• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@hupcza: jj, je pravda, že spousta mamin ze strachu, že o dítě nebude postaráno "jejich způsobem" ho nepučejí ani tatínkovi. Sice je mi jasný, že porostu u některých věcí, že je dělá manžel jinak, anebo do čeho malou oblékl, ale chci se ukrotit a chci, aby s malou byl a naučil se o ni postarat. Je to dobrý pro všechny zúčastněný :slight_smile:

@rennu: snad už je ti takhle k večeru líp, když už se ochlazuje.
Taky se těším na seznamování s maminama v okolí. Jsme tu nový a jak bydlíme kousek bokem, tak nikoho neznám. Spoléhám právě na to, že až vyrazíme s malou, tak se seznámím :slight_smile:

@safryy: jé, to je super, že si manža může ze zákona vzít až 14 dní volna, to je dobře vymyšlené, tak to se vzájemně všichni užijete :slight_smile:

@lio: jé, mají být o víkendu bouřky? Hurá !!!! :slight_smile:

@safryy: vedro ti posíláme, co nám síly stačí. Ale možná nám síly nestačí díky tomu vedru :grinning: :grinning: :grinning:
22. črc 2010 v 19:48  • Odpověz
@kovalda: tak to je moc fajnový dárek :slight_smile:

@kuchy: tak obrázkové - ty velké tetra mám 3 :grinning: ....kde to prosím tě skladuješ :sweat_smile:

@kovalda: tak vzdělávání - myslím tím formální - jsem zase zavrhla já - tohle bych už nedala ....práci si přece jen organizuju dle svého ....sice jsem si tak říkala v těhu, že jo ...ale ne :grinning:
co chceš studovat
22. črc 2010 v 19:49  • Odpověz
@hhalina: lněné semínko koupíš i běžně v suproši :wink:
22. črc 2010 v 19:50  • Odpověz
@kovalda : jéé, no vidíš,taky nejsem v tabulce akde ji vlastně máte,teda jestli se můžu přidat :sunglasses:
22. črc 2010 v 19:51  • Odpověz
@lotyna: tak zataženo a déšť nejen nevěřím, ale hlavně závidím :slight_smile:

@lio: a s tím slepákem to sis vydedukovala sama anebo ti to říkal nějaký doktor?

@lendaw: u vás prší, já chcu taky :slight_smile:. TAdy stále sluníčkovo, sem tam mráček.
22. črc 2010 v 19:54  • Odpověz
@kovalda: já se s manžou začala přít až teď, když s ním začal ondra trošku cvičit
myslím, že je nutné a zdravé, aby se rodiče nechovali jak přes kopírák
je fajn, že tam je ten rozdíl
ale blbý je, když to pak jednomu začne přerůstat přes hlavu ... což se stalo u nás
ale přes prvotní nevoli, že si chci něco dokázat a že ho jen z nudy kritizuju, manža uznal, že mu fakt radím v dobrém a že to prospěje hlavně jemu a ondrovi a je klid ....hlavně pár těch tipů zkusil a ony na 100% fungují a jejich vztah se zlepšil ...lepší než všechny argumenty, že :grinning:

ale takové blbiny, že dal na sebe dvoje kalhotkové a zapomněl na svrchňáky (tím pádem byl po prvním čůrání durch) nebo, že se vlňáky za celý rok nenaučil používat jako svrchňáky a furt je rve dospod (tím pádem byly zase připraveny obratem k praní) jsem fááákt neřešila
22. črc 2010 v 19:56  • Odpověz
@lio: no, naplánováno máš hezky, tak snad tu bouřku ustojíš a nebudeš rodit, ať si užiješ ty návštěvy :slight_smile:

@beru3nek: jé, tak to je vtipný - už kupujou autíčka na ovládání :slight_smile:. To je klasika, s tím taky počítám, že budeme kupovat věci, který bychom si sami rádi koupili :slight_smile:

@kuchy: jj, jsem z Manducy nadšená, moc jsem si ji přála, tak jsem ráda, že se na to sešly korunky a mám ji :slight_smile: Ještě koupíme šátek a jsem spokojená :slight_smile:

@beru3nek: to je k vzteku mít sr..ku zrovna když máš jít s kámoškou na véču. Snad to brzy přejde. To může být tím vedrem.

@hhalina: jasný, o víkendu tě do tabulky doplním :slight_smile:
22. črc 2010 ve 20:07  • Odpověz
@kovalda díky díky :slight_smile: :slight_smile:
22. črc 2010 ve 20:10  • Odpověz
@hupcza tak hned se po něm mrknu, díky :slight_smile:
22. črc 2010 ve 20:11  • Odpověz
@hupcza: jj, z Manducy jsem moc nadšená, však jsem ji taky v mailech kolegyni nejvíce vyzdvihovala jako dáreček, který bychom opravdu, ale opravdu, mooooc chtěli :slight_smile:
No, žádná velká studia bych nedala, nemyslím klasiku vejšku nebo něco, ale něco s certifikátem, aby se to dalo opravdu použít pro zaměstnání.
No, tak určitě už leta toužím po maserském kurzu a to ocení rozhodně i celá rodina a přilehlé okolí :slight_smile:.
A pak taky uvažuji o vzdělávání v Montessori pedagogice nebo tak něco :slight_smile:

@kuchy: tabulka je u mne, tak pošli prosím údaje IP a doplním tě :slight_smile:

@hupcza: no, člověk (třebasa já) je zvyklý dělat věci po svém a když je někdo dělá jinak, má tendence ho opravovat :slight_smile:. Ale když se nad to povznese, tak rozhodně víc získá :slight_smile:. Můj manža je šikovnej a učenlivej a čemu nerozumí, to se zeptá, takže myslím, že to bude v pohodě :slight_smile:. Samozřejmě do některých věcí se mu chce více - nošení prcka a do některých méně - přebalování. Ale to je pochopitelný :slight_smile: a to zvládneme :slight_smile:
22. črc 2010 ve 20:13  • Odpověz
@kovalda : teda, já nevím, co všichni chlapi z toho přbalování dělají takovou vědu. Manža se taky držel dál, spíš tvrdil,že se bojí,aby mrněti neublížil. Tak jsem mu to předvedla a zkusil to :slight_smile: Ted už je doborník :grinning:
22. črc 2010 ve 20:21  • Odpověz
@kovalda: jj ..to je fajn ..já si chtěla udělat taky masáže, ale v rámci aromaterapeutického kurzu ...jenže to je na dlouho ..no a pak spousta jiných "důvodů" ...no zkrátka si spíš kupiju knížky a učím se za pochodu
jinak já si taky ráda dělám věci po svém - nakonec jsem vždy vyhledávala práce, kde jsem tvořila něco zcela nového a nebo jsem staré pro nefunkčnost z gruntu překopávala - k obrazu svému .....takže pro mě to je taky sebezapření ....ale pokud mi je jasné, co tím můžu ztratit, resp. získat, klidně svoje ego nechám na chvilinku za dveřma (ale fakt je na chvilinku :grinning:)

ad přebalování a vůbec jakákoli manipulace s prckem - jako byla jsem překvapena, jak suveréně si manža počínal už v porodce - dokonce i sestřičky žasly, že má lepší grif než leckerá mamča .... no ono to je o tom, nebát se ..a to se spousta tatínků, ale i mamin zpočátku bojí
mamka dokonce byla na laktační poradně u ženské, která po 6 týdnech své dítě sama ani jednou nechovala - nenosila ho ...jen ho kojila poté, co jí ho někdo donesl ..prostě se bála ...šílené psycho
22. črc 2010 ve 20:30  • Odpověz
@kuchy: jj, jak se na chlapa začne o přebalování, tak hned začnou, že co když se pozvracej, ... :angry: :angry: :angry:
Taky myslím, že to manžovi brzy půjde :slight_smile:, akorát já mu to budu komplikovat látkovkama, ale taky se naučí :slight_smile:
22. črc 2010 ve 20:37  • Odpověz
@hupcza: no, já se mimčo díky bohu nebojím nějak chytit nebo tak. Koupání, oblékání, svlékání, přebalování, krmení a chování zvládám (i když teda hodně malé mimčo už jsem nepotkala dlouho - půl roku) :slight_smile:. Jen ten porod a kojení a 24 hodinový full service :grinning:. Ale to zmákneme :slight_smile:. No a myslím, že když já nebudu plašit u toho, když manža bude něco s malou dělat, nebude se bát ani on. Byla jsem moc překvapená teď v pondělí na tom kurzu vázání šátků, jak byl manža suverénní a v pohodě :slight_smile: Jsem ráda, že chce malou taky nosit, budou mít úplně jiný vztah díky tomu :slight_smile:
22. črc 2010 ve 20:40  • Odpověz
@kovalda: to ti řeknu jeden takový veselý příběh
byli jsme jednou v jednom obchůdku, co v něm prodávají látkovky a šátky apod.
no a ondra se tam pokadil, tak jsem šla do auta pro plíny a manža tentokrát nějak aktivně ho začal vybalovat z těch látkovek ...no a vrátím s edo obchodu a tam celá hotová prodavačka, jak je úúúúúúžasný, že tak krásně látkuje, že to se hned tak nevidí a on jí přizvukoval mými argumenty, že to je přeci jasný (ovšem doma mu vždy v nestřeženém okamžiku lupnul jednporázovku, kterých jsme v dobré víře dostali hromady, aby si ušetřil práci :grinning: )
pak jsme začali vybírat manduku - a prodavačka říká - noo ono to je i pro tatínky lepší, jim to je bližší než ten šátek ...a manža: "no já v šátku nosím" ...a ona zase, jak je úžasný, že takových tatínků je opravdu málo (realita: v šátku měl ondru jednou a mě u vázání jímala hrůza jestli ho neoběsí :grinning:)
no nicméně pro prodavačku je on úžasný bezproblémový manžel a já žeská, co se má, neb její chlap je hvězdný :grinning: :grinning: :grinning:
22. črc 2010 ve 20:47  • Odpověz
@kovalda: jako ona to žádná věda není ....vem si naše prababičky - copak ty to nějak řešily ....a jak to bylo v pohodě (a všechny látkovaly a nosily :grinning:)
22. črc 2010 ve 20:48  • Odpověz
@hhalina lněné semínko kdekoliv v obchodu v semínkách, ořechy a tak, já ho koupila v DM maj tam přímo drcený (odpadne ti práce ho namlít či drtit) a nebo ve zdravé výživě....
jinak nikdo nerodil, ted jsme na řadě já a antana, a to doufám min 14 dní ještě vydržíme...pak se to asi rozjede :slight_smile:
22. črc 2010 ve 20:57  • Odpověz
@kovalda jj už zítra , třeba na Plzeňsku 20 stupnů ale zítra na Moravě ještě 34 a vymeteno, od pátku to má začít po celém území čr a na víkend 19 stupnů...
22. črc 2010 ve 20:58  • Odpověz
@hupcza: :grinning:, no, ale zas na druhou stranu, když je takhle vychválej kde můžou, třeba je jim to pak trochu motivací opravdu dělat to, čím se tam holedbali :slight_smile: (anebo ne? :slight_smile:)
No, já budu mít v šuplíku plenky naskládané na novorozenecký sklad, tak bude stačit pouze "vložit dítě" , tak myslím, že to bude v poho :slight_smile: A pak mám i pár kalhotkových plenek all in one, tak kdyžtak ukážu, které to jsou :slight_smile:. Ale to se časem zaběhne. Mně to bude taky chviličku trvat :slight_smile:
22. črc 2010 ve 21:00  • Odpověz
@kovalda no dr v poradně jsem o bolesti zapomněla říct jaký to byl fofr a jak sem z toho byla vyplesklá ale svěřila sem se sousedovi dr, nevím to určitě ale ta bolest tomu nasvědčuje, min mi taky řek, že to nemělo s poslíčkama co dělat a že pokud se to bude opakovat (byl to vlastně takový záchvat, fakt prudká bolest) tak okamžitě k dr..
22. črc 2010 ve 21:00  • Odpověz
@lio: no tak super, na ochlazení se těším :slight_smile:
A neboj, nikdo vám ta první místa v rození vzít nechce :slight_smile:
22. črc 2010 ve 21:01  • Odpověz
@kovalda áááá že by další masérka :slight_smile:)) to bychom se pak kamarádily :slight_smile: já dělala maséřinu rok před těhu....krátce před těhu, vlastně už těhu ale nevěděla sem o tom jsem si udělala baňky a byla jsem za ně ráda, bo začátek tohoto roku jsem ještě masírovala a dávala banky , což jsem byla za ně ráda, ulevila jsem si od klasické masáže...blbý je ,že všichni jsou namasírovaní a já tiše závidím :slight_smile:
jinak jsem si rekvalifikaci dělala taky jako jedno ze snů po kterém toužím už fakt dlouho, a chci pokračovat.....masáže kojenců, aromamasáž, reflexka a tak.....
22. črc 2010 ve 21:04  • Odpověz
@lio: to jsou teda radosti takhle v konci těhu slepáka (či co). Ale snad se to nebude opakovat.
22. črc 2010 ve 21:05  • Odpověz
@kovalda se nebojím že chcete předběhnout, jen hhalina měla starost abychom ještě měsíc vydržely, tak já doufám, že za měsíc tu 2v1 už nebudu :-P
22. črc 2010 ve 21:06  • Odpověz
@kovalda tak super že všem šmakovalo si šikovná kuchařinka :wink: :wink:
@lio:jasné přece se nenecháme předběhnout :grinning: :grinning: a ty cítíš kopance pod žebrama já už chvilku né já o něco níž ale to je jedno
jinak dneska mi nějak není dobře pořád bolí břicho a ty tlaky dolů no děs a nějak mám i divný žalůdek asi na mě něco leze či co
22. črc 2010 ve 21:06  • Odpověz
@kovalda od tý doby mám klid, navíc na tom pravém boku ležím víceméně furt, třeba se tam jen něco skříplo a kdyby to bylo akutní, tak to jen tak nepřejde....tak zatím tuk tuk tuk....blbbě by se to diagnostikovalo hlavně díky obří děloze .....
22. črc 2010 ve 21:07  • Odpověz
@antana123 heye nevymejšlej si :slight_smile:
no mě do žeber čutlo sem tam ale neska se do nich opíralo tedy fest, téměř celý den....už mě taky začíná tak nějak všecko bolet, ale nezkoumám to radši, dole mi sem tam píchne, tlaky už nějaké jsou taky, tak uvidíme no :slight_smile:
tak at je ti líp
22. črc 2010 ve 21:08  • Odpověz
@lio to máme stejný normálně je malý klidný ale dneska kope jako o závod mi dělal před chvilkou super bouličky si myslím podle tvaru by to mhli být patičky ale nejsem si jistá je na mě moc rychlý abych to omakala dokonale :grinning: :grinning: :grinning:
22. črc 2010 ve 21:10  • Odpověz
@kovalda: ale jooo ..docela jooo ...jen jsem si říkala, že já mám nervy v kýblu a pán je za hvězdu ...no holt svět je nespravedlivý :grinning: :grinning: :grinning:
22. črc 2010 ve 21:12  • Odpověz
@antana123 : teda, ať do rána neporodíš :grinning:

Já jdu zkusit uspúat prcka a spát, ve 2 ráno dojede táta, tak aˇnevypadám úplně jako nevyspaná sůva :grinning: Už se na něj těším, pa a dobrou
22. črc 2010 ve 21:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.