• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@rennu Ahojky neboj nikdo ještě neporodil :wink: akorád antaně pomalu odchází asi hlenová zátka :slight_smile: jo tak to ja už sem s postele vyletěla před devátkou kdy se ozvalo wc :grinning: a okno sem musela k ránu zavřít byla docela kosa :slight_smile: koukám že ty už to máš taky zamálo :wink: jak se jinak cítíš a máš? :slight_smile:
26. črc 2010 v 09:40  • Odpověz
@lucinecka222 No, jak na co, ještě ho čeká delší období růstu :slight_smile: podle velikosti mého břicha a odhadu prvního prcka, ten měl mít v termínu 4 kg min :slight_smile:
26. črc 2010 v 09:58  • Odpověz
@safryy hrůza, taky se mi nic nechce....přemlouvám se jít apson dát umýt mádobí a co budu vařit, to je ve hvězdách :slight_smile:

@lucinecka222 jojo, už se mi to krátí :grinning: U mě asi žádné změny, zítra jdu na KO a pokud bude malý KP, pošle mě už do rizikové poradny do fakultní nemocnice. JInak obvyklé těhu radosti, otoky, bolavé kyčle, spánek na houby a sprinty na wc :slight_smile: a co je nového u tebe?
26. črc 2010 v 09:58  • Odpověz
Ahoj holky, jak je?

@lucinecka222 Jestli sháníš autosedačku, jednu modrou Chicco potřebuju prodat... Naprosto vážně... :wink:
26. črc 2010 v 10:00  • Odpověz
Dobré dopolko holky. Tak jak dneska? U nás nic moc. V noci asi kolem 3hodiny jsem se vzbudila a zjistila sem, že krvácím :frowning2: , braly mě křeče :frowning2: , který se teda daly vydržet, tak jsem ani manžela nebudila. Ten se vzbudil asi až kolem 5 hod, tak jsem se s ním domluvila a nešel do práce a vezl mě k dokotorovi. Hned mě vzal, vůbec jsem nečekala. Takže mi bylo řečeno, že hlavička klesá a začínám se otvírat. Do nemocnice mě neposlal, dal mi prášky Ascorutin, musim fakt jen a jen ležet a odpočívat a řekl, že když během dneška nepřestanu krvácet, tak hned nemocnice. Křeče v břiše mám furt, jako při MS, ale hodně nepříjemný. Do toho mám průjem. Takže bájo noc. :frowning2: :frowning2: Tak doufám, že se to srovná a nebudu muset do nemocnice. Manžel chudák vystrašenej, že už budeme rodit, tak si musim fakt dobalit věci do porodky, co tu mám připravené, tak je naházet do tašky. Snad se máte líp!! Hezký den, jdu ležet.
26. črc 2010 v 10:02  • Odpověz
a zase jsme porostli...kam to ještě pojede...takové břicho jsem měla před prvnm porodem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. črc 2010 v 10:03  • Odpověz
@hanncca holka drž se, snad bude brzo líp :wink: ale ten průjem může taky souviset s blížícím se porodem.
26. črc 2010 v 10:04  • Odpověz
Jinak zdravím všechny pupíky :slight_smile:

My měli těžce pracovní víkend, brousila se podlaha v ložnici a teď se ještě musí dvakrát přelakovat. Samozřejmě se to neobešlo bez problémů, ale naštěstí mám šikovného manžílka tak to zvládl. Celá ložnice je nastěhovaná po bytě, tak si dokážete představit jak to u nás vypadá :-/ Prach je naprosto všude, bude sranda to uklízet....
26. črc 2010 v 10:06  • Odpověz
@hanncca jejku, tak držím pěsti, aby to bylo všechno v pořádku :wink: a alou do postele
@kuchy jéé, krásný pupík
26. črc 2010 v 10:07  • Odpověz
Ahoj holky, tak dneska mám konečně chvilku čas. Konečně se ochladilo, to je super, včera jsme vyrazili na výlet, málem jsme zmrzli. Zámek Kunštát a jeskyně Blanických rytířů u Boskovic. Akorát teda cesta mě zmohla, tam mi bylo špatně od žaludku a zpátky jsem nemohla vydržet se zádama :unamused: .

S papírem na mateřskou to bylo divoké. Ze sociálky jsme se šli s manžou zeptat na OSSZ, co je potřeba kvůli vyřizování mateřské přes něj (kvůli volbě délky). Tam mi paní řekla, že já, i když nemám nárok, tak u nich musím tu žádost o mateřskou podat. No měla jsem ji s sebou, ale nic jiného, tak mi pak v pátek volala a dnes jsem tam byla doložit ještě nějaké papíry a to vše jen kvůli tomu, aby mi poslali papír, že na mateřskou nemám nárok :angry: . A to mi ještě ve středu tvrdila, že určitě nárok mám, já se s ní hádala, že ne, tak ona to počítala deset minut a hádejte na co přišla. Strašně se divila, že nárok nemám :angry: Tak jsem ode dneška "na mateřské" zadarmo. Dřív to prý bylo tak, že se počítala i evidence na ÚP, ale dnes už ne, takže dostanu .... Hlavně už se těším, jak se mám jít podle slov paní z úřadu práce "co nejdřív" po porodu vyřadit z evidence ÚP, protože až pak mi můžou vyřídit rodičák. Už to vidím, fronta milión lidí, hnusný vzduch, protivná úřednice a do toho já s kočárem s týdenním miminkem... :frowning2: Že si to prostě ty úřady nemůžou nějak předat a člověk musí lítat jak blázen :frowning2: .....

Jinak už mám nakoupeno v lékárně, ale teď jsem se dívala na ty porodnické vložky, jsou od Hartmann, ale připadají mi nějaké malé... Tak nevím, jestli nekoupím ještě nějaké jiné. Gaťky jsem pořídila konečně ty síťované, tak snad budou O.k.

Jinak občas sem tam nějaký poslík, ale jen slabounce, prďolka bydlí v hrudním koši, nemůžu sedět, dýchat, jíst.... Snad se taky posune brzo dolů.

@lucinecka222 Pak dej vědět s tou mateřskou, to mě taky zajímá, jak Ti to udělají.
26. črc 2010 v 10:07  • Odpověz
@hanncca Taky držím palečky!!!
26. črc 2010 v 10:08  • Odpověz
@rennu ....no taky nevim co budu varit.....chystam se vyrabet dort, tak ctu milion receptu a nemuzu si vybrat :grinning: A na obed...to je jeste daleko....az me prepadne nejaka chut na neco, tak to asi vyrobim....na vecu budu delat rizky....mnam....uz jsme dlouho nemeli :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@hanncca ....no teda...drzim vsechno co mam, at jsi jeste aspon par tydnu 2v1....ja veci do porodky vubec nachystane nemam...uplne jsi me vyplasila, doufam, ze uz je aspon trochu lepe....hlavne fakt lez :wink:

@kuchy ....pekny pupajz....kam to jeste pujde? mimo zaber treba :grinning:
@gazel no, doufám, že tobude ok, přeci jen 33tt je ještě brzo!!! jo, to si taky myslim, právě teta mi říkala, že než šla rodit, tak měla taky průjem...ale snad tam miminečko ještě chvilku vydrží!!!

jj, to znám velice dobře, ložnice po celém bytě .... ale tak šikovný manžel to dá brzo do pořádku, ne? :slight_smile:
@hanncca Jéjda, to by se můj zbláznil no a já asi taky. Tak hlavně, že si pod lékařským dozorem, snad to bude v poho a malouš ještě chvilku počká. Ale i kdyby ne, už jsme myslím za nějakou nebezpečnou hranicí, tak by to mělo být O.k., třeba Ti ještě budem závidět, že už to máš za sebou :wink: . Já bych některé dny už klidně šla rodit. A když si představím, že ještě poroste... :sweat_smile:
26. črc 2010 v 10:11  • Odpověz
@rennu
@safryy
@tatarina
holky díky za podporu, snad to bude ok.
@kuchy krásný pupík :slight_smile:

@safryy no,já si tu tašku radši fakt zabalim, už vidim manžela, jak mi to připravuje, když pomalu ani neví, kde co je :slight_smile: :slight_smile:
26. črc 2010 v 10:12  • Odpověz
@zvirka váha miminka by prý takový problém nebyla, spíš ty plíce. Na jednu stranu je brzo, ale na druhou stranu bych už to taky ráda měla za sebou. Ale teda začínám se děsit, protože teď ty křeče jsou docela síla, tak nevim, co bude porod...to se asi zbláznim bolestí...
26. črc 2010 v 10:13  • Odpověz
@safryy tak řízečky a br. salát jsme měli v sobotu a v neděli :slight_smile: mnam

@hanncca to je individuální s tím průjmem, ne? Já mám řidší stolici už víc než měsíc...a to chodím denodenně a někdy jdu i víckrát :grinning:
26. črc 2010 v 10:14  • Odpověz
@zvirka Já jdu na mateřskou až teď ve čtvrtek. Teda mateřská mi začíná pozítří, ale ve čtvrtek mě chce vidět mudr a dá mi papíry... Takže jdu těch 6 týdnů před porodem... Tobě to doktor asi napsal dřív, páč se chodí 6-8 týdnů před termínem porodu a každej mudr si to dělá jinak... Taky nechápu... :rolling_eyes: :rolling_eyes:

Jinak s tím nárokem na mateřskou, já nárok myslím si, že mám, když jsem pořád zaměstnaná... Byla jsem po práci na mateřské se synem, pak s ním na rodičáku, pak asi 3 měsíce na nemocenské kvůli rizikovému těhu (už po třetím roce syna) a teď už budu znovu na mateřské... a tu délku rodičáku uděláme taky přes manžu... Každopádně na tom budeme líp finančně, ale musím to ještě celý prozkoumat a propočítat... :wink:
26. črc 2010 v 10:15  • Odpověz
@rennu Já si taky myslím, že je to individuální... Třeba já i přes to, že beru železo, který staví, tak se mi střídají průjmy se zácpou... Ale asi taky přispělo kysaný zelí s pečeným králíkem a chlupatými knedlíkami v neděli k obědu... :grinning:
26. črc 2010 v 10:16  • Odpověz
@hanncca : tý jo, :astonished: opatrně, co ten tvůj prcek vyvádí, ty chceš všechny předběhnout :slight_smile: Tak se hodně šetři, prcínek by tam měl ještě chvilku počkat :frowning2:

...vidíš ,taky jsem už tu kabelu do prodky začala kompletovat.
26. črc 2010 v 10:17  • Odpověz
@hanncca Teď o víkendu mi říkala kamarádka, maminka malinkých dvojčat, že se snad ani po 34. týdnu nepíchají při předčasným porodu kortikoidy na dovyvinutí plic, takže si myslím, že už by to bylo v pohodě.... Nestresuj se tím a odpočívej, až si sbalíš tu tašku... Já už ji mám pro jistotu taky nachystanou včetně bezlepkové svačinky a energetických nápojů a bonbonů... :grinning: :sunglasses:
26. črc 2010 v 10:20  • Odpověz
@rennu jo, to je určitě individuální s tím průjmem. ale já právě měla do teď docela problém si dojít na velkou a teď to jde "jedna báseň".
26. črc 2010 v 10:21  • Odpověz
@kuchy no jo, asi ten můj prcek chce být na světě brzo...manžel mu domlouvá, ať tam ještě zůstane, tak snad ho poslechne :slight_smile:
@tatarina já doufám, že kdyby se mrňousek dostal na svět dřív, že to bude ok a zvládne to vše v pohodě..
26. črc 2010 v 10:22  • Odpověz
No nic, holky, já jdu dělat lehčí přesuny věcí do dětského pokojíčku, aby to tam už nějak vypadalo. Jinak o víkendu jsem si už povlíkla postýlku, je to nádhera... :dizzy_face: Poprvé mám na dětské postýlce nebesa.... :slight_smile: Zatím pa pa a držím palečky všem... :wink:
26. črc 2010 v 10:24  • Odpověz
@hanncca : neboj, i kdyby se narodilo mimi ted, bude to jen 3 týdny dříve,než by mohlo a to není tak hrozné :wink: Strach je nejhorší, akorát budeš ve stresu. Jestli chce ven,stejně ho tam nic neudrží :confounded: Tady každý čeká až na termín,já mám s mudr dohodu,že od 36tt může dopečený a hotový prcek klidně ven,když se mu bude chtít :grinning:
26. črc 2010 v 10:26  • Odpověz
@kuchy no tak to bude zajimavé uvidíme jak to dopadne :slight_smile:
@rennu co je to KP? no tak já to samé a o sprintach na wc ani nemluv :grinning: no dneska akorád pozoruju nějaké křečev břichu,co to kurnik zase je :confounded: Jinak si připadám jak totální koule a už se těším až to bud mít zasebou a uvidím mrnouska :wink: Nějak v poslední době mám pocit že nestihnu to co bych stihnout mněla no je to mazec :unamused:
@tatarina a za kolik ji prodáváš? a máš fotečku? :wink: zajimavé že ty máš taky modrou chico ta co ji ma ještě doma tak ta je taky modrá a chico :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ta ji prodává za 500 :slight_smile:
@hanncca juuuuuuu tak to ti teda vubec nezávidím,ja bych teda po zjištění že krvácím nečekala na to až se manžel vzbudí ale hned ho budila a jela k doktorovy,ja bych byla v čudu :unamused: u malé jsem to ale nezažila tak snad nezažiju ani ted,no tak u tebe to vypadá že ti asi odešla ta hlenová zátka atak si se začala otevírat a krvácet ne?Držím palečky at vše dobře dopadne budu na tebe myslet a davej vědět přes den jak si na tom oki :wink:
@kuchy jo ono u druhého dítka je pupík větší :wink: ja to pozoruju taky,pak sem dam fotky na porovnání :grinning:
@gazel taky souhlasím z tím prujmem vypadá to že se tělo vyprazdnuje a připravuje k porodu :unamused: že by další mimi už na cestě :slight_smile: ale snad se to ustálý a mrnousek počká ještě tam kde je :slight_smile: nebo se možná tak těší za maminkou že už chce jít ven :wink: muj pupík tě taky zdraví :grinning: no ten uklid ti teda nezávidím to bude mazec.Ja jsem naprosto nepochopila sousedku která má už vyprané věci pro miminko a pustily se do malování tak zase budou zaprášené no to bych ja nemohla to je logika jak cip :confounded: no jo tamvší vrstva nás bělochů :grinning: asi jinak uvažujou :grinning:
@zvirka jj dám vědět .-) a jak si to ty mněla z prací?kdy si přestala pracovat?
@safryy ja teda taky věci do porodnice pro sebe vubec nachystané taky nemám no sem zvědava kdy na ně budu mít a koupím je :grinning: to bude zajimavé :grinning: Jiank ja dneska vařit nemusím naštěstí mam uvařeno ze včera polívku a játrovou omáčku pak akorád udělam ríži a pohodička :wink: ted se pujdu chystat na ten uřad :slight_smile:
26. črc 2010 v 10:30  • Odpověz
@hanncca Určitě to bude v pohodě... :wink: Viděla jsem děti na neonatologii, který se narodili o hooodně dřív a zvládli to... Drž se a buď v klidu, už je to docela velkej kus človíčka, kolem 2 kil má určitě :wink:
26. črc 2010 v 10:31  • Odpověz
@hanncca ....tasku si teda radeji zabal, ale i tak doufam, ze jeste nejaky ten patek vydrzis....ja ani nevim, co vsechno do te tasky nabalit....nemam zatim ani tu tasku :grinning: Tchynka mi poslala balik s tema spodarama z lekarny a taky ty vlozky....dojde to ale cert vi kdy.....a co dal nabalit tak nejak nevim....asi hoooodne redbulu pro tatinka :grinning: Nejake pliny pro prcka a taky oblecek v cem ji odvezem...uz se to tu asi resilo mockrat....ale tak nejak jsem asi nedavala pozor nebo co :pensive:
26. črc 2010 v 10:32  • Odpověz
@lucinecka222 Luci, písni do IP mobil a pošlu ti mmsku, já bych ti ji asi nechala o trošičku levnějc... Je tmavě modrá, se světlými drobnými medvídky (myslím) a hlavně NEbouraná! S odnímatelnou stříškou, byla jsem s ní spokojená... Vypadá pořád moc dobře, žádný šisování nebo tak něco, žádný žmolky... kvalitka... :wink:
26. črc 2010 v 10:33  • Odpověz
jo, snažím se nestreosvat, ale tak je to první mimi, vůbec nevím, do čeho jdu. Ale věřím, že vše bude ok. Přeci už je mimčo relativně docela dost velké a zvládlo by to. Tak já jdu pustit seriál a zase Vás pak dočtu.
26. črc 2010 v 10:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.