• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@hupcza uvidím, musím to vychytat, myslím s tím polštářem :wink: Vlk byl super, měl dobrou náladu a házel vtípky, stylem: "kontrolní otázka:kam čůrají miminka?" a já se jen chlámala :grinning: Vysvětlil mi tu cukrovku i vše na UTZ, prý rád dělá UTZ, říkali sestřičky. Jo a sestřiky jsou přímo z Krnova, co bývají na sále, takže super, byly milé, tak aspoň trošku protekce :grinning: Teď mě jen straší ten KP, uvidím v pondělí jestli se mímo otočilo...
21. črc 2010 ve 14:53  • Odpověz
@hupcza Dr. na tu cukrovku opravdu neposílá nikoho, ani diabetičky. Mě je 32 a taky nic.
21. črc 2010 ve 14:54  • Odpověz
@hupcza ta jazyková bariéra je fakt něco....ale dneska jsem si pěkně popovídala se sestřičkou, to bylo fajn, říkala, že to chápe, že to musí být těžký tu žít, rodit a málo rozumět, to bylo tak uklidňující to slyšet od rodilého němce.... :dizzy_face:

dneska jsem se odvážila nakouvat i ne trhu, což jsem vždycky obcházela ostýchavým obloukem.
21. črc 2010 ve 14:55  • Odpověz
@discreet: tak to ráda slyším :slight_smile: ..na kp je ještě čas :wink:

ad čůrání miminka - no to se manža strašně pohoršoval, že naše určo není takové čuně :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
21. črc 2010 ve 14:55  • Odpověz
@lendaw to je teda divnej doktor.......já cukr z lenosti zazdila, ale říkám, si že jsem jít měla, no příště.
21. črc 2010 ve 14:56  • Odpověz
s tím čůráním...to je do vody, ne? A s tím tuhým to je jak? To se nějakou dobu ta smolka střádá a pak jde ven po porodu?
21. črc 2010 ve 14:59  • Odpověz
@lendaw: tak to je zase opačný extrém ...já jsem teda docela odpůrce všech možných zásahů, ale neposílat rizikové skupiny už mi příjde kapku moc na volno :sweat_smile:

@suik: no já si nejsem jistá, že kdyby\ch měla rodit s mou němčinou, že by mi místo toho nevytrhli zub a nezasádrovali nohu :grinning: :grinning: :grinning:
21. črc 2010 ve 14:59  • Odpověz
@hupcza jo jo, a pak z toho škytá, ale dělali jsme to všichni, že :sunglasses:
21. črc 2010 v 15:01  • Odpověz
@suik: jj ..kadí až venku ..obvykle ...ale může se samo pokadit i u porodu (asi když je to na pos* :grinning:) ...no i před porodem, ale to je pak blbé
21. črc 2010 v 15:01  • Odpověz
@hupcza no nohu bych zvládla, ale zub by mě mrzel :grinning:
Já doufám, že až si najdu tu Hebamme, tak se na to aspoň nějak připravím, pokud bude trpělivá mi všechno vysvětlit. Jen aby mě to ještě víc nevystreslo.....

Spíš budu asi víc pasivnější rodička než jsem myslela.
21. črc 2010 v 15:03  • Odpověz
@hupcza když před, tak tam hrozí nějak infekce, ne? vím že jsem to někde zahlédla....

no snažím se si o tom porodu načíst co nejvíc, abych nebyla úplná trubka a věděla co se se mnou zhruba děje.

taky mě štve, že i německý doktoři škrabou jak kocouři, tak nemám šanci z tý průkajdy nic zpětně dočíst. :grinning:
21. črc 2010 v 15:08  • Odpověz
jo a taky mě děsně rozčiluje, že tu maj celkem složitý slova, a pokaždý jiný a nelogický a jen to člověka mate :grinning:
jen na rození mají x slov a pak je používaj také v různých složeninách v tom aby se prase vyznalo.
21. črc 2010 v 15:17  • Odpověz
@discreet: no manža se tvářil, že tohle on roooozhodně nedělal :grinning: :grinning: :grinning:

@suik: jj....no pak vlastně polyká ty hovínka, že
čeští škrábou taky ....ale tu se domluvíš ....teda někdy :grinning:
no a o tom, že na porod by ses přesunula do čech jsi neuvažovala?
21. črc 2010 v 15:31  • Odpověz
@suzete tím, že ležím už nějaký ten měsíc, tak zpočátku to bylo super prospala jsem tvrdě celý dopo, nevzbudilo mne nic, ani že šel manža do práce = deficit z ranního vstávání do práce, pak to bylo horší, ale tím že bylo chladno se to ještě dalo, při vedrech neusnu vůbec a ted byl ještě chládek, tak jsem to testla, naštěstí v noci taky zaberu, ale měla sem taky období, kdy v noci tak 2-3 hod spánku a finíto, nebo trhaný spaní....
@hanncca hustýýýý další lev, to je mazec :slight_smile:
Tak to moje mamča se neurazí, ví že by to na mě zkusila jednou a už bych ji nezavolala, ale po porodu se sem taky chystá, ale řekla sem ji že tu nebude spát, a že uvidíme jak na tom po porodu budu, tím že sem ležák se chci zapojit co nejdřív, ne ležet dalších x dní, a taky počítá s dovčou 14 dní, tka sem řekla týden a týden manža , tak uvidíme...
@antana123 jsem ráda ze mě nenechá přenášet....sice říkal, že mimi je v pohodě, ale že obecně ty cukrovkářky nedoporučuje přenášet, tak mi to napsal do poznámky, bo tuším že na dia by mne nechala, jako ostatní holky, pokud maj dietu kompenzovanou ok...,.
21. črc 2010 v 15:34  • Odpověz
@lio no jo, lvů je tu vážně hodně, co? No, já když mámě něco řeknu a urazí se, tak ona mi stejně pak zavolá a jako by nic. To bych vykvetla :slight_smile: Spát tu taky nebude, naštěstí, to bych asi vážně zešílela :slight_smile:
21. črc 2010 v 15:42  • Odpověz
@kovalda za recept není zač a z kontroly jsem byla v malém šoku, ale řpíjemným docela a mlsat nebudu :slight_smile: jen jsem ted opět zaspala oběd, takže hřeším tímto způsobem, to mi stačí :slight_smile:)))
@hanncca obecně jsem někde četla že v těhotenství je "jiná krev" která hmyzákům chutná, tak asi proto si tak zeštípaná :slight_smile: Jinak taky mi tam skočilo to divný číslo :slight_smile: jako Ant.
@antana123 klíííd nestresuj se přenášením
21. črc 2010 v 15:44  • Odpověz
@hanncca : taky jsem řádně neohrabaná, připadám si už jak Míša kulička. Vstávat z postele je taky zážitek, dneska jsem na sebe koukala, že už mám oteklej i ksichtík :grinning:. Nejsou na tobě ty kilča vidět, nejvíc ti toho jde do pupíku :wink:
@suik : tak aspoň se sama doma nenudíš :wink: já bych byla teda pěkně v čoudu rodit v zahraničí i to málo co jsem znala jsem dávno zapomněla, to jsi teda dobrá :wink:
21. črc 2010 v 15:46  • Odpověz
@hanncca me by to nevadilo, máme v poho vztah, ale to uz mi prijde vazne moc, nad tu hranici a neni důvod, a kdyz reknu ne, tak to plne respektuje, proste fajn.-)))
21. črc 2010 v 15:48  • Odpověz
@lio no jo vlastně, už taky 37..mazec:slight_smile: už to máte holky za pár :slight_smile: jinak zeštípaná jsem normálně pořád, natož teda teď v těhu..ach jo...
@hupcza jejda, sem trubka to mi nedošlo, já myslela jako že to vadí při průchodu.....

no uvažovala, ale tohle je menší zlo,.... myslím, že péče tu je dobrá, využivaj tu víc homeo a tehle alternativ, jsou tu ty hebamme k dispozici, i po porodu- na pojišťovnu....

V čechách bych musela bejt pro jistotu tak měsíc dopředu, a i potom bych taky nemohla hned odjet zpátky.....musela bych bejt v baráku sama, s myšma a neuvěřitelným nepořádkem. Tady jsem maximálně spokojená, vlasntě ta druhá varianta byla nouzová, kdyby mě jako těhotnou nechtěli pojistit, jak mě někdo strašil.....
to že tu mrmlu na jazykovu bariéru, to je tak pro pobavení, jako někdy to žádná prdel není, sice si většinou řeknu o co potřebuju a hůř rozumím, ale nějak to snad dám bez újmy na zdraví :grinning:

@lio já neříkám, že by byla nějak hrozná moje máma, ale jak je sama, navíc první vnouče, tak mě spíš ze všech stran nejen od mámy děsí to, že prostě budou chodit na návštěvy...mě děsí už jen jen to, jak to říkaj, že tu budou "navezený" furt...tak je prostě slušně pošli do .. pryč...a budou to muset respektovat :slight_smile:
21. črc 2010 v 15:49  • Odpověz
@hanncca tak to ne, u nás si myslí tchánovci, že z porodnice pojedu rovnou k nim bo co..a budu tam po zbytek léta a doženu to, co jsem ležením nemohla (bazén, gril, zahradu) ale tam mě nikdo na sílu nedostane a naši sou v poho, oproti manžovi maj naše vytrénované na to, abych se mohla spolehnout domluvit abýt v pohodě
21. črc 2010 v 15:52  • Odpověz
@lio hm, tak proto jsem tak poštípaná :angry: .... jsem našla i klíště :angry:

@beru3nek jo z postele to mi taky nejde.....ale nohy si ještě ostříhám a boty taky nazuju.......nejhorší je, jak se rozležím a jsem hlavou rovně, tak jsem celá ztuhlá a nejde to....

já se třeba hrozně bála, už jen těch kontrol u doktora, ale když vidím, že to dávám (občas) v pohodě, tak jsem ráda. Ze začátku jsem si nedokázala představit ani to. I ten tlak jsem měla dneska zase normální :grinning:

Si říkám, že nejsem ani první ani poslední, jen kolik ukrajinek rodí v čr a neuměj vůbec nic. Jsem jednou zažila jednu o které to nikdo netušil, že je těhotná (ona asi jo) a přišlo to na ni na bramborách.
21. črc 2010 v 15:55  • Odpověz
@discreet no já chci právě taky do Krnova tak třeba se potkáme :slight_smile: teda ještě uvidím kam stihneme dojet :slight_smile: moje mimi je zatím na příč a kdyby se nehodlalo otočit tak jedem do fakultky v ostravě ale věřím že se přetočí a potkáme se v Krnově
21. črc 2010 v 16:08  • Odpověz
@suik : já mám našt. nazouvací :slight_smile: , ale když se mám ohnout pro něco na zem, to je sranda. Teď když jsem psa kšírovala, tak jsem si k tomu už musela kleknout :slight_smile: , tak ty máš ještě skladný bříško :wink:
tak to jsi šikula, co ale zbyde viď.
tak to já teď vidím mamku tak 1x za 14 dní přes léto, je na chalupě. Jen mě děsí koho budu volat až to na mě přijde :angry: doufám, že to bude v noci a bude přítel doma :grinning: jinak teda nevím
21. črc 2010 v 16:08  • Odpověz
@hanncca : tak to u mě v šestinedělí měli návštevy zákaz vstupu :angry: Mohla jen moje mamka a tchýně,ale jen na chvilku. Široké příbuzenstvo muselo počkat až 3 týdny po porodru,kdy jsme malého vzali chvilku v kočárku ukázat,ale k nám domů nesměli, tahat si cizí bacily domů ,fuj to ne, každý hned šmatá málem až mimču na pusu....
a nesnáším ani,když mi někdo venku šáhne dovnitř do kočárku nedej bože na mimčo,,,teda,když bylo v hlubokém. Jednpou jsem varovala nechytat dovnitřa když se někdo neovládl a chtěl just,pleskla jsem ho přes ruku. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nějšpinavější venku jsou neumyté pracky. :angry:
Ovzvlášt cizí lidi si totiž moc dovolují. :grinning:
21. črc 2010 v 16:09  • Odpověz
@suik no to tady ještě není běžné ...jako soukromé jo ... ale leckde se na to tváří, jako by jim tam nalívaly k porodu panáka a ne homeo
@lio: he hé ...taková rozkojující se šestinedělka na grilovačce ...nejlíp sezvat všechny vzdálené příbuzné a známé aby se přišli potěšit miminkem, ne :grinning: :grinning: :grinning:
21. črc 2010 v 16:11  • Odpověz
@kuchy ono by snad i všichni měli mít pochopení, že rodička chce mít po porodu klid, ať je to kdokoliv, i příbuzný!
21. črc 2010 v 16:11  • Odpověz
@hanncca : jasně, ke mě v porodnici mohla jen mamka a manžel, byla jsem tam stejně jen 2 dny,tak nevím, co na unavené ženské,která si pro bolest zadku nemůže ani sednout chtěji všichni očumovat, malé stejně nedám z ruky. Nemůsí chudák hned dostat takovou sadu . :slight_smile:
21. črc 2010 v 16:15  • Odpověz
@vafle: jé další rodilka krnovská :slight_smile:

@beru3nek: no vidíš - další výhoda nedělňátek :grinning:

@kuchy: teda proč by cizí lidi měli hňápat na novorozence? :sweat_smile:
mamča, ségra a babča dorazily i do porodnice - máme super vztahy ...tchýně až asi po 4 týdnech ...prý proto, že ctí šestinedělí - no nevím - šestinedělí trvá týdnů 6, že :grinning: ...no důvodem bylo to, že ji dří nikdo neodvezl :grinning:
21. črc 2010 v 16:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.