• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Dobré "ránko" :grinning: trochu jsem se prospala a je mi skvěle :wink:

Hup: díky :slight_smile: s pokaděnou prdýlkou počítám, snad to zvládnu, musím :grinning: ale jsem ráda, že existují ty separační jednorázové, řekla bych, že máme vyřešeno. Ať žijí látkovky :grinning:
1. únor 2010 v 19:32  • Odpověz
Hup: s tím okolím to bude horší, jednak tady nikoho moc neznám a když, tak nemají děti. Spíš udělám atak na nějaký obchod a uvidím co z toho vyjde :wink:
1. únor 2010 v 19:34  • Odpověz
ahojky :slight_smile:

vítám nově příchozí :slight_smile: a co kontroly? :wink: :slight_smile:

koukám, že stále žhavé téma jsou látkovky, teeeeda to já se papírovek nevzdám :grinning: :grinning: :grinning:
1. únor 2010 v 19:41  • Odpověz
Holky držte zítra palce, jdu před polednem na ten UZ, tak se konečně uvidí....dnešní den byla krize, kontinuální nauzea spojená s příšernou únavou, ještěže si holky docela vyhrajou spolu, páč jsem měla řadu momentů, kdy jsem byla zcela nepoužitelná a zvažovala briskní ústup na wc :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Normálně mi zdvihá kufr i voňavej toaletní papír. Zato mě už dva dny občas pobolívá pravý podbřišek, snad je to něco banálního a nikoliv ono vyhrožované mimoděložní těhu...no zítra se uvidí, tak na mě myslete. Dobrou, jdu zkolabovat k tv, chtěla jsem se aspoň trochu učit, ale jsem ráda, že žiju :wink:
1. únor 2010 ve 21:19  • Odpověz
Jinak pražandám toužícím po látkovkách nabízím možnost návštěvy, sice nemám hafo druhů plín, ale ten bazál jo, ráda vysvětlím co na co, jak na novosklad apod...zejména zveme dětné matky, neb se nudíme :grinning: :grinning: :grinning:
1. únor 2010 ve 21:23  • Odpověz
Ahojky
Tak jsem taky černá ovce. Obdivuju ty, co látkují. Ale možná je to tím, že v okolí nemám nikoho, kdo by látkoval a nějak mě pro to nadchnul. Navíc nám to bytové podmínky momentálně moc nedovolují. Ale přiznám se, že hlavní důvod je prostě moje pohodlnost a lenost.
Všem "ležákům" držím pěsti, ať se problémy brzy zklidní.
Lami, vy se nudíte, jo? Tak to třetí mimi potřebujete :grinning:
1. únor 2010 ve 21:39  • Odpověz
Kopo fakt je to o zvyku, mě to vůbec jako práce navíc nepřijde, zas nemusím tahat balíky plín z krámu nebo je shánět v akcích, pak to zas všechno vyhazovat....krom toho pojedu jednu sadu plín už na 3.dítě,takže náklady tím klesnou na minimum, ale já to dělám především proto, že je to pro dítě zdravější.

Malý příklad - Anička byla v 8 m v nemocnici, příbuzní nám tam donesli balík voňavých pampersek, už jsem to tady na MK psala ať si maminy dají pozor, malá měla po dvou dnech na prdýlce krom totálně rudé a jakoby spařené kůže i puchýře, nakonec nám na kožním dali na pár dní mast s kortikoidy a prozradili, že zejm. po parfémovaných plenách už tam takových dětí měli víc....pro mě to byla poslední kapka, proč třeba i v létě na dovče u tchýně dávám látkovky a papírovky kupuju tak jednou za rok na krizové situace a to jen Moltexky (neb v eko Alana plenách z DM se mi už taky dítko zprudilo...) Ale obě holky mají hodně citlivou kůži po mě, bohužel....
1. únor 2010 ve 21:49  • Odpověz
lami:asi byly nějaké erupce-mi dneska bylo zle jak psovi ....a ondřímu se jakna potvoru klubal zubek ...už tam má puklinku (ráno tam nebyla) ....takže veselý den
do toho jsem měla pracvoní schůzku ...no blééé
ale už je ok

kopo:je to fakt o zvyku ....už jsem to tu tuším psala - chtěla jsem látkovat jen na doma a ven a na noc dávat jednorázovky ...ale za necelé dva týdny jsem byla na 100%látkování ...když chytneš grif, je to brnkačka
skládala jsem čč i na náměstí na koleně :slight_smile:
1. únor 2010 ve 21:59  • Odpověz
Hup tak to byla nějaká globální těhulí krize :grinning:

Jinak Johance už 14.dní roste velmi pozvolna osmý zub....jako pomaleji už to asi fakt nejde....spí hůř, ale co hlavně, má průjem jako pokaždé, když se jí klubou zuby....takže dnes to bylo fakt náááročné :confounded:

No nic, jdu konečně spát, ať zítra dorazím na ten UZ v nějakém použitelném stavu, mám posledních pár dní pocit, že spát 23 hodin denně a zbylou hodinu jíst (pokud by mi zrovna bylo dobře :sweat_smile: ) by teď pro mě byl ideální denní plán :grinning: Jak vzdálené realitě to je nechci ani pomyslet...ale dnes jsem dala Aničku spát už v poledne, zalezla k Johance do ložnice a ještě jsme spolu 1,5h chrupaly,takže na co si vlastně stěžuju :slight_smile:
1. únor 2010 ve 22:05  • Odpověz
Dobré ranko, koukám, že téma "plíny" je populární :slight_smile: Taky tomu nerozumím ani za mák, ale zas na druhou stranu si říkám, že na nějaký učení je ještě čas...asi bych to do září zas zapomněla :wink: Určitě bych látkovky ráda používala, aspoň teď si to myslím :wink: ... a ocením tuto diskusi ještě v létě :grinning:

Lamia: držím pěsti na UZ, a přeju ti ať se to třetí potvrdí, už jen proto, že se dvěma dětma máte nudu :grinning: :grinning: :grinning:

Přeju hezký den všem!!!
2. únor 2010 v 09:20  • Odpověz
Čauky holky,no vy ste kecalendy,sem se tu včera neukázala a vy frčíííte! Sme včera byli s Fílou plavat,máme to každý pondělí,bylo dobře,jen njá bych si tam taky pak hoďku zaplavčila :frowning2: no musím jindy.Navíc mě skolila nějaká rýma,zatím sem ráda,že to nevlezlo do krku.Mám citronovej zábal,homeo Coryzalia skvěle zabrala už v noci,tak snad se z toho brzo vyhrabu.Můj supr manžílek jel s malým na výlet,do knihovny a krmit kačenky,tak půjdu za chvíli vařit.Mám nachystanou červenou řepu,tak ještě musím vymyslet co a jak s ní :grinning:
S těma látkovkama je to fakt pohoda,není čeho se obávat a chce si to projít info na netu a hlavně si říct co chci já,ne co teď letí.Ve slizu peru plíny taky,je to super,vypral mi i fleky od stolice,když byla nehoda.Pak mám taky mýdlový ořechy,ale ty teda používám jen na zapocený,nebo v tom přeperu z obchodu ,když kupuju.Fleky to nevypere.Ale třeba i povlečení nebo tak je v klidu.Aviváž od narození malýho sem taky zrušila a to hlavně kvůli životnímu prostředí.Když vidím,nebo spíš cítím,jaký kvanta aviváže například švagrová používá a že z toho jde cítít i kůže samotná,tak to je shit.
Přeju všem,co prožívají těhu náročně až neschopně,ať odpočinek pomůže...musí to být náročný ten klid na lůžku!Zas ale lepší,jak s tim všim ještě chodit do práce.Moje první těhu bylo naprosto o.k.takže jsem pracovala do 6.měs.nejdříve 12h,pak různě.Do 6 měs.jsem do práce jezdila na kole,hlavně proto,že v autě nebo nedejbože autobuse,abych měla pytlík u pusy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Taky všem krásný zimní den!!!
2. únor 2010 v 09:36  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj holky.

Díky za přibrání do klubu. :wink:
Já teď "bohužel" patřím mezi ty ležáky a musím hodně odpočívat. Ale na druhou stranu jsem docela dost ráda, protože mě to v práci začalo poslední dobou dost sr.. :slight_smile: Tak si aspoň lenoším doma a nabírám potřebné síly.

K tématu plínky. Já 100% půjdu do těch papírovejch. Stejně jako píše kopo, tak u mě převažuje ta lenost :slight_smile: Neumím si představit to praní. Když to vidím u segry a jejich prcků, jakou mají spotřebu....brrrr.

Jinak přesně za týden jdu na I. trimestrální screening, takže už teď bojím, bojím, aby to vše dopadlo dobře!
2. únor 2010 v 10:43  • Odpověz
Dusha: já jdu taky za týden na NT ultrazvuk :slight_smile: Na odběrech už sem byla :slight_smile: Taky mám strach jestli bude všechno v poho :slight_smile: ale doufám, že ano :slight_smile: doufám, že budeme zdravé miminko :grinning:
2. únor 2010 v 10:57  • Odpověz
ahojky, tak držím pěstičky, ale určitě bude vše tak jak má být :slight_smile:) já se právě na NT screening objednala před chvilkou, na krevní testy jdu příští týden a na utz přesnně za měsíc .. do Gennetu v Praze, tak snad bude vše v pořádku ...
2. únor 2010 v 11:05  • Odpověz
autor
Ahojky holky,
tak vás postupně dočítám, a moc se nezapojuju, není ted moc důvod. Téma plenky se mě zatím netýká a nevolnosti už taky nemám, akorát se už nemůžu dočkat prohlídky, ještě týden a dva dny. Chceme to pak říct i babičce a v práci, tak bych ráda byla už po prohlídce a věděla, že je vše ok...................
2. únor 2010 v 11:09  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
tak dnes se mi podařilo se dostat do práce, tak mám radost. Snad už to blbý sněžení přestane. Asi začnu tančit nějaké africké tance na přivolání jara :grinning:

salinka: okopírovat fotku se mi podařilo, ale

angelina: no já taky doufám, že nezůstane jen u jednoho mimča :slight_smile:

berulka: já to asi vyřeším tím, že zajdu do Brány, kde látkovky prodávají a poptám se i trochu tam, pomazlím se a prostě nějaké odnesu - různé po 1 ks a budeme testovat a co se nám osvědčí, toho pak nakoupím více. Chci určitě zásobu klasických čtvercových (čč) a nějaké vícevrstvé (vv). A pak se uvidí, co bude vyhovovat mně i prckovi. :grinning:

lamia: to mi je tě líto, že je ti tak zle, snad bude líp a držím palec na ten dnešní utz. Nevím teda co je "kontinuální nauzea ". No a pozvání na látkovací exkurzi ráda využiji, jestli je povinná účast dětí, tak já si nějaký půjčím - vezmu neteř a synovce a uděláme vám z bytu kůlničku na dřevo :grinning:

kopo: žádná černá ovce, však každý si vybírá dle svého gusta, látkování rozhodně není povinné :grinning: Třeba tě to nadchne, až tady o tom po porodu budeme básnit a přidáme fotky prcků, jak jim to i sluší :slight_smile:

daja.had: jo, myslím, že v létě se tu látkovací diskuze znovu rozjede, protože to je začneme nakupovat a tak .... a taky půjdeme na ty výzvědy k lamie :grinning:

petja: já jsem na nějaký čas vyřadila aviváž, vůně mi teda nechyběla, ale přijde mi, že mi zhrublo oblečení. Čím to mohu teda nahradit?

dusha: tak odpočívej i za nás pracující :slight_smile: Screeningu neboj, určitě to bude dobrý :slight_smile:
2. únor 2010 v 11:10  • Odpověz
Mě budou právě za ten týden dělat všechno, takže o to je větší strach :slight_smile: Jinak naposled u doktorky jsem byla před 10 dny, protože jsem měla špinění. Mudra mi dělala pro jistotu ultrazvuk a vypadalo vše jak má být, prcek krásně rostl, tak snad bude vše v poho i za týden. Už aby to bylo za námi :wink:
2. únor 2010 v 11:12  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

tak jsem zvědavá na Lami, co u dr. :slight_smile: :slight_smile:

ad kopírování fotek...já je nekopírovala, vyfotila jsem ji naším foťákem, stáhla do PC a následně vytiskla a v pohodě :wink:

ad aviváž, já ji používám ráda, páč ty věci jsou fakt jakoby jemnější než když jsem ji nepoužívala :slight_smile: :slight_smile: já tuhle drogerii kupuju v německu...

a ještě k těm látkovkám, copa to praní a sušení...ale to žehlení :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: to je pro mě nejhorší práce, já vůbec nežehlím NIC, ani naše věci a ani Tomášovo věci, ty jsem žehlila jen ňák do 4.měsíce :sweat_smile: takže látkovat?? ani mě nehne :wink: :grinning: :grinning: :grinning:

kov, to tam máte tolik sněhu?? nám tady skoro vůbec nepadá...to víc padá dole ve městě :sweat_smile:

to už budete chodit na screening?? :slight_smile: my jsme se o tom s dr. vůbec nebavili a na další KO jdu až 3.3. :sweat_smile: a myslím, že tady to nedělají a jezdí se do Plzně, tak furt váhám :sweat_smile:
2. únor 2010 v 11:30  • Odpověz
No já mám docela štěstí, že doktorka má dobře vybavenou ordinaci, takže skoro všechno je mi schopná udělat u ní :wink:
2. únor 2010 v 11:39  • Odpověz
autor
já ted přešla ke druhé dr., která přímo ty screeningy dělá, tak to budu mít taky vše na jednom místě..........
ojo. myslím, že ti holky napíšou, že ty pleny nežehlí.........
2. únor 2010 ve 12:17  • Odpověz
ahojky, jak píše laurinka, téma pleny, zatím nic pro mě, ale taky na to snad dojde.... :sweat_smile:
já ležím, snažím se učit a myslet pozitivně :wink:
2. únor 2010 ve 12:24  • Odpověz
ojo - nojá teda látkovky nežehlím ....a na některých je dokonce žehlička škrtnutá, takže se ani žehlit nesmí - takže to jsou jen a jen předsudky :wink:

ad praní -mám dojem,že tady polovina lidí musí prát na valše v potoku ...jinak si neumímvysvětlit, že je praní považováno za takový problém
doporučuju zakoupit pračku - to je takový stroj,do ktergho se prádlo strčí a zmáčkne jeden čudlík a ono to pere úplně samo-no vážně :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. únor 2010 ve 12:24  • Odpověz
no já myslela, když někdo látkuje s normoš plenama, tak ty se žehlit musí, ne?? teda aspoň to psala lami :sweat_smile:
2. únor 2010 ve 12:53  • Odpověz
Zdar dámy! Tak prohlídka dopadla napůl dobře a napůl nic moc....mimi je v děloze, velikostí odpovídá cca 5t+3 (takže budu mít TP začátkem října a opravdu už naprosto netuším, kdy že jsme toho cvrčka teda zplodili....) už mu začalo bít srdíčko...tak to je ta lepší část, horší je, že jsou kolem něj dva dost rozměrné hematomy, takže nesmím nic zvedat a v rámci možností dodržovat klid. režim, bc jestli se provalí, tak je po těhotenství...tak to teda fakt netuším, jak udělám :frowning2:

Ad plíny - nežehlím žádné a nežehlila jsem ani v 6n....přesně jak píše Hup a úžasně vyjádřila jedna má známá látkařka, dítě posere, pračka opere, vy jen pověsíte, což zas není takovej záhul :grinning:
2. únor 2010 ve 13:21  • Odpověz
ad plíny :slight_smile: přesně to co Lamia si myslím taky. Taky si myslím, že není potřeba plínky žehlit, nechtěla jsem to tu psát, abyste mě neodsoudili, že je nechci žehlit, ale podle mě to není potřeba. Takže látkovkám vlastně nic nebrání :sweat_smile: Stačí je vyprat a usušit jako ostatní prádlo :slight_smile:
2. únor 2010 ve 13:26  • Odpověz
Kovaldo permanentní nauzeou jsem myslela stav, kdy ráno vstaneš a až do večera máš stále pocit na blití...ale zatím teda nezvracím :grinning:

Ojo já starý odpůrce žehlení a žehlit plenky, ale fuj :grinning: :grinning: :grinning: Matko matko, už máš nějaké těhu halušky :grinning:

Jinak já taky nikoho na látkování nepřemlouvám, mám řadu kamarádek co jedou v papírovkách a rozhodně je za to nezatracuju do ohňů pekelných :wink:
Ale jak říkal náš profesor na pediatrii na fakultě - dávejte jim na prdel co chcete, hlavně jim to nejdýl po 2 hodinách vyměňte...myšleno i pouze počůrané, pokaděné samozřejmě hned...a to je dle mého dost zrada u papírovek, bc mámu nic nenutí dítě přebalit a navíc cena papírových plen dost nahrává tomu nechávat v nich dítě hafo hodin, když je "jen" počůrané...znám pár lidí co mají systém 4 papírovky denně...humus :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. únor 2010 ve 13:29  • Odpověz
Lami, moc gratuluju a koukej se opravdu šetřit...i když s dvěma dětma...nevím, nevím... :unamused:

Já mám doma jenom jedno a to mi dává opravdu zabrat...furt se chce tahat!!!

Jinak já jdu konečně na kontrolu tento čtvrtek, tak jsem zvědavá, co se dozvím :slight_smile:
2. únor 2010 ve 13:30  • Odpověz
Díky, ale šetřit se s těma dvěma je utopie...
2. únor 2010 ve 13:44  • Odpověz
ber: já myslím,že většina látkařek nežehlí :wink:
teda - neznám vlastně ani jednu žehlivou :slight_smile:

lam: tak držímpalec,aby to pokračovalo ok....ovšem klidový režim a nezvedání s takovýma dvěma prďolkama ....tobude složité,co .. :sweat_smile:

mar: taky jdu ve čt
2. únor 2010 ve 14:06  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile: koukám že zas plenkujete :slight_smile:
ráda bych se zeptala čím (myšleno prací prostředek) perete plíny a na kolik stupňu a jestli třeba s programem vyváření, jako nezkušená budoucí matka bych se chtěla přiučit. A nemá některá z vás zkušenosti s mýdlovýma ořechama na praní?? mám zálusk to zkusit.

jdu vás dočíst.
2. únor 2010 ve 14:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.