• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@kuchy : no co , i tak bychom se bez porodného obešli,sice každá koruna dobrá,ale horší by bylo to snžení RP, já opravdu nevím, kam bych jinak dalal dvě malé děti a šla zpět do práce na 12h směny :frowning2:
19. črc 2010 v 19:37  • Odpověz
Ahojte holciny, zdravim po delsi dobe..porad a nastesti stale dva v jednom :wink: vsimla jsem si, ze uz jednoho mimiska mame na svete...a hlavne ze je vse v poradku, ted bude bobek jen a jen rust a bude dobre..kamaradka mi taky porodila predcasne, sice v 35tt, ale i tak...
jinak jak si tu pisete o potizich..tak ja mam pocit ze se co chvili rozpadnu, je mi zle, nemuzu chodit...zda se mi, ze se mi rozestoupily stydke kosti ci co, poslicci jak blazen, jdou do bricha zad, proste hruza..k tomu vsemu je mala docela hodne pohybliva, tak se mi tam furt pretaci a vsechno proste boli :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: bricho tvrdne..jsem zvedava jak dlouho to jeste vydrzim...fakt je toto tehu bes des...ale stale doufam, ze si to ted vybiram a porod bude ok:slight_smile: i kdyz to zase vidim na krizove bolesti stejne jako u Niki..uz podle poslicku :unamused: :unamused: :unamused: jinak ty tlaky na konecnik mivam take...uz asi tri, ctyri dny..tak nevim..ve ctvrtek jdu na monitor a kontrolu, tak jsem zvedava co mi dr rekne...
malou mam bobka skoro furt u nasich, uz to nezvladam, a Nikca je docela ulitana...a ja se za ni jen plazim a nestiham...ale u nasich je nastesti spokojena, a jezdim za ni...
jinak ja klasicky na materskou nemam narok, mela jsem na dobu urcitou, takze mam narok na 4lety rodicak, ode dne narozeni ditete..silene :confounded: :confounded: :confounded: no a sranda jeste..na socce mi rekli, ze kdyz se mala narodi zacatkem zari..tak tam mam s lejstry a rodnym listem skocit do konce mesice..no a kdyz treba 30srpna, tak bych to mela stihnout do 31srpna :wink: tak me pobavila...ale pry tam muzu nekoho poslat..no nevim jak, kdyz rodny list stejne jeste nebude..maji to nejak divne zarizene..ze pak dojde k vyplaceni dvojiho rodicaku a musela bych vracet...po pravde je mi to celkem fuk a rada jim to vratim :wink: jinak uz jsem rozhodnuta, ze pritele poslu na jeden den na rodicak, a pak se prehodime abych mela narok volby..vezmu si zase tri roky, ctyri uz bych nedala..a je to fakt zbytecne...
19. črc 2010 v 19:49  • Odpověz
@kuchy jojo už sem se informovala :slight_smile:
19. črc 2010 v 19:53  • Odpověz
@kuchy akorád ty co teda nastupují na rodičák co je teda muj případ tak ty to moc dobré mít nebudou to ja se pak mužu jít zahrabat protože ho chcou snížit ale jen u te čtiřlrté varianty :unamused: nejlepší je že myslí jen na sebe protože ja jsem nemocenskou platila 13 mněsícu ale bohužel sem nepracoala ted no a tak to odseru a to že sem ji platila to nikoho zajimat nebude chjo to sou jeblá pravidla :frowning2: :angry:
19. črc 2010 v 19:55  • Odpověz
@kuchy: jako já bych samo respektovala, kdyby tam byl akutní zákrok - to je naprosto jasná věc ....

@beru3nek: no já mám pracovní schůzku ještě 20.8 :grinning:
@zvirka: já nástřih neměla, ale měla jsem kousínek natrženo - jeden steh ...ani jsem nezaregistrovala šití, natož jiné problémy :wink:
19. črc 2010 v 19:59  • Odpověz
@lucinecka222 : hm, je to děs,pak se diví,že je málo dětí. To si každý rozmyslí je mít, teda pokud nemá hodně nahrabáno, což má málokdo. Já teda doufám,že ještě obdržím 1x mateřskou, jen nevím,jak je to tím přechodem, ´četla jsem,že jak dostanu vyměřenou mateřskou,tak s tím papírem musím letět na socku a tam odhlásit RP. Ale to nějakou chvilku potrvá,tak asi budu taky něco vracet....a pak zase znovu po MD žádat o rodičák. Pro mě to bude i ak děs, jsem měla ted RP jen dvouletý, protože jsem spadla s platem i tak o 10 000 a ted dalších x tis. dolů , se asi půjdeme pást, protože musím ted na 3 roky. :frowning2: :frowning2: :frowning2: Škoda ,že nejsem prachatá a vzala jsem si z lásky obyčejného chlapa, který je jen ING. ne politik nebo tunelář a je mladý...
19. črc 2010 ve 20:01  • Odpověz
@lajla: ad hlášení - mi to paní říkala kapku lidštěji - říkala, že by bylo dobré pokud se narodí před koncem měsíce dát telefonicky vědět, aby s tím počítali a nemusela jsem pak přeplatek vracet (jelikož mi klesne o ty cca 4tis.)
19. črc 2010 ve 20:02  • Odpověz
no já s tím porodným celkem souhlasím - pokud někoho motivuje pro to mít dítě jestli dostane pár tisíc, je něco špatně - v nákladech na dítě to je naprostá kapka
19. črc 2010 ve 20:04  • Odpověz
hup tak to je super, to si radeji opisu tel cislo a brnknu tam...mi rekli, ze tam mam zajit :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: no uz jsem se v duchu videla, jak se souram den po porodu na socku abych jim tam neco vyplnila:slight_smile: diky za info :grinning:
jinak jeste mi zbyva..na co jsem si vzpomnela, zajit na matriku ohledne otcovstvi. radeji ty papiry vyzvednu ted ve stredu abychom tam s pritelem mohli v po zajet a zbytecne se nezdrzovat, radeji bych to vypsala doma a tam jen podepiseme..jinak tentokrat bych si rada nechala prijmeni po sobe..a je fakt ze chlap se na to moc netvaril :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: no asi mu nic jineho nezbude..mam prece stejne naroky jako on :wink: mala je po nem a Emca bude po me:slight_smile:
19. črc 2010 ve 20:06  • Odpověz
@kuchy noi máš to super že budeš mít alspon i tu mateřskou ale ja ji mít nebudu protože sem nepracovala ted,ty si pracovala i z miminkem jo?jak si to zvladala?ja jsem teda začala pracovat jak mněla malá rok a skončila jsem když mněla dva roky a jeden mněsíc,no a ted si nemužu vybírat rodičák automaticky na 4 roky a samozdřejmně bez mateřské,ty ted pobíráš na Matyho už rodičák?nebo ještě mateřskou?ja bych se šla zeptat na kontakt tam ti poví co a jak akorád je to dost nefer že budeš vlastně dostvat penízky jen na jedno dítě a ne na oba že :unamused: Moje malá ma ted v září 7 tři roky a tak ja na ni dostanu posledni rodičák v září a to v celé výši a pak už v 1 mněsíci dostanu na maleho ten se ma narodit v září 14 nebo 15 takže tady sem ráda že malá dostala to co mněla a neošidila jsem ji :slight_smile: ale ted to bude horší protože pořád vlada něco bere a davat nechce,bere se jim dobře no :angry:
19. črc 2010 ve 20:09  • Odpověz
luci tak to jsme na tom asi uplne stejne:slight_smile: ale jinak..pokud mas v praci stale smlouvu, tj na dobu neurcitou, tak narok na materskou mas..ale pokud jsi jakoby nezamestnana, mela na dobu urcitou nebo dostala vypoved..tak je to fakt tak, ze mame narok az na rodicak a to jeste na ctyri roky...
19. črc 2010 ve 20:20  • Odpověz
@lucinecka222: hele nezlob se na mě ...ale víc pyskovat bych měla asi já, když i teď pracuju, ale jen na půl úvazku a tak musím jít taky na 4letý ....
ale na druhou stranu - beru to tak, že půjdu rovnou na rodičák a tím pádem nemusím práci přerušovat :grinning:
19. črc 2010 ve 20:27  • Odpověz
@lucinecka222 :nevím jak to myslíš :astonished: , s Matym jsem nepracovala, ale jsem zaměstnaná, tak mám nárok znovu na MD a vypočítává se z pův. základu před první MD, na Matýska pobírám RP teprve od ledna....tak i tak o dost peněz přijdu. :frowning2:
19. črc 2010 ve 20:29  • Odpověz
@lajla jojo je to tak ja sem mněla smlouvu na neurčito ale dala jsem výpoved takže ted jdu na rodičák na 4 roky který nám chcou snížit až skoro o 1000 takže budeme pak pobírat ne 3600 ale 2600 a to není ani na najem :unamused: no je to maras sem zvědava jak to všechno ještě dopadne,chlap ten bude předřený už ted dělá fušky a maka ještě v normalní praci takže maras no a ja pak nemám šajnu co budu dělat snad zase hledat práci ale z dvěma dětma to už není tak jednoduché bohužel no :frowning2:
19. črc 2010 ve 20:29  • Odpověz
@hupcza :tj, to naštve
19. črc 2010 ve 20:31  • Odpověz
@hupcza no vidíš to máš asi práci takovoukterá jde dělat i při mimi :slight_smile: to se máš :wink: takže ty máš o příjem vystarno :wink: ja se na tebe nezlobým :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
@kuchy jo tak to nárok máš ale bež se poptat a to co nejdřív at v tom nemáš zmatek víš :slight_smile: a o hodně penízku přijdeš no :frowning2: je to blbé :unamused:
19. črc 2010 ve 20:32  • Odpověz
Holky jaký máte názor nebo informace na plavání v tehotenství?je to zakazaný nebo se muze vesele plavat..me dosly informace ze se nesmi brisni svaly namahat..diky za odpoved :wink:
19. črc 2010 ve 20:34  • Odpověz
@kuchy: zase mám zajištěný bezproblémový příjem "z vlastních zdrojů" a nemusím na nikoho spoléhat :slight_smile:
a totéž platí i pro následné hledání práce
nejpikantnější mi na tom příjde, že co do výše příjmu bych dosáhla na 2letou, ale protože to vydělám za moc krátkou dobu, tak musím na 4letou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
prostě ty zákony psal nějaký einstein :grinning:
19. črc 2010 ve 20:35  • Odpověz
@dasha0007 no ja teda plavala u malé normalně samozdřejmně ne zavodně prostě jen tak se koupala a sem tam si zaplavala chodila sem i na plavání pro těhotné a je to docela uleva,a ted při druhém těhu taky se pořád koupu a sem tam ´plavu není na tom nic špatného :slight_smile:
voda nadlehčuje a cvičení ve vodě uvolnuje svalstvo :slight_smile:
19. črc 2010 ve 20:37  • Odpověz
@lucinecka222: no mám ...ale začala jsem na tom systematicky pracovat 2 roky před ondráškem - takže to je jen a pouze má zásluha, že mám :wink:

@dasha0007: plavu normálně - jen si dávám pozor kde ...v prvním těhu jsem dokonce chodila na těhu plavání (teda já samo nejsem žádný závodní plavec - myslím jen takové to rekreační plavání :wink:)
19. črc 2010 ve 20:37  • Odpověz
@hupcza ale stejnak to máýš lepší :slight_smile:
)) :grinning:
19. črc 2010 ve 20:38  • Odpověz
@hupcza vždit ja ti nic neříkám,no jo chceš pochválit tak teda ja tě chválím :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: si šikulka pracuj dále :wink:
19. črc 2010 ve 20:39  • Odpověz
@lucinecka222: já se pochválím sama :wink: ...ale dík :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
19. črc 2010 ve 20:40  • Odpověz
19. črc 2010 ve 20:44  • Odpověz
@kuchy Na hemeroidy je skvělá homeopatická mast Avenoc od firmy Boiron
http://www.manitera.cz/homeopatika/homeopatika-boiron/polykomponenty-boiron/avenoc-rektalni-mast-30-g
@zvirka Já jsem nástřih taky neměla,cvičila jsem a zas budu s epi-no.
@lajla Máš to teda náročný,hlavně pobrat všechny ty zákoníky a paragrafy,co ti úřady přetlumočily :frowning2:
No mě přijde,že se opravdu spousta mylně domnívá,že vláda má něco dávat,ještě pořád u nás funguje docela dobře systém sociální podpory,ale rozhodně se nikdy nebudu spoléhat,kolik peněz od státu dostanu.Bude to totiž čím dál méně.No položka porodné pomůže,ale stavět se na tom samože nedá,v tom souhlas s Hupcza.
19. črc 2010 ve 20:45  •  3 děti  • Odpověz
@lucinecka222 : jj, ještě se zeptám,ale už při prvním jsem se konkrétně na toto prala, chtěla jsem děti za sebou,sice né tak brzy ,jak budou,ale tak 3 roky od sebe :slight_smile:
19. črc 2010 ve 20:46  • Odpověz
@hupcza : to jsi šikovná :slight_smile:
19. črc 2010 ve 20:47  • Odpověz
@kuchy jj to jo no ja se loučím jdu na tv bude tam hrát romantica papa a dobrou noc jak pujdete hajat :wink: papa
19. črc 2010 ve 20:50  • Odpověz
@petja . moc díky za radu, u nás v lékárně to asi neseženu,tak to objednám.
19. črc 2010 ve 20:50  • Odpověz
@kuchy To by neměl být problém sehnat v každé lékárně
19. črc 2010 ve 20:54  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.