• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Kovaldo a máš to domu daleko z práce, že jezdíš autem. Je fakt že v těchto sněhových podmínkách je lepší auto než vlak nebo bus. tak ať šťastně dojedeš, taky bych nenechala pejska samotnýho. Co máš za hafana? my máme jezevčíka a ovčáka jsou skvělá dvojka-tým.
Rennu, koukám, že seš z Hradce, tak to máš kousek, já to mám trochu dál, z domu asi 30km.
další zápočet, ti to holka nezávidím ale držím palečky, sama si vzpomínám na zkouškový období a je mi špatně ještě ted.
3. únor 2010 v 10:14  • Odpověz
94 pohoří se mi zdá taky dost ale možný to asi je. My bydlíme třeba v Železných horách :wink:
3. únor 2010 v 10:15  • Odpověz
autor
ahojky holky,
tak u nás teda taky dobře chumelí.......................
kovalda: myslím, že tu mateřskou budou projednávat ještě hodněkrát, jsou to idioti................
ad křehčené maso - mám známou, ta si velice hraje jak umí vařit, no a potkaly jsme se kdysi v tescu a ona právě brala z regálu to křehčené kuřecí - a já na ni - ty to kupuješ jo? a ona mi říká že: vždyt to je super, to si taky kup, to je křehké a jemné.......... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: asi to usoudila podle názvu, já byla mrtvá smíchy, a ještě brala suché prsa, já teda kupuju stehna, jsou štavnatější, ale fakt mě pobavila........... :grinning:
3. únor 2010 v 10:17  • Odpověz
Ahojte holky, tak tady teda nesněží :frowning2: Ale taje :frowning2: Je to rozbředlý šedivý hnus :frowning2:

Co se týká rybek, tak já osobně ryby nejím. Maximum, co zvládnu je treska a ten pangas, právě proto, že to nechutná jako ryba. Vím, že to není nic extra, ale aspoň něco se teďka snažím jíst, prý je to dobré pro miminko :wink:

Tu mateřskou teda taky doufám, že vrátí na původní výši. Není to pro nás nijak životně nezbytné, vyjdeme i s tím, na kolik to upravili teďka, ale štve mě, že šahají na ty, kteří se vůbec nemůžou bránit. Nejsem vůbec pro prohlubování toho už tak šíleného státního dluhu, ale myslím, že se to dá řešit jinak.
3. únor 2010 v 10:22  • Odpověz
čauky

tak u nás to na jaro taky nevypadá :sweat_smile:

ad mateřská ...jakojá chápu,že pro lidis průměrným příjmem jeasi každá kč dobrá ....ale přišlomi fakt dovné,když jsem seděla doma 6 týdnů před porodem a brala za to o hodně víc než je průměrná mzda - to je lehce asociální

ale zase představa,že za tokoupí nějaké úžasné informační cedule na dálnici za 16tis na den za jednu.... :angry:

rybky taky kupuju v makru na kuře (no a drůbež obecně) jezdíme na biofarmu, králíka máme od dědy ....
ale se zeleninou to je hlavně v zimě na levačku
3. únor 2010 v 10:28  • Odpověz
ahojky! tady je to jak na apríla. ráno pršelo, pak strašně chumelilo a teď zas prší a do toho svítí sluníčko. je kolem nuly tak nechci vidět ty silnice :stuck_out_tongue_closed_eyes: .štěstí, že nemusíme nikam jet.
zeleninku miluju na jaře a v léťe, kdy si chodíme na kupovat na trh křupavounkou voňavounkou. teď přes zimu mi moc nejede. spíš se cpu olivama. no a ryby nemusím nikdy, ale teď co jsem těhu mi stačí čmuchnout a už se mi šroubuje žaludek vzhůru nohama, takže do toho nejdu. spíš udělám rybičkajdu.
kuře bych taky kupovala na biofarmě, kdybych tu o nějaký věděla. ani v obchodech nevídám biokuřata tak jím ty hormony :stuck_out_tongue_closed_eyes: . malej taky chudák, ale kuře má minimálně.
3. únor 2010 v 10:44  • Odpověz
ahojky :slight_smile:

tak u nás teda vánice jak blázen, strááášně sněží a je pořádný vichr :stuck_out_tongue_closed_eyes: dneska fakt na procházku nepudem :rolling_eyes: rádio vypadává a jsem zvědavá na signál na TV :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ad maso a ryby...ryby nejím, smrdí mi, jediný co zblajznu, tak je rybí pomázánka co děláme doma nebo tuňák :slight_smile: a jednou jsem ochutnala toho pangase a přišlo mi to jen jako bílá hmota ničeho :sweat_smile: a to křehčené maso je fakt jen vyhnaný tou solí a vodou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
lauri, vtipný to s tou tvoji známou :grinning: :grinning:

ad mateřská, bylo by fain, kdyby ji zase zvedli :slight_smile: :slight_smile: ale když jí snížili, tak to se mnou moc nehlo, já byla ráda, že nesnížili ten rodičák, páč na mateřskou má nárok fakt jen někdo a 6 měs., ale rodičák bere úplně každá mamina 2,3,4 roky :slight_smile: jinak teď ta mateřská je na úrovni roku 2008, takže zase tak jsme si nepohoršili...

a když se tak bavíte o tom, že maj ty peníze vzít jinde, tak to vypadá, že živnostníci budou muset platit větší odvody soc. i zdra. ...takže ve finále my budem tam, kde jsme byli, možná i hůř! já budu dostávat větší mateřskou JEN 6 měsíců, zatímco přítel bude platit větší odvody celou dobu trvání živnosti :rolling_eyes: :rolling_eyes:
3. únor 2010 v 10:44  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

na biofarmu se taky už chystám, zatímjsem se k tomu nedostala a kupuju vodňanský kuřata ale králíka máme taky domácího.
3. únor 2010 v 10:45  • Odpověz
ojo:no....asi tak nějak :angry: ...ono takový malý podnikatel s 15 lidma je ten největší hajzlík a je třeba ho pořádně ztrestat :angry:
3. únor 2010 v 10:50  • Odpověz
Ahoj holky,

já jsem na čerstvé zelenince taky závislák, hlavně teď když jsem těhu......to je snad jediná chuť, co mě přemáhá :slight_smile:
Nemít k večeři alespoň okurku, rajče anebo salát, tak asi ani neusnu :slight_smile: I když je pravda, že teď chuťově na tom není zelenina a ovoce nejlépe. Už aby bylo léto!!! :slight_smile: Ale zase se netěším na ty pařáky a to ještě letos k tomu s pupkem ....... :wink:

Jinak ryby nejím. Jediný co sním je pangasius. Od Mudry jsem dostala doporučení brát teď v těhu vitamíny, které právě obsahují rybí oleje asi z 5 druhů ryb, takže se rybám úspěšně vyhybám.

Holky, jaké máte chutě?? .... teda nevím, jestli jste to tady někdy náhodou už nerozebíraly? :wink:
3. únor 2010 v 10:59  • Odpověz
Hupca, ty snad mluvíš o mně :sunglasses: no taky se snažíme odepisovat co to jde abychom neplatili tolik na daních, stačí co odvádíme každý měsíc na socku, zdrávku a finančák. stejně to tady táhneme nakonec jen my malý a střední podnikatelé a pak živnostníci, protože velký podniky tady sídla nemají a daně odvádí něke jinde.
3. únor 2010 v 11:01  • Odpověz
autor
ojo. souhlasím stím, co píšeš, mně je to asi tak nějak fuk, jestli budu mít mateřskou o pět tisíc víc nebo mín, rozhodně to nějak nehrotím, jsem ráda, že ji budu vůbec mít, ale spíš ty peníze - i z nemocenské budu dávat někam bokem a pak se budou pro mimčo hodit.
no s těma odvodama - je to hnus, jenom já a manža zaplatíme za měsíc sociálce a zdravotní pojštovně přes osm tisíc, takže děs. proto proč nevyužít nemocenskou a mateřskou a nechat si aspon zlomeček toho vrátit. no a o daních, jaké platíme se ani nebavím. a jak pořád zvažují, jak by lidi s vyšším příjmem měli platit větší a větší daně, to jsou prostě zmetci...............
3. únor 2010 v 11:03  • Odpověz
Dusha, taky ulítávám na zelenině, spíš na salátech buď s balkánským sýrem nebo s octem, to sním klidně mísu k večeři ani nemrknu. Můj muž není vůbec zvyklý jíst čerstvou popř. dušenou zeleninu, doma jedli jen sterilovanou a tak ho doslova nutim do salátů nebo jen tak zeleniny samotné, to je vždycky řečí a ksichtů než to sní, a pak až bude dítě tohle taky jíst tak bude mít teda super příklad :unamused: přímo u stolu.
3. únor 2010 v 11:04  • Odpověz
dusha..chutě mám tak nějak pořád stejný až na salátovou okurku tu do pusy od začátku těhu nedám :fearful:
3. únor 2010 v 11:06  • Odpověz
Já taky k véče klidně "sežeru" mísu salátu (nejraději s octovou zálivkou) a ani nemrknu :slight_smile: Do manžela taky zeleninu nedostanu, ale aspoň zbyde více na mě :grinning:
3. únor 2010 v 11:13  • Odpověz
jj, je třeba dělat co se dá a pokud možno ten stát vyždímat co to jde, proto si taky nechám asi napsat riziko a budu brát nemocenskou ze SVČ :wink:
a taky to nový Berlingo co chci koupit dáme do firmy, ať taky něco ušetříme na daních :slight_smile:

jinak já mám chutě docela stejný, sice trochu víc na ovoce i zeleninu, že když někde jsem, tak si dám spíše salát nebo doma večer dlabu kiwi a pomeranče, ale nic extra :slight_smile: ...no hlavně budu muset do sebe soukat nějakej vápník kvůli zubům :sweat_smile:
3. únor 2010 v 11:47  • Odpověz
a s těma daněma je to takový na houpačce, taky je mi proti srsti, že teď díky rovné dani boháči ušetří, ale zase na druhou stranu, když jsem dostala v práci 13. a 14 platy, tak jsem taky ušetřila :slight_smile: :slight_smile: zatímco před daňovou reformou jsem spadla do vyššího zdanění :stuck_out_tongue_closed_eyes:

prostě zavděčit se všem fakt nelze :sweat_smile:
3. únor 2010 v 11:52  • Odpověz
Teda vy jste toho napovídali :grinning: :grinning:
Kovalda: nevím, kde jsme těch pohoří tolik vzali, ale lituju, že nejsme nížinatý jako Holandsko....přesně tak funguju, naučím, dám zkoušku a okamžitě zapomenu.
Tux: dřív to bylo ok, čím jsem starší, tím se mi to hůř pamatuje a tím jsem taky zodpovědnější, nechci být u zkoušek za debila :grinning: Železné hory, nejvyšší vrrchol Pešava, výšku už zas nevím :grinning:
Dusha: zeleninu taky miluju, jinak chutě jak kdy..nic trvalého, ještě před pár dny jsem vytrvale blinkala.....poslední dny už se mi jen otočí žaludek sem tam, ale jíst už můžu normál, ale předtím jsem udržela jen na co jsem měla chuť, takže v osm večer palačinky, víkendový oběd svíčková (jsem se překonala, koupila i hezký maso a prvně ji uvařila sama)....
3. únor 2010 ve 12:53  • Odpověz
Rennu, Pešava 697m..to jsem si našla ale nevěděla jsem to. :wink:
3. únor 2010 ve 13:25  • Odpověz
ren:to musíte znát všechny "pohoří"i s jejich vrcholy a výškami :astonished: ...to je peklo ...není u učitele důležitější něco úplně jiného než aby byl chodící encyklopedie? :sweat_smile:
3. únor 2010 ve 14:06  • Odpověz
Tux: jojo, název nejvyšší hory vím, ale výšku ani náhodou. :grinning:
Hupcza: Všechna pohoří, jejich nejvyšší vrcholy a nadmořské výšky "nemusíme znát u všech", ale u kterých je máme znát, to neřekl, jestli postačí Sněžka, Klínovec, Plechý, Velká Deštná atd....ty opravdu nej......jistěže jsou důležitější věc a přednosti a dovednosti pro učitele, neboť chodící encyklopedie se nemusí nutně rovnat dobrý učitel...ale to říkej těm, co nás zkouší :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. únor 2010 ve 14:35  • Odpověz
autor
ojo: asi tak, a zvlášt když vidím, jak stát živí socky, které do práce nepůjdou a jenom berou podporu a různé příspěvky a dávky, a jsou jich tisíce takových lidí, tak nevidím jediný důvod, proč toho nevyužít taky, nenechat si napsat neschopenku a nenechat si aspon něco vrátit...............navíc, když už si platím to nemocenské.
3. únor 2010 ve 14:36  • Odpověz
Ahojky,po snídani jsme si s Fildou řekli,že vyrazíme na výlet,vlak neměl ani zpoždění,takže paráda,hlavně prďola byl nadšenej.Co můžem využít ve městě pak tramvajku,tak nepotřebuji na to dopoledne ani kočárek a s malým pořeším všecko co potřebuji.Venku krásně od rána sněží,proto jsem zmiňovala to zpoždění,takže v parku to vypadalo úžasně.Pořádně jsme se vyvětrali a chlapeček usnul doma po obídku,jak andílek.Dnes jsme měli bramborovou kaši a super recept z červené řepy,co sem včera vymyslela :grinning:
Jak řešíte ty daně a spol,myslím,že to bylo vždycky stejný,jednou dole,jednou nahoře.S tímhle jako osobně nehnu,takže to neprožívám,i,když si o tom myslím své.Naopak s malým jsem ale měla štěstí na porodné,to bylo opravdu příjemné a mateřská byla taky super.Bylo by to fajn,kdybych měla štěstí i letos na vrácení té mateřské zpět.
Hupcza,jak to je smateřskou při druhém dítěti?Vím,že pokud se narodí druhé mimi do 3let věku prvního,nárok na mateřskou máš,později pak dostáváš rovnou rodičák,ale,ta výše se počítá pořád ze zaměstnání?

Tux,ten mýdlový sliz sem si já dělala na 10l a rozlila do 5 PET lahví s širším otvorem,páč to po čase ztuhne,pak před prvním použítim stačí pořádně protřepat a dávkovala sem do kelímku od jogurtu.Já osobně sem nějak neřešila,jak dlouho mi to vydrží,myslím,že ta trvanlivost není problém.Pleny jsem prala 1x2 nebo 3dny,podle situace :grinning:

Ty ryby si taky dost hlídám,hodně nakupujeme na výlovech,nebo pak v sádkách,ale není nad to bydlet někde ve Tichomoří,co,holky? :dizzy_face: Rajčátka jsou opravdu v zimě bída,já mám lečo naštěstí z léta zavařené,taky proto,že jen rajčátka na sluníčku vypěstovaná obsahují ten důležitý lycopen.

Na ty těhotenské nevolnosti mi tady některé úplně zapadáte do jednotlivých homeopatických léků,já sama jsem měla v začátcích tohoto těhulkování dost náročné stavy,stačilo asi 3x si vzít homeo a je mi bezvadně
3. únor 2010 v 15:04  •  3 děti  • Odpověz
petja, sice dotaz neni směrován na mě, ale odpovím :sweat_smile: pokud máš stále trvající pracovní poměr a nebude ti v nejbližší době končit, tak nárok samozřejmě na mateřskou máš:wink: pokud navážeš z rodičáku, tak se ti počítá ze stejného průměru jako první mateřská :slight_smile:
a neni pravda, že když se ti mímo nenarodí do 3let věku dítěte, nemáš na mateřskou nárok :slight_smile: musí ti teda stále trvat pracovní poměr...
3. únor 2010 v 15:14  • Odpověz
a když netrvá,tak to tak je?Říkala to v Sama doma.
A navázat na další mateřskou můžu i před těmi ukončenými 3 lety?To je myšleno tak,že se nevrátím do práce,že? Rodičák se asi ukončí den před nástupem na mateřskou?
3. únor 2010 v 15:20  •  3 děti  • Odpověz
petja, jak myslíš, že to mám já?? :grinning: samo asi záčátkem srpna nastoupím na druhou mateřskou a musím ukončit pobírání rod. příspěvku na první dítě :slight_smile: jasně, že mezi tím se do práce nevrátím :slight_smile: :slight_smile: a znova si vyberu rod. dovolenou na 3roky...

a když ti pracovní poměr netrvá, tak na ni nárok nemáš, pokud ovšem nejsi v ochranné lhůtě, která trvá 180dní po skonení PP :wink:
příklad vemu na sebe, kdyby mi PP skončil 31.12.2009, tak už na mateřskou nárok nemám, ale rovnou nastoupím na pomalý rodičák.... ALE kdyby mi skončil 28.2.2010, tak jsem v ochranné lhůtě 180 dní a nárok mám :slight_smile:
3. únor 2010 v 15:36  • Odpověz
Ty jsi chytrá,moc děkuju :wink:
3. únor 2010 v 15:44  •  3 děti  • Odpověz
3. únor 2010 v 15:45  • Odpověz
No ty si určo superžena,že porodíš k ročnímu prckovi ještě mimčo :sunglasses:
3. únor 2010 v 15:58  •  3 děti  • Odpověz
No já nevím jak vy ostatní,ale k té mateřské pro mě je teda důležitá asi každá tisícovka a docela mi to snížení vadí já nepodnikám pracuju už od svých 18 let a nevidím důvod proč by mi to měli krátit myslím si že mám odpracované jako každá jinná :slight_smile:
a na neschopence není o co stát
3. únor 2010 v 17:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.