• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@vafle : já co jsem četla na netu, tak z toho mám teda docela strach. Ne o sebe, ale o mimi. :astonished: no uvidíme, co nám řekne dr. ale u nás je odhad váhy na 3.800, tak uvidíme

@lucinecka222 :nemám holka

@pet.s : teda být těhu a hubnout, to jsi dobrá :wink:
26. črc 2010 v 15:22  • Odpověz
@beru3nek..no taky jsem myslela, že to není možné..ale dr mi řekla, že nejsem jediná..malá má hlavu v mém žaludku a tlačí na něj. Takže se do mě vejde fakt málo.navíc mám vyloženě zdravé chutě.Jen občas na sladké,ale jinak ovoce a zelenina. Na tom bych mohla žít.
26. črc 2010 v 15:34  • Odpověz
@lucinecka222 jé, ty už to máš vyřízený, já jsem říkala volat na centrálu ČSSZ do Prahy, ale odkaz jsem nedávala, tam jsou dobře informovaný a milý.
26. črc 2010 v 15:36  • Odpověz
Nazdárek vespolek :slight_smile:
tak mám za sebou poradnu, nákup a obídek se ségrou. No a protože jsem na dnešek mizerně spala, tak jen co jsem přijela domů, dala jsem si šlofíka na 2 hodinky :slight_smile:.
Teď už mám pověšené prádlo, co se mezitím vypralo a spapanou housku s paprikovým tvarohem a nektarinku :slight_smile:
No a vy jste tu mezitím popsaly 5 stran, tak se jdu juknout čím :grinning:
26. črc 2010 v 15:37  • Odpověz
@suik jj super přístup jsem spokojená s tím že mi dokazaly konečně odpovědět a hlavně mi pomoct a vyslechnout mně :slight_smile:
26. črc 2010 v 15:37  • Odpověz
@beru3nek hlavně se na to musíš cítit ty a ten kdo tě bude rodit, on do toho taky ne každý chce, radši kuchnou, taky za to maj od pojišťovny víc peněz :angry:

26. črc 2010 v 15:38  • Odpověz
@vafle Tak hlavně by se KP neměli rodit chlapečci, protože prý se mohou pohmoždit jejich vyčnívajací pohlavní orgány... Nám na předporodních kurzech říkala zkušená porodní asistentka s dlouholetou praxí na porodních sálech, že se tyto miminka bohužel často rodí přidušená... Tak taky nevím, jak bych reagovala, kdybych se měla kvůli KP rozhodovat mezi přirozeným porodem a císařem... :unamused:
26. črc 2010 v 15:43  • Odpověz
@suik Souhlasím, je to víc rizikovější a musí porod vést zkušený lékař. Nedávno jsem četla, že i nástřih hráze se často dělá kvůli "bodům", prý je to pak pro nemocnici daleko zajímavější - finančně... :frowning2:
26. črc 2010 v 15:44  • Odpověz
@antana123: aha, koukám, že dnes byl první pohovorový výlet. Tak doufám, že jste dobře pochodili

@rennu: jé, tak miminkovské návštěvy jste měli, no tak to ses hezky navnadila, co? :slight_smile:

@safryy: jé, bála ses, aby ses nenudila a hned si člověk zvykne a zleniví, že? :grinning:
26. črc 2010 v 15:52  • Odpověz
Jinak v poradně jsem se nic moc nedozvěděla, protože tam byl jiný doktor a ten mi nic o čípku ani otevření neřekl. Jen, že je vše O. K. a udělal párvteřinový utz - viděla jsem hlavičku (díky bohu stále dole) a srdíčko. Pak řek a tady je plodová voda, dobrý, hotovo :slight_smile:.
CS mám 1, takže pohoda :slight_smile: No a 6. 8. jdu naposledy do poradny a pak už mne vyšoupnou do porodnice :slight_smile:
26. črc 2010 v 15:55  • Odpověz
@pet.s : to bych taky potřebovala mít zdravé chutě, mám to přesně naopak :angry: , teď jsem po sladkým jak jatá, asi ho tělo potřebuje, no. Dneska se zatím držím, ale má se za chvíli stavit na kávičku kámoška a máme ten štrůdlík, no :pensive:
@suik : mě právě zas přijde, že kolikrát moc císaře dělat nechtějí, jako u normoš porodu, když nepostupuje. Jak která nemocnice to ale bude mít, fakt záleží na dr. asi nejvíc.
@tatarina : to je právě taky co jsem četla, jak píšeš o těch KP, navíc kluk, že :pensive:

@kovalda : tak gratulka ke KO a k prima dopolku.
26. črc 2010 v 16:01  • Odpověz
@tatarina proboha!!! ale docela tomu i věřim :angry: ...to samé se říká o epidurálech a tak....oni aby si na sebe ti doktoři, potažmo nemocnice vydělala, tak musej mít vykázanou nějakou činnost - za koukání se na maminu jak rodí nic nedostanou, ale nelíbí se mi to.

přitom u tý hráze by stačilo nespěchat, přikládat teplý obklady, masírovat a spoustu jich ještě zachránit.
26. črc 2010 v 16:05  • Odpověz
@hanncca: jejda, tak doufám, že mezitím už je ti líp a ustaly ty křeče a hlavně to krvácení.
No a ten průjem snad bude jen tím nedělním obědem :grinning:

@gazel: no tak to máš šikovnýho manžu, že si dokázal poradit. No, teď nějaký ten prach a zmatek, ale za chvíli budete mít hotovo a bude to krásný :slight_smile:

@zvirka: máš můj obdiv, že jste se vydali na nějaký výlet, já pokud jdu dál jak 200 metrů, tak jsem hotová :slight_smile:
26. črc 2010 v 16:06  • Odpověz
@beru3nek ale jo, je to nemocnice od nemocnice, fakt záleží na tom kdo to vede.
26. črc 2010 v 16:06  • Odpověz
Ahoj holky, tak mám za sebou páteční kontrolu a od soboty jsem oficiáůlně na mateřské dovolené. :wink:
Kontrolu máme OK, čípek stále drží a máme za sebou první monitor. Mimi má srdíčko ukázkové. Bylo to úžasný to sledovat. A taky jsem během monitorování měla 2 kontrakce, jednu větší a jednu menší, ale ani jsem to nepostřehla, kdyby se to neukázalo na tom grafu. Další kontrolu mám až 10.8. protože dr. má 14 dní dovolenou. A to zrovna v tom samém týdnu mám kontrolu i v porodnici. :wink:
Jinak proběhla i rozlučka v práci, i když tam defacto nejsem už od ledna.
26. črc 2010 v 16:09  • Odpověz
@zvirka - ja jsem taky akorat dodelala skolu a ted jsem v evidenci na UP a mam neschopenku - nic ale o odhlasovani z UP mi nerikali...... v sestinedeli me nikdo na zadnej urad preci nemuze tlacit, na to jim kaslu! :angry: k cemu se ma clovek odhlasovat?
26. črc 2010 v 16:12  • Odpověz
holky, co jste ještě v neschopnosti, jak vám nakonec dorazila ta nemocenská? Dýl než obvykle? Mě chodila kolem 22, ale tentokrát zatím nic.....snad brzo přijde, potřebuju nutně zaplácnout kontokorent :angry:
26. črc 2010 v 16:12  • Odpověz
@lucinecka222: já na malou mám skoro všechno z druhé ruky a to je to moje první mimčo :slight_smile:. Ono je to krásné a nezničené, tak proč za to dávat nehorázné prachy. To tak od roka dál už nakupovat budeme muset, ale taky chci kupovat na mimibazaru a tak .... Nové budou spíš hračky a takové věci než oblečení.

@safryy: teda vyřizování na úřadech budeš mít teda fakt zajímavý a ty překlady, .... nezávidím. Běhání po úřadech nemám ráda, ale díky bohu mám šikovnýho a hodnýho manžu, tak doufám, že všechny úřady vyřídí on. Taky to maj chlapy na těch úřadech snazší - jsou tam samé ženské, tak když jsou zdvořilý, tak maj napůl vyhráno :slight_smile:

@antana: tak už to čtu, že manža nepochodil, no holt se postěhujete do Prahy, ať tě máme blíž :slight_smile:

@beru3nek: teda ty máš divoký sny :slight_smile:

@suzete: já si myslím, že tím, že začneš s epi-nem dříve se nic nestane. To se oni jen jistí, aby byli krytí. Já taky uvažovala, že příští týden začnu trénovat, že mne to uklidní a tak .... :slight_smile:
26. črc 2010 v 16:24  • Odpověz
@ladenka : tak super, gratulka jé už první monitor to letí :wink: Já se teda v práci neloučila ani se nechystám :wink: od půlky ledna jsem tam byla tak 3x a vůbec mi to nechybí :wink:

@suik : nevím kolikátýho, ale už mám prachy na účtě. Mě jednou přišla až 2. prostě za dva měsíce a dva dny :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. črc 2010 v 16:24  • Odpověz
@lucinecka222 - diky za odkaz :slight_smile: taky s nima valcim, byla jsem tam teda vseho vsudy dvakrat na pracaku a jednou na socialce, ale uz jsem si rekla, ze me tam nikdo nedostane - neda se s nima mluvit, jsou tam silene neprijemny picy s prominutim, tak mam neschopenku a vsecko uz jenom postou - ale taky prdlacku vedej, jako @zvirka -si me posilaly ze socialky na pracak a zpatky a prdlacku vedej.... tak snad se dovolam na nekoho rozumnyho :slight_smile:
26. črc 2010 v 16:37  • Odpověz
@lio: jé, tak manželova babička - to je teda děs. Na mne občas takovýhle řečičky zkouší tchýně, tak ji hned utnu, že nechápu, proč by se něco takovýho a makovýho mělo stát a že to nehodlám poslouchat a aŤ vůbec takovýhle věci nepřemejšlí, ... no děs, chodící deprese.

@hupcza: maliník je silně močopudný? No, tak to si užiju, už takhle chodím 3x v noci na WC :slight_smile:. Zrovna dneska jsem si ho koupila (maliník, ne WC) :slight_smile:

@hanncca: je fakt, že lépe, aby tě sledovali anebo alespoň ještě zkontrolovali.

@lendaw: moc držím palečky, ať se malá otočí hlavičkou dolů.
26. črc 2010 v 16:37  • Odpověz
@hanncca - asi jste uz jeli vid? drzim palce, at je vsecko v poradku!!! ja bych pri krvaceni a krecich jela hned
@lio - bankovani pomaha na celulitidu?
26. črc 2010 v 16:38  • Odpověz
@beru3nek dva měsíce, to je teda drsný :-/

já z oblečků mám na mimiše skoro všechno nový, až na pár kousků....já si na to secondhandový oblečení nějak nemůžu zvyknout....tady v Německu ani nevím kam bych proto šla. Ale co jsem kupovala na MMB bylo moc pěkný.....teď jsem koukala jestli neobjevím nějaký šikovný nextík, minule jsem měla štígro na nový kousky nenošený, co někdo koupil a nevyužil, ale tentokrát nic.
zase si říkám, že jsme v rodině ještě tři ženský, tak tu výbavičku pak pěkně zabalím a bude na další, já chci brzo taky ještě jedno.....
sestřenka to všechno otočila na MMB, prej se jí to prodalo všechno, ale to se mi moc nechce, jiná kamarádka mi zase říkala že tam oblečení neměla moc šanci prodat.
26. črc 2010 v 16:39  • Odpověz
jsem před chvílí dostala takovej ťafanec (přes břicho) do ruky, až to i trochu bolelo :grinning:
26. črc 2010 v 16:40  • Odpověz
kdy začínáte s maliníkem? Já už taky musím pro to semínko....
26. črc 2010 v 16:40  • Odpověz
@ladenka: no tak super, že vše O. K. a i první monitor a rozlučku máš za sebou :slight_smile:. Mně budou monitor dělat až v porodce.
26. črc 2010 v 16:45  • Odpověz
Holky, nemocenskou mi vyplácí sociálka dle mého místa bydliště anebo dle sídla zaměstnavatele?
Díky
26. črc 2010 v 16:48  • Odpověz
@kovalda : a od kdy budeš pít? já stále nevím, včera jsem už chtěla zalejvat, pak jsem zas někde četla že od 36 tt, tak nevím. Jo tak to se na wc můžu taky rovnou nastěhovat, přes den pohoda, ale v noci snad 8x.
Dneska jsem si dala poprvé lněné do jogurtu :grinning: .
26. črc 2010 v 16:51  • Odpověz
@kovalda netuším ....
ale když jsem posílala žádost, že můžu marodit v zahraničí, tak jsem to poslala do Prahy na Křížovou, páč jsem nevěděla kam a odtud mi napsali, že jim to nepřísluší a že to posílaj do jablonce, kde mám trvalý bydliště, takže asi odtamtud.... :confused:
26. črc 2010 v 16:52  • Odpověz
ad výkony na body - no jéje ...stčaí jeden a pak už se to řetězí ...co s takovýma čarodějnicema jako já, co si příjdou, odrodí a zase odejdou ..ani pitromý čípek na stolici si nevezmou ....ještě, že jsem si na tu první dobu porodní alespoň napustila vanu :grinning: :grinning: :grinning:

ad výbavička - vše jeté - alespoň to nosítko jsem koupila nové :slight_smile: ...a 4 flanelové plíny a 10 čč :grinning:
26. črc 2010 v 17:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.