• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Peru na 60 st. páč mám dohromady posr.. i počůr. plíny, ale pokud se mi stane, že mám kýbl jen počůraných (občas už kadíme do nočníku), tak to dám klíďo na 40...peru v mýdlovém slizu, na netu je spousta receptů na výrobu, je to nejlevnější a pere srovnatelně třeba s Lovelou, navíc je to celkem přírodě friendly....místo aviváže trochu octa. Mýdlové ořechy perou velmi mizerně, podle mě hůř než sliz.
2. únor 2010 ve 14:22  • Odpověz
Jo v šestinedělí abych kompenzovala špatné svědomí z nežehlení jsem to tak jednou týdně hodila na vyvářku, ale netřeba přehánět....dnes se přece pere v pitné vodě a ne v sudu s dešťovkou, tak to zas nemusíte tak hrotit. Důležitější než žehlit je plíny hlavně dobře usušit, pak nemají žádné bakterie ani nic šanci :wink:
2. únor 2010 ve 14:24  • Odpověz
Tak tento týden je jde spousta maminek na kontrol,jak to tady čtu,určo to bude v pohodě a zase budete na chvilku klidnější :wink:
Klid se dvěma dětmi je utopie na 100%,navíc myslím,že co se má stát se stane a prcek bude Lami o to víc odolnější,tím samože neradím neodpočívat,alespoň těch 20 min denně :grinning:
Látkovky taky nežehlím,v šestinedělí sem prala na 90,pak normoš na 60 a taky nevim,co byste některé povídaly,žít v době našich matek,páč to nebylo látkování,ale děs!Dnešní látkování je o zábavě,ne o nucení se do něčeho.U mě už argument,že nemám popelnici plnou papírovek,které jednou zamoří prostředí našich dětí stačí.Prostě jsou to odpady,které se nerozloží a tímto pohodlím je to všecko vykoupený!Však to tu samy přiznáváte,že jste líné.
O penezích nemluvě,sebelevnější plína (navíc,kdo si ji koupí) nevyjde ekonomicky tak dobře,jako látkování.Navíc,když perete v mýdlovém slizu je to bez debat...
Kovaldo,prádlo asi hrubší bude,ale to já tak neprožívám,můžeš ale použít eko aviváž,já přidávám pár kapek levandulového nebo jiného esenciálního oleje.
Mě čeká screening 15.2. už se nemůžu dočkat,při Filípkovi jsem tam taky byla a stejně i teď to budu mít zdarma.FN Olomouc dostala nějaké granty,tak tam teď posílají všechny těhulky.Co sem četla,není to vůbec pravidlem,skoro všecky si za to budete muset připlatit. :confused: Jinak na amnio já bych určo nešla,to mi přijde naprosto nevhodné,zasahovat miminku do toho jeho vesmíru,co v děloze má.Navíc,máme vůbec právo na tak dokonalé děti,které nám teď UTZ,screeningy a všelijaké odběry prý zaručí?
Necháte si natočit i 3D?
2. únor 2010 ve 14:30  •  3 děti  • Odpověz
autor
petja: tak já 3Dčko určitě budu mít a na dběr plodovky kdyby to nebylo nutné bych taky nešla..........
a co se týče NTscreeningu, u nás je taky jedno místo, kde to dělají zdarma, ale nejdu tam, moc si to nikdo nechválí, tak jdu tam, kde to sice stojí 1400, ale mně je to fuk.................je to spešl pracoviště a znám ty doktory, že jsou to fakt odborníci, na tom druhém místě je to takové pochybné no............ale jinak se ty ceny různí, někdo za to dá 500, někdo 900, někdo 1500 a někdo nic............a někdo na to ani nejde.............
2. únor 2010 ve 14:49  • Odpověz
Lami, tak opravdu těhu :dizzy_face: :dizzy_face: tak držím palečky, aby ty hematomy co nejdřív byli pryč :slight_smile: a teda fakt nevím, kde jsem vzala, že si psala, že se mají žehlit :astonished: :astonished: :astonished: jsem si to ňák spletla s tou aviváží bo nevím :confused: no jsem pěkná těhutrubka :sweat_smile: :sweat_smile:

lami a ten ocet je na to změkčení?? :slight_smile: nemá to vliv na vůni prádla??

ad 3D video, nechala si ho udělat kamarádka, bylo docela hezký :slight_smile: ale upřímně řečeno, vůbec mě nijak neuchvátilo a zase mi to přišlo jako zbytečnost, já osobně bych na to koukla jen jednou a založila do skříně :sweat_smile:
2. únor 2010 ve 14:52  • Odpověz
No,normálně to mají zdarma myslim maminy nad 35 let,ale tak jsem ráda,že mi to vyjde zadarmo.Určitě je těch pracovišť víc,ale ve FN Olomouc jsem byla spokijená,nevim,proč by to teď mělo být jinak.Jasně,že na amnio nepůjde dobrovolně žádná z nás,ale já bych tam nešla nikdy.Prostě ve 20tt,nebo kdy se to pak dělá už je to neetické,jakkoliv zasahovat.Přece už když vidíš to mrně v 9tt,tak ho miluješ...prostě ne
2. únor 2010 ve 14:54  •  3 děti  • Odpověz
Ojo nemá, ono to při sušení vyvane, ale teda teď v těhu jsem ocet dávat přestala, páč mi šíleně smrdí při nalívání do pračky :grinning: :grinning:

Jako je to měkčí než bez octa, ale samozřejmě grádů aviváže tím nedosáhneš, ale to ani není nutný.

Navíc k slizu se ještě přidává prací soda, ta změkčuje vodu v které pereš tak to má taky vliv na tvrdost plen.

Jinak být těhutrubka je ještě v pohodě, já jsem momentálně kojotěhutrubka a to už je teda na pováženou, za chvíli mě asi děti budou krmit a přebalovat :grinning: :grinning:
2. únor 2010 ve 14:57  • Odpověz
Tak to Lami klobouk dolů,kojit ještě při těhu! Já kojila do dvou let a pak následující cyklus jsem hned otěhotněla.Můj gyndr mi říkal,že i ta trocha prolaktinu,která se s mlíčkem vyplavuje stačí k tomu,abych neotěhotněla,že má i takové pacientky.A asi jo čoveče..
2. únor 2010 v 15:01  •  3 děti  • Odpověz
No Petjo já už bych klidně odstavila, ale dítko moc nechce, tak to zatím přes koleno nelámu...Anička se odstavila sama když jsem byla cca ve 4.m druhého těhu, tak doufám to tak teď skončí taky....ale byla jsem tehdy už pěkně vyřízená, takže pokud to bude vypadat beznadějně a naše prsofilní kojidlo se nenechá přesvědčit, asi to bude nějaká nárazová odstavovací akce....ale do toho se mi fakt nechce.
2. únor 2010 v 15:04  • Odpověz
No tak u nás to bohužel neplatí, já otěhotněla při kojení už po druhé :grinning: :grinning: :grinning: Obávám se, že po třetím mimi si už od manžela ani nepujčím svetr, abych náhodou zas nebyla v tom..... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. únor 2010 v 15:05  • Odpověz
Lami, tak to možná s tím octem zkusím :slight_smile: :slight_smile: já těda chtěla mít jemný prádlo, kvůli tomu, že nežehlím...myslela jsem si, že bez aviváže by bylo zmuchlanější i po vysušení a musela bych žehlit :sweat_smile: ale to jen přes zimu, v létě věším venku na zahradě, tam to vyžehlí vítr :grinning: :grinning:
2. únor 2010 v 15:10  • Odpověz
autor
petja. tak to je jasný, když to u vás dělají zadarmo, že to je ok. a s amnio - to je těžko, každý to má asi jinak, pro někoho je neetické nechat si odebrat plodovku, pro někoho je neúnosné vychovávat postižené dítě, prostě na to nemá. myslím, že riziko potratu při odběru plodovky je jedno procento, takže to si asi musí každý rozhodnout sám. já bych zase chtěla přivést na svět zdravé miminko, které si bude moct prožít plnohodnotný život. ale ted se to těžko soudí, jsem teprve na začátku, a zatím věřím, že bude vše ok, takže si nechci riziko vůbec připouštět a zbytečně se stresovat............
2. únor 2010 v 15:11  • Odpověz
..takže aviváž je řešení,jak nemuset žehlit? :grinning:
2. únor 2010 v 15:11  •  3 děti  • Odpověz
Lami, díky za odpovědi. ten sliz na praní se dá i koupit? nic vyrábět bych teda nechtěla.
četla jsem jak to máš ted s těhu, tak na sebe dávej pozor a at je ti dopřán odpočinek od těch potvůrek.
2. únor 2010 v 15:12  • Odpověz
ahojky!
lam tak gratulace k srdíčku, je to šikulka, že už ho má vidět tak brzo. přeju ať je vše ok a snaž se šetřit.
aviváž normálně používám. dávám ji tam trošku. kdysi jsem zkoušela ten ocet, ale byl to děs. mě to smrdělo a prádlo mi přišlo tvrdý a takový divný.
taky jsem otěhotněla při kojení. dr mi jak jsem si nenechala po šestinedělí napsal antikoncepci hned hlásil, že kojení těhu nezabrání.
já na 3d nepůjdu páč mi to přijde zbytečný. ani se mi to moc nelíbí.
jo a žehlím vše, jsem asi divná :grinning:
2. únor 2010 v 15:13  • Odpověz
já používám aviváž ale jen trochu a teda i žehlim, jediný co nežehlim jsou ponožky, jinak všechno.
2. únor 2010 v 15:13  • Odpověz
petja, pro mě jo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

mě teda přijde zbytečný žehlit spodní prádlo a ručníky :slight_smile: a teda i povlečení, stejně se v tom jednou vyspíš a je jak vyžehlený :grinning:

aha...tak zkušenost s octem je i opačná...hm asi zůstanu u aviváže :grinning:
2. únor 2010 v 15:16  • Odpověz
Ahoj,
lam, moc blahopřeji a šetři se, i když mi není jasné, jak toudělat.
No jinak si zde přijdu divně :wink: ...žehlím vše, bílé prádlo vyvařuji stále, aby nebylo zaprané, používám jednorázovky, no a co se týče amnia...jsem ráda, že jsem to nemusela řešit...ale pokud bych měla špatné výsledky, určitě bych to podstoupila. V rodině máme postižené dítě a nikdo na světě si nedokáže představit, co je to za život... Mám na to jiný názor, ale obdivuju lidi, kteří to ví a láskyplně se o své děti starají. Klobouk dolů...jen ta hrůza, co s tím dítětem bude, až třeba já umřu....
Když jsem ležela v nemocici, tak tam byla maminka, která čekala dvojčata....já měla kvůli operacím dělohy jasné, že můžu kvůli hrozící ruptuře dělohy rodit pouze císařem. Neustále vyprávělo o tom, jak si to příroda zařídí, že jsou věci proti přírodě....ale jen než se to týkalo jí samotné....v okamžiku, kdy jí takto nepřirozeně zastavovali porod ve 30.tt ji to ani nepřirozené nepřišlo....
Já jsem teda děkovala za to, že mi porod na 3 týdny zastavili a jestli to bylo proti přírodě? Nevadí, mám zdravého kluka a to je pro mě rozhodující.......

Tak se držte a přeji jen dobré zprávy a pohodové těhu.
2. únor 2010 v 15:22  • Odpověz
jo a s tím amniem.. díkybohu jsem to nemusela u janka řešit. neodsuzuju ani toho kdo odmítne, ani toho co přijme. nevím, jak bych se zachovala já, kdyby přišlo na mě. byla by to velká bolest asi bych dala na své instinkty.
2. únor 2010 v 15:31  • Odpověz
autor
natalie: souhlasím s tebou, příroda je krásná věc, ale jak píšeš, podle mě je nejdůležitější aby bylo miminko zdravé a mohlo žít tak jako my a ne být postižené, protože to tak příroda chce. ale to si musí každý rozhodnout sám, mám v okolí i lidi, kteří mají postižené děti a je to obdivuhodné, jak to berou a zvládají, ale každý na to nemá...
dřív jsem pracovala v novinách a dělala pár reportáží ze speciální školky a to byl teda taky zážitek, co mají chudátka za život, takové překrásné děti, holčička, modrooká, krásná, nádherné blondaté vlásky, ale hýbat se neuměla a vnímání taky hrozně omezené. a takto bych nechtěla, aby moje dítě žilo. je jasné, že ne každou vadu vyšetření odhalí a když už se takto miminko narodí, dáme mu všechno, co bude potřeba, ale pokud budu moct ovlivnit, aby se naše dítě narodilo zdravé, udělám to.
2. únor 2010 v 15:32  • Odpověz
Tux,sliz se určitě koupit dá,od firem vyrábějících eko produkty,ale dle mě je to zbytečné.Výroba slizu je velice jednoduchá a 10l máš na dlouho...
Já ocet dávám,prádlo znatelně změkčuje a navíc je to super prevence na vodní kámen.Tak pak už máme leda každá jinou pračku :dizzy_face:
2. únor 2010 v 15:34  •  3 děti  • Odpověz
Souhlas s Laternou :pensive:
2. únor 2010 v 15:40  •  3 děti  • Odpověz
Lauri,přesně tak,ne každé postižení vyšetření odhalí,o tom to je.Nikdo ti nedá záruku,je spousta falešně pozitivních výsledků,z jakéhokoliv důvodu.Mám v okolí maminky,které daly na svůj instinkt v případě pozitivních testů na vady a miminko se narodilo a je zdravé.To bych si vyčítala celý život,že jsem mu nedala šanci.I,když u těch amnio je 99% záruka kompatibility výsledků se skutečností myslim...
A všechno se děje pro něco...
2. únor 2010 v 15:44  •  3 děti  • Odpověz
autor
petja: jj, přesně, to je ta druhá stránka, že ti můžou dát podezření na vadu a dítě bude v pořádku..................................to je právě to no.............
jak píšu, je to těžké a vůbec nevím, co bych dělala, radši na to nechci ani myslet...............
2. únor 2010 v 15:51  • Odpověz
Ahojky holky,

tak za pár minutek konečně končí pracovní doba. Teda těším se domů, to vám povím.

lamia: zkus se nějak šetřit, když děti dovolí. :slight_smile: Ale pokud mimčo zdění povahu po tobě, tak se určitě jen tak nedá :grinning:

Jinak co se týká diskutovaných vyšetření - jdu na NT screening, vlastně tak nějak spíš pro nás, abychom hezky viděli miminko a trochu se uklidnili a na amnio bych nešla, protože ať by mi řekli cokoliv, na potrat bych nešla.

Díky za info o tom octu a avivážích - používám eco aviváž a jsem docela spokojená, ale prckovi nechci dávat žádnou.
Jinak se taky hlásím k notorickým nežehličům, považuju to za nejhorší domácí práci vůbec :grinning:
2. únor 2010 v 17:03  • Odpověz
Ojo tak to naprosto souhlasím, v létě vítr to je žůžo, prádlo krásně voní a je měkkounké!!

Já bych na amniocentézu šla, pokud by byly výsledky screeningů a triple špatné...nevím, jak bych se potom rozhodovala v případě opravdu postiženého miminka, ale zas představa 2 malých dětí a k tomu postižené mimi...záleželo by hrozně moc na tom, o jaké postižení by šlo, ale bylo by to asi strašné rozhodování, takže na to teď myslet nebudu, nemá smysl se něčím takovým stresovat když člověk v té situaci není. Amniocentéza je velmi spolehlivá, co se týče poškození dítěte, z buněk odebraných při amniocentéze se stanoví kompletní karyotyp, takže to je vyšetření, co má opravdu smysl, bohužel se často indikuje zbytečně na základě falešně pozit. screeningů, ale s tím se dá dělat jediné - jít na screening na pracoviště, kde to opravdu umějí! Pak je riziko nesprávných výsledků minimální.

Tux sliz si teda vyrábím, ale je to brnkačka a naše holky tu proceduru milujou:slight_smile:) Ale je i spousta komerčně vyráběných eko mýdlových pracích prostředků, jen to vyjde mnohem dráž.
2. únor 2010 v 17:04  • Odpověz
Kovaldo no já už pochopila, že s 2 dětmi bude klid. režim spočívat v tom, že přestanu posilovat břišní svaly a nosit Jáju v šátku (teď ani naštěstí není proč, je zdravá, tak řádí sama...)

Nevím, jak mám pojmout ev. milostný život, jestli se na něj taky vztahuje klidový režim, nebo ne, na to jsem se nějak zapoměla zeptat :angry:

Jinak mám i fotku z UZ, ale je to bída, z té plečky co má dr co jsem u něj byla....mimi tam má podobu bílých kuliček v černé kouli, takže fakt poetika sama...to mi ani tak neva, ale dost mě při pohledu na ten snímek děsí fakt, že asi tak 3x větší než celé plodové vejce (teda ta černá koule...), je cca 1cm nad tím jeden z těch hematomů, takže se radši moc nekochám. Ale potěšilo mě bijící srdíčko...on ten TP je zatím takový plus mínus autobus, časem prý zpřesníme...takže se prostě na přelomu září/října uvidí, že :grinning:
2. únor 2010 v 17:18  • Odpověz
Jo Kovaldo klidně se přihrň s dětma i bez, to máš fuk :slight_smile: Ale zas jestli přijdeš s dravcema, aspoň nebudu muset předem moc řešit úklid, že jo :grinning: :grinning:
2. únor 2010 v 17:20  • Odpověz
no lami, když já měla klidový režim, tak se vztahoval i na sexuální život :grinning:

mě teda dr. zase řekl, že tam mám za dělohou nebo kde volně pohybující se cystu :confused: prý nevadí a velká taky neni jen 3cm :astonished: :astonished: :astonished:
2. únor 2010 v 17:29  • Odpověz
no já teda nevím,jakbych se špatnými výsledky naložila ....nepříjdu si jako bůh,který má rozhodnout,kdo má a kdo nemá právo tady přijít
navíc-kolik výsledků vyšlo mylně
brrrr

jinak kojení fakt není antikoncepce -nechápu,kde se ta pověra vzala ...stačí se podívat na generaci našich babiček nebo prababiček ...a frekvenci jejich porodů ....kojit musely,jelikož um nebyla a děti měly často hodně rychle za sebou

na 3D jdu,protože to znamená,že dr. přepne u běžného vyšetření čudlík :slight_smile:
2. únor 2010 v 17:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.