pak jsem ji řekla odpovědi na otázky a ty jsme se učily. Celou základku přesto bojovala s propadnutím a s návrhem na zvlášťku.(hlavně od některých "chápavých" paní učitelek)
18. črc 2010 v 11:03  • Odpověz
koukám tady fvšichni budujeme.. :grinning: tak já jdu zase něco podělat.Chlapi ještě vyspávají :wink:
18. črc 2010 v 11:05  • Odpověz
@pet.s : já jsem hodná setřička,ale u nás je někdy potřeba i přísnost na ty alkoholiky v delirku, 120 kg motorkáře apod., neberu svou práci jako poslání,ale hodně těžké povolání...náturu na to člověk mít musí a taky vřelý vztah k lidem, bez toho to nejde :wink: Jen ta nedoceněnost mě mrzí a ne jen finanční, ale vůbec.
U dětí bych dělat nemohla, mám je moooc ráda a vidět jak trpí bych neunesla. :unamused:
@antana123 . každé odd je jiné, na onkole jsou lidi většinou smíření stím co je, u nás je vše většinou náhlé, nečekané a stres ti lidi pak snáží o dost hůř....se jim ani nedivím,když jde o život a příbuzní jak kdy, někdy děkují,jindy obvinují,ale v podstatě za to nemůžou, jen jsou bezbranní, neví jak pomoci :frowning2:
No uvidíme, po dětech, vrátím se a uvidím, jestli to snesu. Dřív mi to nevadilo, brala jsem to jinak,ted nevím,jak budu ty osudy snášet....mám děti, to se hodně věcí v hlavě změní....
18. črc 2010 v 11:06  • Odpověz
@kuchy: tak manža čím míň se v dané věci orientuje, tím je sveřepější v diskusi nad ní ...ale léty se to trošku mírní (a nebo jsem si už zvykla :grinning:)
skříně do obýváku jsem si navrhůla, nechala nacenit a málem mě omylo - cena cca 100.000 ..představa do toho malé děti - jsem si říkal, že pak budu akorát hysterická, aby se s tím něco nestalo ...zajeli jsme do ikeii a kkoupili nábytek cca za 8OOO :fearful:D

@pet.s: obdivuju všechny, co šli do adopce ... nejsem si vůbec jistá, že bych to zvládla ...hlavně nevěřím tomu, že bych byla schpopná být spravedlivá k vlastnímu i k adoptovanému ....nevím ...
18. črc 2010 v 11:12  • Odpověz
Ahojky holky.
Tak dneska je příjemně... Já jsem teda nastydlá...ale aspon, že se dá dýchat! :wink:
Jinak před chvíli jsem měla zase křeče do podbříšku... :frowning2: :unamused:
18. črc 2010 v 11:31  • Odpověz
se ochladilo a všechny makaj co :slight_smile:))
manža dovezl z obi nákupík a přišel s tím, že mu spadlo okýnko v autě.....zajelo dovnitř, nejde nahoru, takže docela průser, tak to tahá ručně nahoru a zalepí to......při neděli nic moc a při představě kolik bude stát oprava je mi zle :frowning2:
18. črc 2010 v 11:50  • Odpověz
@lio :a jéje....okýnko ,to známe,snad to nebude stát moc :frowning2:
18. črc 2010 v 11:55  • Odpověz
@lio : Tak to mě mrzí... Známe to s manželem tohle s oknem! je to na dvě věci!! :zipper_mouth:
18. črc 2010 v 11:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.