• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@tatarina jak to myslíš že uděláš delku rodičáku přes manžu?nechapu :unamused: :unamused: :unamused: :unamused:
26. črc 2010 v 10:37  • Odpověz
ja letím česat tu hlavu abych na ten uřad nešla až odpoledne :grinning: :grinning: :grinning:
26. črc 2010 v 10:40  • Odpověz
@hanncca Hlavně nestresuj a odpočívej, tím mimčovi prospěješ nejvíc, ale ono se to lehce řekne, já vím. Těch porodních bolestí se taky bojím, mívám šílené menstruační a ze začátku těhu jsem několikrát v noci měla takové křeče (ještě jsem ani nevěděla, že jsem v tom, myslela jsem že jsou taky od MS), že už se mnou chtěl manža jet na pohotovost :frowning2: Tak hlavně vydrž. Ono se to asi i dědí, tak já ani nevím, jaké mám předpoklady, mamka mi loni umřela, nemůžu se zeptat. Tak mě jen straší tchýně, jak měla vyvolávačku u dvojčat :frowning2:

@tatarina To mně tu mateřskou taky napsala 6 týdnů před, protože podle MS mám termín 6.9. a píše se to podle tohohle termínu. Nevím, podle čeho to píšou, jestli jdeš 8 nebo 6 před ... No mně je to stejně jedno :wink: Jen to lítání pro nic a hlavně za nic, kdyby odpadlo....

Tak jsem ráda, že už mám všechno do porodky, když se to tu takhle rozjíždí.... V případě potřeby jen nahážu do tašky, teda pokud to všechno najdu :grinning:

26. črc 2010 v 10:40  • Odpověz
@tatarina mnamky,chlupatý knedlí, zelí a králík :grinning:
@hanncca no vidíš, ber to pozitivně, zácpa je pryč :slight_smile:

@lucinecka222 KP = konec pánevní :wink: no jo, jsou to radosti :slight_smile: Taky nestíhám...ještě potřebuju vyprat věci na postýlku, ale nevím, zda to tam dát ted a nebo čekat na sluníčko :slight_smile: i když tedy po něm netoužím, jen kvůli usušení prádla :slight_smile:

26. črc 2010 v 10:43  • Odpověz
@hanncca to víš že je to individuální s tím průjmem jako všechno :wink: a kdyby se doktorům zdálo, že se miminko přeci jen rozhodlo jít na svět tak by ti ty kortikoidy ještě píchli, tam už je to otázka třeba jen dne :wink: ale seš dobrá já v noci zjistit, že krvácím tak bych budila manžu okamžitě a jeli bychom :wink:

jinak když tady řešíte ty autosedačky jaký budete pořizovat? já jsem si myslela že už mám vybráno, ale zjistila jsem že od té samé firmy pak větší autosedačky v testech dopadly docela blbě, tak hledám jinou a nevím jakou.... dost dobře dopadla tahle http://www.nemluvnata.cz/autosedacka-kiddy-maxi-pro-2010-1/
26. črc 2010 v 10:44  • Odpověz
@lucinecka222 Z práce jsem docházela k 15.1., ale stejně jsem tam byla jen 3 a půl měsíce, tak by mi to nestačilo. A bohužel mi nevyjde ani škola, kdybych rodila do 9 měsíců po ukončení studia, tak nárok mám, ale už je to něco málo přes rok, tak zase nic.... No kdybych nebyla vzorňák a protáhla si studium, tak jsem mateřskou dostala, trošku na hlavu to je.... :angry:
26. črc 2010 v 10:45  • Odpověz
@rennu ja teda to sluníčko ted taky nepotřebuju jen at je chládek :wink: tak je mi lépe :slight_smile: ja jsem si mněla kupovat povlečení i z nebesama ale nakonec malí zdědí po malé,na nové ní penízku :unamused: krize je krize no :unamused:
26. črc 2010 v 10:46  • Odpověz
@hanncca A s průjmem nestresuj. Já mám normálně zácpu, že chodím tak 2x týdně, ale poslední měsíc každý den, někdy i dvakrát a trošku průjem a ještě jsem neporodila, může to být i ze stresu :wink:
26. črc 2010 v 10:46  • Odpověz
@zvirka no ja jsem z práce odchazela 12.10.2009 a mám odpacovaných 13 mněsícu no jsem zvědavá hodně :unamused: ale ted už fakt jdu česat tu hlavu :grinning:
26. črc 2010 v 10:48  • Odpověz
@lucinecka222 však to stačí, nemusí být vše nové :slight_smile: já mám i věcičky o mně kabátky a tak, však se to unosí :slight_smile: A co jsem kupovala nového, ad fusak, povlečení..tak počítám, že to pak přehraju na druhé, pokdu se nám poštěstí :slight_smile:
26. črc 2010 v 10:58  • Odpověz
@zvirka ....to je teda nespravedlive....a pujde to udelat pres toho manzu nebo ne?

@lucinecka222 ....ja pro prdolku taky zdaleka nemam nove veci....ale ty nosene ani nejdou poznat, ze uz nosene jsou :wink:
26. črc 2010 v 11:02  • Odpověz
@zvirka mě doporučila PA v porodce vložky BATIST - jsou mega velky :slight_smile:
26. črc 2010 v 11:06  • Odpověz
@lucinecka222 Jsem mimo... Myslela jsem mateřskou... Manžel na ni půjde po šestinedělí byť i na jeden den, tím pádem mu vypočítají vyšší z jeho platu, já dám mezitím výpověď z práce, nahlásím se na úřad práce a on pak mateřskou převede na mě... Mělo by to takhle jít... A s tou rodičovskou nevím ještě...
@rennu Jo jo, chlupatý knedlíky a to jsem ještě nepsala, že jsem se v kuchyni rozšoupla a udělala tvarohý koláč s drobenkou z kynutého těsta... :grinning:
@zvirka Já mám termín porodu v průkazce jen podle MS, páč podle pohybů mi to nepsala, když jsem je cítila už ve 12.tt... :grinning: Ani nevím, jestli mi to mudr. psal se synem taky 6 týdnů před porodem... Ale zase bysme to my, který jdeme na mateřskou později měli mít o ty dva týdny delší než mamky, který odcházeli z práce na mateřskou "už" 8 týdnů před termínem, ne? Nebo zase blbnu? :confused: :sweat_smile:
26. črc 2010 v 11:08  • Odpověz
@safryy Jj, půjde, budou to šílené machinace, ale snad by to mělo jít. Po šestinedělí si přes účetní podá žádost o mateřskou, sepíšem papír, že mu předávám prďolku do péče, zajdem na OSSZ, tam to podepíšem. Pak na sociálku, on udělá volbu délky rodičáku (další papír) a za den nebo dva to opačnou cestou zase přemiklíkujem zpátky. Znovu dohodu o předání do péče a zas se rodičák nějak přepíše na mě, to už ani nevím jak... :frowning2: Hlavní je, že délka manžou zvolená už zůstane. :wink: No je to šílené, nechápu, když to jde takhle obejít, že si nemůžu rovnou zvolit 3 roky.... :angry: A jak to vůbec máš v zahraničí Ty? Nemusíš jet domů žádat?

Jinak já krom na první 3 měsíce mám taky vše nošené, od známých, ono je to těm mimčům stejně jedno a na přehlídky s nima taky chodit nebudem :wink: Povlečení ušije (doufám :grinning: , zatím se k tomu nemá) tchýně, koupila jsem na něj látky z výprodeje. A postýlku máme taky jetou, od známého po dvou dětech, nedávno jsme ji zkoušeli dát dohromady a já zjistila, že jsem od dětských let nějak nepokročila, stále neúspěšně zápasím se stahovací postraničkou :grinning: No a sedačku taky od známých, za 500,- Říkám si radši mu něco koupím, až z toho bude mít rozum :wink:
26. črc 2010 v 11:16  • Odpověz
@zvirka : ale houby, mě strašila manželova babička asi milionem strašných porodů detailně popsaných při každé návštěve už před prvním, nakonec jsem měla vyvolávačku , hrozně jsem se na porod těšila a nebála se a myslím si, že to byl docela rychlý a nakonec i pohodový porod, že bolel,tj snad normální, porod protě bolel,bolí a bolet bude . To se nezmění.3 min po něm jsem nevěla,že jsem rodila a pro své dítě to ráda zvládnu znovu a zase budu v poho:grinning:Teda doufám :grinning:
26. črc 2010 v 11:20  • Odpověz
@rennu
@safryy to ja vím stačí to co je on člověk se nemuže jen tak rozšupovat :slight_smile: ja mam taky hodně věcíé po malé neutrálních takže pohodička :wink: no ja ted holky letím vyřizovat pak se ozvu jak sem dopadla :slight_smile: i když tomu nevěřím že bych dopadla dobře ale to je jedno budu alspon vědět no :unamused:
@zvirka co všechno sis sebou brala krom toho papíru na mateřskou ja jen at tam nemusím podruhé snad to stihneš napsat neš pujdu :slight_smile:
@tatarina moc krásná sedačka no asi mám favorita,ještě ukažu babičce a tatovi a večer ti písnu na telefon :wink:
26. črc 2010 v 11:20  • Odpověz
@tatarina jo jinak to máte dobře vymyšlené,no uvidíš jak to dopadne :wink:
26. črc 2010 v 11:21  • Odpověz
@tatarina Tak to netuším, jestli když jdeš o dva týdny dřív, tak jsi o dva týdny dýl... No já stejně vlastně nejsem, takže neřeším.... A s tou Vaší mateřskou, to teda netuším, jen vím, že u mě to tak nud´bude, manža dostane jen za ty dva dny a já pak zas jen rodičák, jde nám vlkastně jen o tu délku. Ale Ty vlastně nárok na mateřskou mít budeš, tak to fakt nevím..... :frowning2: No já mám pocit, že se v tom ani ti úředníci nevyznají, nás pořád posílali ze sociálky na OSSZ a opačně... :frowning2:

@jennymaresova Díky, asi ještě zajdu spíš do nějakých zdravotnických potřeb, ať furt nemám v porodce na zadku flek kvůli malým vložkám :angry: No a ty co mám doma, se určitě taky upotřebí :wink:
26. črc 2010 v 11:22  • Odpověz
:slight_smile: Ahojky :slight_smile:

jsem dneska trochu přešlá, k ránu jsem byla s Tomášem vzhůru :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

@hanncca držím palečky, aby to přešlo samo a nemusela si lehnout do nemocnice :wink: ...i když oni by tě tam možná udrželi ještě nějakou dobu 2v1 :sweat_smile: a vsadím se, že průjem máš teď z nervů, tak hlavně opravdu JEN lež a nenamáhej se :slight_smile:

já dneska dělala rajskou, tak už mám na ni chuť a zkusím po o si s Tomášem lehnout...ale pochybuju, že usnu :sweat_smile:

ale dneska je u nás krásně polojasno a 18stupňů, tak procházka snad vyjde :slight_smile:
26. črc 2010 v 11:24  • Odpověz
@hanncca tak to držím pěsti a zkus to vydržet, opravdu to za to stojí, já zpočátku brečela bolestí, jak mne braly záda z toho ležení, tak ti posílám mnoho síly, už to není sranda, tak to ještě ustoj, ještě chvíli, držím pěstičky !!!!!!! Jinak beze srandy to přemlouvání prcka zabírá, já ho každý večer prosila, ať si tam ještě pobude, že je mu umne fajn a že ještě není čas se ukázat na světě.....zvládneš to, jen fakt lež. V nemocnici tě nic jiného nečeká, tak si to opakuj a lepší zůstat doma
26. črc 2010 v 11:24  • Odpověz
@lucinecka222 Tak snad stíhám :grinning: Chtěla po mě vlastně papíry ohledně posledních 270 dní, které jsou pro mateřskou směrodatné. Takže vlastně jen zápočťák a diplom, že jsem ukončila studium. Ani papíry o evidenci na ÚP nechtěla, i když do telefonu původně jo :unamused: . Tak nevím. Snad jsem poradila :wink:
26. črc 2010 v 11:25  • Odpověz
@kuchy No vidím, že menší množství příbuzných není někdy na škodu :grinning: Ještě jsem se Tě chtěla zeptat, jestli se opakuju, tak se omlouvám. Jestli dávají v Olomouci vložky erár. Košile jsi mi myslím psala, že dávají. Díky.
26. črc 2010 v 11:31  • Odpověz
@zvirka jj děkuji tak si vezmu akorád ten papír o ukončení studia ev.list už mam zbalený :slight_smile:))) děkuji ja letím papa později se ozvu :wink:
26. črc 2010 v 11:35  • Odpověz
@zvirka No mateřská je daná zákonem a to délkou 28 týdnů, takže pokud jdeš později, tak bys měla zůstat na ní i dýl, logický, ne? :slight_smile:
@lucinecka222 Leť, ale nezapomeň, odkud jsi vzlétla a zas přilítni... :grinning:
@tatarina No zní to logicky, ale v našem byrokratickém systému je máloco logické :grinning:
26. črc 2010 v 11:38  • Odpověz
26. črc 2010 v 11:38  • Odpověz
@zvirka Bohužel, máš pravdu... :grinning: je to smutný... :rolling_eyes:

@lucinecka222 Ty tady ještě jsi?!!! :confused: :sweat_smile: :grinning: To vyřídíš houby, všechny úřednice bubou před obědem protivný, nebo nebudou chtít nic po obědě řešit, budou si chtít dát v klidu kafíčko.... :grinning: :grinning: :grinning:
26. črc 2010 v 11:40  • Odpověz
@zvirka ....teda, to je mazec, jak je to komplikovane :grinning: Dulezite ale je, ze to pujde....tak snad narazite na hodne urednice, ktere vam vyjdou vstric :slight_smile: Moje tchynka dela na urade a mohla by se pro lidi roztrhat jak jim chce pomoct...ale malokdo to oceni....kdyz ona je takova dobra duse :slight_smile: Takze narazit na takovou pani, tak vam to zaridi vsechno sama :grinning: No ja to mam tak, ze materskou budu mit tady v anglii...a to nejakych 9 mesicu....prvnich 6 tydnu je to 90pr. z platu a pak uz je to celkem malo, ale zase nejake benefity k tomu dostanu....jeste ale nevim jake :grinning: No a v cechach nemam narok na nic....tedy na porodne snad jeste jo, pac trvaly pobyt mame normalne v CR....ale tez to budem mit komplikovane....musime nejdrive taky zlegalizovat nas snatek....jsme se k tomu jeste nedostali....takze ze spanelstiny prelozit jak do anglictiny tak cestiny...to nam udela pekny vitr v penezence :stuck_out_tongue_closed_eyes: a pak vsechny ty urady....a rodny list pro prcka nechat prelozit a nechat udelat cesky....se mi nechce ani na to myslet....srasne nerada chodim po uradech.....
26. črc 2010 v 11:40  • Odpověz
@safryy No vidím, že my to máme ještě jednoduché :grinning: Tak to je tchýně asi výjimka, i když už to není, co bývalo... Úřednice sice nejsou vyloženě protivné, ale zas nic nevědí :frowning2: Tedy kromě té mojí na pracáku, ta sice ví všechno, ale protivná je zato šíííleně :angry:
26. črc 2010 v 11:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.