• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@hupcza jinak právě do té nemocnice spíš posílají ty druhorodičky, bo je jim jasné že doma s prckem ležet nebudou......a co dělaj s tím prvním? nevím nemám zkušenost....holt co by ostatním zbylo, babičky, maminky....muselo by se to zařídit no :frowning2: doufám, že druhé těhu jeslti nějaké bude, o ležení nebude
23. črc 2010 ve 20:21  • Odpověz
@lio mě taky netečou :wink: a při prvním těhu jsem objevila snad jen jednou nebo dvakrát flíček a taky jsem pak kojila do 8.měsíce :wink:

@eliska_v mám taky trochu ploché, ale malej byl tahač :grinning:
23. črc 2010 ve 20:22  • Odpověz
jdu si dát melouna...tradičně :grinning:
23. črc 2010 ve 20:23  • Odpověz
@lio: jako trošku mít obavu je asi normálka ..je to nová věc, nepřenositelná zkušenost ...
hele bacha - mi vůbec neřekli, co to je ...já ho držela a prý: a jak se jmenuje: a já: ondra ....a všichni se chlamali, že jsem frajerka, že ani nevím jistě pohlaví a už má přišité jméno :grinning: ..no na detaily nebyl prostor ....bylo to krásné zdravé moje zlaté ...tak co jestli s pindíkem nebo pipinkou :slight_smile:
mi taky neteče ....s ondrou mi vykáplo během těhu několik málo kapiček a kojit jsem začala v poho :wink:
23. črc 2010 ve 20:23  • Odpověz
@kovalda teda mě bejt zle a dát si smaženku tak mám běh na wc asi jasnej.....mě je dneska dobře, krom nočního bolení břicha stylem tlačení na žebra a tlačení na nevím jaký orgán, kdy jsem se snažila vyšponovat v lehu co nejrovněji, pak jsem to doháněla přes den, trochu si tu "mákla" a ted odpočívám, bolej mě nohy :grinning: a hrozně se těším na zítra....je mi až zima, ležím tu ve spodním prádle a asi se půjdu obléknout , at mi nenastydne kříž...to by bylo fakt nemilé....a prší a prší a prší......
23. črc 2010 ve 20:24  • Odpověz
@petja: jé, tak ty už máš za sebou porodopis, tak super. Já se budu příští týden objednávat. A super, že to malej se sousedkou zvládli na 1 :grinning:

@eliska_v: to chápu, že už se ti nikam nechce cestovat, já to mám taky tak :slight_smile:. Jen zůstaňte hezky doma a ať dojedou ostatní :slight_smile:

@ojo: zle od žaludku bylo dopo a odpo to vystřídalo zle na omdlení a teď už asi cca hodinu funguju, protože už se hejbe vzduch :slight_smile:
@ojo : tak to jsem zvědavá jestli ten náš bude lenoušek nebo si taky vytáhne.... :grinning: :dizzy_face: Kéž by tahal... :wink:
@kovalda : Víš, proč bych měla jezdit furt za všema já... Oni můžou jezdit taky... :angry: Tak když budou chtít, tak si hezky přijedou!! :wink:
Ale jak to vidím, tak tu budou akorát naši :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. črc 2010 ve 20:25  • Odpověz
@kovalda: jasně, že jo ...vem si když sedneš prvně do auta v autoškole - masakr ....a když pak denně jezdíš, už ani nevnímáš, jak to vše zvládáš do kupy

@ojo: no aby z toho nakonec nebyl spíš fifroň v jídle ...to by mě ranilo :sweat_smile:
s tlakem na břicho to mám přesně opačně ..s ondrou vůbec a teď mám pocit, že se mi tam už plíce skoro nemají šanci vlézt :sweat_smile:
23. črc 2010 ve 20:27  • Odpověz
@hupcza aha.....dobrý :grinning:
tak u mne to bude eliška , a doufám bez pindíka :grinning: no a jeslti s pindíkem tak tedy vojta no |:grinning:
hlavně at jsme oba ok, vo víc tu nejde

mi začínaj bolet svaly - kyselina mravenčí, jsem na to trpěla coby aktivní člověk, tak jsem si neska trochu štrejchla do pohybu a nohy se ozývaj, no super :slight_smile: konečně mám ale pocit, že na těch nohách nějaký svaly ještě mám :sunglasses:
23. črc 2010 ve 20:28  • Odpověz
@hupcza Moc díky! :wink:

@lio Určitě neteče mlezivo každé mamince,mě s Filípkem vůbec,teď jen po teplé vaně,co sem si před měsícem dopřála,ale jinak vůbec ne.
@eliska_v Taky mám spíš ploché bradavky a zezačátku jsem používala i kojící kloboučky Medela,díky těm jsem si vlastně mohla kojit dál a vypilovat techniku kojení,kterou jsem se musela naučit vlastně sama,v tomto jsem v porodnici neviděla žádný zájem ze strany sester.nakonec to bylo opravdu jen tím,že jsem měla špatnou techniku.Ale dnes už i laktační poradkyně je super volba,ta rozkojí myslim každou :wink:
23. črc 2010 ve 20:28  •  3 děti  • Odpověz
@petja : Tak to je super!! Jak budu rodit v Krči, tak tam je taky ňáká ta laktační liga nebo jak tomu říkají :sweat_smile: Tak jsem zvědavá! :wink:
23. črc 2010 ve 20:30  • Odpověz
@lio: no ..když si to vezmu ryze teóreticky - máma pracuje, tchýni je přes 70 a je naprosto neschopná se postarat o kolohokli mimo sebe (manža bydlel u babičky v patře nad ní), manža asi nemůže přestat chodit do práce - kdo by nás živil ...no prostě by to byl masakr ....
navíc já na tohle udržování abspolutně nevěřím

ad porodopis ....jako i když jsem rodila, tak teda vůbec netuším "vo co go" - v průběhu těhu jsem nic takového nevypisovala ani s ondou ani teď :sweat_smile:
23. črc 2010 ve 20:31  • Odpověz
@petja: zač? :sweat_smile:
23. črc 2010 ve 20:33  • Odpověz
@eliska_v jo ty si vlastně taky \krčová....PA jak jsem ji tu měla tak byla happy, že ji ani nebudu potřebovat (je i laktační poradkyně) že v KRči rozkojí i mrtvolu, ale taky záleží......asi je to lepší než jinde, ale uplně bych na to nespoléhala, tak jsem už zkoušela polohy, abych aspon trochu měla páááru a uvidíme, ale pokud to nepůjde volám poradkyni hned, na co taky čekat že :slight_smile:)

ted tu manža chodil že ho honí mlsná a co si dáme, sem řekla "ale no táááák" tak mi řek "ježíš ty si nekompromisní, ženo má" tak mne pobavil :grinning:
23. črc 2010 ve 20:33  • Odpověz
@kovalda Doma sem rozbalila lejstra kterýma mě vybavili,co mám vyplnit.Nejenom,že na některým jsem pacient a jinde zas klient,ale mám prej podepsat něco o čem mi nikdo neřekl nic,prostě poučení o zdrav.stavu,souhlas s řádem porodnice,nemocnice,novorozeneckého,gynek.ambulance,takže já vypsala hlavičku a zbytek+datumy snad dodám až mi něco řeknou,ne?! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Mě mimi taky docela škytá
23. črc 2010 ve 20:33  •  3 děti  • Odpověz
mě teče mlezivo tak od 20. týdne, nemůžu se pohnout bez vložek do podprsenky :slight_smile: a měla jsem taky ploché bradavky ale polovinu těhotenství mi rostly jenom prsa tak teď mám místo bradavek cumlíky :slight_smile: břicho ten skluz hravě dohání :slight_smile:
23. črc 2010 ve 20:34  • Odpověz
@hupcza Akce parkoviště :sweat_smile:
23. črc 2010 ve 20:34  •  3 děti  • Odpověz
@hupcza Tchýni je tolik? Tak to mě docela překvapilo.Porodopis jsou administrativní věci,zaměstanavatel,den sňatku,opisují si něco z těhu průkazky+podepsat souhlasy nebo nesouhlasy,pak ještě dzavotní záležitosti s mudr.nemoci,diagnozy,operace apod...
23. črc 2010 ve 20:37  •  3 děti  • Odpověz
@hupcza nho šak to není podložené a samo doktoři v tom nemaj jasno......asi v době kdy hrozí potratse uchýlí každej k tomu nařízenému ležení ale pak nevím no....přeci jen ženská potřebuje nabrat sílu a fyzičku a tu v posteli těžko dá.....ti říkám že po středeční kontrole doktora si taky nejsem jistá, zda striktně ležet bylo to nezbytný, ale na druhou stranu, co by bylo, kdybych neposlechla.....ví bůh :-O
já to četla už první druhý týden ležení, co znamená zkracování čípku a našla spoustu info a spoustu rozporuplných názorů, ale riskuj no....navíc když sem se rozpohybovala čípek se zase rozhýbal, takže asi sem byla ten typ, který to prostě uležel jinak by rodil..těžko říct.....
23. črc 2010 ve 20:37  • Odpověz
holky bože to horko je děs pošlete něco sem nebo sebou seknu už to nevydržím :pensive: :pensive: :pensive:
23. črc 2010 ve 20:38  • Odpověz
@lio: já četla "rozkrojí i mrtvolu" :grinning: :grinning: :grinning:

@petja: ajooo ...no já se bila za všechny matky ....bo to je fakt na ránu :angry:
23. črc 2010 ve 20:39  • Odpověz
Holky,dám si bílej jogurt se lněným semínkem a půjdu do sprchy a hajat.Sem zvědavá,kam se počasí posune,zatím se trochu rozfoukalo a dá se přežít...
Pa a dobrou!
23. črc 2010 ve 20:40  •  3 děti  • Odpověz
@antana123 to ti ráda pošlu já už si musela vzít froté župan :slight_smile: abych neofoukla, ale neboj v noci to dorazí k vám, tak se se šímou nelekněte a a od zítra máte taky chládeček
23. črc 2010 ve 20:41  • Odpověz
@hupcza to snad na jiném oddělení :grinning: ne na šestinedělí :grinning: :grinning: :grinning:
23. črc 2010 ve 20:42  • Odpověz
@petja já si dopřála sliz ráno, tak dobrou chut a dobrou noc......
23. črc 2010 ve 20:42  • Odpověz
@lio kéž by je to tady děs celý den pařák že děs :unamused:
23. črc 2010 ve 20:43  • Odpověz
@antana123 no přesně dle předpovědi....ale už se to k vám chystá, vydrž....
23. črc 2010 ve 20:44  • Odpověz
ale aspon malý se hezky vybuluje aspon něco pozitivního dnes :grinning:
23. črc 2010 ve 20:44  • Odpověz
@petja: ach so ..no to my vyplňovali až u porodu ...a.le rozhodně to nebylo nijak moc podpisů
jj ...tchýně měla totiž nechtěné dítě (tomu je 50 a furt pro ní je persona non grata) a pak si dala na čas ....teda tři mimoušky zabila (se jí ještě nehodilo stejně jako to první - tak šla na potrat) no a za 12 let si pořídila manžu
takže ona je spíš generace mé babi ...manžův brácha je jen o 2 roky můladší než má mamka

@lio: u prvního určo ano ...u druhého? ....nejsem si jistá, jestli bych to spíš nenechala přírodě....než ukrást ročnímu dítěti na 3/4 roku mámu? ...fakt nevím ...nemluvím o hospitalizaci ve vysokém stupni ....ale od počátku těhu bych to asi odmítla
23. črc 2010 ve 20:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.