• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
pet:záležíjakou formu máš ..já dvouletou a dodvou let stihnu zasejít namd,takže sepočítá z příjmů před první md
3. únor 2010 v 17:14  • Odpověz
petja, no kéžbych byla :grinning: to víš, že druhý bylo neplánovaný :sweat_smile:

antana, mě se teda neschopenka finančně dost vyplatí :slight_smile: :slight_smile:
3. únor 2010 v 17:17  • Odpověz
zvlášť teda, když můžu brát neschopnost a zároveč rodičovský příspěvek :grinning:
3. únor 2010 v 17:18  • Odpověz
jo,tak to věřím já mám jen tu neschopenku :slight_smile:
3. únor 2010 v 17:20  • Odpověz
hup, v tomto doba pobírání rod. příspěvku nemá vliv :wink:

antana :slight_smile:

a víte jak to dopadlo s tou mateřskou?? chvíli jsem koukala na ČT24, ale zrovna probírali srovnání nemocenské :rolling_eyes:
3. únor 2010 v 17:44  • Odpověz
autor
antana. no ono je to těžko, když tu mateřskou zvedali, tak byly maminy rády, ted ji zase snížily, a co kdo udělá? nic...........takže oni to vlastně akorát na jeden rok zvýšili a ted to zase vrátili zpátky. a kdoví, jak bude dál.
co se týče neschopenky, myslíš, že není o co stát jako po finanční stránce a nebo že jsi doma a nechodíš do práce?
3. únor 2010 v 17:55  • Odpověz
lauri...jj kdo ví, jak to bude dál...teď v době krize ti může zaměstnavatel náhle zkrachovat nebo vyhodit, že se ruší tvoje místo a po ochranné lhůtě se tě mateřská vůbec nemusí týkat :sweat_smile:
3. únor 2010 v 18:09  • Odpověz
Tux já peru plenky jednou za 3 dny, ale ze začátku to bylo cca jednou za 2 dny. Mám na ně velkou bílou hranatou nádobu z Ikea s víkem, prodávají jí tam pod názvem koš na tříděný odpad, tam se vejde plen dost a pračku máme na 7kg prádla, tak to nemusím prát tak často :wink:

Holky, dnes máme velký úspěch, dvakrát hovňous do nočníku!!!! Jsem nadšena a unešena :grinning:

Rennu já teda obaly čtu a dost pečlivě, ono když si přečteš něco o éčkách a speciálně potrav. barvivech, jak jsou spojené s dětskou hyperaktivitou apod...tak to člověk pak radši koupí něco jiného.
Ale přiznávám, dokud jsem neměla děti, moc mě to netrápilo. Rozhodně nejsem fanatik, co by kupoval jen bio, to si kupuju jen někdy u osvědčených výrobků, ale jinak se fakt v obchodě rozhoduju podle složení a země původu (nemám třeba pocit, že je nutné jíst eidam z Německa apod...když máme v ČR tolik kvalitních mlékár.výrobků), nechci platit za náhražky, ztužovadla a pod...například četly jste někdy složení tzv. Dobré mámy??? Víte proč se to tak jmenuje?? Protože to není jogurt, jen mléčný výrobek, odtučněné mléko zahuštěné škrobem a želatinou...jako neříkám, že to někoho zabije, škodlivé to není, ale pokud si připlatím dvě koruny, můžu dítěti koupit skutečný jogurt s mnohem vyšším obsahem mléčných bílkovin a vápníku, tak proč platit za laciný hnus, co dítěti nic nedá....
3. únor 2010 v 18:22  • Odpověz
ojo ...no to má ....přece pokud si zvolím na dva roky a otěhotním až za tři,je mezi tím rok proluka,kdy jsem buď nezam. anebo musím do práce :wink:...takže na novou md musímv době trvání straré rd

lam:oooo ...to jste šikovní :slight_smile:

složení dobré mámy jsem nikdy nečetla,neb bych si něco tak hnusného nikdy nekoupila :grinning:
kupuju normální smetanové jogurty -nesnáším náhražky-když potřebuju zhubnout,raději si ho odepřu a nebo si jdu zacvičit než jíst tylight a odtučněné blivajzy
3. únor 2010 v 18:31  • Odpověz
Hup přesně tak, takovéhle hnusy nekupuju, ale znám plno maminek, co za to utrácí peníze a mají pocit, že tím dělají pro své dítě to nejlepší, připadá mi to vůči nim od výrobce fakt hnusnej podraz....Já si sice kupuju jogurty tak kolem 3 procent tuku max, ale Johance dopřávám taky smetanové. Akorát po 2. roce věku už by děti dle výživových doporučení taky měly mít třeba mléčné výr. jen polotučné, bc už tolik tuku nepotřebují na myelinizaci CNS a spíš se jim zakládá na obezitu, ale vysvětli jim to, když jim babičky pořád vykládají o tom, jak je Pribiňáček nebo Lipánek šíleně zdravý, že :angry: :angry: Takže Anču pak honím po hřišti, teda ona to stejně potřebuje jak sůl, zničit do úmoru, jinak je doma jak tornádo :grinning:
3. únor 2010 v 18:39  • Odpověz
Jo jinak ale s tou výživou pro mě musíte mít pochopení, to je profesionální postižení :grinning: :grinning:
3. únor 2010 v 18:43  • Odpověz
autor
ojo: přesně tak, zrovna kámošce se to stalo, je na mateřské a už se nemá kam vrátit. firmu koupil někdo jiný a místo zrušené, takže ještě že jsem osvč a nemusím se na někoho spoléhat.

lamia. gratulace k hovínkám do nočníku..... :slight_smile:
a s tím studováním složení - tvůj přístup chápu, a zrovna dobrá máma je podle mě i pěkně hnusná, je to taková rozbředlá ochucená voda, rozhodně bych to nenazvala jogurtem.
ale jaké třeba jogurty dětem kupuješ?
třeba o dětské obezitě se v posledních letech píše čím dál častějc, ale myslím, že k tomu musí mít dítě i sklony, jenom když si vzpomenu, co jsme jedli my nebo děti mých kamarádek a tlustoučké rozhodně nejsou.
3. únor 2010 v 18:48  • Odpověz
lam:no ona je asi i vražedná kombinace cukru a tuku ..kydž dávám smetanový jogurt tak bílý ...stejně ty příchutě jsou většinou chemické

laur: na sklony fakt nevěřím...je to jen a pouze o sebedisciplíně,respektive u dětí o disciplíně rodičů
totiž moje babička byla celý život obézní -na fotce z mých a jejich 15let vypadáme jako jednovaječná dvojčata ...a taky po ní mám ony"sklony" -no tak se haltuju,nežeru (rozuměj nepřežírám se,ale jím pravidelně),cvičím ....a jsem normálně štíhlá
stejně tak to platí o všech ostatních -těch,kteří to mají opravdu zcela mimo svou kontroluje jen nepatrné množství
3. únor 2010 v 19:13  • Odpověz
autor
hup: tak já nevím, třeba v naší rodině vypadají všichni tak, že by mohli sníst metrák jídla denně a prostě pevnější, natož tlustí nebudou. na druhou stranu mám třeba kamarádku, která je taky z rodiny, kde jsou spíš štíhlí, ona byla taky, ale na střední prostě šíleným způsobem přibrala a má o dvacet třicet kilo víc a nic s tím nedělá - vypadá strašně a nic s tím nedělá, to fakt nechápu.
u těch dětí to beru tak, že určitě necpát sladkostma, všechno nedovolit, ale zase to nepřehánět, že bych dítě úplně izolovala od všeho nezdravého, tučného a sladkého a ono by si pak ve škole kupovalo tajně v automatech ještě horší věci, to bych fakt nerada, taky to tak u někoho bývá.
3. únor 2010 v 19:29  • Odpověz
laur:já začala na střední taky z ničeho nic přibírat a kdybych se nazačala o sebe starat, byla bych na tom stejně :wink:

myslím,že je rozdíl dát dítěti kvalitní čokoládu semo tamo a nebo ho cpát sladkýma náhražkama jakožejogurtu apod. ...každý extrém je špatný
3. únor 2010 v 19:42  • Odpověz
Laurinko bohužel genetika sice hraje svojí menší roli, ale výživa v rodině je pro tohle zcela zásadní..
V tom věku co je teď Anča ještě větší příjem energie děti snadno vyběhají, pokud jim k tomu dáš příležitost a nemají režim nonstop sezení u tv od rána... (bohužel, znám takové maminky už u 2-3 letých dětí...), horší je to asi později, když si děcka samy můžou kupovat mlsky a fast food a jejich denní program kromě sezení ve škole zahrnuje jen pc a tv...takže se snažím u nás držet pravidlo zeleniny a ovoce několikrát denně, když si na to teď děcka zvyknou, později to snad budou jíst taky...ale samozřejmě si nedělám iluze, že si jako větší nebudou dopřávat dobrůtky mimo domov, to k dětství prostě tak trochu patří...ale chci aby ty návyky prostě měly, to jim určitě neuškodí, stejně tak jako razím pravidlo, že prostě pokud doma nikdo nemá horečku apod tak se jde min. jednou denně ven.

Jinak jogurty - neochucené kupuju jakékoliv cca kolem 3 procent tuku, teď mám zrovna v lednici nějaké Olma, je v nich jen mléko a jogurt. kultury...smetanové kupuju ve skle ( Jihočeské mlékárny nebo Madeta) bílé i ochucené, jinak ovocné jog. kupuju především bio hlavně kvůli tomu, že v nebio jsou často přidaná aromata (barviva v jogurtech jsou většinou přírodní, extrakt z červ. řepy, kurkumin...tak to ničemu nevadí...)

Ovocné tvarohy taky spíš kupuju bio nebo koupím obyč středně tučný měkký tvaroh a přidám dvě lžičky domácí marmelády - pak to máš bez všech přidaných látek. Ale jak píšu, nejsem fanatik, Anča třeba miluje kakaový Tvaroháček, který zrovna složením není ideál, ale tak jí ho občas koupím, zas třeba holky vůbec nejí sušenky ani bonbony (výjimkou jsou syrovátkové bonbony Amálka od babičky z lékárny, ty jim přinesla jak byly nemocné a velmi se u nás chytly...je to jen syrovátka zbavená solí...), tak ať taky má občas něco dobrého, totéž třeba zmiňovaný Lipánek nebo třeba sušené ovoce, oříšky...prostě mňamky jsou taky potřeba, ačkoliv dámy momentálně za max. pochoutku považují pomelo :grinning: Babičky už jsou instruovány, že k Mikuláši apod dostávají holky hlavně kvalitní ovoce, cukrovinek fakt minimum...celkem to dodržují :wink: Ale zase, když jdeme do zoo, rozhodně Anče zmrzlinu koupím, přežiju i když jí dá babí párek, prostě s babičkama je ten režim zas jiný, moc často se neviděj, tak ať si to užije.... :slight_smile:
3. únor 2010 v 19:42  • Odpověz
hup to když jsem si dala rodičák na 2 roky tak po skončení se musím vrátit do práce? já myslela, že mužu zustat doma 3 roky, akorát rok nebudu dostávat prachy :astonished:

já si myslím, že sklony teda hrajou velkou roli. proste nekdo je pevnejší a nekdo štíhlík. jako vyložene desetikila sádla se ovlivnit daj, ale ta postava až tak ne nebo to stojí hodne hodne odríkání. já patrím teda mezi šťastnejší. nejsem vyložene vyžle, ale tak v pohode a jím si co chci. na vyžli bych se musela krotit a já tuze ráda jím :grinning: .
3. únor 2010 v 19:43  • Odpověz
lam:zatím to tak neděláme,ale vidím to podobně :wink:
3. únor 2010 v 19:45  • Odpověz
hup, asi máš namysli, jakou si zvolíš rod. dovolenou u zaměstnavatele :wink: ... jak jsem dřív psala, pobírání rod. příspěvku není totéž co rod. dovolená!!!! ....rod. příspěvek si sice můžeš dát na 2 roky, nicméně rod. dovolenou u zaměstnavatele si můžeš nahlásit na 3roky, ze zákona je ti povinnen ti ji poskytnout, tudíš, zaměstnání ti stále trvá, nic nepobíráš, zdrav. ti platí stát a další MD, se ti počítá z předchozího zaměstnání i když na ni nastoupíš až před 3. narozeninami prvního potomka :slight_smile:
takže v tom třetím roce, co bereš jako proluku můžeš buď jít do práce, nebo na neschopenku z důvodu riz. těhotenství NEBO prodloužit rod. dovolenou do 3 let věku dítěte, s tím že PP bude stále trvat :wink:

Lami, máš šikulu holčičku :dizzy_face: :dizzy_face:

a jaký teda kupujete jogurty?? já teda hodně aktivii nebo i ty ovocný holandie :slight_smile:
3. únor 2010 v 19:47  • Odpověz
Jinak ještě k zdravé výživě - muž je samozřejmě vyznavač klasické české kuchyně, takže i u nás se vaří třeba guláš, ale používám dědovu cibuli a česnek ze zahrádky, přírodní koření bez přidaných aromat a glutamátu, většinou kupuju bio hovězí...a to nejdůležitější, snažím se, abychom toho nesežrali vanu, že :grinning: :grinning:

Já mám celou rodinu štíhlou a bohužel sama od dětství bojuju s nadváhou,tak asi proto jsem na výživu tak fixovaná....teď jsem na tom po dvou dětech celkem dobře, na 165 cm mám 64,5 kg, tak to docela jde (modelka ze mě fakt nikdy nebude a nejspíš o to ani nestojím ), ale už jsem měla i o 12 kg víc (teda mimo těhu) a to už jsem byla jak velryba...
3. únor 2010 v 19:51  • Odpověz
ojo ááá tak jsem ráda, žes to osvetlila, já jsem se úplne lekla.
já kupuju activii, holandii a selský jogurt. do toho mám ráda zavařovaný broskve i se šťávou. mňam. ovocný mi už moc nechutnaj.
3. únor 2010 v 19:52  • Odpověz
lat:no to nevím ....tahle varianta mě ani nenapadla :sweat_smile:

ojo: no se zaměstnavatelem to fakt neřeším :grinning:

kupuju olmu bio, holandii, choceňský .....a sobě občas řecký s ostružinama (fakt tamjsou celé)
3. únor 2010 v 19:54  • Odpověz
Jo děkujeme za pochvaly kadění do nočníku, snad se nám bude dařit i zítra, zvlášť teď při citlivosti na pachy velmi oceňuji když nemusím čistit dítko zesrané jak jetel od pasu až po paty :grinning: :grinning:

My máme úžasnou výhodu, že děda pěstuje obr množství zeleniny a ovoce na zahradě, kvůli holkám to ničím nehnojí ani nestříká (taky už mu kolikrát okurky komplet chcíply na plísně, tak prostě rezignovaně nasel nové....), tím máme jaro, léto, podzim, zima přísun pořád něčeho relat. nezávadného (do půdy fakt nevidím....) a nemusíme tolik nakupovat, ale teď už děda taky má jen právě tu cibuli, česnek, mrkev a jablíčka, no ale pořád lepší, než drátem do oka,že...nééé, jsem max.vděčná :wink:
3. únor 2010 ve 20:03  • Odpověz
Ahoj holky, tak domů jsem dorazila. Díky bohu pak chumelit přestalo a svítilo sluníčko a vypadá to, že snad i tady. I když teda na silnicích je taková břečka, takže nic moc. Ale jsem doma. Snad zvládnu i za 2 hodinky zajet pro manžela. :slight_smile:

tux: no, do práce to není ani tak daleko na kilometry, jako na čas, který na cestě strávím. Vzhledem k tomu, že máme jen jedno autíčko, tak s ním nemůžu odjet do práce, protože s manželem pracujeme každý na druhém konci Prahy. Takže jedu autem buď 2 km na autobus, tím na Háje a pak dalším přes celé město na Černý Most.
Anebo 12 km na vlak, tím do Vysočan a metrem na Čerňák. Ať tak anebo tak strávím na cestě 2 hodiny. Romantika, že? No už se těším, až to skončí. :slight_smile:
Bydlíte v Železných horách? No super, aspoň nebudeš mít starosti s tím, zda-li máš v těle dost železa :slight_smile:

laurinka: jj, taky si myslím, že to bude chvíli trvat, než se "kluci" dohodnou, jak to s tou mateřskou bude. :slight_smile:

ojo: no jo, jsou to fakt chytráci, když se vždycky opřou do živnostníků, mamin, .... je to těžký, asi jim to budeme muset vysvětlit, jak s těma prachama maj hospodařit. :slight_smile:

dusha: já hodně jedu v ovoci a mléčných výrobcích. Zelenina mne teď moc neoslovuje, protože je taková jalová - bez chuti. Ale když se z tohu udělá salát a nějak se to dochutí, tak super. :slight_smile:
3. únor 2010 ve 20:07  • Odpověz
autor
hup: naprostý souhlas......
lam: díky za odpověd - no já tomu věřím, že ta výživa je asi nejvíc rozhodující, já jen že prostě zrovna zdravě nejím a jsem spíš podvyživená než vyžraná. a takových lidí kolem sebe mám spoustu. a žerou a žerou a prostě nic.
ovoce si dám občas, zeleninu moc nemusím, jsem prostě zvyklá na klasické obědy - česká kuchyně, většinou teplé večeře, celozrné pečivo mi nechutná, ryby nejím, maso kupujeme normální v supermarketech nebo v masně a sladké jím celkem často, z mléčných výrobků si kupuju monte, pribináčky, bobíky a activia. takže po tady tom, co tady čtu od vás mi přijde, že snad nejsem normální. ted jsem povečeřela chleba s paštikou, a ještě si pak půjdu něco dát.
vy jste takto vychované na tu zdravou stravu nebo jste tak začaly jíst až v dospělosti?
aha, lami, už jsem si to u tebe přečetla.
no my prostě rádi jíme, už od našich jsem naučená od jara do podzimu na grilovačky, takže to praktikujeme dost často, ale prostě snídám až co jsem těhotná, obědy klasické české jídla, večeře to samé, mezitím si dám třeba pomeranč, banán nebo jablko, jím spoustu jogurtů a tavených sýrů, o těch jsem už taky četla, že jsou "strašně nezdravé", takže mi připadá, že bych fakt nemohla jíst nic..............
3. únor 2010 ve 20:08  • Odpověz
Laurinko tavené sýry nejsou pro dospělé lidi ničím až tak extrémně nezdravé, jen to není vhodný zdroj vápníku a obsahují tavicí soli, tak nejsou vůbec vhodné pro děti. Ale pokud jsi dospělá a jíš i jiné zdroje vápníku (t.j. nespoléháš na ty taveňáky :slight_smile: ), tak si je klidně dopřát můžeš... Jinak z toho co píšeš mi přijde, že jsi zase zvyklá jíst docela dost pravidelně, i to je prima i když třeba člověk nejí zrovna nejzdravěji co do složení. Já taky maso nekupuju jen bio, ale třeba biohovězí fakt miluju, na chuti je to poznat....ryby mám moc ráda a holky je učím jíst, manžel se moc nachytat nedá :wink:
3. únor 2010 ve 20:14  • Odpověz
Jo a abych teda nevypadala jako hroznej fanatik a suchar, tak já mám taky své hříchy - jsem od fakulty naprosto závislá na kávě, jak nemám 2 denně, nefunguju..... :grinning:
3. únor 2010 ve 20:17  • Odpověz
laur: no já vyrůstala za totáče, takže u nás byly lákadla fakt hooodně omezené :grinning: ...ale v principu jsme jedli docela zdravě ....ale u mě osobně to není o nějakém odříkání -jím,co mi chutná a ono to je obvykle i zdravé:slight_smile:
ale žádná askeze - občas dostanu chuť na něco hnusného zaéčkovaného a tak si ho koupím ....prostě každý extrém je špatný :wink:

kov:já si hledala v praze práci po škole a furt jsem nechápala,proč se mě furt ptají ve které části prahy ji hledám ...jsem si říkala-vždyť to je jedno město .....ale když jsemdorazilanapohovory a cestovala z jednoho konce na druhý,tak jsem pochopila .....sice jsemu nás dojízděla do práce 40km, ale byla jsem tam dřív než v praze zlomkovou vzdálenost :sweat_smile:
3. únor 2010 ve 20:21  • Odpověz
autor
lamia: my máme taky domácí brambory,cibuli, česnek, mrkev, jablíčka a jak jste tady řešily ty rajčata, ty taky nekupujeme, máme ze zahrádky, ale ted v zimě jsem je koupila v obchodě a musela jsem z toho udělat omáčku na špagety, jak byly hnusné..............

kovalda: tak dneska se nedohodli, ODS to natahuje a zamlouvá, aby to vůbec nepřišlo na řadu.

lami: díky za vysvětlení. jojo, pravidelně jím, a docela často, protože mám prostě jídlo hrozně ráda a pořád mám na něco chut. ale u spoustu věcí co se týče složení a "toho špatného" vůbec nemám přehled, ale spíš jím prostě to, na co jsem zvyklá a co mi chutná. ted v těhu se snažím třeba nejíst tak často smažené, ale když mi bylo jednou špatně a uvařila jsem si brambory s mrkví a brokolicí, tak jsem věděla, že to prostě není nic pro mě.
jinak to bio neodsuzuju, naopak, když víte, kde to koupit a co ano a co ne, tak je to fajn, co děláte pro své děti, taky nechci cpát své děti nezdravým a nechat je od mala jen sedět u telky a u počítače, to vůbec, a taky mám takové kamarádky..............
jinak do ryb jsem se snažila přinutit, ale nesnesu ani kapra na vánoce, pangasius mi přijde bez chuti, losos mi nechutná, ale manža ryby miluje, tak jsem ráda, dětičkám je bude vařit.............
a celkově jím všechno - jediné, co mi nechutná je koprová omáčka, křen a ryby.
3. únor 2010 ve 20:24  • Odpověz
Se zeleninou u manžela problém nemám. Díky bohu zblajzne téměř cokoliv a zeleninu jakkoliv upravenou, takže jsem moc ráda. :slight_smile:

lamia: taky jsem dost začala řešit složení a člověk se nestíhá divit, co do toho mnohdy narvou. Třeba v takové reklamě na Pribiňáčky by vyznělo opravdu dobře, jaké množství cukru obsahují a také že obsahují jateční želatinu. :confounded:

laurinka: ohledně té dětské obezity - oni psali, že samozřejmě strava jako fast foody a polotovary jsou určitě také podílníky, ale nejhorší je to, že se děti dneska skoro nehýbou. Seděj doma před televizí anebo počítačem a pohyb veškerej žádnej.

Já jsem třeba dost vyžraná, mám 30 kg nadváhu. Určitě zpočátku za to mohly zničené stravovací návyky - ať už ve škole, tak i doma do mne rvali jídlo pod tlakem - jak v Slunce, seno .... to sníš, i kdybys tady měla sedět do půlnoci. Ale od dospělosti si už za to můžu prostě sama. No a jakmile se kilíčka zabydlí, tak je jasný, že se jim moc pak odcházet nechce, ale jsem rozhodnutá, že s nima časem (po těhu a kojení) zatočím. Vím prostě, že je to jen o mé pohodlnosti a že štíhlá být můžu (a budu)
:grinning:
3. únor 2010 ve 20:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.