• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@hupcza : souhlas :wink: , v naší práci by si si své osobní stresy ventilovat neměl, máš být profesionál :grinning: , navíc ty jsi zdravý a ten druhý je nemocný....nebo potřebuje z jiného důvodu ochotu a péči...za to jsi placený.... :sunglasses: .
19. črc 2010 ve 12:54  • Odpověz
@lotyna jo ses ptala kde budu rodit, v Krči
19. črc 2010 ve 12:54  • Odpověz
@lio u nás v porodce dělali jen monitor :slight_smile: ...UTZ ani prohlídky ne...tu možná dělají až po termínu :slight_smile:

@kuchy styl ala kačer taky někdy provozuju doma :grinning: :grinning: taky trénujeme chození, ale je na to moc pohodlnej :rolling_eyes: ale občas se snaží a udělá jeden krůček :slight_smile:
a koukala jsem na kočárek, jakou značku jste nakonec vybrali?? :slight_smile:

@lucinecka222 já si myslím, že dostaneš jen tu poměrnou část ještě i za září...ale to se chce nejlépe zeptat i u nich, jak píše Petja :slight_smile:
19. črc 2010 ve 12:55  • Odpověz
@petja ahojky mně teda dělaly taky ultrazvuk ještě den před porodem a vyšetřovaly mně i několikrát denně a když už sem byla na sale tak co pul hodiny a vystřídalo se u mně doktoru ja cip :grinning: a když sem rodila tak na mně čumněly až 4 doktoři a já pak čumněla na ně až mi řekla co se mi narodilo jako myslím tím holčička ja sem to celé těhu nevěděla a s tou váhou a delkou mně taky překvapily den předtím mi říkaly 3500 g a malá se narodila a mněla 4003g a 53 cm tzakže ted jak mi řeknou před porodem vahu tak si přičtu pul kila přeci jen budu rodit v te samé porodnici :slight_smile:
@antana123 jo tak ty tlaky ti teda nezávidím ono je to už tak to tělo se připravuje na porod ale myslím že ty už nemusíš mít strach mal je od 36 týdne donošený :wink: ted už to muže přijít kdikoly,to ja mam tlaky hlavně pod žebry a jak nemužu pořádně ani díchat tak to je síla to pokaždé myslím že padnu.Včera jsem mněla strach malí se vubec neozíval a tak sem ho musela večer tzrošku vyprovokovat tak pak se ozval a nejvíc před tím než sem šla spýt. :slight_smile: Včera jsem žehlila věci malému a dneska to budu dokončovat mam jích hafo takže síla :slight_smile: ale už alspon vidím jak se to tam krásně hromadí :slight_smile: no a s tím spankem taky se pořád budím ale konečně je super vzduch tak se rada a hlavně i proto že nesvítí slunko no jsem nadšená ještě alspon dva dny at si od toho slunka spočnu :wink:
@petja no po skušenosti co jsem tam volala ohledně jiné informace a jak se ke mněw chovaly to tam už volat nebudu pravě sem se chtěla zeptat vás co máte druhé dítě jestly nevíte jak to je :unamused: bože ten malí je divoch bolí mně plíce kaj ty nohy až strká chjo maras budu muset asi chodit :unamused:
19. črc 2010 ve 12:57  • Odpověz
@ojo . asi ABC design tandem plus :slight_smile: , u nás trojkolka neboduje, manža je nesnáší :wink:
19. črc 2010 ve 12:57  • Odpověz
@kuchy jako jo holky souhlas, ale v tomlhle si myslím že dyz odejdu z této porodky do druhé, tak si nemyslím ze tam me takováhle sestřička za celou dobu co tam budu chodit nepotká.....můj názor
19. črc 2010 ve 12:58  • Odpověz
fuj holky mně je zle ja to dneska balím jdu chodit a něco dělat jak sedím tak malí vyvádí ,no budu se muset někde poptat jak to je papa snad večer jak nebudu zase dlouho žehlyt pa
19. črc 2010 ve 13:00  • Odpověz
aha takze koukám ze kazdá má s prohlídkama v porodnici jinou zkušenost, no tak tož holt uvidím ve středu
19. črc 2010 ve 13:00  • Odpověz
ad kachní krok - naštěstí mě to ani nenutí ....a snad ani nutit nezačne :slight_smile: .....s ondrou nezačalo - on kachní pochod v martnskách by mohly vypadat zajímavě :grinning:

@kuchy´: zas to je výhoda, že nás prcci nutí - i kvůli kondičce :slight_smile:

@lio: protivnou uklízečku nebo nějhakou pomocnou sílu, co servíruje snídaně jsem ochotná kousnout - odborný personál nikoli :wink: .....no zase to má nevýhody a musím se štrachat do porodky 80 km daleko ....kdybych frfňa nebyla, byla bych tam za 7 minut :slight_smile:
19. črc 2010 ve 13:02  • Odpověz
@kuchy Tak asi máš jiné bolesti kyčlí,než nějaká jiná mamča.Já mám celkově nějaký nález na jedné kyčli,takže vím,jak dokáže bolet,když ti bolest vystřelí až do stehna a prostě znemožní chůzi,v těhu teď ke konci obzvlášť.Mě teda chůze jiných nijak nepohoršuje,lidi neřeším takovým způsobem...
@lotyna No však mi jukni,jak jsem vypadala ve 30tt :wink: Já jsem spoko s bříškem tak jak ho mám,nejdůležitejší je,že mimi je v něm spoko :wink:
19. črc 2010 ve 13:02  •  3 děti  • Odpověz
@lio : bohužel na neochotný opersonál narazíš všude, to si nevybereš, teda ve státním určitě.... :unamused: bohužel.
Mě se taky vše v prorodnici úplně nelíbilo,ale rodit tam budu znovu. zase tak děsné to nebylo, por.asist. byly moc milé a hodné, porod v poho a až na jednu mladou, vychrtlou, nejspíš bezdětnou zmalovanou pipku na šestinedělí byly i tam sestry moc fajn :slight_smile:
19. črc 2010 ve 13:05  • Odpověz
@lio: no já si vyzkoušela, že jsou porodky, kde jsou nejen profesionální, ale i se zájmem
třeba dr, co mě přijímal, ale už nedorodil, se hned po nástupu na směnu mimo vizitu za mnou stavil, aby se přeptal, jak to dopadlo, jestli jsme jeli jen přirozeně atd - nemuselo ho to vůbec zajímat - předal mě přeci kolegovi a když už tak mohl kuknout do papíru ...a.le byl tam ten osobní zájem ....a v tomto duchu bylo i chování ostatního personálu ...
o tom, jak sestřičky ráno klepaly a šeptem se ptaly, jestli mohou změřit telotu a tlak a nebo mají přijít později, jsem už psala....
19. črc 2010 ve 13:08  • Odpověz
@kuchy přesně tak..ve státním najdeš všude někoho...a mylsím že u porodu někdo takový nemá šanci, nebo ted aspon vím, co s tím udělat....
hup dělá v soukr a je jasné, že si klientů váží, já se taky ke svým zákazníkům nechovám jako kráva, když mám menzes a bolí mě celý tělo že nemůžu stát......ale protože sem si vědoma ze udělat to, tak zákazník nepříde a nikoho dalšího nedoporučí......
19. črc 2010 ve 13:08  • Odpověz
@hupcza Mám to podobně, nikdo nechápe proč se chci trmácet do porodky 50km, když ji mám za rohem. Jenže já prostě sem nechci, jsou to řezníci a přístup otřesnej. No a pro všechny jsem cíťa. rodit budu já, tak ať mi políbí pr*el. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jako kachna chodím taky. Už jsem si zvykla. :wink:
Dala jsem do alba pár foteček, hlavně aktuální pupík z víkendu.Tak můžete mrknout. :slight_smile:
19. črc 2010 ve 13:10  • Odpověz
@hupcza ty jo ženská :grinning: nechtěj mi vsugerovat, ze budu rodit v tý nejhorší porodnici, protože se sestřička uksichtla jen proto ,ze sem ji odmítla odpovídat na otázky, který sem měla přinést předem vypsaný :slight_smile:
a pokud nebudu spokojená u porodu, tak není problém vyžádatsi někoho jiného atd..což myslím že nehrozí, zatím dle zkušeností ostatních mamin
19. črc 2010 ve 13:11  • Odpověz
navíc taky se mi diví, proč nejedu do té pro mne nejbližší porodky.....
19. črc 2010 ve 13:12  • Odpověz
@lio : já jsem ve státním a taky se nechovám jako kr... své osobní trable se snažím nechat doma, pacient za to nemůže, ovzvlášť,když mu jde o život....
Ale neboj na dětském a na porodnici jsou většinou milí a ochotní :slight_smile: A ostatní se dá přežít :grinning:
19. črc 2010 ve 13:17  • Odpověz
já budu rodit tady ve Zlíně ležela jsem tam ve 22tt a byli tam super lékaři i sestřičky a u porodu když jsem byla se ségrou tak i velice šikovné porodní asistentky tak jdu sem
19. črc 2010 ve 13:19  • Odpověz
@hupcza máš recht....takovýhle chování si nemůžou dovolit. Já jsem na to taky dost citlivá, ale zase měkkejš abych se mohla bránit a zpucovat je na tři doby....kde budeš rodit?
Já bych si tohle ke klientům taky nemohla dovolit a to že někdy je to na palici a o nervy.

@lucinecka222 zkus zavolat jinam, třeba do prahy na centrálu český správy soc. zabezpečení, ke mě byli vždycky ochotní.

Já se asi neploužím jak kachna, ale sunu se jak šnek :unamused:
19. črc 2010 ve 13:24  • Odpověz
@ladenka: no můj zážitek z nejbližší porodky (http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/porodnice-v-novem-jicine/) byl natolik výživný, že bych raději rodila někde na chodníku

@lio: ale houba ....věšina porodek je nastavena na rodičku - pacientu ...a pak je pár ks v republice, kde je rodička klientka ....většina porodnic je o tom "jakou chytneš směnu" a pak je pár,, kde to je šumák, kde jsou vycepovaní

@antana123: zlín má docela dobrou pověst - mamka tam byla i jako doprovod a personál byl vlídn

@suik: v krnově
19. črc 2010 ve 13:32  • Odpověz
@hupcza síla :unamused:

já mám zkušenost ze dvou pražskejch porodnic, ale jen z kontroly, naštěstí se nic nedělo. První z Krče, celkem dobrý, hodnitila bych to neutrálně, pak z apolináře, taky to celkem šlo, jen jsem se tam absolutně neorientovala a byla zmatená, a musela pak čekat až se doktor nají. Jako by mě nemohl vzít, čekala jsem tam jediná. Vyrazilo mi ale dech, že mi podal ruku a představil se.....
trochu krvácela jsem a pořád jsem slyšela o potratu, tolik moc jsem potřebovala slyšet, že to může být i dobrý, toho špatnýho jsem si byla vědoma.

19. črc 2010 ve 13:44  • Odpověz
@lio : Ty budeš rodit taky v Krči? :wink: Já taky... :slight_smile:
19. črc 2010 ve 13:49  • Odpověz
@hupcza po tvý zkušenosti by mě tam nikdo nedostal ani heverem .....

taky se mi moc nelíbí, že jsme pacientky, když vůbec nejsme nemocný, ale jedná se o naprosto běžnou záležitost. A ono i když člověk nemocnej je, tak by se k němu mělo chovat podobně, jasně že některou zodpovědnost prostě ten lékař musí převzít, ale to na tom jak s člověkem jednají nic nemění......nevím jestli jste se koukali někdo na Ordinaci, sice jsou tam doktoři líčeni jako neuvěřitelní lidumilové, ale ten přístup prosvítá i tam.....jde to i jinak.
Všechny doktory bych nahnala na hodiny lékařské etiky a na to jak jednat s pacientem, co se třeba učí v sociální práci.

Mě se třeba ani moc nelíbí a několikrát jsem toho byla svědkem, když byl děda v nemocnici a LDNce, jak sesstřičky jednají se starým nemohoucím člověkem jak s malým dítětem, jako byly milé, ale hrozně mi to vadilo, jako by ti stařící pozbyli naprosto veškeré lidské důstojnosti. Třeba i taková drobnost jako je děstká lahvička s obrázkem, jasně pije se jim z toho líp, ale proč proboha s medvídkem pů.......

Místní sestřičky a zdravotnice mě zřejmě rozcupují, ale tohle je moje profesní deformace, kdy jsem delší dobu pracovala s lidmi s postižením (mentálním) a tak jsme se taky snažili nejednat s nimi jak s děcky, když to jsou normální dospělí jedinci.
19. črc 2010 ve 13:54  • Odpověz
jsem se nějak rozkecala... :grinning:
19. črc 2010 ve 13:54  • Odpověz
@lio to věřím, že už si představuješ ten "uzlíček", jak ho máte doma. Taky kolikrát než usnu koukám tam, kde bude postýlka (snad už zítra), jak tam leží mimčo.
@lio @antana holky, Vám se ten termín už neuvěřitelně blíží, co? :slight_smile:
19. črc 2010 ve 13:57  • Odpověz
@suik Taky bych se přirovnala ke šnekovi. Nebo respektive k velmi často se zastavujícímu šnekovi, kdy občasné bolesti, kvůli kterým se zastavuju maskuju kocháním se v korunách stromů nebo tím, že jakoby něco hledám v kabelce. :slight_smile:

@hupcza Vážně hustý. :frowning2:
19. črc 2010 ve 13:58  • Odpověz
@lotyna :grinning: :grinning: :grinning: ...."maskuju kocháním se v korunách stromů ...."
Já tohle někdy dělám před přechodem, bojím se přecházet a když nezhodnotím, že auto je v bezpečné vzdálenosti, tak ryju nohou v zemi, hrabu se v kabele a nikam nejdu, auto se pomalu šine ke mě a pak zastaví, což jsem nechtěla, páč čekám až přejede a budu mít nerušený volno....řidiči mě musej milovat :grinning: .

19. črc 2010 ve 14:00  • Odpověz
@hupcza Teď jsem dočetla ten tvůj příspěvek na NJ nemocnici, strašný - se ti vůbec nedivím, že už tam nechceš.
19. črc 2010 ve 14:02  • Odpověz
Jo a když už jsme u těch těhotných = pacientek, četla jste některá poslední Reflex? Tak nějak pořád nevím, co si mám myslet o následujícím:
" Kdyby dnes na Západě na celém porodu nevisel ten obrovský ocas psychologizace a humanizace a šlo skutečně o čistou medicínu, měli bychom 95% primárních řezů (císařských), ty nejlepší děti a ty nejzdravější matky. A k tomu 5% neplánovaných domácích porodů......." doktor Aleš Novotný, 30 let porodník v Německu. (Psáno zejména v souvislosti s poškozením pánevního dna u vaginálního porodu).
19. črc 2010 ve 14:04  • Odpověz
@suik Tak to já se i snažím na přechodech popoběhnout, kdž mě pouští, ale musí to vypadat neuvěřitelně komicky.
19. črc 2010 ve 14:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.